Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

http://www.itsvet.com/proizvod/toshiba-500gb-8mb-5k-sata300-mq01abd050/comp_comp_hdd/22/2507

 

ovo mu dodje najjeftiniji,ali 8mb kesa je stvarno malo,narocito ako ces da stavljas sistem,jer to ni u piku nece ici preko 100kb/s,a moj najtopiji savjet je da se ocepis za ovo,narocito ako ide u laptop (a cim trazis 2,5" 'naci da ide) - http://www.itsvet.com/proizvod/seagate-500gb-sshd-64mb-5k-sata600-st500lm000/comp_comp_hdd/27/2928

Share this post


Link to post
Share on other sites

napatih se ovih dana

računar koji je savršeno radio od prošlog vikenda gotovo da i ne radi

sistem se podigne i to je to otprilike

Chrome užasno spor, Office ne funkcioniše, Total Commander katastrofalno radi

pokušao sam da reinstaliram sistem

pošto nemam cd-rom (slimbook), moram preko fleša

napravim butabilni fleš sa sedmicom koristeći Windows USB DVD Tool, ali neće da butuje sa njega

probam da napravim butabilni na drugom računaru sa istom verzijom sedmice, ista priča

 

probam da stavim XP napravivši butabilni fleš preko Rufusa, opet ista stvar

 

3-4 puta sam dobio BSOD sa nekom kernel greškom, nisam zapamtio tačnu formulaciju

šta mu je koji kurac?

 

pod garancijom je

Share this post


Link to post
Share on other sites

sisaj zvezdo

 

plašim se da je hard u kurcu

izvukao sam mejl arhivu, što mi je u suštini i najbitnije

ali ne razumem zašto neće da butuje sa fleša

najmanji mi je problem da reinstaliram sistem

 

godinu dana je radio perfektno i onda je odjednom otišlo sve u pm, baš sumnjam da je hardverski problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako i drugi komp nije htio da ga napravi da valja,onda je fles

 

da cekiras hdd skini hdd sentinel,mad spor rad i kocenje na laptopu je u nekih 80 posto slucajeva pregrijavanje,mora da padne ciscenje,mijenjanje termalnih asta/traka itd.mada ako je pod garancijom sto bi se sekao sa tim,vrati i kazi ne radi,mijenjajte govna

 

inace radomire napusi se kurca

Share this post


Link to post
Share on other sites

čišćenje je svakako neophodno

pre godinu dana sam ga zalio jogurtom, ali nisam nosio na čišćenje, pošto je radio normalno

sve se skorilo i dobilo žutu boju

pa je posle toga zatrpano prašinom

 

vikendom radi po 14-15 sati, ostalim danima po 5-6

tako da je to sigurno jedan od uzroka, ali me jedino brine da je hard o'šo u kurac, pošto nije samo brzina rada problem, već i to što neke aplikacije uopšte neće da podigne

 

moraću da probam neki drugi fleš, iako sa ovim nikada nisam imao problema, niti su Rufus i USB DVD Tool prijavljivali bilo kakve smetnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows 7 Ultimate

Outlook, Word, Excel, iTunes su drkali ovih dana, evo sada se otvaraju, ali i dalje je sve mnogo sporije nego do pre nedelju dana

 

svakako ću nakon čišćenja morati da reinstaliram sistem

Ultimate je ionako greškom postavljen, slučajno sam ga označio prilikom instalacije, pa me je mrzelo da se vraćam na ponovnu instalaciju

 

da li se pojavio dobar aktivator za osmicu?

pločice mi odgovaraju, nabacio bih taj sistem

 

evo i foobar krešuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako kresuje,sta kaze?da je samo usporavanje,bilo bi pregrijavaje tj cpu throttling zbog temperature tj procesor bi obarao sam sebi takt shodno temperaturi da ne bi izgorio.mislim da ne kresuje nista u tom slucaju.a kms pico radi na osmici samo tako,nadji neki torrent koji se aktivira tokom instalacije i udri.i napasi se jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad ne krešuje

malopre je pukao, pa me pitao da li da se pokrene u sejf modu

 

moram da pređem na osmicu

danas podešavao Office 365 na poslu

tamo imam XP SP3 i Office 2007 SP3

napatih se k'o Isus, neće da prođe jebeni exchange da se ubiješ

krenem da isntaliram 2010

pukne na pola

onda onaj idiotski problem sa "language of this installation not supported" bla bla

skidaj Fix It, instaliraj opet, sto kuraca

 

na telefonu ukucao user i pass, sve prošlo kao kroz puter

dođem kući, pokrenem Office 2013, user u pass za 365, sve kao puter

jebeni Majkrosoft i krš podrška za stare sisteme i aplikacije

 

duvaj ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da i ja priupitam ako neko ima neku ideju, prije jedno mjesec sam uzeo nov hd za laptop, Seagate je u pitanju, ne znam napamet koji model. Instalirao tad Windows verziju Home Premium. Sve radi normalno ali se jako sporo diže sistem, bukvalno prođe 5 minuta od restarta do normalnog rada na kompjuteru. Takođe, kad se vratim iz sleep moda treba mu jedno minut da krene normalno da radi jer je užasno spor. Do konfiguracije ne bi smjelo da bude jer imam 4 GB rama i i3 na 2.4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili ti nesto zdere memoriju,ili ti nesto nije okej za hardom,ili nije pravilno podesen bios,ili kombinacije ovih problema.hard cekiraj sa hdd sentinelom,u biosu vidi u kom je modu sata kontroler,ponovo provjeri kako je sve povezano,i detaljno izcesljaj komp od virusa i malware-a.takodje,nije iskljuceno da ces morati da radis reintalaciju sistema.takodje,moze biti i ti da imas problem sa pregrijavanjem.

 

jebes laptope,prije bih uzeo neki telefon za fejs,forum,pdf,word i rezultate,koji ce vam kurac to zlopacenje.

 

da,dutina,ako imas neki fles od 4gb ili veci pri ruci isto rokni neki linux i vidi kako ce linux da radi,to moze dosta toga da odgovori.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebao si zapisat kod BSOD-a,jebem te u usta

 

i izguglaj kako se butuje sa fleske za tvoje sranjce,nemoguce da nemoze,vjerovatno ima boot manager tokom post-a na f12 ili tako nekom tasteru,a stavi linux sa fleske i vidi hoce li da kuca i usporava

 

koji je to laptop?naci cu ja kad si ti vec toliko retardiran

Share this post


Link to post
Share on other sites

узи неки софтва за мерење температуре дроби рачунара, да виш да л ти је потребно чишћење

 

Виц-е, је л' ти укључен неки абнормалан антивајрус, оће од њега да се слабо диже са опроштењем

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...