Jump to content

Recommended Posts

Pesma koja je u pitanju je pesma "Pogled". Vokal nema veze sa originalom, ali je ceo aranzman preuzet.

 

Nisu mu vokal snizili na svim pesmama, samo na ovim:

 

- Sina Soba

- Noz

- Zid

- Den

 

Hm

 

Onda ja nisam uopste losh kad mogu da ga skinem tako snizenog...:)

 

Nego reci mi da li je snizen u celim pesmama ili u nekim delovima?

Mislis da je otpevao stepen vise pa su ga u Melodyne ili Autotune spustili za stepen???

 

Album je super

pesma den mi je omiljena

 

Ipak ubavina je bolji produkcijski

I stara pocesna strelba mi je bolja

 

E da kao da malo zavija sad kad slusam!! Izgleda da jeste malo pitch-nut...

 

Nego mozete li da provalite koji je instrument u pitanju ...kad otpeva prvi stih u ''Sinoj sobi"...tad krene da svira taj instrument...mnoogo dobar zvuk!!!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidas ga snizenog,a Korenjak? :no:;):mhihi:

Prvi stih ili prvu strofu?

 

Da da skidam ga snizenog bas sam zao.... :meshuggah:

 

Prvu strofu....sorry...

 

zvuci kao neki hammond ali nije ne znam sta je u pitanju.....al zvuk je odlican koristio bi ga za neke moje pesme kad bi uspeo da saznam koji je ...

 

Neki VST-i e u pitanju ali do sad nisam sreo takav u mojim bankama zvukova koje imam na kompu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice da je neki effect ili lead...koji,djavo ce ga znati....sto bih volo da radim neki goth rock...

 

Ma ja ga radim odavno......imam dosta pesama.....ali ne stizem da ih zavrsim od obaveza...mada sad sam sklopio mali studio pa imam bolje uslove...

 

Nego ja nemogu da smislim engleski...pa radim na srpskom i na staroslovenskom......

 

bla bla

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema tu filosofije ili volis nesto il ne volis tj. ili ti dusa nesto prepozna ili ne....ako nesto volis priznajem nije svima lako da te razumeju ...mozda njima nije dato....

 

ali slazem se moras da udje s u dubiozu da bi imao stav o necemu ...u protivnom ne cenim taj stav ...

 

tako da se slazem

 

i

 

mrzim je bash hevi rech ...ne mrzim nista ali ima stvari koje mi ne prijaju te ih nevolim tj smetaju mi

 

ali

 

mrzeti nesto zato sto ne zadovoljava ukus ili kriterijum kvaliteta...je van svake pameti

 

ova dva poslednja albunma su bas dobro smixana....i taman koilko treba ima svega....

 

moja ocena 9 plus

 

sto se starih albunma tice obzirom da su pioniri te muzike kod nas.....to vec mozemo nazvati KULTNIM

 

pozz

Edited by Korenjak

Share this post


Link to post
Share on other sites

shta ga ja znam..mislim da im je na ovom albumu malo opala kreativnost chim kradu ideje sami od sebe (tj od Kismeta i starog Mizara).album , naravno, nije losh jer iskusni ljudi kao oni ne mogu da naprave losh album ali opet mi tu neshto fali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes vala mnoge teme od kismeta se nadju u mizaru...i obrnuto.....a takodje i arhangel i mizar imaju dosta slicnih rifova...

 

na kraju to su sve isti ljudi koji kruze kroz te bendove.....trajkovski , tanevski, vrtev, ....i ostala raja...

 

slazem se da im je malo pala kreativnost.....

 

1762...se ponavlja na dva albuma, pocesna strelba i neke pesme od kismeta , kiborga i ostalih.....

 

medjutim meni je to ok da se neka stara pesma prepeva jer dobije bolju produkciju....

 

ne bi mi smetalo da recimo Sabbath snime novu verziju sabath bloody sabath ili neke pesme jer sa danasnjom produkcijom sigurno bi zvucala bolje, i ne toliko ( produkcijski) smesno.

 

Ipak pocesna strelba je najbolja sa Kobne ubavine

 

Uzgred meni je taj album pravo otkrovenje i najvece osvezenja u muzici 2000-tih bio...

 

A evo i jednog stiha:

 

Ja izgradiv dom na bregot

So porti otvoreni

 

 

sta vise reci

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...