Jump to content

Vibrations Of Doom


Sgt.Splatter

Recommended Posts

ma znam te fore, kao "demo" a ustvari full length album koji traje izmedju 40-60 min! ha!

jel dobar "under the spell?

 

nego iskopah sinoc ova dva bisera od albuma, jel znas za ove:

 

WARGASM - why play around?

VULTURE - fatal games

 

prvi je fenomenalni thrash a drugi isto tako odlicni speed/power iz Holandije.

e da, kakav je VENDETTA - brain damage? videh ga u Vault-u pa reko'...jel melodican ili samo cisto tresh krljanje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko ja poznajem te Svabe, taj album je melodican. Ako si slusao Deathrow, slican fazon, samo jos malo melodicnije.

 

Wargasm znam, ali Vulture nikad nisam slusao.

 

"Under The Spell" mi je jedan od najboljih power metal albuma ikad izdatih! Jebeno je genijalan. Ni "No Escape" uospte nije los, ali ovaj drugi ima bolju produkciju, boljeg pevaca i efektnije pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobri su mi Deathrow skroz videcu na nabavim Vendettu.

 

ne znam zasto, a jel "under the spell" zvuci slicno albumu "sybling" od benda Militia? ako si slusao (kao tipican US metal) ne znam zasto to tripujem..

 

kad je izdat? '85 ili ranije?

 

 

jel ti se svidja Steel Prophet mozda?

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobri su mi Deathrow skroz videcu na nabavim Vendettu.

 

ne znam zasto, a jel "under the spell" zvuci slicno albumu "sybling" od benda Militia? ako si slusao (kao tipican US metal) ne znam zasto to tripujem..

 

kad je izdat? '85 ili ranije?

jel ti se svidja Steel Prophet mozda?

"Under The Spell" je mnogo bolji od "The Sybling"! "The Sybling" ima vrlo sjeban zvuk, dok jsu hexx i po tom pitanju uradili odlican posao. A i muzicki mi se mnogo vise svidja Hexx na oba albuma s pocetka. Nema, Hexx mi je uz Sacred Rite najpotcenjeniji bend na planeti! Nabavio sam skoro i EP koji je izasao posle "UTS", tada su se vec presaltali skroz na thrash metal, sto samo po sebi nije lose (vidi Laaz Rockit, sta god su radili zvuci SUPER), ali magija je skroz nestala. "UTS" je izasao 1986. za Shrapnel, a "No Escape" 1984. za istog izdavaca.

Steel Prophet su mi uglavnom OK, zadnjih par album ne mogu da slusam.

Deathrow je keva, jedan od mojih omiljenih thrash bendova, pre svega zbog albuma "Raging Steel". Kako me je oduvao kad sam ga prvi put cuo pre nekih 6-7 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo, nego meni je kul kod Militie to sto pevac na trenutke ima takve neverovatne scream-ove, mislim krene da peva toliko visoko da to nije normalno. pokida mi bubne opne covek :)

 

meni su Steel Prophet za sada ipak ispod proseka a to je verovatno zbog toga sto je neko rekao da im zadnji albumi zvuce isto kao Kamelot (?!) a ja se malo nalozio kad ono.. ali ok slusacu ih jos..

 

kad smo vec kod "XX" bendova jel znas za ultra andergraund bend Vexx i njihov "education" album?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, па много хоћеш, сад и тај Vexx.

 

Мајк Солиз је луд човек, он је поред Марка Осегеде из Death Angel имао најлуђе вриске на свету!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta da radim kad imam velike apetite :mrgreen:

 

 

jes' vala, ja sam jos davno mislio da Midnight moze da otpeva najvise note (posebno u pesmama Mayday i Red Sharkes) ali kad sam cuo ovog lika....brate........

 

e jal ti znas nesto o Midnightovom solo projektu negde iz sredine 90-ih? snimio je jedan album ali nije bilo nikakve promocije tako da nije "zaziveo" medju masama.....cujem da je fenomenalan album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

trenutno pokusavam da nabavim toliko hvaljeni i obozavani Satan's Host "metal from hell" (bivsi bend Harry-a iz TF-a) ali stvarno ne znam sta da ocekujem, jedni kazu da je to black metal a drugi da je to cist power metal.............mislim stvarno :confused:

 

ovo je kult album!

kao sto rna rece,power sa black tematikom,ali tako dobro odradjen... :rockdevil:

mislim da nema tema,pa da se odusevim ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jal ti znas nesto o Midnightovom solo projektu negde iz sredine 90-ih? snimio je jedan album ali nije bilo nikakve promocije tako da nije "zaziveo" medju masama.....cujem da je fenomenalan album!

Ne znam da li mislis mozda na Midnight's Attic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok, zove se samo "Midnight" i ekstremno je redak (na front coveru se vidi mesecina - sto je i logicno)

 

e sad sam gledao film Hellraiser III: Hell on Earth i ima scena u nekoj diskoteci u kojoj Armored Saint sviraju uzivo pesmu "hanging judge"! ako nisi gledao obavezno pogledaj, super je!

 

to grave:

ma i meni bilo cudno kao, otkud Hari Tiranin da peva u black metal bendu?

a cuo sam da sada Satan's Host sviraju golemi i sirovi blek metal znaci bez veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su u jednom intervjuu sa Intruder (ako nisi, obavezno da cujes prvi album "Live To Die", i ostale ali prvi OBAVEZNO!) pominjali taj Hellraiser III. Naime, pricali su koliko se Metal Blade lose ophodio prema njima, kako su dobijali zamasne sume novca za snimanje, ali je promocija bila 0 i nikad nisu dobili turneju. Onda im je jedan prijatelj dosapnuo da su ljudi koji rade soundtrack zainteresvoani za njihove pesme, a kad su otisli da razgovaraju o tome, nalete na lika iz Metal Blade-a koji je dosao da progura Armored Saint i jos popizdi na njih sto se utrpavaju!

Sta ti je muzicka industrija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebena nepravda. kako mene takve stvari nerviraju ali dobro..

 

pa, od Intruder-a sam slusao samo "higher form for killing" i svidja mi se...kapiram da bi se i oni dobro uklopili u film ali mislim da je fora sto su izabrali Armored Saint bas zbog same simbolike u imenu benda...kao, naoruzani svetac protiv demona iz pakla! a jos se u filmu na trenutak i vidi logo benda da malo pojaca utisak :)

 

nego jel slusas hriscane? tipa Rage of Angels, Saint, Tourniquet, Whitecross..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista protiv hriscana. Postovao sam X puta na Stryper temi da mi se svidjaju cak i neke njihove pesme, bas sam sinoc puscao Barren Cross, Tourniquet je dobar bend, Saint ima dobrih trenutaka takodje, White Corss znam, ali ih ne cuh, Rage Of Angels ni ne znam. Si slusao mozda Final Axe? Nikako da mi stigne njihov novi album, prvi je dobar americki power, malo produkcijski suv, ali nista preterano strasno.

 

Sto se Intrudera tice, znaci "Live To Die" je melodicni speed/power, neverovatan album. Proveri recenziju koju sam napisao za reizdanje u vinilnoj sekciji poslednjeg broja.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj me shvatiti pogresno, slusam ja i te "sweet metal" bendove ali Stryper mi se jednostavno ne svidjaju (osim par pesmica sa "zuto-crnog napada"). trudio sam se oko njih vise puta ali nikako da preslusam nijedan njihov album do kraja. jbg.

 

Saint: za mene je njihov "time's end" savrsen heavy metal album 80-ih. ceo, od pocetka do kraja. Josh Kramer ima nekako unikatnu boju glasa, sto inace najvise cenim kod pevaca.

 

Rage of Angels: hm, ljudi obicno za svaki odlican album kazu "bomba od albuma!" ali jako je malo albuma koji stvarno zasluzuju taj pridev. RoA je jedan tih. znaci, pustis ga i EKSPLODIRAS! visokovoltazni heavy/power koji leci i najdublju depresiju! teska pozitiva od albuma!

 

Tourniquet: posto nisam bas preveliki tresher za mene su oba njihova albuma samo "dobra" s tim sto mi je "brain surgery" ipak malko bolji.

 

Final Axe? hehehe strava ime za hriscanski bend ali meni i dalje najbolje zvuci Shotgun Messiah....znaci genijalno....kao i njihova muzika.

sta svira Konacna Sekira?

 

moracu da cujem i taj Intruder, jel postoji i zvanicna (ne bootka) CD verzija albuma ili samo LP?

e a zasto vecina bendova sa power-a pre ili kasnije predje na thrash? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji i zvanicna CD verzija, uradili su obe kad su ga reizdavali. Zasto vecina predje na thrash? Pa, da vidimo, tada nije mnogo velcih izdavca nije htelo ni da ti izda album ako ne sviras ono sto je popularno, a to jer u to vrem bio thrash. I Hexx su presli na thrash i od fenomenalnog power benda postali osrednji ili cak los thrash.

Rekoh ti, Final Axe svira neki heavy/power, produkcijski album im je suv, ali nije los za slusati. Tekstovi su svi iz Biblije, ali sva sreca, pa je vokal podnosljiviji od Svitovog unjkanja.

Ima jedno 2-3 dobre Stryper pesme na "To Hell With The Devil", problem je samo sto treba probrati. Njihovi albumi definitivno nisu celi za slusanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram, ma ja mrzim pomodarstvo i trendove. kao sad je samo ovo popularno i samo to izdajemo bez obzira da mozda postoje isto tako kvalitetne ili cak kvalitetnije stvari koje treba podrzati ali ocigledno vecina izd. kuca nije bas spremna na rizike vec igraju na sigurno.

 

cek' jel na omotu za "live to die" ima drvo sa obesenim covekom i na drvetu je zakucana poruka "relisted" ili tako nesto.. a jel postoji originalna CD verzija (a ne reizdanje)?

 

a da secam se te pesme, TO HEEEEEEEL WITH THE DEVIL! moze da se prevede i kao "sa djavolom u pakao?!?" :) :) ma zezam se.. samo ono sto me smara kod nekih hris. bendova je to sto nekad stvarno preteruju. tipa, nazivi pesama "in god we trust", "he's the only way" ili "white light" ili omoti koji su toliko preterani kao, djavo koji gori u paklu a iznad njega bog koji mu se smeje ili andjeli koji odsecaju glave demonima....ajoj.

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, dobro, to je sve obrnuto od onoga sto satanisticki bendovi imaju na omotima, npr. demon koji jebe razapetog Isusa sa otkinutom glavom. Meni je to jos i smesnije nego ono prvo, ali kako god. Svako radi ono sto mu se svidja.

 

'To Hell With The Devil' bi se prevelo, malo gluplje, kao 'Dovraga s djavolom'.

 

Jes', to je omot za "Live To Die". I slika za reizdanje je napravljena u istom fazonu, samo sto na znaku koji pominjes pise 'relived'. Mislim da ne postoji originalno CD izdanje, samo ploca i gomila shape promo singlova sa tog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a moze i "k vragu s vragom" :)

 

ma svi ti omoti su smesni (i satanisticki i hriscanski) jer su previse eksplicitni...ali ne u onom klasicnom smislu reci vec vise kao u fazonu "e vidite nas omot mi sviramo EXTREMNI metal i MRZIMO hriscanstvo i Isusa" ili kao "bog je JEDINI pravi a djavo treba da CRKNE". meni su omiljeni oni stripovski ili umetnicki omoti.

 

eve jedno trik pitanje: jel si slusao mozda bend Grinder? znaci nemacki speed/tresh iz kasnih 80-ih....kapiram da su odlicni...verovatno zvuce kao Risk "the reborn". si slusao njih? meni su oni super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Risk su dobar bend, barem do "Dirty SURFaces". Taj album je dosadan, prethodni su odlicni.

 

Kad smo kod toga, sad upravo slusam jedan od najboljih power metal albuma svih vremena - Angel Dust "To Dust You Will Decay"! Ovo jednostavno ne moze da dosadi, apsolutni klasik!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta da kazem? definitivno klasik od albuma (jel si cuo one dve bonus pesme? obe su odlicne!) ali za mene postoji jos jedan nemacki speed/power album koji mi je malkice bolji od "to dust.." a to je od Scanner-a "hyper trace"... znaci melodicno do besvesti i veoma brzo odsvirano.. na prvo slusanje su mi zvucali kao kopija Helloween-a (verovatno i jesu) ali vec posle par slusanja ih skroz zavolis. kultni bend! imaju i jos jedan album iz 80-ih koji je isto fenomenalan a peva im, niko drugi do, S.L.Coe!

 

jel si ih slusao mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, mislim da su oba benda podjednako kvalitetna a sve ostalo je samo subjektivno misljenje. pazi, iako su iz iste zemlje, iako su izdavali albume u isto vreme i iako su svirali istu vrstu mjuze imali su skroz razlicit zvuk (Angel Dust su zvucali malo cvrsce i "ozbiljnije"). a secam se dana kada sam konacno nabavio raritet "to dust you will decay" cd, bejase to davno ali taj osecaj srece ne mogu da zaboravim :da: onaj instrumental "flight to russia" mi je skroz super a onaj prelaz (ili sta je vec) na gitari na samom pocetku pesme je ludilo dobar!

 

meni Scanner ipak malkice bolji...negde sam procitao da je "terminal earth" jos bolji od "hyper trace"-a! we shall see about that!

 

 

ne rece mi, si slusao one nemce Grinder? kak'i su?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nbih da se upustam sad u raspravu. Jedino sto mogu da primetim je da je Scanner bio konzistantniji u zvuku i konceptu, dok se Angel Dust dosta menjao tokom godina, cak i izmedju prvog i drugog albuma. prvi album je totalni nemacki speed.

Ne, nisam slusao Grinder, mada ce nalteti i oni jednog dana sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, cak su i oni u pocetku svirali tresh/speed metal pa su presli na power!

a Grinder, ja sam cuo da su njihova prva dva albuma odlicni nemacki speed metal i da su veoma trazena na CD-u. mora da valja.

 

 

nego, a jel ti se svidja nesto od ostalih Angel Dust albuma? slusao sam samo "enlighten the darkness" i "of human bondage" i ovaj drugi mi je mnogo bolji.

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...