Jump to content

Heir Apparent


Apeiron

Recommended Posts

Slusao ovo neko nekad?

 

Hair Apparent su specificni po jednoj osnovnoj stvari - pevac benda ima IDENTICAN glas kao Geoff Tate (Queensryche)!!! Prosto neverovatna slicnost.

 

Medjutim, nikad nisu nista vise napravili, s obzirom da Qryche vec postoji.

 

Album Triad je karika koja nedostaje izmedju The Warning i Rage For Order albuma Queensryche-ovih, to bi bio najprecizniji opis zvuka :da:

 

Jest' da je taj album izasao pre sto vekova, ali neka teme, mozda se neko i zainteresuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sto nisu napravili nista lezi u cinjenici da nisu imali vezu kao Queensryche, pa da odmah prvi album izdaju za veliku izdavacku kucu, nego su na izdavanje uopste cekali skoro dve godine i to za Black Dragon Records. "Graceful Inheritance" je zakon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime benda je Heir Apparent,saznao sam za njih sa nekog Hellion-ove promo diska od prije nekoliko godina.Imam "Graceful Inheritance".Zaista imaju slicnosti sa starijim periodom Queenstyche-a.S obzirom na kvalitet,definitivno su zasluzili bolji status.Svakako,preporuka i sa moje strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-- We , the People...PERSONAL FAVORIT

Fantasticna pesma...

 

Ma, slucajno otkucah Hair, to negde u sred noci pred polazak u BG, sad cu ispravim :bigblue:

 

Sve u svemu, slazemo se - bend koji je trebao dobiti mnogo vise paznje s obzirom na kvalitet koji su posedovali...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Sad sam više iz dosade guglala da vidim šta se o njima piše u poslednje vreme, verovali ili ne, imaju ljudi sajt....

 

Postoje tri albuma:

 

Graceful inheritance (1986)

Triad (ovo nažalost nisam čula)

One Small Voice (1989)

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan sijetlski prog osamdesetih... Nastali su u isto vreme kad i QRyche što im je donekle omelo razvoj karijere jer je menadžment obraćao pažnju na QR a ne na njih... drugi razlozi su neraščišćeni računi oko autorskih prava koje su imali sa izdavačkom kućom... Ko voli QR iz ranih dana voleće i ovaj bend.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Kultni prog heavy  bend Heir Apperent je ponovo aktivan i 15 januara imaju koncert u Atini..Nastupace u orginalnoj postavi, znaci sa Paul Davidson-om na vokalu i izvodice sve pesme sa prvog albuma Graceful Inheritance...Inace  njihovom drugom pevacu  i po mom  misljenju jednom od najboljih pevaca u metal muzici uopste Steve Benito-u koji se pominje u prethodnim postovima zbog neverovatne slicnosti svoga glasa sa G.Tate-om izgubio se svaki trag...to mi je potvrdio u nedavnom razgovoru Terry Gorle gitarista i jednan od osnivaca benda ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tek sad vidim ovaj info.. I dalje stoji onaj fakat da svi kultovi dolaze u Atinu.

 

Taj Grateful Inheritance nikako da preslusam, iako ga odavno imam. A sto se tice One Small Voice, kako je jednom neko napisao na nekom stranom blogu: One Small Voice - One Big Album!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 years later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...