Jump to content

Norther


Angelystor

Recommended Posts

Hmmm ne znam ja sam se mnogo smorio kad sam cuo, posebno zato sto bi nekako ocekivao da mu je Norther bitniji od Ensiferuma, Norther je njegov bend. Mada je on na poslednjim albumima sve manje ucestvovao u pisanju pesama. Napisah na Norther forumu, ne bi me cudilo da Kride preuzme kao lead vocal, samo morao bi neko da growla ipak, prva 3 albuma skoro uopste nemaju clean vokale... Bash mi je zao al jbg makar sam ih gledao sa Petrijem i to je neshto. I nema shanse da ce Jari, prvo nema poente u beksonacnom vrtenju clanova Norther->Ensiferum->Wintersun->Norther... a i covek je otkazao sve live nastupe ZimskogSunca zbog snimanja albuma, a to je glavno razlog sto je Pete otishao, Norther je izdao album prosle godine, a svirali su samo par meseci kratke turneje, a Petri je sa Ensiferumom imao 2 velike Pagan Fest turneje i josh gomila drugih nastupa....

 

Cekamo drugu polovinu 2009te da bude turneja Wintersun, Norther, Ensiferum i Turisas .. ili FinnTroll (yeah I wish... lol )

Share this post


Link to post
Share on other sites

12.03.2009. Norther looking for a new singer

 

Norther is now looking for a new full time singer. We are looking for a versatile, creative individual with high motivation and a preferable capability of singing in different styles. The person we are looking for must be at least 20 years of age and preferably live in Finland. Guitar playing skills are considered as an advantage but not necessary.

 

If you feel you might be the one, please download the following instrumental version of our song Frozen Angel. Return it to us with your own vocals recorded on top to [email protected] in MP3 format. You can download the song here, and the lyrics here. It is also possible to send a free-form audio or video sample of yourself.

 

We offer the new singer a possibility to rock around the globe in an excellent team and enjoy the full benefits of being in an international heavy metal band.

 

May the best one win, the search is on!!

 

All the best,

Norther

 

Neka neko kaze Igoru iz Alistera da se prijavi :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ah kome treba neki flyer ili tako nesto da mu posaljem ?? Ja sam Street Team Captain od Norther-a za ovaj deo Evrope :P Hehe jbiga kad nema niko drugi na forumima :P

 

Dobio sam ovo pakovanje sa sve potpisima benda (koje naravno nikom ne dam ni za kakve pare :P BTW tu je signature od Petrija jer je potpisano dok je josh bio u bendu xD)

 

n1556798057_201084_2933906.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam zadovoljstvo da vam prvi predstavim Novog pevaca Norther-a

 

Finnish metal outfit NORTHER did not have to search long for a competent replacement for ex-vocalist Petri Lindroos, who had left the band recently due to his commitments to Ensiferum. NORTHER states:
'After a hard search for a new vocalist we are honoured to announce Aleksi Sihvonen as our new lead singer. He is a creative and diverse vocalist with loads of experience. He will surely add new input to the band with his talent and variable singing styles, and most importantly: his personality fits to the band perfectly.

Besides this we have recruited, our old friend, Daniel Freyberg as live guitarist to complete our team. We also want to thank all of you worldwide who applied for the new vocalist spot!

We hereby welcome our great new guys, Aleksi and Daniel, to the band and we will present you the fresh NORTHER line-up live soon!'

Aleksi Sihvonen adds:
'Sometimes life can take you places you would not even imagine going to. So, here I am and I am very grateful and humbly honoured to be part of the NORTHER family. I feel I have met the band I have always wanted to be in. Like every musician I want to make the very effort to improve my skills as much as possible and push myself to the limits and in NORTHER I feel that I am able to use my voice as full and diverse as I have always wanted to.


I am very excited on working on new material, practicing and playing shows everywhere possible!! See you all soon!!'

But now, let His stunning voice do the talking: A version of the song Frozen Angel (taken from current album N) featuring his vocals: DOWNLOAD HERE
  
Be assured, in 2009 NORTHER will return stronger than ever!

 

Yeaaaaaaahhhhh

 

EDIT: OVDE SKINITE PESMU FROZEN ANGEL OTPEVANA OD STRANE ALEKSI SIHVONEN-A (TexTOVI PROMENJENI)

 

http://norther.sherif.fi/norther-frozen_angel-by-aleksi_sihvonen.mp3

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuci O.K. samo me nervira sto su menjali tekst, nadam se daj e ovo samo `test` verzija i da ce pevati normalnu `Frozen Angel` live. Inache pevach je O.K. bash su na Norther forumu pricali kako bi on trebao da zameni Petria, josh od kad su objavili da je ovaj otishao. A Helsinki ima jedva preko pola miliona ljudi, cela finska jedva 5, metal scena im je (brojcano) ista ko nasa, nije ni cudo sto se svi znaju, i sto je svako sa nekim vec svirao negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad se bas vidi da kopiraju COB pevac im se zove isto :) :) :) :) :)

 

HAHHAHAHAHA, upravo sam to hteo da kazem, HAAHHAHAHAAA!!!! xDDDD

 

Osim ovog X...

 

Ajoj strasno... :D :D

 

Ovo je jedno deseta neopoziva stavka... :)

 

Pazi sad kad krenu da me pljuju! Nemanja brate, bar ti me brani! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuci O.K. samo me nervira sto su menjali tekst, nadam se daj e ovo samo `test` verzija i da ce pevati normalnu `Frozen Angel` live. Inache pevach je O.K. bash su na Norther forumu pricali kako bi on trebao da zameni Petria, josh od kad su objavili da je ovaj otishao. A Helsinki ima jedva preko pola miliona ljudi, cela finska jedva 5, metal scena im je (brojcano) ista ko nasa, nije ni cudo sto se svi znaju, i sto je svako sa nekim vec svirao negde.

 

Nece menjati text, malo pre je Aleksi rekao na forumu Norther-a... Znaci Frozen Angel ostaje isti txt i live ce raditi isto tako... A sad, gitaru nece svirati, za to ce neki Daniel (neam pojma koji je taj) kazu da dobro svira... Sad ostaje samo da cekamo :D Ah da, njih je mnogo lako dovesti npr u SKC, samo se kontaktira booking agencija njihova i kraj... Sviraju i pred 200 ljudi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda neka ih neko dovede da ih cujemo sa novim

pevacem i da vidimo kako to (lepo) zvuci uzivo.

 

Yap lepo bi bilo... Imam i adresu booking agencije, dao mi je Heikki preko mail-a ako neko hoce da organizuje taj cert... Sviraju ljudi gde ih pozovesh, a plus zajebancija posle certa sa fanovima :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece menjati text, malo pre je Aleksi rekao na forumu Norther-a... Znaci Frozen Angel ostaje isti txt i live ce raditi isto tako... A sad, gitaru nece svirati, za to ce neki Daniel (neam pojma koji je taj) kazu da dobro svira... Sad ostaje samo da cekamo :D Ah da, njih je mnogo lako dovesti npr u SKC, samo se kontaktira booking agencija njihova i kraj... Sviraju i pred 200 ljudi :P

sto znaci da im ne bi bila frka da sviraju u maloj sali je tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako ne znam shto ih niko ne dovodi, ja sam mislio da su oni skupi, tj. neisplativi. Ja sam mislio da su oni relativno veliki bend da bi svirali pred 200 ljudi. ;)

Po meni ovaj lik peva bash slichno kao Petri, jedino mi se refren ne svidja kako su odradili, ne znam chemu ono proseravanje ali dobro. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...