Jump to content

Norther


Angelystor

Recommended Posts

Century Media Records will release the new album from Finnish metallers NORTHER, entitled "N", on the following dates:

 

Feb. 13 - Finland

Feb. 22 - Germany, Austria, Switzerland, Italy, BeNeLux

Feb. 25 - UK, France, Denmark, Greece, Norway

Feb. 26 - Spain, Portugal

Feb. 29 - Sweden, Hungary

 

The CD was recorded and produced by longtime partner Anssi Kippo (CHILDREN OF BODOM) at Astia Studios and mixed by Fredrik Nordström (DARK TRANQUILLITY, ARCH ENEMY, IN FLAMES) at Studio Fredman in Sweden.

 

"N" track listing:

 

01. My Antichrist

02. Frozen Angel

03. Down

04. To Hell

05. Savior

06. Black Gold

07. We Rock

08. Always & Never

09. Tell Me Why

10. If You Go

11. Self-Righteous Fuck

12. Forever And Ever

13. Sabotage (Japanese Bonus Track)

 

938.jpg

 

 

Ajoj, uber li inventivnog naslova i covera...a ni imena pesama ne obecavaju..but then again to je najnizi moguci aspekt "predvidjanja kvaliteta" albuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vrlo brzo prilike da se u to i uverimo :rockdevil:

 

Norther - N (2008)

 

Tracklist:

1. My Antichrist 03:24

2. Frozen Angel 04:06

3. Down 03:41

4. To Hell 04:07

5. Savior 05:02

6. Black Gold 03:18

7. We Rock 03:57

8. Always & Never 04:34

9. Tell Me Why 03:30

10. If You Go 03:55

11. Self-Righteous Fuck 04:47

12. Forever And Ever 04:26

 

Download Album

 

Pass: WWW.METALWAR.ORG

 

1815_photo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daklem preslushah i peto Northerovo chedo dovoljno puta da dam barem neki comment..Elem, bottomline je da su izdali yet josh jedan kvalitetan album, meni je kod njih gusta borba za najbolji album izmedju MoM i DU, ovaj ne moze tu da se umesha, ali bitno je da su ostali podosta naklonjeni svom zvuku, u principu jedina promena u odnosu na ranije radove dodje clean vokal koji se ovde dosta chesto javlja. A koji je too gay na trenutke...

Pre svega plusevi...Nema intra! Znachi jebo violinu, vetrove i atmosferska sranja, odma udri! "My Antichrist" i "Frozen Angel" su mi i najboljshe pesme albuma, mozda glupo sto su bash prve stavljene, mogla FA malo dolije, ali anyway...extra pesme, catchy as fuck. Down i To Hell su obe O.K. pesmice, ali ne mogu da izbijem iz glave da su mogli da uzmu najbolje delove iz obe pesme i naprave jednu dobru "Down To Hell" ;) I tu dolazimo do imena pesama. Dakle jedan od najnemashtovitijih albuma sa tog pogleda. Ovo bi izgledalo izandjalo i '88e, a kamoli 2008e..."We Rock" ma koliko bila dobra pesma, ipak jest' poznat naziv Diove pesme jebote... Jel' neko lud da napravi danas pesmu koja se naziva "Under Jolly Roger", "Run To The Hills" ili sl? Izgleda ovi jesu...

Tell Me Why, If You Go..smorish se kad pogledash sama imena, a iskreno ni pesme nisu neshto - worst deo albuma. U grupu najgorih ovog albuma ubacujem josh i "Savior", u stvari pesma nije toooliko losha, ali zajedno sa If you go ima par mana, pre svega pichkasti tekst koji peva Pera sas svojim "harsh" vokalom..ne ide jebote.. Ali 2-3 lose pesme ne kvare toliko utisak, "Black Gold" ubrajam medju jache, kao i pomenutu We Rock, najzaraznija na albumu...a tu su josh dve sa genijalnim nazivima "Always&Never" i "Forever And Ever", od koji A&N izvlachi ocenu josh vishe...+S-R Fuck, jedna od onih pesama with attitude...sveukupno dajem mu 8/10. Do jaja pocetahk godine koji moze da obeca i bolje stvari...

 

 

 

Bodomi imaju pola albuma genijalnih, pola promashaji...Norther za sad uglavnom pogadja, nema nista dobro kao FTR ili HB, ali barem nemaju nista kao AYDY i HCDR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh konachno i ja da preslusham novi album... posle toliko pokushaja konachno sam ga skinuo sa neta, neshto me internet zajebava ovih dana ne znam koj mu je kurac... no nebitno, album me i nije neshto odushevio na prvo slushanje deluje mi nekako prosechno, shta znam gotovo da nema nijednu pesmu koju bih mogao da izdvojim kao najbolju na albumu ili sl. al opet preslushacu ga i sutra mozda se utisak malo i popravi al kako sada stoje stvari ovo je loshe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

pa da. jeste brze nego ensiferum, a mogu slobodno reci da je i bolje.

meni je norther "prodat" na foru kao kopija childrena pa sam zbog toga krenuo i da slusham(mada daleko da su njihova kopija), a kasnije zbogg northera sam se nalozio i na ensiferum i wintersun..odlicna kombinacija definitivno. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Finnish metal band NORTHER has parted ways with longtime singer/guitarist Petri Lindroos. The group says in a statement, "NORTHER was forced to let Petri go to be able to continue. Petri's full-time engagement in ENSIFERUM increasingly prevented NORTHER from functioning as an active band.

 

"Petri wishes NORTHER all the best for the future. Current NORTHER crew — Kristian, Jukka, Tuomas and Heikki — wants to thank Petri for all these great years together and wishes him the best of luck with ENSIFERUM."

 

 

Ne znam zasto, ali ja ocekivah pre da ce da kad-tad napusti E zbog N :) No, nikad nisam bio neki kladionicar after all...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...