Jump to content

Gammacide


RNA

Recommended Posts

Karlito, kako smo preskocili temu o njima?

 

Inace, radi se o bendu iz Teksasa, 1989. su izdali odlican i za sada jedini album "Victims Of Science", koji su u samostalnoj reziji i reizdali prosle godine (jos malo pa pretprosle). Poreed toga imaju i dva demo snimka, a bend je nastao iz grupe Warlock koja je takodje imala jedan demo, ali svirala klasican heavy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan ali vredan. Spada u very good thrash albume, dakle ne odlichno, ali i bolje od srednoce, chemu doprinose najvise Fossilized, Walking Plague..tu su dobri riffovi, solidna produkcija, vokal koji bas i ne ostavlja neki upecatljiv znak preko speakera..Ovaj bend je sada bese opet aktivan il se to mene nesto pomesalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, ko bi rekao da nema teme o njima.

Meni je taj jedan album bas sjajan, odlicna svirka, za bend tog ranga i jako dobra produkcija, drago mi je da opet rade, na zalost bez, u medjuvremenu, preminulog basiste.

Edited by Rizzen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xajebavaj, ali nisi cuo ovaj bend! To je jedan od onih bendova koji su objavili jedan album i prestali da postoje, zato sto niko nije hteo drugi da im objavi, jer se thrash bio izmodio. Jedan od bendova iz onog drugog (ili cak treceg) talasa thrash metala, koji je krenuo negde 1986-1987.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nisam cuo ovaj bend,a i nemam neku preteranu zelju da ih cujem.Pazi,mozda i gresim,ali jednostavno nemam potrebu za slusanjem bendova koji objave 1 album,i ajd zdravo.To dovoljno govori o njihovom kvalitetu.Mozes ti reci "Jebiga,tada je thrash metal izlazio iz mode i niko im nije hteo objaviti album".Ja cu na to reci "Jebiga,i Annihilator je u to vreme izdao prvi album,pa je posle toga izdao jos milion albuma i do dana danasnjeg ostao jedan od najboljih bendova u ovom podpravcu metala."Nema to veze kolega moj sa aktuelnoscu,vec sa kvalitetom.Ili sa vezarom.Ali vise sa kvalitetom,posto za bendove tog tipa nemozes reci da nisu kvalitetni.

I stvarno mi nije jasno sto takvi anonimusi prave reunione.Kontam Testament,Exodus,Destruction svojevremeno...to su super kvalitetni bendovi sa velikom bazom fanova koji mogu sebi tako nesto da priuste.Ali ovi anonimusi...to mi nije jasno.I takodjer mi nije jasno dokle ce ljudi vise postovati kojekakve bendove od 1 albuma,od recimo jednog Megadeth-a i Slayer-a,pravih majstora koji su na sceni od kako postoje i dalje kicks ass?Ja to nemogu razumeti.

Jebiga,mozda gresim po pitanju ovog benda,ali na osnovu ovih podatak koje ste izneli drugo nemogu zakljuciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvi anonimusi pravi reunione zato sto hoce ljudi da sviraju. Ako nista drugo, kod njih ne mozes da dovodis u pitanje integritet, tj. da li su se prodali ili ne. Ako se Testament opet okupio u staroj postavi, zapitas se da li je to da bi uzeli pare ili je to bilo iskreno.

Poredjenje sa Annihilator uopste nije na mestu, posto oni sviraju potpuno drugaciju muziku od Gammacide. Gammacide, kao i svi ostali thrash metal bendovi koji nisu hteli da menjaju svoj klasican thrash zvuk, su nestali sa scene jednostavno zbog toga sto niko nije hteo da ih objavi. Annihilator nikad nisu ni bili klasican thrash metal. Njih moze da slusa neko ko nikad nije ni slusao thrash, pa i progresivci. Gammacide ne moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega moj,oni su u godinama u kojima integritet ne bi trebao postojati.Vec zelja za zaradom,boljim zivotom i obezbedjivanjem istog sebi i (ili) svojoj porodici.I meni su Testament,koji su se objektivno vise skupili zbog para nego zbog zelje za svirkom,mnogo pametni ljudi i ljudi koji znaju sta hoce od sebe i sta im njihove sposobnosti mogu doneti u zivotu.I to i rade.Ja to vise postujem nego ljude koji sa 40 i vise,idu po kojekakvim zapusenim klubovima,sviraju pred 50 ljudi i tripuju se da su buntovnici koji mogu promeniti svet.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako se samo tripuju da vole da sviraju muziku i to je to? Sta cemo onda? Ja kapiram da oni ne bi ni ulazili u celu pricu da nemaju od cega da zive, a siguran sam da svi imaju dobre poslove, koje ne ugorzava sviranje u jednom ovakvom bendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,i setili su se bas sada kada su svakojakvi reunioni u modi,i kada je thrash metal isplivao iz sivila u kojem je bio sredinom i pred kraj 90-ih.Sve mislim.No dobro,cela ova prica nije ni toliko bitna.Ljudi mozda i ulaze u to da bi svirali posto vole,mozda ulaze da bi ponovo pokusali ostvariti snove iz mladosti koje onda nisu uspeli ostvariti,mozda nesto deseto...neka rade kako zele,to je njihovo pravo i njihova stvar.Ja samo kazem da je po meni sve to bezveze,i da takvi bendovi ne zasluzuju ni trunku paznje.

Ajd' nastavite gde ste stali,i necu vas vise smarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...