Jump to content

X Japan


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Slušao sam ih tamo 2004 podosta :)

 

Čak sam neke tekstove učio napamet (kodokuvo jugenai, anate do hanarete :mrgreen:)

 

Oni su u Japanu imali status Gunsa, pogotovu nakon što se gitarista ubio. Inače ako se dobro sećam pevač je i bubnjar istovremeno pa zato i ima dosta pesama bez bubnjeva. Čak su za valjda 50-togodišnjicu vlasti njihovog cara dobili specijalnu čast da napišu pesmu povodom toga što je u Japanu jedna od najvećih počasti koje neko može dobiti za života, tako da mislim da dovoljno govori o njihovom kultu tamo :)

 

Recimo da mi se od bržih stvari najviše svidja Dahila a od sporijih ne znam koju bih pre... možda ova gore pomenuta, Tears.

 

Znam da je Dean Clea (pevač Osmog Putnika) baš ultra fan X-Japana - mislim da ima 17 raznoraznih orginala a dogovorili smo se da ćemo sledeći put odsvirati unplugged Tears zajedno ;)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Ja imam 1.67GB Mp3-a ovih freakova sa tonom singlova, EPa, specijalnih izdanja, live albuma, live demoa (!?)...nisam siguran dal je to sve, al mislim da jeste!Ako je neko za trade, nek se slobodno javi! :pivopije:

Edited by Kamaitachi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Jedna od retkih Japanskih grupa, a koji nisu soundtrackovi, koji su se zapravo meni svideli. Zapravo oni zanrovski su u nekom prvom periodu power/speed, sa ponekim thrash/groove deonicama i galm atmosferom , da bi sa svakim novim albumom dobijali sve vishe i vishe progresiv momenata, do negde Art of Life gde skroz na skroz prelaze na progresiv metal. Iz tog prvog perioda svakako je preporucljiv blue Blood , ali meni je nekako drazi onaj kasniji period X Japana tako da meni dva najacha favorita X Japana su sigurno Art of Life i Dahlia .

 

Ima gore greshka bubnjar nije pevach, on je samo glavni tesktopisac, i ako treba pianista za bend. Razlog sto u nekim pesmama nema bubnja je sto on u tim istim pesmam svira klavir. I da oni imaju kultni status u Japanu i svim Aziskim zemljama i sigurno bend koji je inspirisao SVE bendove koji su nastali posle njih. Kada su se ponovo okupili 2007-e, nenormalno je sto su fanovi radili na tim koncertima i kakva je atmosfera to bila.

 

No ponovo su se aktivirali 2007-e , samo bez jednog gitariste , koji je zapravo bio lead gitarista i po meni mnogo znachajniji nego preostali ritam gitarist, i napravili za sada samo jednu novu pesmu koja se zove I.V. ja je nisam cuo samo znam da je glavna pesma za Saw IV.

 

Interesantna stvar je ta sto posle opijanja u jendom nocnom klubu , taj bivshi gitarista se ubio tako sto se obesio u WC-u tog istog kluba. Sutradan kada je vest izashla u javnost , desila su se 3 identichna samoubistva, a na njegovoj sahrani na kojoj je bili 50.000 ljudi(u jbt. vishe nego za Slobodana Milosevica), oko 300 fanova je pokushalo da se ubije, sa tim sto je 60 zavrshilo sa teshkim ranama. (Japan FTW) XD

 

Uglavnom imaju brdo Singlova, Lajvova , demoa i chuda , ali ja preporucujem da se drzite LP-ova. :)

 

Sto mi se nesvidja kod benda je pevach malo me nervira njegovo pevanje na engleskom , ali eto ima ljudi koji misle da on radi bolji posao od LaBriea, ja nevidim na koju foru ali ajde.

 

A kad smo vec kod Dream Theatera , njihov Change of Seasons je X Japanov Art of Life. Nachi na istu foru jedna pesma od 29 minuta, sa raznim padoviam i ubrzajnima...... ali jedina razlika je sto je dosta popunjeniji od COSa. Tako jest COS je fenomenalan EP , ali posle par slushanja nemozesh vishe da izdrzish da ga celog slushahs vec premotavash na svoj omiljeni deo. E ovo nemozes kod Art of Lifea , jer je pun svega i svacega , sviranja na razlicitim instrumentima, razni cudni alternativna resenja za nastavak pesme , sve usvemu kad pogledash Art of life mozesh da gledas ko album jer stvarno puno stvari moze da se nadje u njemu, i samim tim zahteva vishe slusanja.

 

Dahlia dolazi ko slag na tortu, veoma lep progresiva nalbum, pun emocija i zanimljivih progresivnih ludorija. Veoma dobar album, mada dosta postoji balada na njemu ali kad ga poslushate nece vma to smetati.

 

Albumi pre Art of Lifea dosta vuku na power/speed metal, i dosta ljudi koji slusaju x Japan omiljeni album im je Blue Blood, i jeste album je odlichan ali meni bolji ovi kasnije.

 

Sve u svemu, ja bi vam ako ste novi za X Japan preporcuio da pochnete od Art of Lifea, pa kasnije ako vam se svidi sami istrazujete dalje.

 

Artoflifex.jpg

 

1. Art of Life (29:00)

http://rapidshare.com/files/127664596/X_Ja...Life__1993_.rar

 

Uzivajte :).

 

============================================================

Every country has not only physical borders but also the border of language. Music is an universal language. When I’m writing music, I believe and write it. Regardless of nationality or age, in a heart strikes a wonderful melody.

- Yoshiki

 

Eternal Melody je solo projekat bubnjara x Japana. ZA SVE LJUDE koji misle da vole klasichnu muziku, ovo ce vas oduvati. Prosto neverovatno kolko je emotivna ova muzika a tako fantastichno ukompovana. Meni se vishe dopada Eternal Melody II, ali dacu vam oba linka pa ako zelite poslusajte.

 

Nachi ovo je samo klasichna muzika, koja nema veze sa metalom, jedian veza je to sto je preradio neke pesme X Japana.

eternalmelody2.jpg

 

ETERNAL MELODY II:

 

y0279_l.jpg

 

Track Listing: -

Disk One

 

1. Unnamed Song

2. Seize the Light

3. Without You

4. Longing

5. I'LL BE YOUR LOVE

6. Kimi dake dakara

7. Red Christmas

8. Ima wo dakishimete

9. Forever Love

 

Disk Two

 

1. Anniversary

 

 

LINK: http://www.megaupload.com/?d=ACJVGE6B

 

 

Eternal Melody :

 

200px-Eternal_Melody.jpg

 

Disc one

 

1. Overture

2. Vanishing Love

3. Amethyst

4. Kurenai

5. Endless Rain

6. Unfinished

 

Disc two

 

1. Say Anything

2. Silent Jealousy

3. Es Dur No Piano Sen

4. Week End

5. Rose of Pain

6. Tears

 

LINK: http://www.megaupload.com/?d=M5JENQOB

 

Uzivajte. :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Sex Mashineguns su najbolji Japanski bend period :D Definitivno!

 

V.Panther gitarista iz ovog benda je Japanski ludak na gitri :)

 

btw ovo je njihova pesma za sutke i prasenje :D

http://www.youtube.com/watch?v=AkfVYCozAL8

 

A njihova koreografija je jos jaca :) Kvalitetan bend nema sta

 

A evo jedne TEKKEN worship pesme :D

http://www.youtube.com/watch?v=7JMGO3pwJ6Y

Edited by Shinigamy91

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, ne verujem... jos neko se setio sex machineguns-a :rockdevil: Totalni kraljevi, narocito u staroj postavi, gde sviraju panter i noissy. Posle pantera bend vise nije sta je bio, al' prze definitivno, zasluzuju temu 100%...

 

Inace, ima toliko dobrih japanskih power/prog bendova da ni podforum j-metal ne bi bio dovoljan.:muzicar:

 

Moji favoriti su Onmyouza, Concerto Moon, Galneryus, Axbites... ma ima ih ko Kineza :mhihi::

Onmyouza:

http://www.youtube.com/watch?v=CRPlRlmpfEA

Concerto Moon:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...