Jump to content

Shok Paris


dr.lecter

Recommended Posts

Jos jedan od onih bendova koje sam slucajno otkrio putem tejp trejdinga.

Doduse samo drugi album Steel & Starlight i nista vise nisam od njih cuo za dugo godina.

Onda su napravili reunion za Bang Your Head fest i odrzali par koncerata po evropi.

Odlicna svirka, odlican show...i impozantna figura pjevaca Vic Hix-a, preko 2 metra i sigurno 150-170kg.Vokalno je isto dzin,razvaljuje...ovaj bend preporucujem pod obavezno...

 

Go For The Throat 1984

Steel & Starlight 1987

Concrete Killers 1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, znam ja za ove preko dva ortaka koji su veci fanatici od mene, samo meni glupo da otvaram teme na kojima cu sam da postujem. Eno sta se desilo Sacred Rite temi, ono je bruka!

Nazalost, ne mogu reci da sam slusao druga dva albuma (sto ne znaci da necu u skorije vreme), ali prvi je odlican, posebno reizdanje koje je Auburn radio.

Sad vi meni odmah ovde recite ima li svrhe otvarati teme o drugim dobrim bendovima iz Klivlenda, kao sto su Destructor (mozda je stara tema cak jos uvek ziva), ili Breaker?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u neku ruku ima, a u neku nema.

Dobro je otvoriti temu o nekom takvom bendu da sto vise ljudi cuje za njih.

A lose sto bi samo par ljudi postovalo na toj temi.

Najbolji prvimer je recimo H - Bomb ili Ahat, mada tamo ima solidan broj postova.

Ja da nema one teme na opstoj metal diskusiji o HU metal sceni, kakav sam ludak po otvarao bih teme o svim onim bendovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam puno slusao ni jedan ni drugi bend ali apsolutno ne vazi.

Mislim sigurno ima bendova koji su kratko trajali pa su sranje, ali treba prvo cuti bend, pa onda doneti zakljucak, a ne odmah zakljucivati o bendu na osnovu njegovog postojanja.

Evo malo i domaceg primera Warrios su postojali svega par godina (3 ako se ne varam), pa su bili jedan od boljih benova SFRJ.

 

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, cenim kada neko otvori teme o manje poznatim bendovima.

Mislim da si zeznuo i Boska kad je upitanju kopanje po metal istoriji.

 

Pa nisam kopao po istoriji posto sam drugi album Shok Paris-a imao tamo 1988.Samo se posjetim ponekad sta sam ranije rado slusao i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, znam ja za ove preko dva ortaka koji su veci fanatici od mene, samo meni glupo da otvaram teme na kojima cu sam da postujem. Eno sta se desilo Sacred Rite temi, ono je bruka!

Nazalost, ne mogu reci da sam slusao druga dva albuma (sto ne znaci da necu u skorije vreme), ali prvi je odlican, posebno reizdanje koje je Auburn radio.

Sad vi meni odmah ovde recite ima li svrhe otvarati teme o drugim dobrim bendovima iz Klivlenda, kao sto su Destructor (mozda je stara tema cak jos uvek ziva), ili Breaker?

 

A sta je bilo sa Sacred Rite temom i sta je bruka? Jan je kraljica :mrgreen:

 

Naravno da ima svrhe otvarati teme o starim i nepoznatim bendovima,uvijek postoji sansa da se neki mladjani headbanger zaintresuje za bend i da nesto mozda i nabavi od nosaca zvuka.

Primjetio sam da bendovi koji nisu bas popularni kod danasnjih metalaca, ako u opste imaju otvorenu temu,privlace najmanje spamera i onih koji misle da nesto znaju pa je tema uvijek preglednija od tema tipa Maiden,Pantera i ostali "velikani".

Doduse ovde se mod javlja svake prestupne godine a da nesto popravi,obrise ili upozori je ravno senzaciji...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga sam ja, posto je ovo drugi moj omiljeni forum (posle thrash metala), trazio da me prebace sa domace scene, ali niko da uslisi moje molbe. dakako, potpuno si u pravu po pitanju privlacenja spamera. Teme jesu mnogo preglednije, samo sto se vise ni ti doco ne pojavljujes da nesto pametno napises.

 

Kako sta je bilo sa Sacred Rite temom? Ja pomenem Vixen (havajski naravnO) i svi se istog trenutka presaltaju na one ribe. Niko osim mene nijednu rec nije napisao o prokletom Sacred Rite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Extra, odlicno i svaka cast :D

 

Kad bi otvarali teme o svakom bendu koji je raritetan i extra (za neke od nas) ta tema bi otisla davno u out...

 

Lizzy Borden koji uopste nisu mali bend - tema riknjava.. Apollo Ra - isto tako (bez obzira sto ne postoje i sto imaju samo jedan album)... Jednostavno tu i nema sta da se prica...

 

:(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar heavy, vuce na Riot i Accept. Imao sam ranije cd Go for the throat. U biti nema razlike izmedju Steel i Go for... Ponovljena formula sa prvog. Mozda manje ubedljiv.

Inace ima gomila sjajnih bendova koji zasluzuju paznju. Steta da zavrse sa par postova i zatvorenom temom. Mozda je resenje da se otvori jedan zajednicki topic gde bi se potkacili svi ti "drugoligasi". Uslovno druga liga, jer mnogi od njih zvuce bolje od nekih izvikanih imena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali svejedno će ih obrisati posle nekog vremenskog perioda kad se forum bude čistio :D

A kad ih obrisu onda cemo ih opet otvarati.

 

Ja potpuno podrzavam teme o manje poznatim bendovima. Sta da vamkazem ja na temu Iron Maiden NIKAD ne idem, jer nemam zivaca da se raspravljam sa gomilom klinaca, ali ovakve teme, pogotovo sa linkom sa download, su put istine.

Svaka cat!!!! :rockdevil:

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...