Jump to content

Ranjeno Dete


Jimmylyric

Recommended Posts

Ranjeno dete

 

Hodamo po staklu,pod nama je grad,

pred nama je ranjeni covek,bleda figura...

Cujem pucanje tla na kom stojimo,bezimo...

Ranjeno dete nas gleda,ranjeno dete se smeje...

 

Njegov korak je lagan kao okidac na pusci,

prstom paras vazduh,menjas trenutak u trenu...

Ne zelim da vas krivim za srebrnu krv

deteta sa ruzom u ruci,to je ranjeno dete...

 

Promeni plocnike na kojima stojis,

ispod odraza u bari krije se zivot,

ljudi prolaze,ljudi se ne vabe da pitaju

sta je to,kakva je to kap zivota?

 

Njegove rane su jos uvek vlazne,

kao voda u mocvari,sa tragom neba u sebi...

Sakom on steze grudi,vadi trnje iz koze,

mi smo ranjena deca,vrati nam nase godine!!!

 

Promeni plocnike na kojima stojis,

ispod odraza u bari krije se zivot,

ljudi prolaze,ljudi se ne vabe da pitaju

sta je to,kakva je to kap zivota?

 

Samo mi,i ranjeno dete...U svima nama...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto kao ljubav

 

Prodisala je kroz moje snove,

voda rasplamsava vatru,ostavlja trag...

Za svaki moj poraz imala je podstrek,

za svaku prolivenu kapljicu krvi,dala je svoj dlan...

 

Nesto kao ljubav...

 

Nanjusio sam zivotinjskim nagonom ono malo mirisa

sto je ostalo na jednom pramenu kose,

srca kao mrlje u hodniku zivota,

podelio sam juce na sutra-do bljeska nove zore...

 

Nesto kao ljubav...

 

Iskidan na parcice savesti, lako je secati se svega

kada je stablo izgorelo,a ostale su krosnje...

I poneki obris za jos jedan slucajni oziljak,

ovaj grad ne priznaje strance-pa menjam lose za jos gore...

 

Nesto kao ljubav...

 

Iscepane kisne ulice,taksiji,svetiljke kao bonus

za ionako uvenule ruze u ovom bunilu...

Uzimam ruke jos jednom,teram oci da misle,

rastopljeni odjek neizbeznog eha,prelazim ulicu...

 

Nesto kao ljubav...

 

Evo jos jedne...Malo je starija...Pozdrav svima.

Edited by Jimmylyric

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Hm...Ne znam zasto si napisao deo pesme EKV-a...Mozda mislis da sam prekopirao nesto od njih...Ali mogu da ti kazem da to nema veze sa istinom,medjutim,ako ti neki delovi deluju tako,ti reci,i promenicu..Jer,ja sam ovakve tekstove pisao mnogo pre nego sto sam poceo sa slusanjem EKV-a,posto EKV ne slusam nesto preterano dugo...Ali od kad sam ih otkrio,smatram ih najjacim domacim rock bandom pored Azre...I bas sam ih intezivno slusao u poslednje vreme,medjutim moj stil pisanja nema veze ni sa EKV-om,ni sa nekim drugim...Ja jednostavno volim taj stil pisanja,naprosto,ostavlja mi najvise prostora i daje najvise mogucnosti da se izrazim,toliko-da ponekad idem do zadnjih krajnosti i izazivam konfuziju...Kao sto sam uvek vise voleo da slusam Doors-e ili Nirvanu,na primer,nego recimo Guns 'n' Roses...Stvar ukusa...Ne kopiram ja nikog...I zaista ne vidim koju slicnost si primetio izmedju te dve pesme...Uostalom,to su dve potpuno razlicite tematike...Jer je Milan u pesmi "Oci boje meda"pisao o seksu i ljubavi,a ja sam se ovde bavio sasvim drugom tematikom...Mislim pazi,mogu ja sad da udarim i da pisem na nacin na koji npr.pise Bora Corba,ono u stilu"Ljubavi moja,kad te vidim k'o da gorim u plamenu,pijan sedim na ovom simsu prozora kao prasina na kamenu",ali cemu,kada to jednostavno nisam ja...itd itd...A opet,Boru smatram super pesnikom,iako ne volim taj stil pisanja...

 

Sad,mozes da mi verujes na rec,a i ne moras...Ali,opet ti kazem,ja ne kopiram nikog...To je jednostavno stil pisanja koji mi pomaze da se najbolje izrazim,i to je sve...

 

Pozdrav brate.

Edited by Jimmylyric

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам ни оптуживао да бих морао да се правдам, као што ни ти то, наравно, не мораш радити.

Твоје писање је твоја ствар као што је моје - моја ствар, је ли тако?

Међутим, асоцијације су чудна ствар, тим пре, што је њихова есенција бесконачност, данас је сасвим извесно да свако од нас личи на некога пре, на жалост али је једноставно тако.

Е сад, у којој мери неко личи на некога, то је оно што буде проблем: да ли се осећа утицај или је у питању преписивање.

Ни једно ни друго није мој проблем нити се тиме бавим.

Ти имаш материјала да од своје поезије направиш нешто боље и моји коментари твог писања су далеко мекши него што то, понекад, зна да буде; на страну што бих могао да будем далеко оштрији и имао бих право али форум доживљавам као ствар слободне форме где нико никоме није обавезан да се или правда или исповеда али ни да вређа или омаловажава.

Унеси више себе а мање другога или других и видећеш да ће бити другачија, има капацитета и користи их.

 

Свако добро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам ни оптуживао да бих морао да се правдам, као што ни ти то, наравно, не мораш радити.

Твоје писање је твоја ствар као што је моје - моја ствар, је ли тако?

Међутим, асоцијације су чудна ствар, тим пре, што је њихова есенција бесконачност, данас је сасвим извесно да свако од нас личи на некога пре, на жалост али је једноставно тако.

Е сад, у којој мери неко личи на некога, то је оно што буде проблем: да ли се осећа утицај или је у питању преписивање.

Ни једно ни друго није мој проблем нити се тиме бавим.

Ти имаш материјала да од своје поезије направиш нешто боље и моји коментари твог писања су далеко мекши него што то, понекад, зна да буде; на страну што бих могао да будем далеко оштрији и имао бих право али форум доживљавам као ствар слободне форме где нико никоме није обавезан да се или правда или исповеда али ни да вређа или омаловажава.

Унеси више себе а мање другога или других и видећеш да ће бити другачија, има капацитета и користи их.

 

Свако добро.

 

 

Hvala na komentaru covece...To ja zovem komentarom. ;)

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno i mene prva podseca na nesto,ali ne znam tacno sta...Na proslost,mislim.

U svakom slucaju,pesma nije sjajna, ali zaista mi budi neka secanja,tuzna pomalo.

Edited by Ketty

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...