Jump to content

Circus Maximus


Recommended Posts

Smor nestali postovi :(

Pa može da bude kandidat za najbolji metal album godine, ali bi ga Paradise Lost oduvao :mhihi:

 

Dobar je album, prelepo otpevano, ni muzika ne zaostaje, bla bla mrzi me da se ponavljam sto puta.

Jednostavno album je odličan, preporučujem svima da ga što pre odslušaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Progressive je zaista puno velikih imena (nema potrebe za navodnicima) i odličnih bendova, a Circus Maxiumus krče svoj put ka vrhu.

 

Album je odličan, jako dobra produkcija. Jedino što mi se na momente učini previše mekan, ali OK ... ne mogu svi da budu (i ne treba da budu) SX ili PoS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, preslusah par stotina puta album od juce sto znaci da mi se album vise nego svideo. Michael Eriksen ima fenomenalan glas a ceo album vise vuce na atmosferu koja je vladala u pesmi Glory of the Empire sa prvog albuma sto je po meni cist +. Verujem da ce u narednim albumima ovi momci da izgrade jos originalniji i mocniji stil.

 

Sto se uporedbe tice sa ostalim izdanjima ove godine ne mogu sad da pricam dok ne prodju prvi naleti ushicenja oko ovog albuma ali meni novi Threshold vodi a videcemo kad prokljuvim totalno ovaj album gde cu ga svrstati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo, no koja je poenta da napravish album tako shto uzmesh malo Symphony X-a, malo Kamelota, malo Arka, malo Theatera...jbo ti to :D

 

 

Ne bih se složio sa tim. To što nešto podseća ... huh, pa šta onda!

 

Ljudi su kanda izgubili osećaj ... postali smo previše konzumenti, sa velikim apetiom i još većim očekivanjima! Kako je gotovo celokupan blues baziran na 4-5 standarda, a opet se sluša i svira 100 godina!

 

Vreme je da se ljudi uključe u uživanje u muzici, a ne na istraživački rad ...

 

Ne kritikujem te Perfectore, nego samo opažam ono što svi mi radimo ... a zaboravljamo da je muzika tu da bismo uživali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm...da kapiram shta hocesh da mi kazhesh...tachno je i da se jazz manje ili vishe svodio na pozajmljivanje kao jednu od osnova kreiranja jelte ali se opet slusha (ti si pomenuo bluz, manje vishe isti sluchaj tu se slazhemo). No, zashto da slusham kopiju (prilichno dobra jeste) kad postoje originali...ti kazhesh podseca...ima delova u kojima je sve to vishe od pukog "podsecanja" no necemo o tome...oni sebe definishu kao progressive bend...gde je progresija ovde? :D

Koliko "progressive" bendova je odmaklo od presviravanja Dream Theatera? Mislim ako je progressive samo sviranje zajebanih ritmova, demonstriranje svirachkih sposobnosti itd. onda jebo ti to...a time se nazhalost vode skoro svi mladi bendovi ovoga pravca...uzhivanje u tome? Jok ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa OK. Bitno je da se mi razumemo.

 

Meni je OK ukoliko me pesma (što bi rekli "pogodi") dotakne, ako nađem da mi se zbog nečeg podvukla u kožu, ako nađem neku emociju ili ako mi jednosatvno legne zbog nečega.

 

E sad, da ima ponavljanja određenih formi, određenih delova ... pa, teško je za bilo koga da ne kopira na neki način ono što je obrazac čitavog pravca (opet se pozivam na bluzere: da li je ok okriviti nekog za copycat ukoliko svira pentatoniku u bluzu? mislim da nije ...)

 

Ipak, kontam šta si i ti hteo reći .... pa, kao i uvek, istina je tamo negde (Fox Molder) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću pre da slušam dobre kopije nago loše originale... jbg, meni se sve svodi na to: svidi mi se - ne svidi mi se. A da li je kopija, da li donosi nesto revolucionarno, da li je svirano na ovome ili onome, ima manje veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću pre da slušam dobre kopije nago loše originale... jbg, meni se sve svodi na to: svidi mi se - ne svidi mi se. A da li je kopija, da li donosi nesto revolucionarno, da li je svirano na ovome ili onome, ima manje veze.

 

 

Slažem se u potpunosti.

:pivopije:

Ok, plagijati nisu poželjni naravno, ali nekog uticaja već dobro poznatih bendova koji su taj pravac i napravili onim što je, mora biti.

Ako su momci dobro osmislili pesmu i sve to dobro zvuči neće mi smetati ako ih je na rad inspirisao Ark, Kamelot ili Symphony X... Baš naprotiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...