Jump to content

E-X-E


Thrashformers

Recommended Posts

Me, to se zove ogranicenost, zato sto ih ti u startu odbacujes samo zato sto imaju imena koja se tebi ne svidjaju i sto su iz egzoticnih zemalja. To ne povlaci automatski da su losi.

Pitanje ukusa je sta slusas, kao pravci koje si naveo, a koji meni ne prijaju, sto en znaci da sam zbog toga ogranicen. Ali, kad vec slusas jednu vrstu muzike, nemoj se ogradjivati od necega za sta unapred mislis da je glupo. Jos jedna stravicno glup izgovor je: "Ne svidja mi se omot, mora da su sranje."

 

Da rezonujem po omotima,nikada ne bih slusao Slayer,a Slayer mi je uz Motorhead omiljeni bend.

Pa nisam ja ni rekao da su losi,vec da su meni odbojni i da necu da ih slusam.Ogranicenost je sirok pojam,i odnosi se na mnogo stvari,a ovo nije jedna od njih.Evo,ja tebe smatram ogranicenim zato sto iskljucivo slusas metal i ljude koji nemaju slicne poglede tvojim,ne smatras metalcima.Milion puta si to dokazao tvojim izlaganjima.Ali mene npr.bas briga za to.Ja nisam metalac,vec konzumet metal muzike.Bio sam metalac sa 15 godina,ali vremenom druge stvari u zivotu postaju prioritet.Meni je od novog albuma Slayer-a bitnije kako mi posluje firma i da li cu vratiti kredite na vreme.Ja nemam vremena za Namibijske bendove,i jebe mi se za njih.Radje cu zaraditi neki kesh,nego sto cu vreme provesti tragajuci za plocama zaboravljenih rumunskih underground bendova.Ako je to ogranicenost,onda ti nemas pojma sta je zivot kolega.Bez uvrede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da rezonujem po omotima,nikada ne bih slusao Slayer,a Slayer mi je uz Motorhead omiljeni bend.

Pa nisam ja ni rekao da su losi,vec da su meni odbojni i da necu da ih slusam.Ogranicenost je sirok pojam,i odnosi se na mnogo stvari,a ovo nije jedna od njih.Evo,ja tebe smatram ogranicenim zato sto iskljucivo slusas metal i ljude koji nemaju slicne poglede tvojim,ne smatras metalcima.Milion puta si to dokazao tvojim izlaganjima.Ali mene npr.bas briga za to.Ja nisam metalac,vec konzumet metal muzike.Bio sam metalac sa 15 godina,ali vremenom druge stvari u zivotu postaju prioritet.Meni je od novog albuma Slayer-a bitnije kako mi posluje firma i da li cu vratiti kredite na vreme.Ja nemam vremena za Namibijske bendove,i jebe mi se za njih.Radje cu zaraditi neki kesh,nego sto cu vreme provesti tragajuci za plocama zaboravljenih rumunskih underground bendova.Ako je to ogranicenost,onda ti nemas pojma sta je zivot kolega.Bez uvrede.

Nisam rekao da treba da juris ploce rumunskih bendova, to radim ja zato sto sam lud (mada nema bas mnogo dobrih rumunskih bendova, ako cemo iskreno). Zato sto neko nece isto to raditi, ne mogu ga smatrati neiskrenim, a sa tobom sam se najvise zajebavao po tom pitanju, zato sto si iskljucivi konzument mp3 muzike.

Elem, ako cemo po nekim uobicajenim kriterijumima, nisam ni ja metalac, zato sto retko nosim metal odecu, koju imam u vrlo malim kolicinama, najcesce volim da sam u trenerci. Takodje, ne slusam samo metal, obozavam pop 80-ih, volim rok muziku, mada samo deo. Moze li po tom pitanju biti ogranicen covek koji pored metala slusa i rege, istovremeno sa Frankie Goes To Hollywood, na primer? Ja sam to rekao za tebe, posto automatski, bez ikakvog normalnog razloga odbacujes neke stvari koje ne bi trebao. Ono za omote sam pomenuo bez aluzija na tebe, posto taj deo ne znam, ali ima i takvih ljudi dosta, veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant

Ovo postaje zanimljivo...

 

Omoti, pa danas uglavnom publika i kupuje izdanja novih bendova na osnovu omota...

 

Pre će recimo kupiti album, čiji je omot radio Fournier, nego recimo što bi pazarili albume čije su omote, recimo, kojim slučajem, radili Cile Marinković ili Petar Lubarda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da treba da juris ploce rumunskih bendova, to radim ja zato sto sam lud (mada nema bas mnogo dobrih rumunskih bendova, ako cemo iskreno). Zato sto neko nece isto to raditi, ne mogu ga smatrati neiskrenim, a sa tobom sam se najvise zajebavao po tom pitanju, zato sto si iskljucivi konzument mp3 muzike.

Elem, ako cemo po nekim uobicajenim kriterijumima, nisam ni ja metalac, zato sto retko nosim metal odecu, koju imam u vrlo malim kolicinama, najcesce volim da sam u trenerci. Takodje, ne slusam samo metal, obozavam pop 80-ih, volim rok muziku, mada samo deo. Moze li po tom pitanju biti ogranicen covek koji pored metala slusa i rege, istovremeno sa Frankie Goes To Hollywood, na primer? Ja sam to rekao za tebe, posto automatski, bez ikakvog normalnog razloga odbacujes neke stvari koje ne bi trebao. Ono za omote sam pomenuo bez aluzija na tebe, posto taj deo ne znam, ali ima i takvih ljudi dosta, veruj mi.

 

Ok,slazem se,ali kolega i ti automatski odbacujes neke stvari pre nego sto si skontao kakve su.Reci mi,zbog cega je Energetic Crusher bolji od Halida Beslica?Samo zato sto je metal?Isto kao i ja,i kao milioni drugih ljudi odbacujes neke stvari koje nisi ni iskusio.Zar je to ogranicenost?Ogranicenost je osobina koja se odnosi na mnogo bitnije zivotne stvari od muzike.Zar smo ti i ja ograniceni zbog toga sto iako nikada nismo probali drogu,tvrdimo da je ista totalno sranje?

No,mislim da je krajnje vreme da se vratimo,odnosno vratite,na temu.Rekli smo sta smo imali,i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ste se vi upljuvali...

 

Evo, slushao juche, neka oba dva (:D) albuma, i ono.... smorio se ko lasica... mada kao sto sam rekao fina je mnogo ona Warchild pesmica.

 

@Rna: Pa threshe su ranije nosili one sociajlne trendze ;)

Edited by MREzAsTI_MEn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,slazem se,ali kolega i ti automatski odbacujes neke stvari pre nego sto si skontao kakve su.Reci mi,zbog cega je Energetic Crusher bolji od Halida Beslica?Samo zato sto je metal?Isto kao i ja,i kao milioni drugih ljudi odbacujes neke stvari koje nisi ni iskusio.Zar je to ogranicenost?Ogranicenost je osobina koja se odnosi na mnogo bitnije zivotne stvari od muzike.Zar smo ti i ja ograniceni zbog toga sto iako nikada nismo probali drogu,tvrdimo da je ista totalno sranje?

No,mislim da je krajnje vreme da se vratimo,odnosno vratite,na temu.Rekli smo sta smo imali,i to je to.

Ko je rekao da je Energetic Crusher bolji od Halida Beslica? Ja samo Halidovu muziku ne volim, moze to da bude dobro koliko hoce. Ali, ti volis metal (barem tako tvrdis), pa opet pravis preskoke i uopstavanja u okviru samog zanra.

 

Meni je E-X-E totalno ok bend.Oba albuma su solidno odradjena.Nisu neka revolucija u muzici ali po meni zasluzuju ocenu bar 8/10.Mada bi ovom prvom mozda dao i 9/10.

Ne moze tako, 9/10 su vec stvari vrlo blizu revolucionarnima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9/10 je po meni ocena za skoro odlichan album,a revolucionarnim albumima se nikad ne daju ocene.A shto se tiche te priche oko EK-a,meni stvarno nije jasno kako mozesh da poredish Halida i EK.Takodje je glupost reci da je bolji Halid.Halid nishta sam nije uradio sve su to drugi uradili za njega pa samim tim nije ni zasluzio poredjenje sa ljudima koji su svoj trud ulozili u to shto su radili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi, da smi mi zivi i zdravi. :pivopije:

 

Da batalimo mi te Energetske Drobljache i Halide i ne znam ni ja vishe chije ukuse, tema je o E-x-E, pa izvolte, a shta ko voli, razreshite preko PP.

 

Ovo je bilo moderatorski ;)

 

:pivopije:

Edited by MREzAsTI_MEn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bilo moderatorski icon_wink.gif

Da li je to kandidatura?

 

Halid nishta sam nije uradio sve su to drugi uradili za njega pa samim tim nije ni zasluzio poredjenje sa ljudima koji su svoj trud ulozili u to shto su radili.

E, vidis, taj fakat smo malkice prevideli. Skroz si u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant

QUOTE

Halid nishta sam nije uradio sve su to drugi uradili za njega pa samim tim nije ni zasluzio poredjenje sa ljudima koji su svoj trud ulozili u to shto su radili.

 

 

Nemoj lupetati, a ''Sjecam Se'', ''Zlatne Strune'', ''Vracam se Majci u Bosnu''...?

Koliko je bilo metal bendova kojima su drugi bili pisali muziku i textove...da ne govorim samo o nasem podneblju...

Edited by Syrant

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je rekao da je Energetic Crusher bolji od Halida Beslica? Ja samo Halidovu muziku ne volim, moze to da bude dobro koliko hoce. Ali, ti volis metal (barem tako tvrdis), pa opet pravis preskoke i uopstavanja u okviru samog zanra.

 

Da,ja volim metal i to mi je omiljeni muzicki pravac.Ali ako volim metal,zar bih trebao voleti apsolutno svaki bend i zanr u sklopu metala?Lupetas gluposti.Ja npr.black metal ne volim,i pre cu slusati narodnjake u kafani nego black metal.Pre cu otici na koncert Halida Beslica,nego Gorgoroth-a.

Poredjenje Halida i Energetic Crusher-a je bio banalni primer,sta ste se svi toga uhvatili ko pijani plota.I nije poenta bila u tome da si ti ili neko to rekao,vec je poenta da nije samo metal dobra muzika,i da nije sve sto je metal dobro.A velika vecina ljudi koji slusaju metal,upravo to i tvrde.I sve ostalo smatraju losim.

 

Takodje je glupost reci da je bolji Halid.Halid nishta sam nije uradio sve su to drugi uradili za njega pa samim tim nije ni zasluzio poredjenje sa ljudima koji su svoj trud ulozili u to shto su radili.

 

Na ovaj prvi deo necu ni odgovoriti,posto me mrzi da se prepirem sa bukvalistima.

Sa Syrantom se slazem da lupetas gluposti.Halid Beslic je na ovim prostorima uradio stvari koje ovi Energetski StaSuVec,nisu u svojoj rodjenoj drzavi (koja god da je) uradili.Jebes ti to sto mu je neko drugi radio pesme.

 

Jebote,ladno ste me uvukli u ovu moronsku vs.raspravu!Koji sam kurac to izneo kao primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominjesh pijanost... pf... jedini koji je pijan ovde si ti, i sam si izabrao da se prepiresh, bash kao shto si jednom rekao, a ja te citirao ;):pivopije:

 

I, dosta vishe prepiranje, usranjicete temu tek tako, posto se zaglibili sa veoma diskutabilnom temom.

 

 

 

 

 

 

Rno... reci im :D

Edited by MREzAsTI_MEn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Pominjesh pijanost... pf... jedini koji je pijan ovde si ti, i sam si izabrao da se prepiresh, bash kao shto si jednom rekao, a ja te citirao ;):pivopije:

 

I, dosta vishe prepiranje, usranjicete temu tek tako, posto se zaglibili sa veoma diskutabilnom temom.

Rno... reci im :D

 

 

Koji si ti lik, kažeš dosta prepiranja, a ovamo i dalje potpiruješ ''jedini koji je pijan ovde si ti'', naravno da će opet da ti odgovori...nema ovo kraja...

 

Ali sa druge strane, zašto zatvoriti temu, exe!!!:):)

E-X-E ionako nisu bog zna šta značajno uradili...ovako barem tema dobija na zanimljivosti... :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-X-E ionako nisu bog zna šta značajno uradili...ovako barem tema dobija na zanimljivosti... :mhihi:

Izdali su dva solidna albuma, dovoljno da ih se ljudi i danas secaju... ili nije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Izdali su dva solidna albuma, dovoljno da ih se ljudi i danas secaju... ili nije?

 

 

Zavisi kako gledaš na to, ima x thrash bendova koji su izdali solidna 2 albuma, pa 90% ljudi nikad nije ni čulo za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant

Ma, ko i pominje lovu...

Baš sam jednog lika na nekom forumu video kako se kurči što ima ploču ''striken baj majt''...Okačio sliku ploče, sa sve cenom, al' ne vidi se najbolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

obicno kad vidim temu o meni nekom nepoznatom thrash bendu iz '80,uplasim se da nisam kojim slucajem nesto izostavio ili preskocio tokom niza godina slusanja thrasha.i onda se potrudim,nabavim albume benda na mp3 i pocnem da slusam,kao sad prvi album e-x-e-a!!!! OVO JE MOZDA I NAJGORI THRASH KOJI SAM SLUSAO U ZIVOTU(skoro)...smece,djubre,SRANJE kroz gusto granje.vidim ovde mu se lepe epiteti solidnog itd.pa u cemu je fora...dosadne pesme,vokal tuga,produkcija jad i beda.

ajd da pogadjam.verovatno sto su stari bend iz osamdesetih,pa po nekom -pravilu- mora da valjaju,ne tada nije moglo biti losih bendova,danasnji mladi bendovi su sranje itd.mogu da nabrojim tuce novih bendova koji su majka za sve te thrash i heavy grupe koje na ovom forumu imaju teme i etiketiraju se kao legendarne i sl.

obicno izbegavam da negativno komentarisem bendove,ali ovaj mi se tako namestio da nisam mogao da odolim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...