Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

10-years-anniversary-celebration-gold.jp

Poštovani čitaoci,
iako ove godine rođendan naše izdavačke kuće dočekujemo u drugačijim uslovima, tradicija se mora poštovati tako da od ponedeljka 11. 5. počinje naša majska akcija pod nazivom "KOMIKOVA DESETKA".

Akcija će trajati narednih 35 dana, tj. do 15. juna 2020.

Na akciji je ukupno 89 naših naslova koji se mogu poručiti u četiri različite varijante. Broj porudžbina tokom akcijskog perioda nije ograničen, niti porudžbina u jednoj varijanti isključuje mogućnost porudžbine i u nekoj drugoj. Narudžbe se vrše uplatom odgovarajućeg iznosa na račun ID Komiko, Kosovska 20, 21000 Novi Sad, svrha: uplata za knjige, broj računa: 250-2060000245780-39
Poziv na broj nije potreban.
Troškove poštarine snosi Komiko, a čitava akcija odnosi se na teritoriju Srbije.

Uz uplatu potrebno je javiti se na adresu [email protected] i potvrditi narudžbu i adresu.


VARIJANTA A > Bilo kojih 10 naslova sa prvog spiska koji sadrži 76 naslova možete kupiti po ceni od  10.000 dinara. Poštarinu snosimo mi, za teritoriju Srbije.


VARIJANTA B > Poručivanje se vrši uz kumulativni popust, pa tako druga knjiga ide sa popustom od 10% na navedene cene, treća 15%, četvrta 20%, peta 25%, šesta 30%, sedma 35%, osma 40%, deveta 45% i deseta 50%. U ovom slučaju možete poređati poručene knjige od jeftinijih ka skupljim kako biste ostvarili maksimalni popust. Naslovi, svakako, moraju biti različiti. Poštarinu i u ovoj varijanti snosimo mi.



NASLOVI NA AKCIJI U OKVIRU PRVE 2 VARIJANTE:

Varijanta-AB.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VARIJANTA C > Bilo kojih 6 naslova iz ove tabele možete poručiti po ceni od 3.000 dinara. Poštarinu na teritoriji Srbije snosimo mi.

Varijanta-C.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VARIJANTA D > U poslednjoj Varijanti možete poručiti naslove koje imamo u izuzetno malim količinama, neki su rasprodati, neke tek dobijamo iz štamparije. Ovi naslovi se prodaju po navedenim akcijskim cenama, a poštarinu i u ovom slučaju snosimo mi.

Varijanta-D.jpg

Za ove naslove potrebno je da nas kontaktirate pre porudžbine kako bismo proverili da li su još dostupni u tom trenutku.

Važno: Nema više primeraka tvrdo koričenog Ispod pokrivača, Famozne čupave braće Frik, Mačka Frica i Radosav: Jutarnja magla u Varijanti D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[br]

naslovnazanet.jpg



Poštovani čitaoci, s velikim zadovoljstvom predstavljamo novu knjigu Komikovog "Prvog izbora" - grafički roman JEDNAPRIČA genijalnog italijanskog umetnika Đipija. 

O knjizi
JEDNAPRIČA su dve priče.
Prva je priča o uspešnom piscu Silvanu Landiju koji u svojim pedesetim doživljava nervni slom i završava na klinici za psihijatriju. U bolnici opsesivno crta samo dva motiva: benzinsku pumpu i osušeno drvo.
Druga priča je priča o Mauru, Landijevom pradedi, koji se bori u Prvom svetskom ratu. Pomisao na ženu i dete koji ga čekaju da se vrati kući daje mu snage da po svaku cenu preživi jednu od najvećih tragedija koje su zadesile čovečanstvo.
Pisma koje Mauro piše svojoj ženi iz rovova, a koja će decenijama kasnije fascinirati Silvana Landija, ove dve priče spojiće u jednu. JEDNAPRIČA je priča o suočavanju sa strahom od starenja i strahom od smrti. To je priča o padu u ambis iz kog se, uprkos svemu, može vratiti u život. Svojim prepoznatljivim akvarelima Đipi dočarava svu veličanstvenost i surovost prirode koja je vekovima oblikovala živote običnih ljudi.

O autoru
ĐIPI (Đani Paćinoti) je rođen u Pizi 1963. Jedan je od najznačajnijih itaijanskih autora stripa. Njegov grafički roman Beleške za jednu ratnu priču proglašen je za strip godine na Festivalu u Angulemu 2006. Godine 2014. Jednapriča je ušla u finale izbora za najvažniju italijansku književnu nagradu Strega, kao prvi grafički roman u istoriji ove nagrade kome je to uspelo.


Tehnički podaci: 
„PRVI IZBOR“ 
JEDNAPRIČA
Tekst i crtež: Đipi
Glavni urednik: Vuk Marković 
Prevod: Jasmina Radojičić 
Strana: 128 
Štampa: u boji 
Format: 215×305 cm 
Povez: tvrdi
Predviđeni datum objavljivanja: 18. 5. 2020.
Promotivna cena: 1600 dinara

zafejs.jpg


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hS2m7jF.jpg

Veštac je stigao!
Pretplatnicima se šalje odmah sutra.

Meki povez - 1200 din (redovna cena 1350din)
Tvrdi povez - 1500 din (redovna cena 1650 din)

Ptt troškovi se plaćaju prilikom dostave. Pošaljite poruku na [email protected] ili [email protected] sa svojim podacima za slanje, ili napomenom da želite lično preuzimanje.

Uplate na 160-370551-43, primalac: IK Makondo, Lipovačka 46, 11460 Beograd i
160-326858-75, primalac: Phoenix Press, Visokog Stevana 16, Beograd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l' ovih dana i po drugim gradovima Veseli Četvrtak stiže sporije nego obično?

u ZRu u poslednje vreme stižu na dve nedelje izdanja, evo recimo Dilana novog još nema pa kapiram da će u četvrtak 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ponosom vam predstavljamo naše ubedljivo najzanimljivije izdanje so far! 

GYcG4lt.jpg

Ico5ySN.jpg

Z54Vxin.jpg

aa0fE7r.jpg

A5, 240 strana (2x120), kolor, povez: hmmm, čudan...  tvrd povez sa dva različita UV laka, dva knjižna bloka i konopcem

Osim sadržaja, koji predstavlja pravi mali umetnički dragulj, ovu knjigu odlikuje i velika tehnička složenost koja je zahtevala puno rada i u štampariji, a kasnije i ručne dorade u ateljeu Alekse Gajića, autora ovog izdanja i jednog od naših najznačajnijih strip-autora i ilustratora. 

U narednih 10 dana LKDK prodavaće se po promotivno ceni od 990 din, uz poklon ex-libris potpisan od autora, koji o ovom delu kaže:

" "Leva knjiga Desna knjiga" je nastavak mog kreativno likovno narativnog istraživanja. Kao što sam i naveo u predgovoru knjige, ovo je peta knjiga mog neobavezno terapiskog dela stvaralaštva. Nema se šta novo reći, sem da se sve raspalo. Moji pokušaji da se koliko toliko držim neke forme ovde su propali. Ovo je izbor ilustracija iz moje dve sveščice, i još pet različitih mini kolekcija ilustracija. Takodje ima ovde i "traženih" radova, u kojima mi je dopuštena autorska sloboda, te tako spadaju u ovaj lični izbor. Razlog je što se u proteklih četiri godine, posle izlaska "Pljosnatog stripa", nakupilo pregršt crteža na raznoraznim papirima i kartonima po kojekakvim kutijama. Paralelno sa tim ispunjavao sam i svoje sveske. Kad sam nedavno završio drugu, shvatio sam da je vreme da se podvuče crta na ovaj period rada.
Zašto baš Leva knjiga Desna knjiga? Eksperiment u štamparstvu mi je uvek bio interesantan. Kako osmisliti nešto čudno a da je to moguće tehnološki umnožiti u tiražu? Takodje, moje autorske stvari već svojim pakovanjem treba da ostave utisak ludenja i šašavila, jer sadržaj i jeste takav. Imao sam knjigu uvezanu šrafovima, pljosnatu, minijaturnu, a ovde, konkretno, trik je u tome što su ovo zaista dve knjige - jedna je zalepljena na levu koricu, a druga na desnu koricu, pa mogu da se zajedno posle zaklope. U desnoj su vertikalne ilustracije i šale, a u levoj horizontalne. 
Što se tiče tematike, u pitanju su radovi koji su nastali tehnikom mentalnog automatizma (počnem, pa onda gde me odvede, nekako završim) To mu dodje ko neki likovni džez. Nekad ispadne dobro, nekad ispadne "nešto". I ovo izdanje može da se ubroji u terapijsku fazu. Ne znam na kom principu radi, ali ja se osećam bolje. Same teme ne sadrže nikakvo nasilje, zlo, tugu nesreću, ja se držim svog eteričnog optimizma i naravno humora. 
Ovo bi moglo da se nazove nekom mini monografijom, jer izbor zahvata zaista širok spektar stvari koje sam radio u prethodnih pet godina."

Share this post


Link to post
Share on other sites

naslovnazanet.jpg

Поштовани читаоци,
нови број нашег «времеплова кроз свет српског стрипа» доноси један од првих стрипова чувеног лесковачког аутора Николе Митровића Кокана. Стрип Последњи осветник овјављен је премијерно у другом броју ревије Никад робом, у новембру 1963. године. С њим је ревија почела да обрађује различите теме из историје нашег народа, и тај курс ће следити у наредних 200-ак бројева, после чега ће у ревији излазити искључиво доживљаји Мирка и Славка. 
Никола Митровић је дебитовао у свету стрипа три године раније, када је на странама ревије Мајин стрип објавио Партизанске приче. Већ тај први његов рад јасно је указао да се ради о изванредном таленту, цртачу великих могућности, што је аутор и потврдио у наредним деценијама. Митровић је био веома успешан и у карикатуралном стилу, али остаје утисак да је његово природно окружење реализам. Већину својих најуспешнијих остварења нацртао је реалистички, уз изузетну карактеризацију ликова, динамику покрета,
монтажу табле и заиста мајсторски рад четкицом.
Из тих разлога нам је велико задовољство што смо у прилици да његовог Последњег осветника објавимо у нашој ревији. Захвалност за то дугујемо кћеркама аутора које су нам уступиле право за објављивање овог класика српског стрипа.

До следеће прилике,
срдачан поздрав,
Уредништво.

Share this post


Link to post
Share on other sites

🎩 Dragi prijatelji,

pred nama je, a po redu, kako i sleduje, nova knjiga Priča️, na našu žalost, tek treća. Mislili smo da će sve to ići mnogo brže, ali dobro, svi smo svedoci, šta je - tu je, bitno je da idemo napred i idemo dalje (to nekako, lagano postaje i naš moto...)!

Pri-e-3a.jpg

Ova knjiga sadrži dve epizode, da se ne ponavljamo, više puta smo rekli da će neke biti sa tri, a neke sa dve... Dve epizode, ali sjajne kao tri, ili više!!! Nici i Bilota, prekaljeni pripovedači, ukazali su poverenje relativno svežem dvojcu: Tancilu i Bertilorenciju da nacrtaju njihova mini remek-dela, a ovi su im odogovorili na više nego dostojan način - stvorivši čistu umetnost precizne linije koja opušteno može da parira mnogim njihovim mnogo puta već osvedočenim kolegama!

👉 Uživajte u fotkama, kao što smo i mi, otkako nas je jutros iznenadila naša sjajna štamparija!

0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

🛒 Od sutra (ponegde prekosutra) u prodaji na svim standardnim mestima, a u narednim danima očekujemo otvorene granice, tako da kreće i internacionalno!

💶 Promo cena, prva dva meseca 900, posle 1100 dinara.

Do čitanja,
Golconda

Share this post


Link to post
Share on other sites

MEĐUGROBLJE

Nova knjiga scenariste, pisca i urednika Zorana Penevskog i vajara, a sada i crtača stripova, Zvonimira Vidića. Knjiga obrađuje preispitivanja jednog umetnika, pritisnutog pošlošću, sa rukom bojenim prizorima i pričom koja će vas naterati na razmišljanje. 

Format knjige je A4, meki povez sa klapnama, šiveno, ukupno 92 strane, u koloru. 

Naša cena sa popustom je 1400 din, pri čemu ako kupite bilo koje nase tri knjige, treća je besplatna. Plaćamo poštarinu na teritoriji Srbije.
 
hcRuTxa.jpg

Edited by Мајор Гашпар

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...