Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

zaboravio si mange :D ima i tu dobrih stripova jako...

 

dakle..ovo sto se desava u Marvel univerzumu je skandal :D

Spiderman skinuo masku...posibali se Ironman i Cap.America

kaze mi ABVH da je Cap.America ubijen :S

Hulk poslat na neku planetu...Thor kloniran ili je robot :S

strasno...najveci porblem je sto su povezali sva izdanja

pa moras da citas sve da bi ispratio pricu kako valja...

Avengers Disassembled i House of M je meni nesto najbolje sto je Marvel izdao

 

 

 

 

 

da...Dynamite izdaje odlicne Battlestar Galactica stripove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је једини озбиљни домет америчког стрипа квалитет цртежа. Суперхероји ме смарају до бола! Боље су ми уврнуто-психолошке зајебанције типа Дилана Дога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Estranged, hteo sam anime i mange da stavim, ali tema ta postoji na fantaziji, Pitam li se sta ce tamo.

Ok mogu ispraviti naslov, a mogu traziti i da mi prebace temu ovde. (mada tesko ima da se bune)

 

 

Neko je pomenuo Neil Gaiman-a uh, Sandman mi i nije nesto specijalno ali Nakon sandmanov-e smrti nastavili su pricu sa Luciferom EXTRA JE!

lucifer16.jpg

 

Dilan Dog je super i dalje tvrdim da su Igra sa smrcu, golkonda i prokleti dan jedni od najboljih stripova

 

Mali osvrt na kraj civil war-a

FF540_cov.jpg

Civil war uh. Uh znaci nisu znali kako da zavrse i odjednom odluce da u sred bitke gde Kapetan pobedjuje Iron mana odlucuje da se preda. Sranje! Nakon toga ga jos i ubiju.

E sad mislim da dolazi zanimljivo. New Fantastic Four (Storm, Black Panter, Thing and Human Torch) Reed i Susan nisu vise clanovi, ali zanimljivo je samo jedno Surfer je opet pod Galaktusovom kontrolom juri da ubije Epoch (jedno od celestial bica, glavni bogovi) Tu nailazi i FF, ko zna mozda ponovo rat sa Surferom i Galactusom, za galactusa radi i Stardust koji ne moze da umre.

Mighty Avengers (Iron man, Black widow, Wonder man, Ares, Ms. Marvel, The Sentry i Wasp) Ovde su sve odvratni likovi, sem Aresa koji je totalno lud (anti-heroj) Iron man ga je regrutovao kao zamenu za Herkula. Mada Ares je stari neprijatelj avengersa i eto ga sad tu. Kad su registrovali Aresa ja sam se kidao od smeha, lik je lud i komican. (Ko hoce neka procita)

X-men Bez Storm i jos nekih bice zanimljivo sklopiti ih.

Illuminati su zajebani (Dr. strange, Namor, Reed Richards,Black Bolt, Professor Xavier, Iron man) Svako od njih je predstavnik svoje grupe.

Ove ostale ekipe i nije vredno pominjati. Civil war ima totalno glup zavrsetak ali i postavljaju se zanimljiva pitanja (Marvel Wizard) Heroji su u frci sta ce biti kad se vrate Galactus i surfer, Hulk, likovi koji su u bekstvu i sta ce to Punisher da radi sa maskom Kapetana Amerike. Jos uvek pratim strip ko je mrtav a ko u bekstvu koga registruju itd.

 

Mali osvrt na Annihilation War

CoverANNIHfinalpaint.jpg

Ovo je po meni bilo veoma dobro, Annihilus je zarazio ceo svemir sa virusom iz negativne zone (podeca na dominina vs. alfa Star trek) Thanos staje na stranu Annhilus-a, sve se vrti oko galaktusa jer je galaktus izvor zivota ovog svemira, on je Big Bang (veliki prasak) ovog univerzuma i kosmicke moci su izvor zivota, ako galaktus umre umire i ceo univerzum, Galaktus i surfer na samom kraju pobedjuju, ali pri toj pobedi unistavaju sve sto im je na putu. Ginu od poznatijih annhilus, nova, Quasar, Red Shift i mnogi drugi, ali veoma je zanimljivo kako je Drax the Destroyer ubio Thanosa.

Ravenous ostaje ziv, totalno lud lik, podseca na Thanosa. Malo mi je cudno da nema Adama Warlocka i Gladiatora, ali mozda su i mrtvi.

Ono sto ce biti zanimljivo je to da Galactus kaze da ce ga Surfer ponovo izdati i ako po njemu surfer je najbolji sluga koga je imao, tako da sleduje ovo......

764px-HeraldsofGalactus.jpg

Mada po meni ne u skorije vreme.

 

Sto se tice trenutnih desavanja u dc-u neki drugi put.

 

Italijanski strip. Pored Dilana Doga savetujem da citate i Nathan-a Nevera pogotovo oni koji vole sf sage

never06G.jpg

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

velika podrshka otvaranju teme :rockdevil:

 

e sad, poshto vidim da ima iskusnih chitalaca, nadam se da bi ste odgovorili na pitanja jednog ne bash toliko iskusnog :redface:

 

poslednji koji sam prochitao

wolverine-origin.jpg

 

dakle, zbunjuje me to shto wolverine ima claws (kandzhe, ili kako vetj na srpskom) od rodjenja. zar ih nije dobio uz adamantijumski skelet? anyway, wolverine origin kicks ass.

 

i josh jedno: kako se zvao jedan lik iz starog stripa koji je izdao luxor; ukoliko se dobro setjam izashla su mozhda dva broja sa njim. mislim da je u pitanju neki doktor, ili tako neshto, setjam se neke scene u dzhungli, ali to je stvarno daaavno bilo. nazhalost, nemam vishe niti jedan broj generacije tesla i borci sumraka, ni nikole romera, a ni tog koga ne mogu da se setim :icon_ne::cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dilan Dog je extra, kao i Marti Misterija. Ja takodje gotivim i staru gardu kao shto su Blek,Zagor,Komandant Mark,Kapetan Miki.....ali manga je naravno najbolja :D

 

Sa ovim mogu samo da se slozim!

 

 

Edited by Nimfadora

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle, zbunjuje me to shto wolverine ima claws (kandzhe, ili kako vetj na srpskom) od rodjenja. zar ih nije dobio uz adamantijumski skelet? anyway, wolverine origin kicks ass.

dobio je kandze kad je u njega ubacen metal :D

pre toga je imao kosti koje su izlazile iz njega

 

@ Totem -

posto sam procitao Civil War odlucio sam da to potisnem :D

racunam Marvelove stripove samo do kraja House of M desavanja

najvise mi se svidja Avengers Disassembled,odlicna prica

Smrt Hawkeya i desavanja oko She-hulka i Visiona je odlicno ispricana

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam rekao, nisam ljubitelj Marvel i Dc grupa, pogotovo ne Image, ali jedinu koju sam tolerisao je bila Secret Defenders, ne zbog Surfera, nego sto je Dr. Strange kasnije pravio grupe koje ce obavljati razne zadatke. Najbolja kombinacija mi je bila Ghost rider, Hulk, Wolverine i Spider-man (mada Spidermana ne gotivim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjači lik u bilo kom non-Japanese stripu ikada je Deadpool.

Deadpool02Shot.gif

Merc with a mouth. Nusprodukt Weapon X programa (istog koji je proizveo onu dosadu zvanu Wolverine), Deadpool (aka Wade Wilson) je najciničniji, najluđi i najnestabilniji junak iz stripa ikada. Po prirodi sadista, obožava da muči ljude koji su to zaslužili, anti-heroj. Anti-anti-anti heroj. Spider-Man ripoff (više puta je prozivao pauka na najrazličitije i najkomičnije načine). Jedan od retkih junaka iz stripa koji probijaju tzv Četvrti Zid, tj. Deadpool je svestan toga da je on samo lik iz stripa, odnosno da je samo produkt nečije bujne mašte. Na primer:

 

20.jpg

 

Lice kao i telo mu je deformisano usled posledica tumora na mozgu pomešanog sa freelance experimentisanjem lujki iz Weapon X programa. Još jedna posledica eksperimenta je i tzv "cerebral flux", tj kako je Deadpool dobio healing factor, tako je uspeo da zaleči tumor ali tako mu se moždano tkivo periodično regeneriše pa...mah, drugim rečima, a certified nut. Najbrbljiviji lik koga sam ikada video...provale su mmu legendarne. Loži se na Bea-u Arthur iz nekog razloga. Obožava sitcom-ove i serije iz '80ih. Omiljena pesma mu je My Sharona od The Knack. I što je najlepše, voli da ismeva Captain America-u, Avengers-e a posebno Defenders-e. XD

 

th_MB_Deadpool042_07.jpg

^Epizoda u kojoj je izgubio čulo sluha.

 

th_Deadpool36p03.jpg

^Legendarna sena biranja kostima. The note says: Thanks but no thanks. S.M. (S.M. = Spider-Man).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam Hitman-a. Nije loš, ali mi je ipak draži Deadpool. Ali onaj Hitman crossover sa Lobo-om je priceless. XD E da, pojavljuje se Lobo i u Deadpool comic-u, ali pod imenom Dirty Wolff i sa maskom radi prevencije copyright infringement-a. XD Pop-culture reference su neka vrsta long running joke-a u Deadpool stripovima. Ma lik je genijalan. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poskidao resto Hitman-a što mi je falilo i bacio se na čitanje. Mislim, nisam ni sumnjao da je Garth genije, ali Tommy Monaghan mu je najgenijalniji lik ikada. Više mi se sviđa od bilo kog drugog DC (anti)junaka. Savršeno. ^^

 

On a side note, Preacher je isto odličan serijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...