Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

najviše sam se zadržao kod Dilan Doga, poslednji put sam kupovao brojeve na nekoj tezgi na Zelenjaku pre skoro 10 godina. ali strip koji mi se najviše utisnuo u sećanje je Ket Klou. mislim da je to bilo sredinom '80ih kad su neke epizode izlazile u Stripoteci. uh uh, kako je to delovalo jako na mene, mislim da sam blenući u njene akcione sekvence prvi put imao jasan erotski doživljaj. ali tek epizode u kojima se pojavljuje njena neprijateljica Xtremity, strašno :mrtav: u svakom slučaju je taj strip pripremio me za neko drugo štivo koje će doći malo kasnije, tipa časopis NINJA, Vrući Kaj i luksuzno opremljeni Sex Club (kad se imalo kinte)

 

catclaw.jpgcatclaw.jpg

 

 

detalj vezan za ovaj strip (ne znam kako se sećam toga): u jednoj epizodi Cat prebija nekog lika, i dok mu izbija šmajser iz ruku, procedi - ... budući da od buke podnosim samo onu koju proizvodi Stratokaster * (a u fusnoti piše: * izvinjenje ljubiteljima Les Paul-a) tad sam naučio te dve reči Stratokaster i Les Pol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane je legenda!

Iako ne volim njegove stripove ( tj.scenario ) moram priznati da zaista ima svetsku klasu shto se tiche crteza!

Bio je jako raspolozen na ovogodishnjem sajmu za prichu i sudecji po prichi kolekcionara koji su imali priliku da prichaju duze sa njim,lik je extra zanimljiv,otvoren za prichu i shto je najbitnije,zeli upravo od tih ljudi da izvlachi kritike i ideje za dalje naslove!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo Lemure, to mi pričaj! lepo je kad se mi odrtaveli pioniri iz '80ih solidarišemo :) samo, šteta što je ovaj drugi link knorio... ali mislim da ćeš se složiti kada kažem

 

šta reći, fala kercu

 

kad sam već pomenuo Ikstrimiti - ona u jednoj epizodi zavodi nekog lika da bi progurala svoju agendu i to tako što se skida u toples. tu scenu sam pažljivo, kao pravi radni i vredni pionir, prekopirao patentarom na prozoru na A4 list i držao ga u šteku ispod treće fioke radnog stola, onako radi inspiracije :)

 

xtremity.jpg

 

 

ovo nije ta scena, ali kao ilustracija može da posluži ;) jeste da je Bane malo preterao sa poprsjem (jebiga, zato se zove Xtremity) ali mu je nastupajuće vreme dalo za pravo. kao da je predvideo svu ovu silikonsku maniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane je legenda!

Iako ne volim njegove stripove ( tj.scenario ) moram priznati da zaista ima svetsku klasu shto se tiche crteza!

 

 

Aj sto se pojedinih ilustracija tice, Bane zna posao, pritom ne racunam ono djubre koje je radio za srpske heroje,vitezove...katastrofa...

A sto se stripova tice, koja svetska klasa...covece...svaki lik mu lici na Kobru i svaka riba na CatClaw...

Jes' ti cuo za Aleksandra Hecla i Petra Meseldziju? E,to je svetska klasa prijatelju, a ne Bane Kerac...Bane Kerac je prosek.

Istina, CatClaw ima fan klub u Norveskoj, ali nista bitno.

 

Primera radi, uporedi Kerčevog i Meseldzijinog ''Tarzana'', pa da pricamo o svetskoj klasi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

AMERICAN VIRGIN

Strip izdaje Vertigo,i ima veoma interesantnu ako ne i skakljivu radnju.Glavni protagonista je Adam Chamberlain koji je hriscanski propovednik,drzi govore pred hiljadama mladih a i matorih o seksualnoj absistenciji do braka.Posto je i sam devica(gle cuda otuda i naziv stripa :lol: ),njegova devojka Cassie se nalazi u Africi na misiji mira,on nju smatra svojom Bogom izabranom zenom,ali sve ce se to ubrzo promeniti kada Cassie ubiju i siluju teroristi,on odlucuje da sazna ko je to ucinio.I na tom putu prolazi kroz seksualne faze(djeah).

Kome su se recimo dopali Preacher Ili Hellblazer neka ovo smatra toplom preporukom za procitati :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ljudi, zna li neko sta se desava sa strip-klubom "Darkwood"? Drug mi rece da poslednja dva puta nije mogao da udje jer je tu bila policija, a i kad nije bila ovaj nije hteo nista da prodaje... WTF?

Sorry ako je bilo vec reci o ovome na ovoj temi, mrzelo me da kopam po prethodnim stranicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

enki bilal...super je nikopol..inace enki je nas covek..bilic

 

nedeljko bilkic...

 

NIJE bilić nego bilalović

 

Enki se zvao Enes Bilalović dok se nije preselio u francusku i promenio ime. takodje njegov najbolji prijatelj je bio glumac svetozar cvetkovic, mislim, i dalje je. a enki je ko klinac ziveo na dorcolu.

 

i ako mu donosite albume na potpise, nemojte piratske primerke, kao sto je jedna riba na sajmu to uradila pre godinu dve. enki je bio popizdeo, ali na nagovor ljudi iz gomile potpisao joj je album.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, zna li neko sta se desava sa strip-klubom "Darkwood"? Drug mi rece da poslednja dva puta nije mogao da udje jer je tu bila policija, a i kad nije bila ovaj nije hteo nista da prodaje... WTF?

Sorry ako je bilo vec reci o ovome na ovoj temi, mrzelo me da kopam po prethodnim stranicama.

Занимљиво. ја сам био прошле суботе, баш пред нову годину и радили су најнормалније.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...