Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Јесте, али Дампир чини ми се има заоружене епизоде које се надовезују једна на другу, што код Загора није случај.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свакако, али нисам мислио да излазе чешће, него да се динамика појединих едиција промени. На пример, ако је већ прича у наставцима, што не објаве две недеље за редом Загора. То ми се свиђало у Златној серији, не прелазе на другог лика док не заврше са издавањем једне епизоде, а излазио је сваке недеље. Овако ми дође да месец дана не читам први део, јер ћу до другог заборавити шта је било.

 

to je bila glupost jer su se sakatili stripovi. u italiji, ako se određena zagorova epizoda završi na 50 strani, od 51 ide nova, dok su kod nas za razliku od toga objavljivani turski stripovi i pojedini francuski kraće forme. I ovako je bolje jer su klinci pošteđeni retardiranih rešenja korica mikice i peke.

 

Takođe, nije tačno da su u dnevniku objavljivali uvek sve nastavke određenog junaka dok se ne završe- imali su periode kad objave dve epizode za redom, a onda ide par drugih epizoda drugog junaka, pa se ovo nastavlja odjednom.

Mister No, takođe, broj 6 nikad nije bio objavljen kod nas, uopšte, priča iz tri dela, skresana je na dva.

 

neko je gore u ranijim postovima pominjao da su ovi novi debelo zagrzli špto se tiče novog izdanja, pa me interesuje, zašto nisi skenovi stripova štampani na ofsetu, već na nekoj polu roto štampi, ne živimo više u socijalističkoj yugi jebi ga...

 

Iskreno me zanima ako uspeju da objave sve epizode mister noa, kojih sveukupno ima 379, šta će biti, da li će krenuti iz početka sa kompletnim serijalom ili ne...

 

Za skenove korica nemam zamerki premda su neki pričali da su blede, meni deluju skroz okej, mozda je dilan malo svetliji,ali nije bled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korice svakako nisu kako treba i ovde se jasno vidi potreba za shtednjom!Tu nema nikakve diskusije.

Ono shto mene najvishe brine jeste,hocje li se konachno pojaviti neko na ovom jebenom Balkanu ko prati hronologiju izlazhenja Bonellija,pa makar pocheli od 200tog broja pa nadalje...Ja mislim da cje uraditi za jedno godinu dana ( naravno ako opstanu ) isto shto i Ludens - izdati Extra seriju koja bi pokrivala prvih 200 broja ( ovo 200 navodim odokativno )...

 

Inache ja kupio Tex Almanah iz 1996/97 i prvi Nick Rider almanah iz 1993/94 u HC formatu :D

Znachi ovo je protopit kako jedan strip kolekcionarski treba da bude odradjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovako je bolje jer su klinci pošteđeni retardiranih rešenja korica mikice i peke.

Микица и Пека су цареви, а "Вук Каплан" је најбоља епизода Загора икад обајвљена. :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

J. Michael Straczynski - Rising Stars: Интересантан поглед на тему који је сплет догађаја потребан да би ова планета била савршено место за живот. У принципу, мегапопуларна серија Heroes је практично ripoff ове графичке новеле. Састоји се из 24 дела, одностно issue-a, са још неколико специјала и три spinoff-a.

 

RisingStars0DFExclusiveChromeCover.jpg2968-1-1.jpg

 

Један од најлепших крајева икада.

 

Иначе, Straczynski је познат и по sci-fi серији Babylon 5, то јест, био је креатор, продуцент и главни писац исте. Ето још једне референце ако претходна није била довољна.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, bolje bi bilo da je ovakav redosled izlazenja:

ZG-DD-DA-MN..pa onda ponovo MN-DA-DD-ZG..pa, ZG-DD-DA-MN...

 

Tako bi se spojili nastavci i ne bi moralo da se ceka mesec dana za nastavak.

Брате, тако би чекао Загора два месеца, уместо месец дана. А сигурно би се потрефило онда да изађе седмицу за седмицом крај претходне епиозде, па почетак наредне, па 2 месеца до наставка.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, onda moras cekati mesec dana da nastavis epizodu. :(

Тако је и сада, а онај парадокс који сам поменуо би био још гори.

 

Mada, glupo je govoriti na ovu temu jer smo tek u povoju po pitanju izlaska stripova.

Страшни суд да земља која има преко 30 година традиције само Бонелијевих издања мора да прича о повоју у стрип издаваштву, али је тако.

 

Колико је оно беше сада прослављао стрип код нас, 80 година?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka: Džon Konstantin Hellblazer: Opasne navike

 

239334000ov3.jpg

 

Novela je skoro izašla u izdanju Belog puta - - - - http://www.beliput.co.yu/index.html

 

Pred vama je druga knjiga Helblejzera u izdanju Belog Puta. Dugovečnost ovom Vertigovog serijalu, u kojem je u predhodne dve decenije izašlo više od 200 mesečnih sveski, obezbedili su veliki autori koji su ga stvarali, kao i činjenica da je Džon Konstantin Helblejzer postao jedan od najenigmatičnijih likova u istoriji žanra.

 

"Svi mi imamo tu tajnu želju da hodamo po ivici Konstantinovim stopama, da se izrugujemo moćnijima od sebe bez straha od odmazde i da nam nikada ne zafali duhovita doskočica", objašnjava Gart Enis Džonovu popularnost posle više od 20 godina"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...15 x 16 kn + 2 x 25 kn = 290 kn - 10% kolekcionarski popust ( ne pitaj kako :D ) = 261 kn ... u dinarima oko 2800 dinara !

 

Ali dobro...sada kada sam gotovo kompletirao sve ono shto sam propustio,mnoooogo manje cje mi para trebati za mesechno odrzhavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поштовање за то. Ја сувише пара дајем за музику да бих могао себи једну такву куповину да приуштим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...