Jump to content

Alone In The Dark


Brace

Recommended Posts

Jbg, ljudi. Ako postoji igra koju nisam smeo da igram sam to je Alone In The Dark. ....i kasnije Undying, ali jbg, AITD se pojavio skoro 10 godina ranije.

Meni su licno najbolji 1 i 3 deo. Milsim da igra ima 4 dela. Neka me neko ispravi ako sam se zeznuo. U svakom slucaju, ako volite horror igrice, u velikim viktorijanskim kucama, sa dosta okultnog i mozganja, ovo je prava igra. Neverovatno je sta je sve ova igra imala kad se uzme u obzir kad je nastala.

 

Aj pa navalite sa "spamom"! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alone In The Dark je OK-mada ga nikad nisam igrao toliko :da:

Sto se mene tice majka svih horora je legendarni Wax Works sa stare dobre Amige

Skinite WinUAE emulator i dajte joj sansu-u pitanju je jedna od najboljih igara svih vremena

Ono sto najduze ostaje u secanju su legendarne scene smrti

Igra ime i svoje prethodnike u vidu igara Elvira:Mistress Of The Dark i Elvira 2:Jaws Of Cerberus sve u izdanju Horror Softa

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je najjaca scena koja se javlja nakon sto pogines.

U nekim katakombama prikazuju nekog stvora koji te polako vuce za noge i odvodi sve dublje. Izgledalo je jezivo mada verujem da se sad ipak ne bih tolko ukenjao.

Ali, kad se samo setim. Sedim sa ortakom i kao igramo, a cim se zacuje neki zvuk u stanu mi se isprepadamo. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jos davno sam igrao neki deo na SP1-u (mislim da je drugi), zabagovao sam se na nekom delu ne mnogo posle pocetka igrice i kraj.... jedna od retkih igrica koju nisam presao... moracu da potrazim sve to, pa da krenem ispocetka...

 

inace, koliko ja znam jedna od teskasa medju horor igricama je silent hill :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siljen Hill ( prvi deo ) je majka AITD je odlican kao i undying :rockdevil:

 

Ja sam prelasao 4 deo AITD i mogu reci da je ODLICAN ne znam za ostale delove...

 

Ali prvi deo Silent Hill-a je NEPREVAZIĐEN ( žestoko subjektivno misšljenje )

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa silent hill-om (bese prvi deo), sam imao najveci trip IKAD U ZIVOTU. onaj pocetak kad pratim devojcicu, pa pocnem sve dublje i dublje da zalazim medju one hodnike, pa me na kraju zatvori i sjebu me ona sranja, pokusavao ja nekoliko puta da izvalim sta treba da uradim i ne vredi. rek'o, e jebem ti igricu kad ne mogu ni pocetak da predjem, kad mi pre nekih pola godine kaze ortak da je tu fora da se umre, jer kao to ustvari predstavlja san glavnog junaka. :wacko::blink::o nisam mogao da verujem!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa silent hill-om (bese prvi deo), sam imao najveci trip IKAD U ZIVOTU. onaj pocetak kad pratim devojcicu, pa pocnem sve dublje i dublje da zalazim medju one hodnike, pa me na kraju zatvori i sjebu me ona sranja, pokusavao ja nekoliko puta da izvalim sta treba da uradim i ne vredi. rek'o, e jebem ti igricu kad ne mogu ni pocetak da predjem, kad mi pre nekih pola godine kaze ortak da je tu fora da se umre, jer kao to ustvari predstavlja san glavnog junaka. :wacko::blink::o nisam mogao da verujem!!!!!!!!!

 

:mhihi: Ništa uzmi ponovo igricu u ruke i prelazi..Kad stigneš do klavira pripazi da ne razbiješ komp...Toliko :pivopije:

 

P.S.Ljudi tu zagonetku nisu mogli po 3 meseca da reše a onda je izašao GameR.... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne seri. pa zar se nisu setili da potraze neki walkthrough na netu?!

 

kako god, moracu ponovo da je probam, samo prvo moram da je skinem. kuci imam samo treci deo.

 

P.S. mrzim da koristim spoilere i slicna sranja (i ne koristim ih), ali se sigurno ne bih patio 3 meseca resavajuci neku zagonetku.

 

P.P.S. mislim da nista ne moze vise da iznervira kao notpron. par puta sam do jaja ispizdeo i uspeo sam da izdrzam, a da nista ne polomim. :mhihi:

Edited by dr NIK@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh igra. Prva horor igrica koju sam ikad igrao jos davne 93 ili tako nesto (ne secam se vise). Posle su izasle i bolje (tipa Undying i Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth) ali ovo ostaje klasika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne seri. pa zar se nisu setili da potraze neki walkthrough na netu?!

 

kako god, moracu ponovo da je probam, samo prvo moram da je skinem. kuci imam samo treci deo.

 

P.S. mrzim da koristim spoilere i slicna sranja (i ne koristim ih), ali se sigurno ne bih patio 3 meseca resavajuci neku zagonetku.

 

P.P.S. mislim da nista ne moze vise da iznervira kao notpron. par puta sam do jaja ispizdeo i uspeo sam da izdrzam, a da nista ne polomim. :mhihi:

 

Legendo kad je ta igrica izašla retko ko je imao kompjuter ,a kamoli net... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

А да ли сте гледали филм "Сам у мраку"? Ја несам, али сам чуо да је лош. Обично погледам филм па сам проценим, али овај пут верујем људима који су ми то казали јер га је режирао онај бангави режисер који је режирао и "Крваву Рејн" и још неке филмове по игрицама и сви су лоше прошли.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledo ja. zivo sranje. niko te nije lagao. reziser je teska kretencina.

 

Legendo kad je ta igrica izašla retko ko je imao kompjuter ,a kamoli net... :pivopije:

pa nije bas toliko davno, mada sta znam, vreme brzo leti, pa mozda nisam ni svestan. al sad kad malo bolje razmislim, bila je najkasnije oko 2000-e, a sigurno i ranije... ne secam se, ali opet sigurno je i tad neko imao net. mada whatever.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Najbolje horor igre koje sam igrao i koje preporucujem svima koji nisu:

 

-Undying

-Sanitarium

-Area 51 (gde daju glasove David Duchovny i Marilyn Manson ;) )

-Harvester (stara 100 godina... ko je nadje nece moci da je igra sem ako negde ne kupi pentium 1 i instalira win 95)

-Warlock (sega ;) )

 

 

 

 

 

P.S.

Suffering je gola hrpa govana u odnosu na to koliko ga hvale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...