Jump to content

Epica


Recommended Posts

Meni je Epica odličan bend, za relaksaciju. Jes' da Simone nema neki vokal (bolje se snalazi kao prateći), ali, za razliku od mnogih devojčica u svetu metala, ona zaista fino izgleda, pa je užitak veći prilikom vizuelne reprodukcije njihove muzike. :mhihi:

A šta će uopšte tema o njima na Doom-Gothic forumu, kad nisu ni jedno ni drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Epica odličan bend, za relaksaciju. Jes' da Simone nema neki vokal (bolje se snalazi kao prateći), ali, za razliku od mnogih devojčica u svetu metala, ona zaista fino izgleda, pa je užitak veći prilikom vizuelne reprodukcije njihove muzike. :mhihi:

A šta će uopšte tema o njima na Doom-Gothic forumu, kad nisu ni jedno ni drugo?

 

 

Bend za relaksaciju?

 

Fino izgleda?

 

Smem li da te pitam kako se ti to relaksiras? Veci uzitak i vizuelna REPRODUKCIJA?

 

A na koji bi ih ti podforum stavio?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se nekome oni svidjaju, ali po meni je ovaj bend totalni prosek, iskreno, smatram da je od njih Abonos mnogo bolji i originalniji.

Ostace zapamceni jednog dana po dobroj ribi koja je pevala sa Roy Khanom.

Potpisujem. :pivopije:

Ne bih bas rekao da je Abonos bolji, al' da su prosek i da je Abonos originalniji to stoji.

Ako uopste ostanu zapamceni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim da slusam Epicu, pesme su dobre i po mojoj meri. Simone ah Simone :wub: lepa, ali sto uzivo ume da zasere, pa to je neverovatno.. nadam se da vise nece forsirati sopran, jer iako to ok zvuci na albumu, uzivo ne ume to lepo da prenese..

Phantom agony-album mi je bolji od CtO, mada ni on nije los. A dve ubedljivo najjace pesme su mi upravo one po kojima su albumi i nazvani+ Sensorium, Cry for the Moon, Farcade of reality i Mother of light.

 

Power/Progressive :confused::confused::confused:

Ajme meni..

Edited by Planet_Hell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Power/Progressive :confused::confused::confused:

Ajme meni..

 

Čitaj: Power & Progressive podforum YUMetal.net foruma. Ako u njihovoj muzici ti pronalaziš GOTHIC (mada ima i takvih kojima su i Nightwish i Blind Guardian gothic, i šta sve ne), a tek DOOM (bože pomozi), onda je svaka moja dalja diskusija s tobom, ili bilo kim ko deli tvoje mišljenje po tom pitanju, uzaludna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tatice, ako ti u njima vidis power i progressive definitivno treba da preispitas svoj um.

Oni su zvanicno symphonic metal bend, sto je i Nightwish. Ali na ovom forumu tog podforuma jos uvek nema. A smatram da su gothic i doom mnogo blizi Epici nego power i progressive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, ja ionako mrzim kada neko trpa neki bend u ovaj ili onaj žanr ili podžanr. Važno je da je muzika dobra. :pivopije:

E sad, taj "symphonic metal" ti je čudo. U njega možeš podvesti i zadnja 3 Dimmu Borgir-a i novi Manowar i sve albume Rhapsody i Luca Turilli i zadnji Rage, i šta ti ja znam. Poslušaj malo bolje recimo ritam sekciju Epica-e (naročito način na koji se koristi dupli bas), tematiku pesama (nema tu doom i gothic textova), aranžmane pesama, skale koje najčešće koriste, itd itb... pa na kraju (ako već moramo da ih negde svrstamo) budi iskren i reci, zar te njihova muzika više podseća na The Gathering ili Theatre Of Tragedy ili Sirenia-u (predstavnici različitih gothic škola), ili pak Candlemass ili Solitude Aeternus (doom), ili možda (a to je "doktrina" koju u ovom slučaju ja zastupam) na Kamelot ili After Forever (koji su vidi čuda tamo neki kakav takav power sa prog elementima). Symphonic metal je podžanr različitih žanrova jer danas imaš sve, od symphonic black-a do symphonic speed-a, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, ja ionako mrzim kada neko trpa neki bend u ovaj ili onaj žanr ili podžanr. Važno je da je muzika dobra. :pivopije:

E sad, taj "symphonic metal" ti je čudo. U njega možeš podvesti i zadnja 3 Dimmu Borgir-a i novi Manowar i sve albume Rhapsody i Luca Turilli i zadnji Rage, i šta ti ja znam. Poslušaj malo bolje recimo ritam sekciju Epica-e (naročito način na koji se koristi dupli bas), tematiku pesama (nema tu doom i gothic textova), aranžmane pesama, skale koje najčešće koriste, itd itb... pa na kraju (ako već moramo da ih negde svrstamo) budi iskren i reci, zar te njihova muzika više podseća na The Gathering ili Theatre Of Tragedy ili Sirenia-u (predstavnici različitih gothic škola), ili pak Candlemass ili Solitude Aeternus (doom), ili možda (a to je "doktrina" koju u ovom slučaju ja zastupam) na Kamelot ili After Forever (koji su vidi čuda tamo neki kakav takav power sa prog elementima). Symphonic metal je podžanr različitih žanrova jer danas imaš sve, od symphonic black-a do symphonic speed-a, zar ne?

Veoma je tesko mnoge bendove svrstati i licno me to vrlo iritira, ali kad smo vec poceli, mislim da treba ovde da ima neki bar podforum Symphonic metala, gde bih pre stavila i Therion i Haggard i mnoge druge, nego npr. u doom i gothic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto me kod ovog benda odusevljava jesu orkestracije! Fantasticne gudacke i horske melodije. Zameram im sledece:

-gitare su u skroz 15-om planu, a jos ih imaju dve u bendu!

-Markovo "vristanje" je zlocin protiv sluha

-Markovi tekstovi su zlocin protiv poezije (koliko mi je drago da su ga sutnuli iz After Forevera)

-Simonino "opersko" pevanje - devojka jeste prelepa, i talentovana je za pevanje (i za sto sta drugo, hehe), ali me nervira njeno "cas cu malo da glumim opersku, pa malo pop pevacicu" pevanje.....,.njen "sopran" kako ga ovde zovete je izuzetno slab i neubedljiv, i trebalo bi da ga se okane.....boli me uvo s koliko godina je pevala koju pesmu, ukoliko joj je glas jos uvek slab za takav nacin pevanja, pravac profesor pevanja, i za 3-4 godine nek se vrati pa nek se fura...

 

Inace, omiljene pesme su mi Falacy, Purushayita, Consign To Oblivion, Solitary Ground.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...