Jump to content

One Records


Recommended Posts

Dobro, i sta sad? :-) Hocemo li vecno da kukamo ili da se potrudimo da promenimo situaciju? Ozbiljno sam mislio ono sto sam napisao u prethodnoj poruci, postoji "label" koji nudi te uslove kvalitetnim domacim bendovima. Naravno, necu na ovoj temi da pominjem ime, bilo bi glupo...

 

Pazi ja sam sada poceo da radim, zaradjujem kintu i kako izlazi novi album nekog benda kupujem originale. Jednostavno, na taj nacin podrzavam scenu i stavljam izdavacima do znanja da ima ljudi kojima se to dopada dovoljno da kupe (a ne da daunlouduju sa neta) i da treba da nastave sa ulaganjima u bend.

 

One Records ima politiuku plati ### evra a mi cemo napraviti 500 diskova, 250 tebi da prodas na svirkama, 250 ce mo mi po radnjama da valjamo, pa ako se to sve proda dobijes gratis (ili uz jos malo $$$) drugu turu cdova. To je brate cist lopovluk, bendovi od toga ne mogu da zive i raspadaju se. Treba neko barem simbolicno da sponzorise te bendove da bi imali neku scenu. Bas sam kod komsije slusao demo bendove 80ih (domace na kaseti) koji su se raspali jer nije bilo dovoljno para od toga da bi nastavili. SVI su bili bolji nego ovi danasnji.

 

TtuEd aj mi posalji ime te izdavacke kuce na pm pleez

 

Aperion- u 99% slucajeva ima. Zar mislis da SVAKO moze da izda cd za Sony ili Warner?

 

sorry za off topic ali mislim da je bio potreban

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aperion- u 99% slucajeva ima. Zar mislis da SVAKO moze da izda cd za Sony ili Warner?

NE, ali opet ti kazem, to nema veze sa kvalitetom benda. Mislis da se neko zaista zajebava u Nuclear Blastu sa preslusavanjem xy demo snimaka koji im stizu svaki dan? To se radi preko veze, preporuke i sl. Koliko vrhunskih bendova nikada ne dobije priliku, a koliko sranja postoji sa objavljenim albumima za Sony ili Warner kad si vec pomenuo.

 

I da, ovo za placanje nekome da ti album ovde objavi... Ja prvi pre nikada ne bih objavio album, nego to uradio u takvim uslovima.

 

Ali sto kaze Bosko, i mi imamo slicnu logiku, imamo izdavaca u Holandiji, a ovi ovde neka postavljaju uslove kakve hoce i kome hoce.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da te nisam bas najbolje razumeo...

 

Ti se slazes sa placanjem za izdavanje albuma? ako je tako... bullshit

 

Sranja na Soniju ili Warneru ima mnogo ako si zaljubljenik samo u heavy mjuzu. Nece oni tamo izdati pop c klase, nego prve, a ako izvodjac kasnije ne moze da napise dobru melodiju, opala, evo ti teksto i pesmopisci. Jednostavno kada pocinjes moras biti a klasa. Npr Osmi Putnik kod nas. Kada su oni pocinjali oni su svaku svirku u notu tacno odsvirali, bez kasnjenja, odugovljacenja, bez gresaka. Kolko takvih bendova ima tudej na nasoj sceni?

 

Zato je njima PONUDJEN ugovor, nisu morali DA PLATE da bi im izasla "Ulicna Molitva" (odlican album inace)

 

Jednostavno ja sam da se iskorene ove kvazi izdavacke kuce, jer sluze samo napaljenim klincima da izdaju album, a da su istovremeno ti klinci nesvesni da su pokradeni i da ce dobiti qrac od karijere za te pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti napravi neki bend koji ce biti toliko dobar, da ce svi u Srbiji da kupe jebeni album i izdavac ce da zaradi, pa ce onda i da ulozi u neki bend, da plati snimanje, spot, postere , organizuje svirke....

 

da tada, prestani da mlatiš praznu slamu, stvari su takve kakve su.

 

Bend ako hoće da plati izdavanje albuma, neka plati. Ako neće, ne mora.

 

Meni bi bilo mnogo drago da je situacija drugacija, ali trenutno nije, možda se promeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se odma drkas, ja samo iznosim cinjenice takve kakve su. I da nadam se da cu jedanput imati dojajni bend ciji ce album hteti svi da kupe, ali do tada cu da cesem muda, i da se nadam da ce neko pre mene da napravi takav. Jebo vas pesimizam. I to sto su stvari SADA takve kave su ne znaci da ne treba da se menjaju!

 

BTW, usput, tek sam saznao, ljute papricice su potpisale za PGP. Svaka im cast, zelim im da uspeju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se slazes sa placanjem za izdavanje albuma? ako je tako... bullshit

 

Hmm, ocigledno ne citas dobro:

 

I da, ovo za placanje nekome da ti album ovde objavi... Ja prvi pre nikada ne bih objavio album, nego to uradio u takvim uslovima.

 

A ovo ostalo, ne zelim da ulazim u dalju raspravu, ali siguran sam da postoji milion puta vise dobrih bendova koji nikada nisu dobili priliku od neke izdavacke kuce, nego sto ih zaista ima sa potpisanim ugovorima. O tome govorim od pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, usput, tek sam saznao, ljute papricice su potpisale za PGP. Svaka im cast, zelim im da uspeju

E vidis ,stvari se menjaju ali to za Ljute papricice je sranje,braaateeeee kojaaa je to tuga od benda,kopija,wannabe ,bedak,bolje da je neki drugi bend potpisao ali...neko ima kintu,neko ima veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Они су то добили јер су комерцијалнији од метал бендова, а ПГП неће да штампа оно што не може да се прода, а чињеница је да се у Србији метал не продаје, па им се стога и не исплати да исте пропагирају! Свако ће пре да скине са нета, него да купи диск за 300 кинти!

Edited by Гера

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo brate,nisam ja ni rekao za metal bendove(mada bi mogli da probaju nekad cisto da vide kako bi im islo pa ako ne uspe jebesh ga) ali Ljute papricice su toliko NEORIGINALAN bend da to neje normalno,mogli nesto drugo da izdaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, ja iskreno mislim da se ovde gubi vreem da se raspravlja o tužnoj stvari do jaja...

 

Jbg, TRIGGER je potpisao za PGP, ubiše koliko dobar album imaju. Reklama?!

 

JEBEM TI IZDAVAČKU KUĆU KOJA NE KORISTI DOVOLJNO POTENCIJAL MARKETINGA KOJI MOŽE DA IMA!!! (čitaj PGP)

 

Ma bre, niko od naših zdavača ne radi dovoljnu reklamu, što je tužno, do jaja tužno.

 

A posle se kuka kako niko ne kupuje. Pa ne možeš ti da reklamiraš izdanja na samo par foruma i to je to.

 

Koliko mi se puta desilo da ne čujem da se novi album pojavio, tuga...

 

A pritom, njihoova je politika, što da reklamiramo i bacamo pare na to kad niko ne kupuje?!

 

Ma, ne drkam se ja, nego sam ogorčen, što imamo super bendove i oni dobiju neki ugovor napolju, a u svojoj zemlji ne može da se pronađe neko ko će da podrži i pomogne potencijal koji oni imaju.

 

I da se razumemo. Ljudi danas gledaju muziku i slušaju je stomakom.

 

Ako nemaš spot (po mogućstvu neki prenadrkan) i da ti je pesma dovoljno komercijalna, da može da je sluša poveći auditorijum, zajebi što ćeš da dočekaš emitovanje istog (čast izuzeecima) ili ćeš da platiš, pa će da te vrte....

 

Ma tuga.

 

Ovaj problem ima toliko stvari koje treba da se isprave, da je neracionalno uopšte ispravljati o istom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest TRILOGY DRAGAN

O cemu vi to ljudi pricate?

pa moj album stoji u PGP-u vec 5 meseci pa nista.Mikica Antonic(GL.I ODGOV.UREDNIK PGP)kaze da je album kvalitetan i da bi ga on stampao ali da direktor stampa samo ono sto on sam hoce.

Pazi apsurda znaci covek koji je preslusao album(mikica) nema nikakvog uticaja na to sta se stampa U PGP-u a covek koji nije cuo ni jedan ton sa albuma(direktor) ladno stopira projekat.

OVO NEMA NIGDE. MI SMO BRE LUDA NACIJA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O cemu vi to ljudi pricate?

pa moj album stoji u PGP-u vec 5 meseci pa nista.Mikica Antonic(GL.I ODGOV.UREDNIK PGP)kaze da je album kvalitetan i da bi ga on stampao ali da direktor stampa samo ono sto on sam hoce.

Pazi apsurda znaci covek koji je preslusao album(mikica) nema nikakvog uticaja na to sta se stampa U PGP-u a covek koji nije cuo ni jedan ton sa albuma(direktor) ladno stopira projekat.

OVO NEMA NIGDE. MI SMO BRE LUDA NACIJA.

Ne znam tačni šta te zbunjuje i čudi, postupak je redovan i sasvim normalan. Dakle ne da "ovo nema nigde" nego je to upravo tako, i verovatno i treba da bude, da ne ulazim u objašnjavanje razloga. Urednicima je posao da preslušaju izdanja i da ono što misle da je kvalitetno ali i isplativo predlože za izdavanje ali je na direktoru da kaže da li će odobriti ili ne, što naravno ima veze i sa njegovom ličnom procenom. Antonić je konkretno ne baš adekvatna osoba da se bilo ko, pa i ti, oslanja na njegovo mišljenje da li nešto može da ide ili ne, jer rock u bilo kom obliku nije njegov fah muzike. Ako je direktor rekao "ne" ne možeš reći "meni album stoji 5 meseci", jednostavno si dao album, preslušan je i odbijen. Ukoliko još uvek nisu svi urednici čuli album niti sam direktor, onda ti možda nisi svestan da Antonić ne bi da te direktno odbije, pa ti nudi opravdanje, a u stvari mu se ne dopada materijal. Konačno, 5 meseci je dug period da nešto stoji, izdaj album negde drugde. Što se tiče parametara za izdavanje albuma u PGP-u oni su prilično jasni ako se pogleda ono što izdaju, znači srpski jezik, dovoljno melodično, ne suviše ekstremna muzika nevezano za žanr, i neka procena da postoji garancija da će bend trajati i dovoljno gurati celu priču.

 

hm..... de mi objasni onda one reklame za njihova izdanja koje se pojave sa vremena na vreme.... da ne plaćaju za to možda?!?
Naravno, PGP ima određeno vreme za marketing koje dobija od RTS-a i nisu sasvim odvojeni, da ne ulazimo sad u objašnjenja. Državna firma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ни раније док су имали нису то користили.
U stvari, prilično koriste, evo reklamu za K. Apartman sam video sto puta, kao i za Strip, ali u praksi, najveći problem za metal-rock bend je što se ljubitelji te muzike ne informišu o izdanjima gledajući programe RTS-a. Kraljevski Apartman dobija medijski prostor jer je u praksi pokazao da prodaje CD i ima publiku, iako se radi o nekoj muzici koja je sasvim drugačija od onoga što mediji guraju. Dakle, PGP reklamirao ono što misli da će da se proda. Ako niko ne kupi CD apartmana, onda će i oni nestati iz medija. Ta vrsta TV reklame na terenu na žalost ima manji uticaj na to da li će neki fan te muzike da se zainteresuje za album nego preporuka prijatelja, ili nešto što će videti-čuti na internetu. Drugi problem je što danas retko ko odreši kesu da kupi CD na osnovu reklame od 15 sekundi. Oni koji ne mogu da upale google da bi saznali ko su ti čiju su reklamu videli sigurno neće spontano otići u prodavnicu (u kojoj možda i nema dotičnog CD-a jer je i distribucija često problem) i dati pare za nešto o čemu malo šta znaju. Kao, jao što je super reklama za taj neki "Strip" koga sam čuo na 15 sekundi i puf - pare na sunce u prodavnici. To jest, televizija je postala pomalo deplasirana kao medij koji bi se mogao obraćati rock publici, a to pravi zatvoren krug, pošto se ionako odatle takva publika ne informiše, koji je smisao odvajanja dragocenog vremena na televiziji za muziču emisiju koju će slabo ko gledati, na primer.

Najčešće svi odmah počnu pričati o tome kako je problem u medijima koji ne daju prostora, ali to je daleko komplikovanije. Na primer, mi imamo veoma pasivnu publiku, a u nekim drugim državama je normalno da fanovi nekog benda smaraju radio stanice i zovu da se puštaju njima omiljene pesme i na taj način proguravaju ono što vole. Kad bi se skupilo tih 50 ljudi u nekom gradu i potrošilo malo na telefon da okrenu svoje lokalne stanice, to bi bilo korisnije nego što troše internet da se žale kako kod njih nema takve muzike na radio stanici. To je samo jedan od primera pogrešnog odnosa publike prema medijima, koji se gledaju kao nešto što je svemoćno, udaljeno od njih i nešto što tera po svome i upravlja ukusom i željama publike. Kod nas se fanovi ograđuju u neke svoje male psihološke getoe i prave "žrtvama sistema" a malo šta rade da to promene. To jest - ako hoćemo više rock-a metala - treba ga zahtevati a ne sedeti i jadati se o tome kako je loše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TRILOGY DRAGAN
Ne znam tačni šta te zbunjuje i čudi, postupak je redovan i sasvim normalan. Dakle ne da "ovo nema nigde" nego je to upravo tako, i verovatno i treba da bude, da ne ulazim u objašnjavanje razloga. Urednicima je posao da preslušaju izdanja i da ono što misle da je kvalitetno ali i isplativo predlože za izdavanje ali je na direktoru da kaže da li će odobriti ili ne, što naravno ima veze i sa njegovom ličnom procenom. Antonić je konkretno ne baš adekvatna osoba da se bilo ko, pa i ti, oslanja na njegovo mišljenje da li nešto može da ide ili ne, jer rock u bilo kom obliku nije njegov fah muzike. Ako je direktor rekao "ne" ne možeš reći "meni album stoji 5 meseci", jednostavno si dao album, preslušan je i odbijen. Ukoliko još uvek nisu svi urednici čuli album niti sam direktor, onda ti možda nisi svestan da Antonić ne bi da te direktno odbije, pa ti nudi opravdanje, a u stvari mu se ne dopada materijal. Konačno, 5 meseci je dug period da nešto stoji, izdaj album negde drugde. Što se tiče parametara za izdavanje albuma u PGP-u oni su prilično jasni ako se pogleda ono što izdaju, znači srpski jezik, dovoljno melodično, ne suviše ekstremna muzika nevezano za žanr, i neka procena da postoji garancija da će bend trajati i dovoljno gurati celu priču.

 

Naravno, PGP ima određeno vreme za marketing koje dobija od RTS-a i nisu sasvim odvojeni, da ne ulazimo sad u objašnjenja. Državna firma.

Dusane posto vidim da si gitarista kao i ja preslusaj AKO HOCES deo onoga sto ja radim pa mi kazi svoje misljenje(my space-trillogy-dragan)

Edited by TRILOGY DRAGAN

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je smisao odvajanja dragocenog vremena na televiziji za muziču emisiju koju će slabo ko gledati, na primer.

За рекламе се апсолутно слажем, али емисија је скроз друга ствар, јер осим што чујеш дуже музику, можеш из прве руке да се увериш како неки бенд звучи уживо, односно ваља ли то нечему или не.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklama je potrebna, naravno, ali postoji još jedan problem, i tu možemo mnoooogo naučiti od granda i svih onih koji puštaju komercijalnu muziku! Naime, čim ne pojavi neki nov izvođač "te" muzike, svi klubovi već sutradan to uveliko puštaju, i ljudima polako ulazi u uši. Ja u Sd-u ni u jednom klubu nisam čuo da se neko setio da pusti neku noviju stvar i od poznatih bendova, od novih da i ne pominjem! I kako ja posle da saznam za neki novi bend?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dusane posto vidim da si gitarista kao i ja preslusaj AKO HOCES deo onoga sto ja radim pa mi kazi svoje misljenje(my space-trillogy-dragan)
Pretraga na spejsu po pojmovima dragan i trillogy daje šurnajst rezultata, fakat bi bilo lakše da si jednostavno napisao link.

 

 

За рекламе се апсолутно слажем, али емисија је скроз друга ствар, јер осим што чујеш дуже музику, можеш из прве руке да се увериш како неки бенд звучи уживо, односно ваља ли то нечему или не.
Ja pričam iz ugla nekoga ko drži televiziju i razmišlja šta će imati gledanost, a ne iz ugla šta bi ja i ti voleli kao slušaoci, i definitivno manjina u gledalačkom telu. Jedini koji bi trebao da ispoštuje i ima emisiju je RTS koji je javni servis, ali je to sasvim druga priča zašto nema više garaže i zašto ne žele da imaju ozbiljnu redovnu emisiju o rock muzici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нико не може знати ко је мањина у гледалачком телу ако се не спроведе неко испитивање или пилот пројекат. Зашто то нико не ради? Под нико пре свега мислим на РТС. Од комерцијалних телевизија мислим да то нико и не очекује.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...