Jump to content

Registrovanje Domena


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Jel moze neko da baci neki savet ili tako nesto, bilo kakvo iskustvo?

 

Sad sam uzeo da googlam i opcija ima milion i cene se razlikuju ko nebo i zemlja...

 

Prvenstveno me zanimaju ovi uobicajni "svetski" .net .com i sl. domeni, a cini mi se da ove domace i ne mogu da dobijem bez da imam registrovanu firmu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno. Preporucujem godaddy.com za domene, isto tako i netfirms.com

 

Oba daju popuste na neke domene (to je samo za prvu godinu!) tako da .info kod godaddyja mozete registrovati za 1$ ! A .net kod netfirmsa za 4$!

 

Oba imaju identican control panel. Godaddy nudi jako dobre uslove za domain transfer, i toplo preporucujem da transferujete svoje domene na neki krsten registrar , poput ova 2, umesto da ostanu u rukama hosting kompanije. Hostings come & go, domains stay forever :D

 

Naravno, rade i sa rajfajzenovom VISA karticom. Imao sam u zivotu jako losih iskustava sa domenima, i poslednji put sam uradio transfer na godaddy i platio svega 9$ celu proceduru + jos godinu dana... I to je obavljeno dan pred istek domena, koji je u toj proceduri istekao, ali je sajt nastavio da radi samo sa 1 manjim prekidom kad sam menjao dns servere.

 

Sto se hostinga tice, za male pare a da primaju kartice imas NAThosting.com

 

 

 

p.s. A da - izbegavajte dotregistrar.com kao djavo krs' !!! Mada mislim da oni rade wholesale, ne prodaju na komad...

 

 

p.p.s. problem sa besplatnim domenima je:

1) deluju neozbiljno

2) ako nemaju reklame, vrlo lako se moze desiti da ih u nekom momentu ubace (.tk), ili npr ne mozete da menjate favicon (.co.sr). Znaci nije pouzdano... Bolje se ne vezivati za takve domene.

 

Cene su toliko niske, da stvarno za $10 mozete dobiti hosting, za $1 domen... Zasto rizikovati sa necim nepouzdanim?

 

 

p.p.p.s. ako imate paypal ili egold, mozete i 1dollar-hosting.com ... jeftini su, a mozete da na 1 hosting napakujete gomilu domena! Ali, SAMO hosting, nemojte domene kod njih, kao sto rekoh, najsigurnije je kod ovih koje sam naveo, tu znate da i ako vam istekne domen, necete ga izgubiti, i nece vas odrati neke dodatne "admin fees"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja ne volim godaddy jer me izludjuje taj njihov kretenski pretrpani panel.

Sve svoje domene kupujem kod namecheap.com Ima sve sto treba da ima, panel jednostavan, klik klik klik i gotovo.

8.88$ su domeni, ali uvek iskopam kupon pa me domen izadje 7.98$ ( kuponi naravno postoje i za godaddy ) Nije neki popust ali kad se uzima na vecu kolicinu, moze da se ustedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

MA godaddy panel smara, ali bar znam da su cene pristojne i da je trgovina sigurne.

 

 

Nisam overio namecheap dodushe...

 

 

 

A sto se verata tiche - sve je to lepo dok vam ne zatreba nesto sto NEMAJU, pa hocete da menjate hosting..

PRobajte tad da preselite domen. Nervira me sto vas domen registruju na verat.net umesto na vase ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...
Ja svoja 3 sajta hostujem na ehost.co.yu i nisam imao do sada problema. Ljubazna tehnička podrška, admin je nonstop na msn-u i tako. ;)

preporucijem,nekad kad im i ne radi sve kako treba imaju do jaja podrsku,i recimo nama su bili za metalheadserbia ,zbog tih gresaka dali i bonus godinu dana za dz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka ti je Eternahost. Ubedljivo najjeftiniji hosting, odlična usluga, tehnička podrška i ostalo ... Evo pa pogledaj i sam: ETERNAHOST

 

Redizajn sajta im radi moja malenkost i uskoro (za dan ili dva) ga završavam, a najvažnije stvari možeš već pronaći tamo. Hosting se kod njih kreće već od 90 dinara (GODIŠNJE!), s tim da za nekih 590 dinara (godišnje) dobijaš ono što ne možeš da "potrošiš". Pogledaj i sam.

 

U svakom slučaju, možeš im poslati mejl na [email protected]

 

Ja sam hostovao tamo već gomilu sajtova i dosada nije bilo nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...