Jump to content

Iguman


Shamandalie

Recommended Posts

Ne znam da li je ovo zajebancija ili istina, ali na metal arhivi nadjoh jedini registrovani crnogorski metal bend, tacnije black metal.

Dakle, oni su iz Podgorice i postoje od 2004. godine.

Lyrical theme(s): Heretic,Docleatic Orthodox Church,Sects (dakle, nista originalno, tipicno za takve bendove, ako nisu pagani, onda su satanisti).

Demo im se zove Rogati kopiter, sta god to bilo.

 

Demo, Adzove Vrbe records

2006

 

1. Molitva

2. Rogati Kopitar

3. Rotacija Casnog Krsta

4. Bludnice sestre

 

Ajde, Crnogorci, prosvetlite me, jel ovo postoji ili je neka zajebancija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako...Filip je stari power progressivac, sacekajmo sta misle blackeri.

Nemoj me ogranicavati samo na Power i Progressive, jer svaki pravac volim, izuzev Black-a ;)

 

Једина два бенда за која ја знам из Црне Горе су Deucalion и Withed Tears.

I oni jedva i da postoje. Ovi prvi kao spremaju neki povratak, ali sve je to jalovo da boli.

 

Мени не треба више мишљења до Филиповог. Сасвим је довољно.

Hvala, Bosko! Vise puta sam ti detaljno opisao situaciju vezanu za stanje Metala ovamo, tako da ti je sve jasno, a i sam si sve mogao dobro da zakljucis vec poodavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tiche Crnogorske METAL scene ja sam chujao za:

 

PostMortem (heavy/thresh metal) iz Podgorice

Zaimus (black metal) iz Podgorice

Deucalion (black metal) iz Bara

Salvation (power/progresive) iz Niksica

Withed Tears (doom/gothic) iz Niksica

Cyber Angel (death metal) iz Bijelog Polja

Parental Advisory (Hardcore) iz Bara

 

A Deucalion se split-up i tesko da ce se okupljat ponovo!

 

evo vam i sajt Crnogorskih Metalaca

 

http://metal.users.cg.yu/

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarija, nemoj me zasmijavati. Valjda znas ko su ti "bendovi" sto si ih nabrojao. Covjece, pa oni su se prije rasformirali nego sto su se formirali. Rekao sam milion puta i ponovicu - Crna Gora i Metal su kao Nebo i Zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne,ja sam samo nabrojao "bendove" za koje sam chuo,ovako iz krugova Metalaca,a sad koliko njih postoji weze nemam :bigblue:

 

Ja samo znam momke iz Deucalion-a i Parental Advisory-ja....ali oba benda ne sviraju vishe,i ne znam da li ce ikada!

 

Ali....Cyber Angel (death metal) iz Bijelog Polja ,hahaaha :) :) :) :)

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze imati nikako Crnogorske pravoslavne crkve,a i da su je pisali pripadnici iste nije se nista drugo moglo ochekivati...:unsure:

Vidis da moze itekako, ali necemo valjda o tome na ovoj temi.

 

Pogledaj ustav Crne Gore iz 1905., a ako nemas, pokazacu ti ga, pa ces vidjeti da decidno stoji: Crnogorska Autokefalna Crkva :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, kad je to neko drugi poceo. Sve i da je Miras onakav kakvim ga zovu srpski fasisti, a nije, bolji je od Amfilohija, ciji su govori puni mrznji prema svemu sto je crnogorsko. Licno sam protiv mnogih postupaka svih crkava, ali ne dozvoljavam da se negira pravo na postojanje Crnogorskoj crkvi i da se naziva pogrdnim imenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je prepucavati se oko toga ko je bolji.Amfilohije mora da se bori kao najveci duhovnik na nasim prostorima protiv tiranije i demokratije kakvu misle da nametne par ljudi na vlast...a sto se tiche Mirasa Dedeica za njega je suvisno ista reci jer covjek koji je anatemisan od strane svih pravoslavnih crkava i svih poznatih Mitropolita od Grcke Do Rusije i koji pored svega toga nadje razuma,covjek koji je zavrsio Teoloski fakultet da prosipa onu njegovu "vjeru" po Crnoj Gorici...a i mi imamo pametnija ljudi...nazalost :icon_sigh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema je uzasna.

 

Samo da pomenem da nema potrebe otvarati ovde teme o bendovima koji mogu da se pronadju na Metal Arhives, jer tamo ima svakakvih gluposti koje cesto ne potraju duze od tri dana pod nazivom "bend".

 

A da ovaj bend zaista radi nesto od 2004. znalo bi se za njih, ili bi sami radili svoju promociju.

 

Lock.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OTVORILA SAM TOPIK, A EVO IZ KOG RAZLOGA:

 

Shamandalie,

 

You have been sent this communication from Aksentije via the "Report this post to a moderator" link.

 

------------------------------------------------

Topic: Iguman

------------------------------------------------

 

Link to post: http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...20&do=findComment&comment=1409391

 

------------------------------------------------

Report:

 

IGUMAN je prvi i jedini black metal band u CG ikada i oko toga ne bi trebalo da bude spora jer paganska i slicna, trenutno u trendu ,ideologija ne moze biti smatrana kao prava u black metalu koji je nastao kao muzika koja izrazava zna se vec sto.Njihiv demo „Rogati Kopitar“ je prvo black metal izdanje u CG ali to nije toliko vazno.Distribuiran je kroz par izdavackih kuca iz inostranstva (medju kojima je i Forgotten Wisdom iz Francuske).Demo je izdat od stane njihove sopstvene izdavacke kuce(limitiran na sto primjeraka kasetnih) a sada se sprema reizdanje na jednoj od najorthodoxnijih izdavackih kuca-Satanic Propaganda Records.Takodje njihov sledeci materijal bice izdat za tu izdavacku kuci na CD i zvace se „Bludni Sin“.Milovan vokal i tekstopisac takodje ima fanzin pod imenom Zapisnik potpuno posvecen cistom underground black metalu (samo satanistickom) i ciji je prvi broj izasao(sa intervjuima-Gelida Obscuritas,Pseudogod, Almighty Sathanas.....)...sada je u spremanju i drugi broj...Cista stara tradicionalna cut n paste tradicija...O ozbiljnosti ovog banda zakljucite sami dalje...Radi se sigurno o prvom crnogorskom black metal bandu koji je ikada nesto snimio i uradio....To sto vi niste culi o njima ne znaci nista jer se zna da se vecini domacih metalaca uz to zvanje moze dodati i epitet pseudo..Koliko se u Srbiji zna o black metalu govori i to da je Bethor jedini pravi (satanisticki) band tamo.....Pozdrav i ko je zainteresovan neka se malo bolje potruti i nabavi ovo izdanje samo sto se ono ne moze skinuti sa interneta jer clanovi Igumana podrzavaju stari nacin promocije a to su fanzini i flyeri...I velika je steta sto je vecina „black metalaca“ u Srbiji pravoslavno....Pozdrav

 

Prijatelj Zvonara-Aksentije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...