Jump to content

Наврог


Recommended Posts

meni se cini da to bas radi tvoj kolega dragan pagan.....

 

moj pseudonim nema veze sa ideologijom ni mojoj licnom, a ni posmrtne liturgije! Bilo je tu paganizma na pocetku, ali kada je to postalo pomodarstvo na ovim prostorima, ja sam se vratio korenima black metala i njegovoj prvobitnoj tematici! Smetalo to nekom ili ne, to je ono sto mi srce i dusa nalazu, ono sto me ispunjava i cini me covekom kakvim ja sam zelim da budem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam,u najmanju ruku,jedan od najvecih protivnika mesanja satanizma i paganizma,tako da tvoje nagadjanje pada u vodu.

Kako je svet satkan od tamnog i svetlog,tako svaka religija ima svoje "mracne" i "svetle" strane.Takodje,opste poznato je da su se Sloveni bavili okultnim vestinama,koje bih,prevedeno na laicki jezik,mogao okarakterisati kao deo te celokupne demonologije(recimo,postovanje tzv "tamne","crne",okultnog,magijske strane).Dakle,ako Indra,Crt,Morana&ostali spadaju u svetla bozanstva,onda si u opasnoj zabludi.Takodje,kultovi postovanja raskrsca,zive vode,kamena itd takodje spadaju u domen okultnog,za njih se vezuju snazne magijske moci.

Ako je Sreten Petrovic mogao da iskoristi termin "Srpska demonologija" u svojoj knjizi "Srpska Mitologija",verujem da mi je apsolutno dozovoljeno da koristim izraz "slovenska demonologija",jer,kao sto uciteljica zivota kaze,Srbi su juznoslovensko pleme.

Da rezumiram,mi se bavimo mracnijom stranom slovenskog paganizma,i nasi tekstovi koje cemo ubuduce plasirati umnogome govore o samospoznaji.Pokusavamo da zastupimo "mracniju" stranu nase religije podjednako kao i onu "svetlu",jer samo tako mozemo postici balans.

Nadam se da sam bio jasan.

 

Nisi me razumeo... Nije stvar u tome da li ti opisujes neka bozanstva... To je problem. Hiljadu bendova ovde peva o slovenskoj veri na osnovu procitanih knjiga o mitologiji... Ne ide to tako! Ili jesi rodnoverni Sloven ili nisi!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj,jel' ti to mene optuzujes da potpadam pod trend?!

Raw Gore je od samog pocetka imao pagansku ideologiju(kada nije bilo bas puno "paganskih bendova"),a ovo je samo nastavak price.

Mi ispadamo iz tog sablona "sve je veselo,sve je lepo dok se brani svoj rod u ime x bozanstva".

Kada pripadas jednoj religiji,treba da znas sve o njoj,a tvoje je koju ces stranu da odaberes.Mi smo primer benda koji ne prepisuje iz knjiga,jer to danas svi rade.

NISMO PAGANSKI BEND SA UPLIVIMA SATANIZMA!Ima milion sitnica koje cine nasu ideologiju i koje je od satanizma odvajaju za milion svetlosnih godina,ali to je vec stvar ljudi u bendu.

Ovo vise necu da ponavljam,zato sto smatram da je nepotrebno.Niko u bendu se nije trazio/pronalazio u satanizmu,tako da je nasa muzika i ideologija apsolutno iskrena,a ljudi mogu jedino da se plase onoga sto mi govorimo,jer se plase istine.Ali o tome drugi put.Ovo pisem reda radi,inace ne osecam potrebu da se opravdavam.

 

Demo je danas snimljen,sutra dobijamo miks,pa cu postovati novosti ovde.

 

@Blathaddar

To je "Razkrestje"

 

Edited by SlavoniC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff, Milane, bre...

Hteo sam da kazem sledece: Ti si (jos odavno) izjavio da si ateista i da pevas o slovenskoj religiji iz postovanja. E, sad- ATEISTA koji peva o slovenskoj RELIGIJI... Tu mi nesto ne stima!

Vi ne podpadate pod trend. Secam se ja dobro kakva je situacija bila kada smo svi mi pocinjali sa bavljenjem pagan blackom, kada je tu bilo samo par takvih bendova.

Ono sto mene cudi je to sto vi sebe definisete kao pagan black, a zapravo si ti, koji pises tekstove, ateista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff, Milane, bre...

Hteo sam da kazem sledece: Ti si (jos odavno) izjavio da si ateista i da pevas o slovenskoj religiji iz postovanja. E, sad- ATEISTA koji peva o slovenskoj RELIGIJI... Tu mi nesto ne stima!

Vi ne podpadate pod trend. Secam se ja dobro kakva je situacija bila kada smo svi mi pocinjali sa bavljenjem pagan blackom, kada je tu bilo samo par takvih bendova.

Ono sto mene cudi je to sto vi sebe definisete kao pagan black, a zapravo si ti, koji pises tekstove, ateista...

Mozda se covek promenio. Vidis kako to kod nekih ljudi ide, juce sam bio pagan, danas sam satanista, sutra cu biti ko zna sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se kada je raw gore nastao i secam se da je njima od samog pocetka ideologija bila Slavistika! Ne shvatam u cemu je ovde problem?! Momci su promenili ime u nesto sto ce adekvatnije predstavljati njihov rad u buducnosti i to je skroz OK! Nekim bendovima ideologija i tekstovi nisu uopste bitni! Mnogi se plase da iznesu svoje pravo misljenje i ono sto nose u sebi, da pokidaju lance koji ih drze vezane za ovo bolesno drustvo i njegov balkanski primitivizam, dok su drugi toliko prazni da nemaju sta da iznesu ili su toliko nesposobni da ne znaju kako!

Mnogi bendovi su i zaboravili sta je u stvari black metal! Ne zaboravite da se Dead ubio bas zbog toga!

Treba da mu skinete kapu svi vi koji serete i da prestanete da se deklarisete kao black metal ako ne shvatate celu tu pricu!

 

Vama "NAVROZI" svaka cast, gurajte to sto zelite i volite i zabole vas sta drugi misle! Kada shvatite da nije najbitnije da izadjete na binu i odsvirate samo da bi drugi govorili "vau kako ubijaju" i kada se ne budete lozili na tudje komentare tada cete shvatiti sta govorim! Muzika tekstovi i ideologija su nesto sto dolazi iz vas samih, nesto sto vas ispunjava i svako sa strane ko pokusa da vam stane na put treba ga eliminisati!

 

Covek je sam svoj bog i sam sebi kroji sudbinu!

 

DO POBEDE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem...prva stvar,ja se nikada nisam deklarisao kao ateista,jer jos od malena imam stav da ne mozes biti ateista,jer u nesto moras da verujes,pa makar to bila i vera u sebe.

Neki clanovi benda(bivsi/sadasnji)su se izjasnjavali kao ateisti,ali sam ja taj koji kroji ideologiju benda,koji pise tekstove,i govori u ime benda,i cim je sadasnja postava i dalje aktuelna,to znaci da su se oni pronasli u mojim recima,i da dele moju viziju i moju svest.A ja,kao i nasi stari,tezim ka jedinstvu sa prirodom i samim sobom,a to kako cu nazivati smrt,grom,vetar ili oluju je apsolutno moja stvar.

 

PAGANIZAM NIJE UCENJE BOGOVA NAPAMET,PAGANIZAM NIJE ISTO STO I NS,PAGANIZAM NIJE POSTOVANJE BOGOVA U LJUDSKOM OBLICJU,VEC POSTOVANJE PRIRODE KAO NASEG DUHOVNOG JEZGRA!

 

Ovim putem bih zeleo da uputim izvinjenje svim "paganima" koji se ne slazu sa mnom,uvek mozemo da polemisemo o tome na nekom drugom mestu.

 

Mi smo spremni da stanemo ispred svih koji nam stoje na puta sve ovo vreme i blokiraju nas svojim neznanjem i stagnacijom!

@Dragan Pagan

Hvala na podrsci!Black Metal je 70% ideologija,a 30% muzika,ali tih 30% moraju da se guraju kao da su 100%,jer dzabe ti dobra muzika ako nemas sta da kazes! (naravno....ovo je samo metaforicki prikazano u procentima,da me slucajno ne napadne neko).

@Duxa

Hvala brate!

Takodje,mi vama zelimo srecu na snimnaju,koje ako sam dobro cuo,pocinje sutra.Taman da konacno cujemo te autorske stvari :pivopije:

Edited by SlavoniC

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg,mentalitet je takav ovde,uvek se nadje neko ko mora da zakera..sve podrske alenu,sajmonu i batici..ako sam ih sve nabrojao! :rockdevil:

bas me zanima kako zvuci nov demo...

 

 

ccc...A mene da se setis...nemam pojma koji si ti doduse, ja-Mali Bane-bubnjar!!! Kako znas Nikolu kao Sajmona???

 

 

@BAN666

Dacemo ti sledece nedelje:)))!!!

 

Danas smo uzeli finalni mix demoa i mogu vam reci da JEBE MATERE, ALI KOMPLETNO, ali na vama je da kazete to a ne na meni:)))...

 

See ya :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi demo..Razbija!Ovo je fenomenalno,u pravom smislu reci,totalno se razlikuje od svega sto su do sada radili,sve sto su zeleli da kazu-upravo su uspeli ovim demoom.Reci su suvisne,ostacete bez njih posle preslusavanja neverovatno dobre 4 pesme.Savrseno je.

Ljudi,svaka cast,ovo je nesto najbolje sto sam ja cula u poslednje vreme!!!

 

 

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo... Nije stvar u tome da li ti opisujes neka bozanstva... To je problem. Hiljadu bendova ovde peva o slovenskoj veri na osnovu procitanih knjiga o mitologiji... Ne ide to tako! Ili jesi rodnoverni Sloven ili nisi!!!

 

 

Jebem ti ime bozje-makar procitaj kako treba pre nego sto seres, molim te!!! Nemoj me shvatiti pogresno, ali makar pokusaj da shvatis najobicniju obavestajnu recenicu pre nego sto pocnes da lupas nepovezane stvari koje nemaju veze sa gore navedenim obavestenjem:)))!!!

 

PoZ :pivopije:

 

P.S. Kreni da citas :da: !!!

 

Novi demo..Razbija!Ovo je fenomenalno,u pravom smislu reci,totalno se razlikuje od svega sto su do sada radili,sve sto su zeleli da kazu-upravo su uspeli ovim demoom.Reci su suvisne,ostacete bez njih posle preslusavanja neverovatno dobre 4 pesme.Savrseno je.

Ljudi,svaka cast,ovo je nesto najbolje sto sam ja cula u poslednje vreme!!!

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

 

 

Pa...hvala :redface: ...

 

Razlikuje se zato sto se zapravo cuje :) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane, pricaj ti to nekom drugom...

To si rekao na forumu MrznjA. A i poznato je da si rekao da ne verujes u bogove, vec pevas IZ POSHTOVANjA. Ajde, molim te, nemoj sad da pricas gluposti. Paganizam (Rodnoverie je bolji izraz) nije isto sto i NS, ali se NS ideja bazira na osnovama rodnoverskih ucenja. na kraju krajeva, to i nije poenta ovde, ali samo da te ispravim.

Lord Butcher- gluplji komentar nisi mogao da ostavis...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde soli mu ti malo pamet o cemu peva i sta bi trebao da radi,i kako on u stvari ne veruje u to sto peva,jer bi on u stvari da se obogati od ovog benda,i zaista vidi neku zaradu u svemu ovome.Da ima 'leba u BMu,to bi bilo tacno,ali posto ovi ljudi to rade iz cistog zadovoljstva,i ljubavi prema muzici,slozices se sa mnom da je tvoj komentar SUVISAN.Ovaj,ne suvisan,vec neverovatno glup.To nikada nije REKAO na forumu,kako nesto na forumu moze da se kaze?Nije napisao.Sta si ti sad nasao da se pravis pametan,kada Milan zaista zna dosta o paganizmu,i uopste o Slovenskim bogovima,jer ne znam koliko je knjiga procitao o tome,iako se ne hvali time.Drago mi je samo zbog toga sto je covek dovoljno obrazovan na tom polju da bi se odbranio od novopecenih pagancica koji misle da znaju najbolje.

Lako je pljunuti na ruku koja je pokusala da vam pomogne iako niste imali nikakvu perspektivu kao bend,iako ste menjali milion imena,ne znajuci sta znace,niti znajuci ista o produkciji,lako je praviti se najpametniji kada vas je Milan upravo uputio u sve ovo,i pruzio tvom bendu najvecu podrsku.Sram te bilo.Ne mozes ni kao ortak iz senke da se radujes sto su zaista nesto postigli,nego moras da se ubacujes na ovu temu sa glupim i netacnim komentarima.

"Don't play games with bitches that know how to play them better..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane, pricaj ti to nekom drugom...

To si rekao na forumu MrznjA. A i poznato je da si rekao da ne verujes u bogove, vec pevas IZ POSHTOVANjA. Ajde, molim te, nemoj sad da pricas gluposti. Paganizam (Rodnoverie je bolji izraz) nije isto sto i NS, ali se NS ideja bazira na osnovama rodnoverskih ucenja. na kraju krajeva, to i nije poenta ovde, ali samo da te ispravim.

Lord Butcher- gluplji komentar nisi mogao da ostavis...

 

 

PAGANIZAM NIJE ISTO STO I NS - covek je rekao to, ne kontam sta si hteo da ga ispravis... :confused:

Rodjace, ajde mi molim te objasni sta ti hoces i o cemu ti pricas??? O cemu prema tebi treba da prica jedan pagan black metal bend, leba ti??? I iz kog razloga pokusavas da izgledas pametno???

Do sada sam samo primetio da ti konstantno seres bez bilo kakvog vidnog razloga i smisla...Mislim sta, jer pokusavas da budes kul time sto si naucio napamet imena svih bogova pa krenuo da seres po necemu o cemu ni ne znas nista a ni ne razumes to :confused: :confused: :confused: ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...