Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Zavisi sta sve tu spada :) Par puta sam ogrebao auto, kao pocetnik i jednom sam se zbog klizavog kolovoza zakucao u znak STOP i slomio prednji branik.. :) :)

 

Nisam imao ozbiljnih saobracajki, sto podrazumeva cukanje sa drugim ucesnicima u saobracaju, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAko rece kolega RESPECT!!!! Samo mi nije jasno sto su ti drhtale ruke dal od zime, vetra ili straha...

 

Od straha.250 na motoru nije nimalo za zajebanciju.Znas ono kad nabijas gas,nesto te tera da nabijes jos a nesto te steze da to ne radis.Pogotovo sto sam do 230 stigao za 30 sekundi na 12 000 obrtaja,kad sam ubacio u 6. brzinu bilo je sve ili nista.Ono vristi,vozis 30,nabijes gas i za 2 sekunde si vec na 100...

Ne moze da se poredi sa autom...

Adrenalin radi mnogo jace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od straha.250 na motoru nije nimalo za zajebanciju.Znas ono kad nabijas gas,nesto te tera da nabijes jos a nesto te steze da to ne radis.Pogotovo sto sam do 230 stigao za 30 sekundi na 12 000 obrtaja,kad sam ubacio u 6. brzinu bilo je sve ili nista.Ono vristi,vozis 30,nabijes gas i za 2 sekunde si vec na 100...

Ne moze da se poredi sa autom...

Adrenalin radi mnogo jace

 

 

Zato se mnogo lakse, brze i cesce gine na motoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi i njega u potpis :pivopije:

 

Inače juče kad sam se vraćao iz Mirijeva pešaka, prolazim ja blizu škole neke i ladno vidim Plimouth fury

 

Vrh Auto!!!

 

Apart from što je matora boja i duže vreme je tu parkiran ...

 

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...l%3Den%26sa%3DN

 

Vidite link ...

 

Nešto mi se uzjebao url button, kao i većina interfejsa na forumu, tako da ...

 

Ono - manuelno je najbolje :lol:

 

Vrh je auto!!! Stari american muscle car!! Jel bi ga tip prodao? To je auto dao dusu za sredjivanje!!! Lepo sto se setas pored skole i vidis kakve sve stvari mozes da naucis setajuci se pored obrazovnih ustanova...

 

stavljen je u potpis

 

inace, uskoro cu da uploadujem slike mojih vozila.

 

bmw mi je dobio nove gume, dunlop sp sport maxx 225/55/R16 Z, one koje se koriste za dtm vozila. sledece sto cu da stavim je M tech body KIT, bilstein ili schnitzer suspenziju i da zatamnim prozore. samo mi treba mnogo para, pa sam se zaposlio preko leta.

 

Lepo od tebe sto ces da upgrade-jes BMW-a i lepo sto si izabrao dobre gume iako ja preferiram Pirelli i Toyo, i preferiram mada i mislim da bi ti veci tockovi bolje stajali na primer neke 18-ice....

 

Kolo tebe boli qrac, tjuniraš BMW-a, a ja moram da rmbačim samo da otplatim faks....

 

A gde je tu za pivo, provod, ribu ...

 

Jesi li iz Bgd-a???

 

:pivopije:

 

Pa otkaci nesto pa pokusaj da sredis sebi auto...

 

nisam iz bgd-a, i luksemburga sam.

 

za pivo se uvek nadje, a ribu nemam

 

Evo vidis kako covek ima love kada nema ribu...

 

nego, kad vec pricamo o kolima i brzini, jel imao neko od vas vec saobracajku?

 

ja sam imao 5 komada kao vozac i jo 2 kao suvozac

 

Tri komada za manje od godinu dana. U prvoj umalo nisam poginuo, mislim nije mi bilo nista ali imao sam dve boce argona za varenje, pun 80l-arski rezervoar plina, i jedno 20 litara goriva... Jedino sto me je spaslo da ne padnem u provaliju je to sto sam udario o odseceno drvo koje nije imalo krosnju, tako da me je ono vratilo na put... Jebao sam caletu sve sto je skrtica i nije menjao gume vec sam na celavim gumama vozio po snegu...

 

Od straha.250 na motoru nije nimalo za zajebanciju.Znas ono kad nabijas gas,nesto te tera da nabijes jos a nesto te steze da to ne radis.Pogotovo sto sam do 230 stigao za 30 sekundi na 12 000 obrtaja,kad sam ubacio u 6. brzinu bilo je sve ili nista.Ono vristi,vozis 30,nabijes gas i za 2 sekunde si vec na 100...

Ne moze da se poredi sa autom...

Adrenalin radi mnogo jace

 

Da ali su posledice uglavnom fatalne... To je lepo samo dok se gleda... Ali video sam Sierru Cosworth koja je odrala Yamahu R1 na startu, tako da mi vise motori nisu toliko privlacni... I moze da se poredi sa autom jer je to sto sam video i bolje od motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,postoje automobili koji kidaju takve motore.Ali uglavnom ne...

Da je ne znam koji motor,pa lamborga ili ferarija nikad ne bi dobio.Al kad pogledas,prosek automobila u gradu ovde kod nas mozda ima 10-15 automobila koji bi mogli da izadju na crtu yamahi.

Mislim nije isto voziti auto i motor 250...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam jednom hteo da se parkiram, ali sam uleteo prebrzo i udarim jednog, slomim mu branik, svetlo, krilo itd. kad ono, lik nije imao dozvolu, i osiguranje mi vrate sve. posle toga vozio sam oko 70, odjednom jedan mi izleti sa desne strane na pet metra od mene. ja nisam imao vremena da kocim, nego pokusam da ga zaobidjem i on mi sjebe zadnja vrata, branik, tocak i sto je najgore, karoserija je bila kriva. sto je najjace, kao prvi put opet je vozac bio portugalac i oet nije imao dozvolu, samo sto je ovaj dozvolu zaboravio kod kuce, a onaj prvi uopste je nije imao. dve nedelje posle toga sam leteo sa onom alfom o kojoj sam vam pricao 160 na magistrali, udjem u krivinu sa 140 i auto sleti s puta u drvece. bio sam zajedno sa jos 3 druga. jedno 5-6 sekundi smo bili u vazduhu pre nego sto smo se zapucali u prvo drvo. pa onda u drugo. i tako nekolko puta. al smo izasli nepovredjeni. onda mi je otac kupio bmw. vozim se ja tako, da ga isprobam, kad ono ostra krivina. ja sam hteo da se pravim faca iako mi je otac vikao da to ne radim. stanem ja na sred krivine da vidim dal neko ide iz suprotnog pravca. kako nikog nije bilo, ja mu da pun gas, hteo sam da napravim burnout, i auto mi ode previse i zapucam se u zid.i poslednja: bila guzva u gradu, a ja nervozan ko stoka. bilo je crveno i 4 auta ispred mene. odjednom se pali zeleno, i ja vidim kako svi polaze. gledao sam nesto sa strane i posao polako, i odjednom boom. zena sa fiat mareom nemacke registracije uopste nije posla i ja se zapucao pozadi sa toyotom. toyoti nista nije bilo, a zeni branik bio slomljen. a, da, do sada sam 3 puta sjedao prednju osovinu bmwa kad sam udarao o trotoar, jer je spona na prednjoj osovini mnogo tanka. sad pazim

Lepo od tebe sto ces da upgrade-jes BMW-a i lepo sto si izabrao dobre gume iako ja preferiram Pirelli i Toyo, i preferiram mada i mislim da bi ti veci tockovi bolje stajali na primer neke 18-ice....
imao sam jedne 18ice, ali je auto mnogo ruzno izgledao.nego Turbo brate, drug mi poklanja dve E38, 525 i 535. 525 je udaren pozadi, a karoserija 535 je uzas. oba imaju bilstein suspenziju, a onaj 525 ima prelepe 17ice. da li bih ja mogao da skinem te felne i amortizere i da ih stavim na moj bmw?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam jedne 18ice, ali je auto mnogo ruzno izgledao.nego Turbo brate, drug mi poklanja dve E38, 525 i 535. 525 je udaren pozadi, a karoserija 535 je uzas. oba imaju bilstein suspenziju, a onaj 525 ima prelepe 17ice. da li bih ja mogao da skinem te felne i amortizere i da ih stavim na moj bmw?
Jebote ali si ti imao jebada u zivotu vozaca. Dobro makar si jos gori izasao... HAHAHAHAHA :mhihi: :mhihi: :mhihi::mrgreen: :mrgreen: :bigblue: :bigblue: :bigblue: Jednostavno mislim da vozac koji nije imao ni jedan udes nije mnogo ni vozio. Ja prosecno godisnje sa kolima predjem oko 30000 km sto je sasvim dovoljno za jednog urbanog vozaca. Imao sam jos raznih zgoda i nezgoda ali prva je bila najzesca....Mozes da koristis te felne jer mislim da su istog promera i istog rasona rupe. Jedino mozda glavcina je razlicita. Ako je slucajno tvoja tanja onda nije frka stavices prsten i zavrsices posao ako je deblja to je problem...Ali znam da felge sa BMW-ovih novijih generacija pasu skoro svim modelima stoga odgovor ti se sam namece... Sto se tice ogibljenja to nisam nimalo siguran, mislim licno da ne mozes. Mogao bi verovatno koristiti i njih u razne prepravke. Imas jednostavan nacin da to proveris. Okaci se na Bilstein-ov site i pogledaj model tvog ogibljenja i vidi za koje automobile je sve pravljen. Ili ako tu nema okaci se na nemacki D&W tuning magazin oni imaju neiscpne informacije...
Pa dobro,postoje automobili koji kidaju takve motore.Ali uglavnom ne...Da je ne znam koji motor,pa lamborga ili ferarija nikad ne bi dobio.Al kad pogledas,prosek automobila u gradu ovde kod nas mozda ima 10-15 automobila koji bi mogli da izadju na crtu yamahi.Mislim nije isto voziti auto i motor 250...
Ovo i nije neki posebno sredjen auto samo je pojacana turbina i to nista znacajno samo se ugradio regulator pritiska i povecao je pritisak na 1,3 Bara. Ali otkinuo je Yamahu R1...Kod nas retko koji tunirani auto moze da izadje na crtu Yamahi jer se kod nas tuniraju isuvise dizeli, a oni ipak ni pored najvece zelje ne mogu da prismrde Yamahi. Nije isto sigurno voziti motor i auto ali je vece uzivanje voziti auto makar po meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kojoj.Ako je fabricka verzija onda je vrlo moguce.Ako je verzija spremana za trke onda nema teorije.Moj komsija ide na te trke,ima suzuki,yamahu i kavasaki od 1000 cm3 ali nijedan od ovih koji se voze po gradu ne mogu toliko da izvuku.Mislim da mu yamaha ide 330,ne secam se bio sam mali kad je pricao o motorima.Puna je nekih ojacanja,ima najbrze motore u gradu a ne vozi ih.Sad mu stoje u garazi kao antikviteti..

Ima i apriliu od 125 kubika,ucestvovao je na trkama,220 ide.Inace ove sto pajseri voze po gradu i ufuravaju se ne moze preko 170.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kojoj.Ako je fabricka verzija onda je vrlo moguce.Ako je verzija spremana za trke onda nema teorije.Moj komsija ide na te trke,ima suzuki,yamahu i kavasaki od 1000 cm3 ali nijedan od ovih koji se voze po gradu ne mogu toliko da izvuku.Mislim da mu yamaha ide 330,ne secam se bio sam mali kad je pricao o motorima.Puna je nekih ojacanja,ima najbrze motore u gradu a ne vozi ih.Sad mu stoje u garazi kao antikviteti..

Ima i apriliu od 125 kubika,ucestvovao je na trkama,220 ide.Inace ove sto pajseri voze po gradu i ufuravaju se ne moze preko 170.

 

Da fabricka su verzije i Sierra i Yamaha, ali i pored toga ona ima tonu manje i upola je jak ko Sierra... Znam da trkacke verzije ovih motora su jos snaznije i startnije, ali pogledaj po mojim postovima od pre, mislim da bi Lancia Delta grupe B koja stize od 0-200 za manje od 7 sekundi bila takmac i trkackim motorima... Nisam siguran koji motor moze ovako da povuce ali ne zaboravi da ovaj auto opet ima blizu tone tezine... I dobro ima nekih 500 KS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam imao dan na trkackoj stazi. bilo je odlicno. sto je najjace, dosao neki lik sa sl 500, 400 konja V8, pravi se faca a ima dozvolu samo 3 meseca. prvo sam ga u slalomu odrao, posle na klizavoj stazi, jer njegov stalno kliza od sve te snage, a onda smo imali mali drifting, e tek tu sam ga oladio. a bio neki opel tjuner, sa nekom vectrom. decko se toliko hvalio i hvalio dok se nije tri puta okrenuo na sred staze. 9 jebenih sati sam proveo na stazi, crko sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam imao dan na trkackoj stazi. bilo je odlicno. sto je najjace, dosao neki lik sa sl 500, 400 konja V8, pravi se faca a ima dozvolu samo 3 meseca. prvo sam ga u slalomu odrao, posle na klizavoj stazi, jer njegov stalno kliza od sve te snage, a onda smo imali mali drifting, e tek tu sam ga oladio. a bio neki opel tjuner, sa nekom vectrom. decko se toliko hvalio i hvalio dok se nije tri puta okrenuo na sred staze. 9 jebenih sati sam proveo na stazi, crko sam

 

Naravno da si ga odrao jer tvoj BMW je laksi od njega samo za pola tone... Taj opelov tuner mora da je koristio stare vectre... Inace se ne bi okrenuo. Makar ja mislim da se ne bi okrenuo on sa ovom novom... Koliko sam citao ona je dobro izbalansirana...

 

ne, na dunlopovu stazu, colmar-berg

 

Imas neke slidze sa staze? Okaci ih? Koliko kosta vezbanje na njoj?

 

decko vozi dobro, ali su kola prejaka, a esp je automatski. kod mene moze da se ukljuci i iskljuci

 

Ako te ne moze pobediti sa ukljucenim ESP-jem onda i ne vozi nesto posebno. Tvoj nedostatak ESP-a ili neukljucivanje, on nadoknadjuje velikom snagom i V8 motorom...

 

Jebiga, to jebava stvar... Nemoš se uvek pouzdati u jbni komp.

 

Tacno sto se manje pouzdavas u komp. to je bolje po tebe. JEdino je jedan deo koristan a to je ABS... Sve ostalo je nepotrebno... Visak elektronike koje ionako ima mnogo...

 

Inace Mustanze gde si ono postavio temu koju si mi poslao na PM? Sta to trebam da vidim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio neku praistorijsku vektru.

inace, onaj mercedes je pre svega preko 2.2 tone tezak, ima 400 konja i auomatski menjac, a predugacak je. cim bi malo vise proklizao, esp bi mu blokirao gas. to ga je mnogo zajebalo

 

a, da, ovo zadovoljstvo te kosta 250 eura dan

Edited by AGGRESSOR55

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio neku praistorijsku vektru.

inace, onaj mercedes je pre svega preko 2.2 tone tezak, ima 400 konja i auomatski menjac, a predugacak je. cim bi malo vise proklizao, esp bi mu blokirao gas. to ga je mnogo zajebalo

 

a, da, ovo zadovoljstvo te kosta 250 eura dan

 

Znam ta vektra je vrh za sredjivanje...

 

To sto je Mecka toliko teska pretpostavljao sam i nije lepo izbalansirana. Ona je dusu dala za autoput i pedal to the metal... Tu joj ne bi mogao prismrdeti. Ali to je druga prica...

 

Cim se doda gas na tako teskom auto on ima tendenciju da kliza jer mu je skoro sva tezina napred, pogon pozadi...

 

Mozes li da placas po satu? Bilo bi sasvim dovoljno da se izvozim jedno dva sata....

Edited by TurboBoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, placa se po danu. u cenu je uracunata i hrana. prvo imas kao teoretsko predavanje gde ti govore kako da reagujes u odredjenim situacijama pri visokoj brzini. onda sve brze i brze prolazis kroz sve te situacije i na kraju totalna jurnjava. sam odredjujes kojom ces brzinom da juris po stazi. e tu mozes tako da se zajebes ako ne procenis svoje mogucnosti i mogucnosti vozila, pa se mnogi okrecu, prevrcu, kukaju, ali svaku stetu ti placa osiguranje, zato i kosta jedan dan 250 evra

Edited by AGGRESSOR55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...