Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

:) "Ja sam dizel, moj drug mi je brat..."

 

Uh, ja sam u procesu potražnje... nezgodno - za "znam šta hoću" nemam para, a za "imam para" nemam pojma šta valja i hoću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlješi automobil u istoriji automobila.

 

 

 

1967:

 

67shelbyGT500.jpg

 

1968:

 

1968_Ford_Shelby_Mustang_GT-500_green_fr3q.jpg

 

Ovaj auto je tako ljep da je to bolesno. Da mi je bilo koja varijanta, uh...

 

1967fordmustangconvertible289green.jpg

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јуче сам видео Доџ Вајпер кабриолет у Београду.
Nista posebno 8 litara i 500 KS. Kao i svi ameri mnogo goriva malo snage za velicine motora ali istrajnost do jaja...
Ja ga gledam svaki dan, ali kao maketu... :)
Bolje bi bilo da imas maketu na primer AC Cobre!!! Ili Omege Lotus!!!
Six steps - Impala???Cool!!!Ameri imaju nekako automobile sa stilom nekim...onako macho!Ili su nam samo egzotični jer ih nemamo ovde.et TurboBoyPa vidi se iz avatara.(nije p52).Stari avioni me ne zanimaju u toj meri. :) :)Mada volim dosta kola od Američkih,Nemačkih,Engleskih, Japanskih (manje,ali respect)...Evo upravo sam bio u teretani i video ispred šta je uzeo komša koji ide u istu... Šlog samo što me nije strefio..Audi kvatro (reli verzija(to su bili oni potrebni za homologaciju) - prošireni blatobrani)2.0, 280 konjaFerari crvena, kožna crna sedišta...Napred hauba.. zlo.. pure evil!!Karbon (boja ista sa kolima,dakle crvena), ali sa nekim škrgama sa strane(predpostavljam za turbinu), i onako malo izdignuta, ima i napred neke usisnike, ali ne izgleda nezgrapno i kič uopšte!!!A pre par nedelja je imao isto nekog reli kvatra, samo plavog, i zamenio ga je za ovog uz doplatu od 2500 E.Taj je imao 230 hp.a ovaj...pa recimo da ga je prošli vlasnik terao na autoputu 255, a mogao j i još...I to sve sa porodicom unutra (žena, dete)..Sick.. još je i snimao!:pivopije:
To je jedini Audi koji me odusevljava ali je to ipak VW!!! Inace homologacija grupe B Audija nikad nije prosla a taj auto pored ovakvog izgleda je imao 400KS i stravicna ubrzanja... Imam negde neki njegov klip...Inace volimo istu marku tj. Forda samo ja malo vise preferiram AC Cobru...
haha kako arhetipno dizelaska kola
Nisu svi Audiji dizelasi iako je to uglavnom slucaj. Ovo je jedini primer gde su oni stvarno sportski opredeljeni...
:no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:to što tebe podseća na staru osamdeseticu nikako ne znači da je dizel, čak ne verujem da je ijedna serija ovog modela bila dizel!potraži malo po netu, raspitaj se, MOŽDA i grešim, ali sam 90% siguran da ne grešim.Anyways :pivopije:
Gresis, mislim sine gresis... Postoji i u dizel varijanti i nisam ni ja verovao dok nisam video neki stari prospekt. Auto moto sport ili tako nesto... Ovaj ovakav Audi u dizel varijanti...BRUKA !!!!!!!! Ali me nista ne cudi od VW!!!!
:) "Ja sam dizel, moj drug mi je brat..."Uh, ja sam u procesu potražnje... nezgodno - za "znam šta hoću" nemam para, a za "imam para" nemam pojma šta valja i hoću...
Uvek najtezi problem da se odlucis na jednu stranu... Samo da to nije dizel.... Ili jos gore VW!!!!

 

 

@ Thule: VRH PRIJATELJU!!!!!!!!

Edited by TurboBoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek najtezi problem da se odlucis na jednu stranu... Samo da to nije dizel.... Ili jos gore VW!!!

Šta fali VW, evo ja vozim "sarajevsku" bubu iz 1976, vuče i do sto/uru, ali sisa preko 10 litara na 100km :tehkista: ... Inače, ljudi, šta se se uFatili za tu naftu, MudriPanj je mislio na arhetipske likove iz 90ih sa kilogramima zlata na sebi i često olova u sebi, zalizanim ili nepostojećim frizurama, kapinim trenerkama i er-maks najkama...

Što jes' jes'. Ružnjikav je onaj Audi, i tog nekog tipa, ali je makina jaka...

 

Al' zato Mustang... eh...

 

A ja, šta ću, verovatno ću morati da se zadovoljim kakvim klićom :mhihi: ili tako nešto... Kako bilo, klića mora pasti! :razz:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, najviše volim matore američke automobile. Nevezano za potrošnju, ekonomičnost, isplativost, upotrebljivost na našim ulicama; sa čisto estetske strane, predivni automobili. Mustang naravno drži primat, ali svi ti američki muscle cars su genijalni. Imaju tu neku mušku robustnost koju kola i trebaju da imaju, makar kola te vrste. Žene mogu da se zadovolje i Miatom :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Thule

 

:pivopije:

 

Svaka čast brate, kolko vidim ima nas (ti, turbo boy i ja), mogli bi i o Stangu neku temu da otvorimo :)

 

Imaš 5 od mene za stav!!!

...

 

@ B@k@

A znao sam ono za dizelaše, samo sam to ipak shvatio sa tehničke (bukvalne) strane...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrisaše one sjajne postove od pre neki dan :no:

 

Sreća pa sam sačuvao one slike, prelepe su!

 

:pivopije:

 

Da sreca da smo ih sacuvali, ali postoji toliko Mustanga koji se mogu zalepiti ovde ali ne bih stigao sve da poskidam i da polepim. Jedino me brine sto pada forum sto nikad nisi siguran koliko ce ljudi to videti... Nije lako ispronalayiti sve slike koje su mi drage...

 

Onda cisto da se podsjetimo? my dream car :bigblue:

 

66fbblack1ut1nv8.jpg

 

Zasto ne stavi ni jednog Jaguara? Bese ti ih volis zar ne? Znam da su Mustanzi lepi ali ima i Jaguara prelepih... Naprimer neki XKR ali u BRG boji (za one koji ne znaju British Racing Green)...

 

Mustang ROCKS ! ! !

 

Najjači smo bre!

 

:pivopije:

 

Jesmo vala, ali mislim da bi tema o Mustangu bila isuvise... Pratilo bi nas nekoliko zaljubljenika koji medjusobno ne bi imali o cemu da razgovaraju jer su vec ljubitelji istog. To lepo odes na neki VW forum i potpises se Ford Forever and Ever i kazes: Ako ste vec toliko dobri gde su vam trofeji na trkama sirom sveta? Izuzmimo tu 24 sata Le Mana jer se tu takmice automobili iliti protipovi kojima motor nije preradjivan od 80-ih godina... Jedini respect za ovu firmu je Audi 80 quatrrro i nista vise...

 

Kada tako nesto kazes jave ti se 50 budala koji tvrde kako je Polo kup brz, kako je Golf dobar auto, da ne pominjem Audi i Skodu, da sa Seatom u BTCC i WTCC-u oni imaju malih problema ali mislim stvarno!!! Da oni mogu da osvoje i jedan trofej ja mislim da bi i oni to hteli, ali sta ces kada nije to to... Ne moze da se ulaze toliko u dizel motore i sa njima da se trka... To jednostavno ne ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ne stavi ni jednog Jaguara? Bese ti ih volis zar ne? Znam da su Mustanzi lepi ali ima i Jaguara prelepih... Naprimer neki XKR ali u BRG boji (za one koji ne znaju British Racing Green)...

 

XKR BRG:

xkr3dk8.jpg

 

Moj izbor:

xkrpn7.jpg

 

I nakon kabrioleta:

xkr2wk4.jpg

 

Won't you maaaarry mee

 

love.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

XKR BRG:

xkr3dk8.jpg

 

Moj izbor:

xkrpn7.jpg

 

I nakon kabrioleta:

xkr2wk4.jpg

 

Won't you maaaarry mee

 

love.gif

 

But he was promised to meeee.....

 

Salu na stranu stvarno prelepi automobili, jos mi samo fali neko da ovde kaze kako je Mercedes bolji auto pa da pocne prepucavanje...

 

Ja sam licno veliki fan Daimler Jaguara to jest starijih XJ varijanti sa kockastim svetlima i boljom opremom. Nisam do sada video ni jednog Jaguara koji je ostavio nekog na putu, to je mazga. Jedino sto je preteranost ovog automobila je nekad bila cena, ali sa dolaskom pod Fordove ruke i to je smanjeno... Sada je Jaguar cak dostupan jacoj srednjoj klasi ljudi. Sto je mozda malo preterano i malo smara jer ipak ovo je aristokratski automobil koji je trajan ali preskup za voznju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

At Kgb Terrier

 

Znam , to je budženi Ferrari 599 Fiorano, koliko vidim iz Hamman-a.

 

Momci su Sick!!!

 

A5- bolest kolko j dobar!!

 

At Turbo Boy

 

Znam, to su oni malo stariji, iz osamdesetih/ početka devedesetih...

 

To su stvarno bolesno dobra i lepa kola koja takođe užsno gotivim.

 

I danas rade jaguare sa dimler-ovim oznakama.

Oni su de-luxe varijante, jer znak daimler-a ide samo uz najluksuznije verzije (slično kao mečka i brabus npr.).

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebeno..gle felge kod ovog Ferraria O_O Mada sam ja uvijek za 'standardni' crveni F. Nekad i vise nego za Jaguare..a kad smo kod njih, oni 'old tajmeri' su mi obavezno bili omiljeni, kod ove S i XJ serije mi se upravo svidja taj moderniozirani 'starinski' dizajn.

 

a sneak peak (XJ):

 

introductionef37862745bif9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno auto mojih snova!

440019884_3aa7e2f665.jpg

Sto je najzesce nacuo sam da je chrysler u opasnoj krizi tj pred bankrotom.Tako da cena njihovim vozilima moze zestoko da spadne!

Edited by Villain

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW-M6_2005_1280x960_wallpaper_01.jpg

 

A5

 

A5Coupe.jpg

 

Hamann-Ferrari-599-GTB-manu-07_04-1024.jpg

Ova zver ima oko 6000 cm3 i oko 700 ks.

Od 0-260 neverovatnih 18 sekundi,maksimalna brzina oko 390 km/h

 

Audi mi se nikako ne svidja, ne mogu ipak da smislim VW!!! Pokupise tehnologiju bivsih tunera Forda i odose u dimu i ostavise Cosworth da trune dok su pokupili tehnologiju...

 

Ferarri je vrh sto se moze i ocekivati od svakog modela, italijani su konza... Hamann je samo malo doradio vec skoro savrseni model. I pojacao ga naravno... Samo imam jedno obavestenje za tebe performanse ovog auta bez obzira koliko su dobre nisu dobre toliko koliko su dobre na primer Lancie Delte grupe B. Na primer ona nema max. brzinu veliku ali zato ima ubrzanje od 0-200 za ispod 9 sekundi i max brzinu od 208 km/h... To su prave statistike...

 

 

At Kgb Terrier

 

Znam , to je budženi Ferrari 599 Fiorano, koliko vidim iz Hamman-a.

 

Momci su Sick!!!

 

A5- bolest kolko j dobar!!

 

At Turbo Boy

 

Znam, to su oni malo stariji, iz osamdesetih/ početka devedesetih...

 

To su stvarno bolesno dobra i lepa kola koja takođe užsno gotivim.

 

I danas rade jaguare sa dimler-ovim oznakama.

Oni su de-luxe varijante, jer znak daimler-a ide samo uz najluksuznije verzije (slično kao mečka i brabus npr.).

 

:pivopije:

 

Da znak ide sama na naj,naj,naj sve Jaguare!!! Ali gresis za Brabus, Daimler je deo Jaguara tj njegova fabrika dok je Brabus tunerska firma koja je van fabrike... Mogao bi reci da je AMG kao Daimler samo sto se oni sluze dvema razlicitim vodiljama Daimler - Luxus, AMG - Sport....

 

Jebeno..gle felge kod ovog Ferraria O_O Mada sam ja uvijek za 'standardni' crveni F. Nekad i vise nego za Jaguare..a kad smo kod njih, oni 'old tajmeri' su mi obavezno bili omiljeni, kod ove S i XJ serije mi se upravo svidja taj moderniozirani 'starinski' dizajn.

 

a sneak peak (XJ):

 

introductionef37862745bif9.jpg

 

Zar nije lepsi Ferrari sa njegovim standardom? Ne volim preterano tamne felne ne isticu se toliko koliko na primer hromirane ili alu... Da i crvena boja je standard koji mu tako lepo stoji, kao Jaguaru BRG...

 

NICE HEADLIGHTS!!!!

 

hartge-bmw-m6-784979.jpg

 

Jos jedan od mojih favorita

 

lamborgini_murcielago_lp640_33029.jpg

 

BMW da donekle iako nisam za ove modernisticke linije, ali Murcielago nikako to je sad VW a ne super automobil... Ne mogu da prezalim sto su presli u ruke VW. I oni u Bugatti. Mnogo vise mi se svidja Diablo a moj omiljeni je Countach i Muira. Tj. sve do VW ere...

 

Sta cu ne volim VW (narodne automobile - Volkswagen)!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno auto mojih snova!

440019884_3aa7e2f665.jpg

Sto je najzesce nacuo sam da je chrysler u opasnoj krizi tj pred bankrotom.Tako da cena njihovim vozilima moze zestoko da spadne!

 

To je posle dugo vremena Chrysler koji stvarno ima liniju do jaja!!! Pogledaj tu njusku... Ima definisani izgled i po prvi put posle dugo vremena se razlikuje od slicnih modela sa americkog trzista... To da ce da im padne cena ne verujem jer su oni pod patronatom Mercedesa a oni nisu uzdrmani makar ne jos!!!! Stoga ako si planirao da jeftino kupis nekog Chryslera mislim da ces jos malo morati da cekas...

 

Inace felge na ovom autu su stvarno velikeeee i SIIIIICCCKKKKK!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 c je zakon,inace kad malo pogledas auto nije nista extra poseban.Osim izgleda,motor mu je jak ali nema teorije da moze da parira evropskim automobilima.

Hemi motor od 6100 cm3 i 425 ks je u najmanju ruku-smesno.

Jer,taj auto je glomazan,prilicno tezak i potrosnja je duplo veca od nekog Italijana koji je duplo manji a duplo jaci...

E to je jedina zamerka koju imam kod americkih automobila...

Isto tako i hummer,ti terenci imaju po 3-4 tone,pa ko ce to da poji,pogotovo americka vojska u iraku koja ih panji dan-noc...

 

Slazem se za Lanciu,oni imaju genijalne automobile,to mi je veliki lapsus sto sam zaboravio da napomenem.Iskreno mislim da Italijani jedini umeju da uklope luksuz i sport,ferrari je pravi primer...

Stavicu samo link jer je slika prevelika

 

http://static.blogo.it/autoblog/lancia_HPE_venezia_big.jpg

 

Jos jedan od mojih favorita,naravno Volvo

 

2007_Volvo_S60.jpg

 

i Saab

 

saab_bio_power_hy_2.jpg

Edited by Kgb Terrier

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...