Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@Turbo(folk) Boy: Pa ti stvarno ecko nisi svestan sta pricas! 25 miliona ljudi se sad kaje sto je ikada pazarila Golfa?!?!?! Pa Golf 5 je i dalje najprodavaniji u klasi, ta cela srednja niza klasa se svuda u Evropi drugacije zove i "Golf klasa" a nesto se ne secam da sam na netu video forume za tesenje mase od 25 miliona ljudi koji su pazarili Golfa pa im sad treba uteha zbog suludo bacenih para! Idi malo do DEu i pogledaj sta se vozi, koliko se vozi, koje su cene polovnjaka!

 

A sad najveca glupost koju sam video danas, moracu ovo da zapisem negde pa da se smejem svaki put kad vidim: VW je ubacio dizel masinu u WRC Rally sampionat?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?! Nadam se da si se salio kad si ovo pisao jer stvarno se zapitam da li ti ovde sve nas lozis da toliko bas nemas pojma!!!!! Kao prvo VW ne ucestvuje u WRC sampionatu!!!!!! Aktuelni sampion Sebastian Loeb vozi Citroen C4, a najzastupljeniji je Ford Focus kojeg voze Marcus Gronholm, MIkko Hirvonen, Jari-Matti Latvala, Hening Solberg........ tako da ovo sa dizel masinama, VW i WRC sampionatom je vrhunac gluposti koji videh na ovom forumu, i od sad cu se truditi da ne odgovaram na ovakve gluposti, samo drndam ovu tastaturu bez veze!!!!!!

 

Necu da se uopste nastavljam sa tobom!!! Pogledaj posto toliko automobila prodade VW sto ih kupi prvo Porsche a sto su onda po prodaji tek na 5 mestu ako se ne varam... Ako ces da pricas meni o nekom autu nemoj da se pozivas na nase seljacke obicaje koji kaze da je najbolje ono sto svi voze... Prema tome ako jos uvek nisi skapirao sta ja hocu da kazem onda mi te je jako zao... Kao drugo ne moram da idem do DEu da bih video sta se vozi, nije Nemacka ceo svet... Ali nije ni bitno.

 

Kao trece VW je probao sa Golfom 2 jos TDI da se ugura u WRC jer su tada nekada davne 90 godine ispunjavali stadarde WRC-a... To je tome sto ti pratis samo sadasnje stanje. Inace to je jedina fabrika koja je nafatala slavu u trci sa istrosenim i odavno prevazidjenim benzincima u trkama 24 casa, i to pobedjuju sa Audijem R10... Mislim kao prvo to je biturbo dizelas sa mnogo konja dok su svi ostali motori atmosferski benzinci sa zastarelim ubrizgavanjem... Ali znam sta ces reci, sto se druge fabrike ne prijave i takmice se. To je jedan od razloga koji ni ja ne znam iako me to zivo interesuje, jer kada se neko po po prvi put bude zainteresovao za to smaknuce Audi sa trona... A ne znam da li drndas tastaturu bez veze ali to je vec tvoj problem...

 

Inace ne rece sto fabricki tim Skode tj. VW ne uradi nesto za 4 godine u WRC-u? Sta kazes na to? Verovatno su ih svi ostali sabotirali da su u svojoj karijeri od 4 godine jedva pokupe nesto 6 mesta i to samo kada su vodeci automobili poispadali iz konkurencije... Ali ti verovatno imas odgovor i na to....

 

Stoga ti sada kazem nemam sta da ti vise kazem sem da si neobavesten...

 

Ma ja sam sipao 30l benzina pre mesec i po dana, da ne bih svaki cas dosipao. Da, meni se prebacuje kad dostigne 50 stepeni.

 

Mislim da ti je to super, jer rasplinjac radi na principu vrele vode. Tako da to sto ti je ugradjeno je vrh stvar, samo ja do sada takvu nisam video.

 

Meni turiranjem do 2500 obrtaja.

 

Znam imam je i ja.

 

Pa kako tako? Koliko ja znam svaki sekvencijalni ide na temperaturu, to je mnogo sigurnije za pravilan rad uredjaja.

 

Jeste ali je ovo za sada jeftinije, ali sve ce to se pre ili kasnije pokvariti a onda cu imati pravi uvid u to koliko je ovo isplativije...

 

ridin low...

clubestiloencontro26040yi8.jpg

 

Vrh!! Stvarno lepi automobili, iako mi se vise svidjaju petokrake felne...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Imam ortaka koji ima felne kao ti... Jos uvek me prodje neka jeza kada ih vidim... Vrh stoje Stilu...

 

 

Decko, jel znas da su i Dragisu Binica, svojevrmeno zvali Turbo Binic. Pamtim ko klinac one odvale Milojka Pantica....kad je igro binić, TURBO BINIĆ! rnrrnrnrnnnnnn....!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko, jel znas da su i Dragisu Binica, svojevrmeno zvali Turbo Binic. Pamtim ko klinac one odvale Milojka Pantica....kad je igro binić, TURBO BINIĆ! rnrrnrnrnnnnnn....!

 

Ako imas nesto protiv mog NICK-a onda je to samop tvoj problem... Ne bih da se nastavljam na ovu temu sa tobom... Da li su zvali Binica turbo Binic... Mislim ne pratim fudbal tako da me to i ne interesuje a i ne vidim vezu...

 

Ti mora da si GAY ikona sa tim tvojim NICK-om...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Ako imas nesto protiv mog NICK-a onda je to samop tvoj problem... Ne bih da se nastavljam na ovu temu sa tobom... Da li su zvali Binica turbo Binic... Mislim ne pratim fudbal tako da me to i ne interesuje a i ne vidim vezu...

 

Ti mora da si GAY ikona sa tim tvojim NICK-om...

 

 

nemam nista protiv, i nisam GAY,ali ikona jesam.

sta,meni simpa tvoj nick,a ti se odma primas. meni bi imponovalo,al dobro ima nas raznih.

 

 

da se vrnem na temu,ja cenim da je najkompaktniji i najprigodniji auto za svaciji dzep FIJAT PANDA.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam nista protiv, i nisam GAY,ali ikona jesam.

sta,meni simpa tvoj nick,a ti se odma primas. meni bi imponovalo,al dobro ima nas raznih.

 

 

da se vrnem na temu,ja cenim da je najkompaktniji i najprigodniji auto za svaciji dzep FIJAT PANDA.

 

Izvini mozda sam te pogreesno shvatio, a odmah sam poceo sa pljuvanjem jer sam samo tako navikao. Izvini jebi ga....

 

Slazem se za Pandu jo 4x4 to je sam vrh, mozes da ides gde hoces i da ga parkiras skoro svugde...

 

On je najpogodniji za sirotanovice :mhihi:

 

Nismo svi mi bogati da vozimo Oktravije, Focuse ili nesto slicno.... Ima nas ubogih sirorana koji mastamo o boljem autu od Yuga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ulazi u debatu sa Turbo Boy ima da te napljuje samo tako! :D

 

A inace pravi smekeri voze Audi i BMW a low cost Fiate oni koji nemaju za Audija :D

 

MAda inace priznajem da imam para, nekih 15-16.000 eur moj izbor bi bio SUBARU IMPREZA

 

Ubedljivo najbolji auto u tom cenovnom rangu, boxer sa 4 X 4, lepotica na drumu a za razliku od Italijana POUZDAN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ulazi u debatu sa Turbo Boy ima da te napljuje samo tako! :D

 

A inace pravi smekeri voze Audi i BMW a low cost Fiate oni koji nemaju za Audija :D

 

MAda inace priznajem da imam para, nekih 15-16.000 eur moj izbor bi bio SUBARU IMPREZA

 

Ubedljivo najbolji auto u tom cenovnom rangu, boxer sa 4 X 4, lepotica na drumu a za razliku od Italijana POUZDAN

 

Pljuj i ti mene ako imas argumente... Za Subaru-a se slazem, inace u tvojim postovima se sve manje i manje okreces predjasnjim izjavama da je VW najbolji, prvo se okrenu ka Fordu sad ka Subaru-u sto je pozitivan tok... Za pare za koje mozes kupiti pandu ne mozes da kupis ni nekog Audija 80 kockicu... Ne kosta mnogo ali uopste nije losa... Verovatno, posto ga italijani i dalje prave i koriste za postu u gradovima, je toliko losa da bi je jedan Audi A2 zamenio ladno zar ne?

 

O BMW-u imam pozitivno misljenje ali nemam para da ga vozim, i da mislim da je sminkerski auto... Iako bi mi Alpina B12 mnogo lepo stajala, samo verovatno bi morao da pljackam banke da bih je napojio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tebe necu da pljujem, kao prvo metalac si i jos volis automobile :D

 

A jeste VW dobar po pitanju ekonomicnosti, ali za uzivanje u voznji je ipak Subaru, Audi, BMW :D Inace bas mi juce prica drugarica iz DEU, ona je zamenila u nekom auto salonu u Koblenzu 10 meseci staru VW Golf 5 za 6 godina starog BMW 318 neka sportska varijanta, boja celika, koza...presao 65.000km, znaci kljuc za kljuc i kaze mi riba da auto trosi duplo vise od Golfa i to trosi benzin a ono je bio dizelas, ali zato ugodjaj u voznji je neponovljiv i ni jednog sekunda se nije pokajala :D Zato opet kazem VW je ekonomican, stedljiv ali ako hoces vrhunski ugodjaj moras da platis :D I nikad ne mozes imati trkaca, a da malo trosi i stedi budzet :D

 

A ja Subaru obozavam, zao mi je sto Solberg ima onako lose rezultate sa njim u WRC ali bice bolje sledece godine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tebe necu da pljujem, kao prvo metalac si i jos volis automobile :D

 

A jeste VW dobar po pitanju ekonomicnosti, ali za uzivanje u voznji je ipak Subaru, Audi, BMW :D Inace bas mi juce prica drugarica iz DEU, ona je zamenila u nekom auto salonu u Koblenzu 10 meseci staru VW Golf 5 za 6 godina starog BMW 318 neka sportska varijanta, boja celika, koza...presao 65.000km, znaci kljuc za kljuc i kaze mi riba da auto trosi duplo vise od Golfa i to trosi benzin a ono je bio dizelas, ali zato ugodjaj u voznji je neponovljiv i ni jednog sekunda se nije pokajala :D Zato opet kazem VW je ekonomican, stedljiv ali ako hoces vrhunski ugodjaj moras da platis :D I nikad ne mozes imati trkaca, a da malo trosi i stedi budzet :D

 

A ja Subaru obozavam, zao mi je sto Solberg ima onako lose rezultate sa njim u WRC ali bice bolje sledece godine :D

 

To je istina... Volim automobile od svoje 4 godine. Bio sam skoro na svim trkama ovde yadnjih 12 godina... Jos jedino mi fali da ponovim izlet u Madjarsku na Hungaroring...

 

Znam da je VW stedljiv, rekao sam da je best buy za onoga ko hoce uopste da stedi, je VW Golf 2 1.6D to je mazga od kola i trosi ko upaljac. Ali ja ne vozim toliko da bih morao da gledam potrosnju, ali onda makar mogu da gledam da mi ugodjaj bude vrhunski... Zato ja ne preferiram VW...

 

Videcemo Solberga u novoj Impreci to bi trebalo da bude pomak na gore za Subaru... Jedva cekam to i povratak Toyote u WRC... Corolla je bila vrh... O Celica-i da i ne pricamo, ali ipak najzalije mi je sto necu skorije da vidim Lancia-u u ovom cirkusu...

 

Ovo je onako kako ce moj auto izgledati kad budem skupio kintu:

 

userfile_1274_0.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tek pre dva meseca je debitovao model Impreze za 2007. godinu, ali se ipak jos uvek nije pokazao, ocekujem da ce da ga spreme za sledecu godinu. Ja jedva cekam da se u WRC Mitsubishi vrati kako treba, seti se samo ere Tomija Makkinena, to je bila voznja :D Ali da sad ne pricamo o WRC, postoji tema za to :D

 

Ovo na slici je Scorpio? Secam se kad se pojavio kako sam bio odsevljen, cak je bio i auto godine, ali nesto se nije bas pokazao izdrzljivim, raspadao se vec posle nekoliko godina :(

 

Inace ja sam nekako skeptik prema alu felnama i niskoprofilnim gumama, mislim prelepo to meni sve izgleda, ali brate mili nasi putevi su tragedija, koliko sam samo puta sjebao celicnu felnu sa visokoprofilmom gumom /80 ne smem ni da pomislim sta bi bilo sa alu felnama i niskoprofilnim gumama.

 

Inace ranije nisam nesto gotivio kozna sedista sve dok nisam kupio Golf4 sa kozom, znaci sad sam odusevljen. NE trebaju presvlake, samo prebrises krpom, udobna, mekama, ne deforrmisu se tako lako kao krpena, a oni koji kazu da je koza previse hladna ili vruca seru! Bas naprotiv, lako se prilagode tvojoj temperaturi i dugo je drze. Znaci na -20sednes i posle par minuta osecas se prijatno, za razliku od standardnih sedista.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ turbo boy

al si ga uradio jebo si mu kevu...

ako ocesh da ti odshljakam auto u ps a da valja reci... ;)

evo jednog rada

orig

orginal9olvp0.th.jpg

chop

orginal9olcopyhn2.th.jpg

@Routasydan

upravu si za alu felne i gume...ja vozim /45 profil,shto moze biti jebeno u nashem gradu (ivichnjaci,rupe i ostala sranja),al se vremenom naviknesh...

Edited by Hatebreeder

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jedno pitanje. Nesto planiram da uzmem Reno Kangoo. Znam, vec mislite, koji ce ti to njesra i sl, ali prvenstveno mi treba zbog posla, a hocu da imam i auto, a ne samo dostavno vozilo. E, sad, mislio sam da uzmem benzinca, putnicku (ne teretnu varijantu), jer se zadnja sedista lako vade i bez problema imas i teretnu varijantu. Da ne spominjem da je putnicki jeftiniji i nema ogranicenje brzine kao teretni.

 

Zanima me kakvo je vase misljenje o tom autu (ne sa sportskog stanovista, naravno :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ turbo boy

al si ga uradio jebo si mu kevu...

ako ocesh da ti odshljakam auto u ps a da valja reci... ;)

evo jednog rada

orig

orginal9olvp0.th.jpg

chop

orginal9olcopyhn2.th.jpg

@Routasydan

upravu si za alu felne i gume...ja vozim /45 profil,shto moze biti jebeno u nashem gradu (ivichnjaci,rupe i ostala sranja),al se vremenom naviknesh...

 

Sta fali tvom sredjivanju? I ti si uradio vrh auto... Samo ja volim toliko model Scorpio da to prevazilazi zaljubljenost u model... To za nisko profilne gume znam imao sam iskustva sa njima ali to me ne sprecava da sanjam o tome da ce jednom kod nas biti uslova i za to...

 

Ljudi, jedno pitanje. Nesto planiram da uzmem Reno Kangoo. Znam, vec mislite, koji ce ti to njesra i sl, ali prvenstveno mi treba zbog posla, a hocu da imam i auto, a ne samo dostavno vozilo. E, sad, mislio sam da uzmem benzinca, putnicku (ne teretnu varijantu), jer se zadnja sedista lako vade i bez problema imas i teretnu varijantu. Da ne spominjem da je putnicki jeftiniji i nema ogranicenje brzine kao teretni.

 

Zanima me kakvo je vase misljenje o tom autu (ne sa sportskog stanovista, naravno :) ).

 

Ja sam na poslu vozio Renault Kangoo. DCI varijanta i svideo mi se... Ali kazu ljudi koji su ga vozili duze i odrzavali ga da je strasno skup za odrzavanje ali da traje, traje! Cak ovaj DCI i vuce lepo... I ja bih se odlucio ipak za neki karavan ako ti ne treba da nosis nesto preveliko....

 

pazi reno je cool (objektivno)...

sve dok se neshto ne pokvari...

a onda kuku majko...

moj savet je da ,bolje razmislish o nekom karavanu? (ako bash ne nosish nesho ogromno)....

 

Znam mom drugaru je otisla turbina i bilo je kuku lele MAJKO....

 

Cady je perverzija. Vozila ga moja keva par meseci. Covece zaboravis kad si sipao naftu. Jedina zamerka sa moje strane je sto mu je mala kabina.. Nisam mogao fino da sedim..

 

Sta nisi mogao da sredis kabinu ili neku u kabini?

 

tek pre dva meseca je debitovao model Impreze za 2007. godinu, ali se ipak jos uvek nije pokazao, ocekujem da ce da ga spreme za sledecu godinu. Ja jedva cekam da se u WRC Mitsubishi vrati kako treba, seti se samo ere Tomija Makkinena, to je bila voznja :D Ali da sad ne pricamo o WRC, postoji tema za to :D

 

Ovo na slici je Scorpio? Secam se kad se pojavio kako sam bio odsevljen, cak je bio i auto godine, ali nesto se nije bas pokazao izdrzljivim, raspadao se vec posle nekoliko godina :(

 

Inace ja sam nekako skeptik prema alu felnama i niskoprofilnim gumama, mislim prelepo to meni sve izgleda, ali brate mili nasi putevi su tragedija, koliko sam samo puta sjebao celicnu felnu sa visokoprofilmom gumom /80 ne smem ni da pomislim sta bi bilo sa alu felnama i niskoprofilnim gumama.

 

Inace ranije nisam nesto gotivio kozna sedista sve dok nisam kupio Golf4 sa kozom, znaci sad sam odusevljen. NE trebaju presvlake, samo prebrises krpom, udobna, mekama, ne deforrmisu se tako lako kao krpena, a oni koji kazu da je koza previse hladna ili vruca seru! Bas naprotiv, lako se prilagode tvojoj temperaturi i dugo je drze. Znaci na -20sednes i posle par minuta osecas se prijatno, za razliku od standardnih sedista.........

 

Jeste Scorpio je... Pokazao se meni kao dosta izdrzljivim, vozim ga vec 8 godina i nemam apsolutno nikakvih zamerki sem mozda malo na potrosnju ali u odnosu na zastavu koja je duplo laksa od njega on i ne trosi toliko (ako ga ne masiras isuvise tj. vozis ga iole normalno ne trosi vise od 10l na 100 km)...

 

Putevi su kao iz horor prica... Tu je baka zakopala djaka i te fore...

 

Kozna sedista su ono sto nameravam da kupim a sa njima za moj model dolaze i masazeri, grejaci i elektricni podizaci sedista, sve u sve perverzija... To je sa Ghia Scorpio-ja... Jebi ga kada nemam para za neki skupi auto onda makar u ovom mom mogu doraditi sve to sto imaju mnogo skuplji modeli...

 

Samo ne videh tu WRC temu... Da ja bas pricam o sledecoj godini bice jedan od boljih proizvodjaca, nadam se da ce pokupiti sto vise trofeja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

WRC tema je na Sportu.

 

Kozna sedista su stvarno zakon, sad kad budem kupovao sledeci auto gledacu da bude sa kozom. Inace neki crnogorci ne startovali letos na moru i kao gde sam radio sedista, da li mi je neko presvlacio ili sam kupio tako i kazu da kod njih u Pg ima neki lik koji presvalci u eko kozu za 200-250 eur po kolima. To je odlicna varijanta, samo ako se dobro uradi i ne fuserise. A i isplati se. Dobre presvake su ti 50eur a trajace ti godinu i po dana. Ovako das 200 eur i imas kozu koju je lako odrzavati, udobna je, lepa.....

 

Secam se kad sam video Scorpio na sajmu automobila negde 1996 godine, tako nesto, bio sam raspamecen, zeleo sam da ga vozim jednog dana, ali nikad ga nisam pazario, sto ne znaci da necu njegovog naslednika Mondea (ili je Mondeo nasledio Sieru?)

 

Pozz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

WRC tema je na Sportu.

 

Kozna sedista su stvarno zakon, sad kad budem kupovao sledeci auto gledacu da bude sa kozom. Inace neki crnogorci ne startovali letos na moru i kao gde sam radio sedista, da li mi je neko presvlacio ili sam kupio tako i kazu da kod njih u Pg ima neki lik koji presvalci u eko kozu za 200-250 eur po kolima. To je odlicna varijanta, samo ako se dobro uradi i ne fuserise. A i isplati se. Dobre presvake su ti 50eur a trajace ti godinu i po dana. Ovako das 200 eur i imas kozu koju je lako odrzavati, udobna je, lepa.....

 

Secam se kad sam video Scorpio na sajmu automobila negde 1996 godine, tako nesto, bio sam raspamecen, zeleo sam da ga vozim jednog dana, ali nikad ga nisam pazario, sto ne znaci da necu njegovog naslednika Mondea (ili je Mondeo nasledio Sieru?)

 

Pozz :pivopije:

 

Mondeo je naslednik Sierre nazalost nema pravog naslednika Scorpio-ja...

 

Imao je jedan lik ovde tog scorpia,ne znam koliko je to 2.9 ili 3.0?Znam da ide kao nenormalan i jednom nabio gas,okrenuo ga u mestu po klizavom i udari ga,rasturio ga...

 

Znam vozio sam taj 24v model 200 ks mora da okrece kucu a ne auto u mestu....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi reno je cool (objektivno)...

sve dok se neshto ne pokvari...

a onda kuku majko...

moj savet je da ,bolje razmislish o nekom karavanu? (ako bash ne nosish nesho ogromno)....

Pa da se samo ja pitam, verovatno bih to i uradio. Medjutim pita se i matori (i to veoma :bigblue: ), a on nije ljubitelj karavana, a i nekad ce mi mozda trebati da nosim nesto sto ne moze u karavan.

 

Pogledaj VW Cady SDi, mali potrosac, znaci oko 5l/100km jeftino odrzavanje, delova na svakom cosku, pouzdan. A druga varijanta je recimo Fiat doblo cargo putnicka varijanta... :pivopije:

OK je Cady (ipak je to Nemac), ali ja mislim da je registrovan samo na dvoje, a ja bih na 5. Koliko je Fiat skuplji od Kangoo-a? I koliko cesto se Reno kvari? Znam da su skupi delovi za Francuze, ali ako se ne kvari mnogo, ne bi trebalo da bude problem.

 

Imao je jedan lik ovde tog scorpia,ne znam koliko je to 2.9 ili 3.0?Znam da ide kao nenormalan i jednom nabio gas,okrenuo ga u mestu po klizavom i udari ga,rasturio ga...

Moj drugar je tako sa Sierom porusio betonsku banderu i to sa 40 na sat. :)

Zadnja vuca, a on frizak sofer (sto bi se reklo), skretao u ulicu u kojoj se gradila neka zgrada pa je put bio pun sitnog kamenja. Kako je dodao gas dok je ulazio u ulicu, tako je poljubio banderu. Ima od toga i 5-6 godina. Bandera ga je kostala oko 14000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prijatelj je imao Reno kangu i znam da je prodao jer nije mogao da izdrzi cene delova koji su uzasni, ali da te ja sad ne odvracam od kupovine mislim da je najbolje da malo prelistas forum Vrele Gume jer tamo mozes naci uzasno mnogo korisnih saveta i misljenja ljudi koji se razumeju u automobile

 

http://www.vrelegume.co.yu/forum/index.php

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...