Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Nikada necu razumeti coveka koji od svih Porschea uzme kajena... :udri:, razumem samo onog koji pored jedne karere npr. uzme i kajena. Poznato je da 95% ljudi koji kupuju luksuzne terence gotovo nikada se ne upustaju u terensku voznju.

 

 

 

I kuda planiraju da idu sa ovim Ferarijem??? NIt' tamo, nit' vamo. Shit bul. Jos malo ce da pocnu nabudzene traktore da prave, koji idu 200km/h. Cekam samo maserati utovarivach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga tako diktira trziste.Danas je in voziti nesto sto lici na dzip a nema nijednu karakteristiku istog.

Ali to je prolazno,vidis da se stalno izbacuju neki novi,dok su pravi terenci i danas isti kao pre 20-30 godina.

Zna se sta je old school,i zasto ih sad fabricki modifikovati zbog trenda.Zna se zasta sluzi Lada Niva,Land Rover Defender,Toyota Land Cruiser a za sta sluzi Bmw X5,Audi Q7 i ostali luksuzni SUV-ovi

 

Lada Niva se vec 30 godina proizvodi po skoro istom sistemu,bilo je malih promena al gledaj npr. kad je izasao X5,a vec je u najavi X6.

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros sam bio u zurbi,isao na fax pa evo da detaljnije ispricam.Kopali majstori da zamene kanalizacione cevi na dubini od 2 metra.Tu je vec ona crna lepljiva zemlja.I sad zatrpali al kako je pala kisa sve se razmeckalo.Do puta stao neki stojadin i ja da se pomerim iza njega kako bi se sklonio sa puta jer je ulica neosveljena samo odjednom tup.Krenem ja u rikverc a ono samo tone kao u zivo blato.Ispred sebe sam imao blatneni zid tako da se ni vitlom ne bi izvukao.Sad opicim ja sporohodno,blokada ali ne vredi.Pretegla tezina motora i samo jos vise tone.

Da sam imao malo bolje gume mozda bi se izvukao,ovako ni u ludilu.

Dosao lik sa Nissanom,spalio lamelu.Posle sam doveo coveka sa Fergusonom,izvukao me opusteno.Jebena ulica kad nema ni svetla a ni oznaceno da su radovi na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je 940 GLE, 2.3 16V DOHC. Nista spektakularno, cak nije ni ona jaca turbo verzija tog motora, ali kvalitet bato. Na zalost, nisam vlasnik takvog auta (jos uvek), samo drzim avatar. :bigblue:

 

 

Nadajmo se da ces jednom i to voziti!!!! Drzim ti fige!!!! nadam se da ces izabrati malo agresivniji motor kao sto je naprimer T6 ili T5 iz modela 850...

 

Brate ovo je sve legalno.. samo treba da znas ljude.. Automobili skinuti sa carine idu ne licitaciju.. Kupis / Proveris (samo zbog procedure) / Regujes / Vozis..

 

 

..Isto kao sto imas prodavnice robe (tekstil, tehnika,..) koja je zapljenjena na carini.. Naravno carinici ili njihovi prijatelji ubiraju najbolje :)

 

Jer mozes da saznas neke datume od licitacija? Nadamo se da si ti nas drug....

 

Volvo-P1800-Irv-Gordon-03.jpg

 

Irv Gordon, 67-godišnji učitelj u penziji kupio je sportski Volvo u junu 1966. godine, a pošto se nedavno na kilometar-satu automobila pojavila brojka od 4.200.000 km, sada mu je cilj tri miliona milja (4,8 miliona kilometara). Inače, Gordon se još 1998. sa 2,7 miliona pređenih kilometara upisao u Ginisovu knjigu rekorda u kategoriji nekomercijalnih vozila sa najvećom kilometražom, a njegov Volvo i dalje ne posustaje.

 

"Hoću li uspjeti da stignem do brojke od 4,8 miliona kilometara zavisi isključivo od mene, a ne od auta. On će sigurno izdržati, ali ja nijesam siguran za sebe. Petnaestog jula ću napuniti 72 godine, što se čini kao dobar datum za dostizanje jubilarne brojke i parkiranje automobila za sva vremena.” kaže Gordon.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------‚

Volvo XC60 debituje u Engleskoj

 

Volvo XC60 će prvi put biti predstavljen na MPH izložbama u Birmingemu i Londonu u novembru. XC60 je pokušaj Volvoa da uđe u krosover segment, a u njemu je kombinovan model Volvo XC sa tečnim kupeovskim dizajnom.

Prvobitno je prikazan kao koncept u januaru ove godine na sajmu u Detroitu. XC60 ima pogon na sve točkove iposjetiocima će dati nagovještaj nekih dizajnerskih karakteristika koje će uskoropostati tipične za Volvo.

 

Očekuje se da će XC60 u prodajne salone stići početkom 2009.

 

Volvo-XC60-front.jpg

Volvo-XC60-back.jpg

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Eto,Volvo! :rockdevil:

 

Vidis kako covek moze da kupi kvalitet i da se uz redovan servis moze voziti do same smrti... Volvo 'till death...

 

Prelep je ovaj XC60...

 

Lepsi mi je XC 90.

 

Ovo je trenutno najbrzi SUV.

08_cayenne_02.jpg

 

Ali ne zadugo jer italijani spremaju ZLO

 

ferrari-SUV-1.jpg

ferrari-SUV-2.jpg

 

Kao prvo najbrzi SUV je i dalje BMW-ov X5 Le Man, koji nosi McLarenov F1 motor, to je najbrzi SUV!!! Cayenne je samo jedno dobro ime iza kog se krije jos jedan marketinski potez koji je Porsche uradio... Ipak u Best Motoring-u su testirali nekoliko Carrera i jedan Nissan Skyline R34... Probaj da zamislis ko je pobedio... reci cu samo da je pobednik unikat u trci...

 

Predpostavljao sam da ce Fiat da smisli ovako nesto i da unisti Ferrari-jevo ime. Mislim da ce od ovoga profitirati Aston Martin i brandovi poput njega jer ce ljudi, posebno zaljubljenici u dobre automobile da zamrze Ferrari zbog ovog poteza...

 

Nikad necu razumeti tu filozofiju. Ferrari se prodaje ko lud, proizvodnja im je porasla, prodaja porasla i oni prave SUV... Mislim stvarno...

 

Nikada necu razumeti coveka koji od svih Porschea uzme kajena... :udri:, razumem samo onog koji pored jedne karere npr. uzme i kajena. Poznato je da 95% ljudi koji kupuju luksuzne terence gotovo nikada se ne upustaju u terensku voznju.

 

 

 

I kuda planiraju da idu sa ovim Ferarijem??? NIt' tamo, nit' vamo. Shit bul. Jos malo ce da pocnu nabudzene traktore da prave, koji idu 200km/h. Cekam samo maserati utovarivach.

 

Ne bih zeleo da vidim ni Feraari traktor, ni SUV a posebno ne Maserati utovarivac...

 

Jebiga tako diktira trziste.Danas je in voziti nesto sto lici na dzip a nema nijednu karakteristiku istog.

Ali to je prolazno,vidis da se stalno izbacuju neki novi,dok su pravi terenci i danas isti kao pre 20-30 godina.

Zna se sta je old school,i zasto ih sad fabricki modifikovati zbog trenda.Zna se zasta sluzi Lada Niva,Land Rover Defender,Toyota Land Cruiser a za sta sluzi Bmw X5,Audi Q7 i ostali luksuzni SUV-ovi

 

Lada Niva se vec 30 godina proizvodi po skoro istom sistemu,bilo je malih promena al gledaj npr. kad je izasao X5,a vec je u najavi X6.

 

Da ali to sto si pobrojao su terenci a ovo ostalo je sminka... Za sminkere sminkerska kola. Ko ce normalan sa preko 500000 Eura u kesu da se vozi po zabitima? Sta ce mu takav terenac uopste?

 

 

A ovo sam uspeo da uslikam danas kad sam se vracao sa faxa

 

image544ca1.jpg

 

Stvrano Kanta!!!!! Gde nadje da slikas ovaj kontejner?

Edited by TurboBoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Q7 je lep ali mi nekako nema taj smek kao X5.Novi Range Rover sport je cist promasaj,pricao mi tip koji ga vozi da je udobnija Niva od njega.Dva puta se zaglavljivao na Kopaniku da ga je bila sramota sto su ga Nive izvlacile i da je jedva krenuo sa parkinga kad je pao sneg.

Sad 'oce da proda da kupi nesto drugo,jos nije odlucio sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije sramota, samo što je on verovatno umislio u glavu da ako nešto platiš 100000 e, onda mora da leti...

Poenta je da nije zlato sve što sija i što je skupo, a Rujama ne treba puno para da naprave nešto funkcionalno..

Jes, neće baš da se cakli, ali onda dolazimo do situacije koju si gore naveo..

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Turboboy

 

Mogu da saznam, ali ti to nista ne znaci, ako ne znas nekoga sa carine.. Mislim nece ti se isplatiti, jer kad krene licitacija cena auta koji vredi 5 somica, moze da dogura do 20 hiljada, zbog raznih morona i fanatika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantasticna boja. Svi moji automobili su bili upravo crvene boje poput ovog lepotana. Inace znate kako se cice okrecu kad vide jarko crvenu Golf4, drugar ima crnu i retko kad se neka cica okrenula...... mada iskreno on i nije neki frajer pa mozda zbog toga :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sam.Definitivno je bilo do guma.Posto su mi gume letnje i nemaju bas krampone da se pohvale.Realno,odatle bi se eventualno sa dobrim gumama izvukao Uaz,Mercedes G,Land Cruiser i Land Rover Defender.

Kupio sam jednu gumu za teren,jer vise nije bilo,svaki drugi dan jurim po gradu ali nikako da dobiju.Napred nisam mogao da probam da izadjem jer je bio blatneni zid ispred mene a u nazad eto,gume su zajebale stvar.

Mada ima caka kojom mozes da zajebes diferencijale,tako da se svi ukljuce istovremeno.

Naime,polako stiskas gas i kocnicu,i onda diferencijal 'pomisli' da su svi tockovi na cvrstoj podlozi i svi se okrecu istovremeno.Ali jebiga,kasno sam saznao za to...

 

Desava se,nije Niva svemocna,ali se u vecini slucajeva bolje pokaze od mnogih terenaca.

A evo jedan od precenjenih terenaca kako zavrsi.Zaglavi se na nizbrdici

 

 

Pricao poznanik iz lada kluba kako je njegov rodjak kupio micubisi montero a on ima nivu.I ovaj ga zezao rus spor,neudoban.Posle su isli zajedno na Kopaonik,ovaj sa micubisijem se na prvoj ozbiljnijoj uzbrdici zaglavio dok je tip sa nivom bez problema stigao do hotela.Dok je ovaj morao da kupuje lance.

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...