Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

NE znam koji su im kriterijumi bili, mozda prodaja u USA?!?!?! Staviti Yuga medju najgore to je ok, on je neka vrsta dezurnog krivca i ne mozes promasiti kada ga napljujes, ali brate mili gde da jedan BMW swrije 7 stavis u tu listu...... stvarno debilcine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa najveci uticaj na cenu nafte u svetu nema toliko kriza u Iraku i Turskoj koliko imaju desavanja u Kini i Indiji. Kako? Pa tako sto recimo u Kini 1990 godine nije bilo automobila u privatnom valsnistvu, znaci samo sluzbena, a dansa se u Kini poroda na milione automobila sa tendencijom rasta. U Indiji nemam podatak, ali zato znam da se u Rusiji ocekuje da ce se prodati preko 2 miliona NOVIH automobila!!! A tendencija rasta prodaje je ogromna. Znaci trziste raste, ogromna je potraznja za derivatima a samim tim skace i cena nafte. Kada na sve to dodamo i ratna desavanja, nestabilnost na bliskom istoku, neminovno je da barel uskoro probije 100$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zbog toga amerikanci su stavili prst na celo i okrenuli se evropskim proizvodjacima koji su manji potrosaci.

Svako drugo americko vozilo nema ispod 4 metra,velika kubikaza,mala konjska snaga a masa preterena.

Jel nocas opet poskupelo gorivo?

 

Eh,kad bi zaziveo pogon na prirodni gas...Tek tada bi Rusija i srednja Azija imale profit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote litar eurodizela presao 80 dinara :(

 

Pa ja mislim da ce za jedno 10-15 godina moci da se kupi masa automobila sa razlocitim pogonom, ponuda ce sigurno biti ogromna i raznovrsna, a kupovina ce zavisiti od regiona. Evo na primer logicno je da u Rusiji i njenopj blizoj okolini ukljucujuci i ovaj deo Evrope prirodni gas bude najzastupljenije gorivo. U Juznoj americi dosta se gaji kukuruz i uljana repica znaci etanol, bio dizel ...i tako dalje.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa najveci uticaj na cenu nafte u svetu nema toliko kriza u Iraku i Turskoj koliko imaju desavanja u Kini i Indiji. Kako? Pa tako sto recimo u Kini 1990 godine nije bilo automobila u privatnom valsnistvu, znaci samo sluzbena, a dansa se u Kini poroda na milione automobila sa tendencijom rasta. U Indiji nemam podatak, ali zato znam da se u Rusiji ocekuje da ce se prodati preko 2 miliona NOVIH automobila!!! A tendencija rasta prodaje je ogromna. Znaci trziste raste, ogromna je potraznja za derivatima a samim tim skace i cena nafte. Kada na sve to dodamo i ratna desavanja, nestabilnost na bliskom istoku, neminovno je da barel uskoro probije 100$

 

 

Slazem se, istok napada, a naftu srce ko dobar dan. :) S tim sto se jos uvek vestacki forsira cena barela, cena bas i ne odrazava realno stanje. Ali dobro, poskupljenje je ionako neminovno...

 

Sto se istocnog trzista tice, prodaja novih auta u Indiji raste 20% godisnje. Bmw ce uskoro vise auta da proda u Indiji nego u Nemackoj, gomila novih X5 je bila narucena u Indiji a jos nisu ni izasli na trziste.

 

U Aziju odlazi i veliki deo luksuznih automobila, rols rojs i bentli oko 20% auta prodaju u Aziji. Cak se predvidja da ce kroz par godina Kina doci na 5,6 mesto kad se radi o prodaji ferrarija.

 

Rusija je, recimo, vec sad u prvih 10 sto se tice prodaje novih auta, itd.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Evropi je prodaja novih automobila standardno negde oko 17 miliona i sad zamislite kako na prodaju utice otvaranje novih trzista. Evo znaci Rusija ce ove godine preci 2 miliona a za dve godien se pretpostavlja preko 3 miliona, dolazi Kina, Indija....uskoro ce nadmasiti Evropsko trziste. A Rusija je zanimljiva po tome sto vec sada obara rekorde u prodaji skipih automobila, pogotovo terenaca, sad se sve vodece kompanije utrkuju koja ce odrzati premijeru nekog terenca u Rusiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,ali Rusija recimo ima profit od uvoza automobila.Mnogi se zajebu pa uvoze automobile vozom gde su carine i porezi abnormalni,jer recimo nemaju svi proizvodjaci uslova da recnim saobracajem uvoze automobile.Na tu temu smo bas danas razglabali na fakultetu,znaci u sustini Rusiji se na neki nacin isplati uvoz zapadnih automobila jer im je zarada veca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,ali Rusija recimo ima profit od uvoza automobila.Mnogi se zajebu pa uvoze automobile vozom gde su carine i porezi abnormalni,jer recimo nemaju svi proizvodjaci uslova da recnim saobracajem uvoze automobile.Na tu temu smo bas danas razglabali na fakultetu,znaci u sustini Rusiji se na neki nacin isplati uvoz zapadnih automobila jer im je zarada veca.

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

 

Steta samo sto mi nikad ne ucimo od pametnijih vec uvek samo nesto izmisljamo i propadamo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo Dunav,sta vise pricati...Ali jednostavno napredak nase ekonomije ce biti toliki koliko odluce svetski mocnici.Dzaba nama pamet i sve kad od drugog zavisimo.Zato sami i ne mozemo da napravimo auto za koji ne mozes da garantujes da nece da crkne odmah po izlasku iz auto salona...

Nazalost

 

Edit:

Evo konkretan primer,Rusija uvozi mnogo dzipova,to je kod njih hit trenutno,znaci ako uvezu 1000 komada,i tresnu porez za svaki ne znam koliko,to su velike pare u pitanju.

Znaci Amerika i Rusija su u dugovima,doduse Amerika ubedljivo prednjaci sa 9000 milijardi dolara,ali kad pogledas svi rade za njih.Isto tako i Rusija,hoces da uvezes nesto,plati brate pa teraj dalje.

 

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zao, kao prvo, sto drzava ne smanje cirine na uvoz automobila, bar na one u cijoj klasi mi ne pravimo automobile, zasto su ljudima nabili tolike namete, ono nije normalno. Znaci ti na procenjenu vrednost automobila platis jos oko 44% razmih dazbina. Sledece sto me uzasno nervira je to sto kad kupis NOV automobil teraju te na tehnicki pregled, dok je svuda napolju prvi tehnicki pregled tek posle dve godine i posle istim tempom. Zatim nikako mi nije jasno kako moze osiguranje za automobil da bude isto za recimo istu kubikazu, a jedan auto star 25 godina a drugi nov, a isto tako i za vozaca koji nikad nije ni ogrebao auto i za vozaca koji ima par udesa godisnje. Civilizovani svet je ovaj problem odavno resio. A frustrirajuca je cinjenica da su zabranili uvoz automobila koji ne zadovoljavjau normu EURO III a recimo ovde ti bez problema prodaju Yugo koji nema apsolutno nikakvu normu, ne bi zadovoljio ni Albanske standarde! U nasoj zemlji se jos uvek pravi i prodaje olovni benzin! I posle se cude zasto ima toliko obolelih od kancera.... i da ne duzim dalje, ova zemlja je majmunska i maceha je svim svojim gradjanima, osim parazitima iz Zastave koji godinama dobijaju po 100 EUR za ne radjenje nicega, a posle toga dobiju lovu da im se skinu sa grbace, dok njihove kolege nastavljaju da prave automobile koji zagadjuju do bola okolinu a svojom bezbednoscu takodjer ubijaju i osakacuju masu ljudi, ali sta da se radi.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carine se ne smanjuju jer deo tih prihoda ide u dzep carinskoj mafiji,drugi deo u budzet i to se zavede kao niska stopa uvozenja automobila.

Sto je sad skoro bilo hapsenje po Srbiji ovih carinika?Samo u Vrscu su nekoliko njih pohvatali...Ne samo za automobile,cigare,pice,sve zivo...

Pa kad sve saberes mozes lepo da zivis od tudjih para

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...