Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Meni je nekako glupo da uopste raspravljam o Impreci ili nekom skupom dzipu jer ih nikad necu imati. U ovoj zemlji gde je prosecna plata 300-500 EUR najvaznije kod kupovine automobila je da za sto manje para dobijes sto bolji kvalitet, pouzdanost, da se sto manje kvari, malo trosi i da kada ga budes prodavao sto manje izgubis novca. E sad kada tako suzis izbor na nekoliko modela onda do izrazaja dolazi ukus, odnosno ne svidjaju se svima nama iste stvari. Ja sam se kod kupovine takodjer odrekao nekog ubrzanja i performansi zrad jeftinijeg odrzavanja, na atmosferskom dizelasu stvarno nema sta da rikne, ne ide kao blesav, ali za grad i jednom godisnje do mora je super. A opet trosi strasno malo, a kada ga prodajes dobijes lepe parice za njega i veoma ga brzo prodas. Ukoliko nisi tatin sin pa da ti on kupi autic ili ako ti pare ne padaju sa neba uvek ces gledati da se opredelis za sto jeftinije odrzavanje i manju potrosnju jer verujte mi nije ti bas svejedno kad od plate morate da izdvojite 150 EUR za neki deo (vozio sam sportsku Mazdu pa sam najbolje osetio na svojoj kozi)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je kao duel BMW trojke coupe i Audija A5...

zabole kupca audija što BMW ubrzava bolje za 2 stotinke, kad zna da su nijanse u pitanju.

 

Pa nije isto.Koliki je H1 a kolika je Niva?

Jel tolika razlika u velicini Bmw-a i Audi-ja?

U H1 mozes obdaniste da smestis a opet vucna sposobnost mu je jadna,u odnosu na njegovu velicinu je jadna.

Lada Niva dosta bruji na otvorenom putu,ali zato kad sidjes sa puta to je druga prica.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nekako glupo da uopste raspravljam o Impreci ili nekom skupom dzipu jer ih nikad necu imati. U ovoj zemlji gde je prosecna plata 300-500 EUR najvaznije kod kupovine automobila je da za sto manje para dobijes sto bolji kvalitet, pouzdanost, da se sto manje kvari, malo trosi i da kada ga budes prodavao sto manje izgubis novca. E sad kada tako suzis izbor na nekoliko modela onda do izrazaja dolazi ukus, odnosno ne svidjaju se svima nama iste stvari. Ja sam se kod kupovine takodjer odrekao nekog ubrzanja i performansi zrad jeftinijeg odrzavanja, na atmosferskom dizelasu stvarno nema sta da rikne, ne ide kao blesav, ali za grad i jednom godisnje do mora je super. A opet trosi strasno malo, a kada ga prodajes dobijes lepe parice za njega i veoma ga brzo prodas. Ukoliko nisi tatin sin pa da ti on kupi autic ili ako ti pare ne padaju sa neba uvek ces gledati da se opredelis za sto jeftinije odrzavanje i manju potrosnju jer verujte mi nije ti bas svejedno kad od plate morate da izdvojite 150 EUR za neki deo (vozio sam sportsku Mazdu pa sam najbolje osetio na svojoj kozi)

 

:pivopije:

 

ja radim,zaradjujem,sam radim popravke i mogu da imam 2 auta...a nemam nishta protiv ljudi koji imaju pare da voze dobra kola...ortak koga sam spomenuo da vozi imprecu,ima ok posao a injegovi su bogati...

molim lepo,nisu ukrali...

i ja da imam kesha uzeo bi neki lambo ili ferrari....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrari F430 je moj izbor.

Mada se ne bi bunio ni za 599 GTB...

 

 

Ja da imam bas ono mnogo para imao bih dva automobila i to najverovatnije Dodz vajper i Subaru Imprecu koju inace obozavam. Onace jedan prijatelj iz Svedske bio na moru sa novim Micubisijem evo 9, znaci 310 ks, zverina, e ljudi da ste samo videli uletanje u tunel u HN sa 210km/h :) ljudi su vristali okolo, zao mi je sto nisam imao kod sebe svoju kamericu da sve te vratolomije ovekovecim :) Evo 9 je strasan auto, mada Imreca je ipak moja velika ljubav i ako je za nijansu slabija od evo 9 :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam o kom se autu radi ali makar mi kazi kubikazu motora!!! Bilo bi mi jasnije...

 

Mislim da mu sa plinom trebalo oko 10 sec., ali ni to ne mora da znaci... Mislim je li auto turbo sta? Nisi dao dovoljno podataka da bi ti neko tako nesto odgovorio...

 

Ma bre tvoj Ford, a model novi Mondeo, najjači benzinac ( 2,5 litre - petocilindrični ).

 

 

Interesatno to sto kazes za Audija, jer covek koji trazi Audija ne trazi BMW-a jer ga ne zanimaju iste stvari.

 

Hammer i Lada jesu nebo i zemlja, Hammer je stvarno kontejner dok Lada ipak to nije...

 

Na to sam i mislio, al' se nisam precizno izrazio,

tj. srce mu zaigra kad vidi svoj Audi i to još kupe GT.

 

Po meni su inače oba kontejnera,

s' tim što je Hummer pederaja kontejner a Niva praktično-korisni kontejner.

U svakom slučaju H2 je veći kontejner ( zbog većih dimenzija i mase).

 

 

Da je bolji od Nive jeste,ali bolji je motor,kvalitetniji,skuplji,ali pravi terenac i treba da bude lose uradjen.

Land Rover Defender,njega recimo iznutra mozes smrkom da peres,a nema ni grejanje.

 

Ipak si sve to lepo & tačno rek'o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nekako glupo da uopste raspravljam o Impreci ili nekom skupom dzipu jer ih nikad necu imati. U ovoj zemlji gde je prosecna plata 300-500 EUR najvaznije kod kupovine automobila je da za sto manje para dobijes sto bolji kvalitet, pouzdanost, da se sto manje kvari, malo trosi i da kada ga budes prodavao sto manje izgubis novca. E sad kada tako suzis izbor na nekoliko modela onda do izrazaja dolazi ukus, odnosno ne svidjaju se svima nama iste stvari. Ja sam se kod kupovine takodjer odrekao nekog ubrzanja i performansi zrad jeftinijeg odrzavanja, na atmosferskom dizelasu stvarno nema sta da rikne, ne ide kao blesav, ali za grad i jednom godisnje do mora je super. A opet trosi strasno malo, a kada ga prodajes dobijes lepe parice za njega i veoma ga brzo prodas. Ukoliko nisi tatin sin pa da ti on kupi autic ili ako ti pare ne padaju sa neba uvek ces gledati da se opredelis za sto jeftinije odrzavanje i manju potrosnju jer verujte mi nije ti bas svejedno kad od plate morate da izdvojite 150 EUR za neki deo (vozio sam sportsku Mazdu pa sam najbolje osetio na svojoj kozi)

 

:pivopije:

 

To je tako kada kupujes sportski optenarodni auto, tj. uobicajne modele... Kupi na primer Imprecu u nekoj besnoj tunerskoj izvedbi i videces koliko ces da dobijas na ceni!!! To su ultra retki modeli i oni samo dobijaju na ceni retko kada gube... U autmosferskom dizelazu crkava jedino bosch pumpa i ona je jedina stvar koja je skupa za odrzavanje... To bas da mozes lako da ga prodas je diskutabilno jer jos uvek neki ljudi precenjuju svoje automobile... Posebno tu mislim na dizelase.. Koju si to sportsku Madu vozio? To za manju potrosnju nije u mom slucaju tacno jer ja volim performasno above all...

 

ja radim,zaradjujem,sam radim popravke i mogu da imam 2 auta...a nemam nishta protiv ljudi koji imaju pare da voze dobra kola...ortak koga sam spomenuo da vozi imprecu,ima ok posao a injegovi su bogati...

molim lepo,nisu ukrali...

i ja da imam kesha uzeo bi neki lambo ili ferrari....

 

Tako je!!! Sam si svoj majstor i na tome mnogo mozes da ustedis... Kada imas toliko da vozis takva kola sto bi stedeo na dizelasu? To je pitanje koje muci sve nas...

 

Ferarri je ipak moj izbor ili ako moram da se opredelim za model onda ipak Lambo Countach... To su moja dream car jos iz detinjstva...

 

Ferrari F430 je moj izbor.

Mada se ne bi bunio ni za 599 GTB...

 

F430 je bolji a po meni i lepsi, iako se ovde mora govoriti o nijansama jer su oba savrsenstva...

 

Ja da imam bas ono mnogo para imao bih dva automobila i to najverovatnije Dodz vajper i Subaru Imprecu koju inace obozavam. Onace jedan prijatelj iz Svedske bio na moru sa novim Micubisijem evo 9, znaci 310 ks, zverina, e ljudi da ste samo videli uletanje u tunel u HN sa 210km/h :) ljudi su vristali okolo, zao mi je sto nisam imao kod sebe svoju kamericu da sve te vratolomije ovekovecim :) Evo 9 je strasan auto, mada Imreca je ipak moja velika ljubav i ako je za nijansu slabija od evo 9 :pivopije:

 

I rece ti jeftino odrzavanje i potrosnja, i jedan i drugi auto su ti bukvalno druge strane medalje... Viper je neekonomican maximalno, dok je Impreca preskupa za odrzavanje... Ko sto bi reko, ko o cemu baba o ustipcima....

 

Ma bre tvoj Ford, a model novi Mondeo, najjači benzinac ( 2,5 litre - petocilindrični ).

Na to sam i mislio, al' se nisam precizno izrazio,

tj. srce mu zaigra kad vidi svoj Audi i to još kupe GT.

 

Po meni su inače oba kontejnera,

s' tim što je Hummer pederaja kontejner a Niva praktično-korisni kontejner.

U svakom slučaju H2 je veći kontejner ( zbog većih dimenzija i mase).

Ipak si sve to lepo & tačno rek'o.

 

A da Mondeo!!! Kako lepo o tebe sto si pomenuo njega... Stvarno mi se svidja sto su pokupili sa Mazde look...

 

Jedini Audi koji volim je bas taj GT... Jedini auto u citavoj ergeli koji je stvarno poznat i priznat...

 

Kontejneri nego sta, ali ipak dajem prednost Nivi jer ona ne kosta 40.000 dolara, za novac koji se daje za nju to je savrsen auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet dizel :(

Ne volim ga pa da me ubijes.

 

A evo i klipa kako UAZ jebe kevu po dubokom blatu.Istina zaglavio se na jednom mestu,ali nek kaze neko da bi tu prosao Q7 ili X5 pa da se upuca u glavu :)

Salim se a evo klipa

 

 

Na kraju ulazi Chevrolet Niva u blato.

Edited by Kgb Terrier

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzasno mi se svidja dizajn novijih Fordovih automobila. Focus mi je strumfastican, kako prvi model tako i drugi, a mogu misliti kako ce tek dobro izgledati restilizovani Focus.

O Mondeu ne treba trositi reci, auto je vrh kako u dizel, tako i u benzinskoj varijanti......rado bih ga posedovao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre tvoj Ford, a model novi Mondeo, najjači benzinac ( 2,5 litre - petocilindrični ).

 

 

E ja bih pogodio da nisi napravio gresku... ;)

 

Na njega sam prvo pomislio hehe

 

Taj motor od 220KS ima max ob. moment 320Nm a ne 208, ova 2.3 ima 208Nm

 

Po mom misljinju trenutno najbolji automobil u klasi.

Edited by Metal_Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzasno mi se svidja dizajn novijih Fordovih automobila. Focus mi je strumfastican, kako prvi model tako i drugi, a mogu misliti kako ce tek dobro izgledati restilizovani Focus.

O Mondeu ne treba trositi reci, auto je vrh kako u dizel, tako i u benzinskoj varijanti......rado bih ga posedovao :rolleyes:

 

da ford je napravio pun pogodak novim focusom i mondeom...predhodne generacije mi se nisu svidjale,ali zato ovei novi su prelepi...

jedina zamerka za mondeo,napravili su mu tolike rubove (blatobrane) da njegove 17ice izgledaju jako malo na autu....legle bi mu extra neke 19ice.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ford je napravio pun pogodak novim focusom i mondeom...predhodne generacije mi se nisu svidjale,ali zato ovei novi su prelepi...

jedina zamerka za mondeo,napravili su mu tolike rubove (blatobrane) da njegove 17ice izgledaju jako malo na autu....legle bi mu extra neke 19ice.... :D

 

Nista sto ne moze brzo da se resi :pivopije:

 

Meni se uzasno svidja mondeo mk3 :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se auto ali ipak ga ne bi uzeo kada bi mogao da biram.Razmisljao sam da uvezem iz Rumunije neki Fiat Uno,1300 cm3 115 ks.Ide kao zmaj,evo i dokaza,samo pogledaj koliko je to obrtaja.Potrosnja je ovde enormna

 

atrin_1095194265_tbd_tie.jpg

 

 

Inace jel gledao neko kad Uno dere M3 na stazi,samo 1400 kubika?

Edited by Kgb Terrier

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmi ti stock una pa zovi da pravimo neku zverinu....bice 10x bolji od bilo kakvog fabrichkog...

1.3 uno najjachi je sa 90 ks...sa turbom naravno...

budzenjem se ide preko 100ks...

evo jedna iz mog yuga...

http://img514.imageshack.us/img514/9008/20061010002ct1.jpg

ovo je bilo testiranje kad je stavljen 1.5...

4 izjutra od arene,ka aerodromu...

tada sam ga i najbrze vozio...

mora se uzeti i u obzir da su felne bile 14ice sa gumama 195/40,tako da bi sa 13icama bilo mozda malo bolje...

uskoro i klip iz koga je isechena ova slika...

Edited by Hatebreeder

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace turbina za Una kosta 1200 evra,dok za audija kosta 830.Ipak,kod italijana se sve svodi na jedno.Da u sto manji automobil strpaju sto veci motor i da auto bude sto brzi...Ovaj moj Uno sa svojih 45 konja i 1000 kubika izvlaci 160 km/h.Malo trosi,dobro ide za svoju kubikazu,izdrzljiv je i mozes svaki dan da ga vozis.Bas sam citao negde da su bas ti motori u Fiat Uno Fire verziji kao sto je moj napravljeni da mogu da predju i preko milion kilometara bez kvarova,potrosni materijal se podrazumeva...Znaci to kad bi nasao za nekih 500 evra bilo bi super,napravio bi zver od auta.Na 3000 obrtaja pali turbinu i tu pocinje ludilo.

Edited by Kgb Terrier

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mondeo je fenomenalan. Recimo sa motorom 2.0 tddi ili 2.0 tdci :pivopije:
Da ali ipak benzin je keva...
Uzasno mi se svidja dizajn novijih Fordovih automobila. Focus mi je strumfastican, kako prvi model tako i drugi, a mogu misliti kako ce tek dobro izgledati restilizovani Focus.O Mondeu ne treba trositi reci, auto je vrh kako u dizel, tako i u benzinskoj varijanti......rado bih ga posedovao :rolleyes:
Da ali Ford i pored ovoga propada sve zbog americkog ili headquaters dela... Nemacki Ford je stvarno vrh vrhova... Za novac koji se daje za novog mondea i ono sto on pruza to je jednostavno fantastican izbor...
E ja bih pogodio da nisi napravio gresku... ;)Na njega sam prvo pomislio heheTaj motor od 220KS ima max ob. moment 320Nm a ne 208, ova 2.3 ima 208NmPo mom misljinju trenutno najbolji automobil u klasi.
Dakazano bolji od novog Pasata i Audija A6... Po misljenju jednog od najvecih fanova VW AutoMotoSporta... Ako su oni kao zustri fanovi VW priznali da je Ford bolji onda nema dalje sta reci...
da ford je napravio pun pogodak novim focusom i mondeom...predhodne generacije mi se nisu svidjale,ali zato ovei novi su prelepi...jedina zamerka za mondeo,napravili su mu tolike rubove (blatobrane) da njegove 17ice izgledaju jako malo na autu....legle bi mu extra neke 19ice.... :D
Meni se svidjaju i pretodne generacije Mondea i Focusa... Da ali mislim da imam negde sliku njega sa 20" -icama moram da je iskopam pa cu je postovati...
Nista sto ne moze brzo da se resi :pivopije: Meni se uzasno svidja mondeo mk3 :pivopije:
Takodje!!!! ST220!!!
Sta mislite o Focusu ST?Moja drugarica ga ima,taj mi se jedino od Fordova svidja.Isti ovakav,cak su i felne iste,samo su Vrsacke tablice :lol:ford-focus-st-s1b.jpg
Kada dodjem kod tetke u Vrsac moracu potraziti ovu lepotu.... Mislim na kola!!!
uzeo bi ga radije od GTIja mk5...po meni ova boja mu daje pola izgleda...paklena pomorandza....ali mislim da za te pare nije 'best buy'....
A sto nije best buy? Sta je po tebi best buy? Od GTI je u svakom pogledu bolji... Cak se ne uzimaju u poredjenje ova dva automobila jer su generacijski razliciti, Golf je za stepenicu nizi... Ali ne zato sto je mnogo stariji nego zato sto je neiventivan....
Svidja mi se auto ali ipak ga ne bi uzeo kada bi mogao da biram.Razmisljao sam da uvezem iz Rumunije neki Fiat Uno,1300 cm3 115 ks.Ide kao zmaj,evo i dokaza,samo pogledaj koliko je to obrtaja.Potrosnja je ovde enormnaatrin_1095194265_tbd_tie.jpgInace jel gledao neko kad Uno dere M3 na stazi,samo 1400 kubika?
Fiat Uno turbo i Mazda RX7 ili RX8 to su autombili sa malom kubikazom jeftini za reg. z brzi kao vetar. Jedanput sam sedeo u Unu turbu i blago receno sam se zaljubio u auto... Mali, extra brz su samo neki od epiteta koji krase ovo vozilo... Prosto nema reci za ovaj auto sem PERFEKTNO!!!!
uzmi ti stock una pa zovi da pravimo neku zverinu....bice 10x bolji od bilo kakvog fabrichkog...1.3 uno najjachi je sa 90 ks...sa turbom naravno...budzenjem se ide preko 100ks...evo jedna iz mog yuga...http://img514.imageshack.us/img514/9008/20061010002ct1.jpgovo je bilo testiranje kad je stavljen 1.5...4 izjutra od arene,ka aerodromu...tada sam ga i najbrze vozio...mora se uzeti i u obzir da su felne bile 14ice sa gumama 195/40,tako da bi sa 13icama bilo mozda malo bolje...uskoro i klip iz koga je isechena ova slika...
Postuj neke slike tog tvog Yuga inace mi se stvarno svidja ovo sto si uradio sa brzinomerom!!! Abarth-ov znak dole... VRH!!!
Inace turbina za Una kosta 1200 evra,dok za audija kosta 830.Ipak,kod italijana se sve svodi na jedno.Da u sto manji automobil strpaju sto veci motor i da auto bude sto brzi...Ovaj moj Uno sa svojih 45 konja i 1000 kubika izvlaci 160 km/h.Malo trosi,dobro ide za svoju kubikazu,izdrzljiv je i mozes svaki dan da ga vozis.Bas sam citao negde da su bas ti motori u Fiat Uno Fire verziji kao sto je moj napravljeni da mogu da predju i preko milion kilometara bez kvarova,potrosni materijal se podrazumeva...Znaci to kad bi nasao za nekih 500 evra bilo bi super,napravio bi zver od auta.Na 3000 obrtaja pali turbinu i tu pocinje ludilo.
Da ako kupujes nove delove!!! Mozes ceo motor naci na otpadu nekom za ne vise od 200 Eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja bih pogodio da nisi napravio gresku... ;)

 

Na njega sam prvo pomislio hehe

 

Taj motor od 220KS ima max ob. moment 320Nm a ne 208, ova 2.3 ima 208Nm

 

Po mom misljinju trenutno najbolji automobil u klasi.

 

Šta ćeš, zajeb'o sam se :mrgreen:

 

Passat pored njega može samo da smrdi.

Čitao sam njihov detaljan uporedan Test, Mondeo ga šije u svim elemetima...

a i izgleda neuporedivo lepše.

 

Nego,kako ga ceniš, da li bi ipak sa tim sequent plinskim uređajem jurio do stotke za oko 8 sekundi?

(fabrički podatak pod benzinom je sedam koma nešto) - ali uvek se sporije ide za pokoju stotinku u praksi.

 

 

da ford je napravio pun pogodak novim focusom i mondeom...predhodne generacije mi se nisu svidjale,ali zato ovei novi su prelepi...

jedina zamerka za mondeo,napravili su mu tolike rubove (blatobrane) da njegove 17ice izgledaju jako malo na autu....legle bi mu extra neke 19ice.... :D

 

Takođe...prethodna generacija Mondea, a naročito Focusa su totalno bezvezne ( po pitanju dizajna).

 

To ti je novi Fordov ''kinetički'' dizajn,

drago mi je da je još neko primetio da felne na njemu izgledaju zaista sićušno.

 

Možda na listi dodatne opreme ima felni većih gabarita, sigurno ima....na kraju krajeva možeš mu to sam nabudžiti ( za jedno desetak godina ;) ). Staviš mu neke opake hromirane felne - devetnaestice.

 

Ali ono bočno ispupčenje koje se proteže duž vozila je maestralno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vec dva dana testiram i uporedjujem... ljudi nema nikakve razlike... vuce kao zmaj. Haha za 3 hiljade sam napunio 67 litara!!!

 

Bas sam prijatno iznenadjen sto se performansi tice... ostaje samo jos da vidimo potrosnju u gradu i na otvorenom, to vam javljam cim saznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mondeo ROCKS bre!!!

 

Šteta što ja od toga neke posebne koristi nemam..

 

:pivopije:

 

Živeli ljudi!!!

 

:)

 

MOndeo je zakon, najozbiljnije razmisljam da prodam moju 4 i dodam malo kinte i kupim neki Mondeo mk3 sa tddi ili idci motorom od 2000 kubika

 

Mondeo rulz! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...