Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ljudski faktor. Naravno! 99,99%!!

 

To jednostavno ne moze da se resi! Nikako! Auto-putevi bi smanjili broj nesreca, ali iste ne mogu da se izbegnu..

 

Zasto je propao Marksov socijalizam?! Sve je bilo idealno, samo je zaboravio najbitnijeg faktora: COVEKA!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudski faktor. Naravno! 99,99%!!

 

Auto-putevi bi smanjili broj nesreca, ali iste ne mogu da se izbegnu..

 

 

Ne mogu sve da se izbegnu u potpunosti, ali bi se ogroman broj izbegao. Jos nesto je tu bitno, izbegle bi se najgore nesrece.

 

 

 

 

Zlatno pravilo voznje po krivinama (na magistralama) je da usporis pre ulaska toliko da se mozes posle krivine zaustaviti i ako te ceka zid (traktor, motokultivator...).

 

Ne znam da li ste culi ili citali da ce saobracajna policija hvatati pomahnitale vozace automobilima koji nisu obelezeni i koji su veoma jaki. Trkali bi se sa njima i snimali sve vreme. Automobili ce biti opremljeni sa puno kamera koje se ne vide. Na kraju trke bi samo zasvetlilo STOP POLICIJA. Ne znam kada ce poceti sa ovim.

Najvise mrzim neizivljene vozace, moj brat je udario u bankinu kada je isao na more jer mu je neki kreten uleteo u makaze (naravno na punoj liniji) i naravno pobegao. Mogli su svi da poginu, pun auto studenata. Na srecu, samo je moja omega nastradala, ali ne puno.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno da se svi slozimo u necemu :pivopije:

 

Inace MEtal Heart, reci mi jednu stvar, meni nikako nije jasno kako to da Vectra kosta manje od Astre (polovna naravno)? A vidim i Omega ne drzi cenu, a super je auto, ja bih uvek radije kupio Omegu ili Vectru nego Astru..... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu sve da se izbegnu u potpunosti, ali bi se ogroman broj izbegao. Jos nesto je tu bitno, izbegle bi se najgore nesrece.

Zlatno pravilo voznje po krivinama (na magistralama) je da usporis pre ulaska toliko da se mozes posle krivine zaustaviti i ako te ceka zid (traktor, motokultivator...).

 

Ne znam da li ste culi ili citali da ce saobracajna policija hvatati pomahnitale vozace automobilima koji nisu obelezeni i koji su veoma jaki. Trkali bi se sa njima i snimali sve vreme. Automobili ce biti opremljeni sa puno kamera koje se ne vide. Na kraju trke bi samo zasvetlilo STOP POLICIJA. Ne znam kada ce poceti sa ovim.

Najvise mrzim neizivljene vozace, moj brat je udario u bankinu kada je isao na more jer mu je neki kreten uleteo u makaze (naravno na punoj liniji) i naravno pobegao. Mogli su svi da poginu, pun auto studenata. Na srecu, samo je moja omega nastradala, ali ne puno.

 

Svetlo plavi (novi) passati! To su vec uveli u Crnoj Gori, tako da znate. Ne samo sto hvataju napaljenike, nego ti se prilepe uz zadnjicu tako da te nateraju da uradis nesto nepropisno (ubrzas).. Smradovi. Ako ga gde sretnete, parkirajte se sa strane, da prodju :) :)

Ako Vas pretekne ocekujte da se zadnja tablica preokrene u STOP POLICIJA! :)

 

Inace najjcesce saobracaju u novom tunelu Sozina, gde je ogranicenje 60kmh, a svi voze 2 do 3 puta brze, da nekazem 4 :) :) Jbg, to je najbolji put u CG, kako da se drzis ogranicenja?! :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetlo plavi (novi) passati! To su vec uveli u Crnoj Gori, tako da znate. Ne samo sto hvataju napaljenike, nego ti se prilepe uz zadnjicu tako da te nateraju da uradis nesto nepropisno (ubrzas).. Smradovi. Ako ga gde sretnete, parkirajte se sa strane, da prodju :) :)

Ako Vas pretekne ocekujte da se zadnja tablica preokrene u STOP POLICIJA! :)

 

Inace najjcesce saobracaju u novom tunelu Sozina, gde je ogranicenje 60kmh, a svi voze 2 do 3 puta brze, da nekazem 4 :) :) Jbg, to je najbolji put u CG, kako da se drzis ogranicenja?! :) :)

uf ovo i kod nas rade supci... zabije ti se na metar iza tebe i onda ti blica da ubrzas, a kad ubrzas onda te prestigne i izbaci na šajbi na displeju 'policija - slijedi me'. picketine. a da ne govorim kako iskoristavaju te dobre aute koje imaju za svoje divljanje po cesti.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PKirnTK3ODg

lik je skoro izazvao saobracajku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naguzu:

 

 

jel bijase na temi o Bezbjednosti u saobracaju te nas 10-ak iznapusavalo o tome sta je potrebno za kvalitetnu i sigurnu voznju? :) meni te bilo zao, ali aj opet..

 

da bi gledao film, nije potrebno da znas engleski - postoje ljudi koji su napravili titlove i prevode. da bi svirao gitaru nije potrebno da znas citati note (masa najboljih gitarista ih i ne zna). da bi bio kvalitetan i siguran vozac, svakako nije potrebno da imas do lakta pogane mehanicarske ruke. dovoljno je da se ne kurcis i ne pijes.

 

znam djevojke koje voze godinama vec, ne znaju gumu da promjene ali garantujem da su bolji vozaci od tebe koji se kurcis sa svojim sklopljenim ko zna kako motorom. sigurnost u saobracaju je stavka broj JEDAN, i za nju nije neophodno znati promjeniti gumu, svjecicu, ulje.

 

znas, ovdje recimo - 99% ljudi to NE radi na svoju ruku. zato sto su auta mahom pod garancijama. dalje, ulje moraju profesionalci da mijenjaju, zbog toga da ono istroseno ulje ne bi bacao gdje ti padne na pamet (kazne su velike), nego zato sto se to reciklira na poseban nacin. takodje, auta se taksiraju, i sve sto radis kod mehanicara - mora da prodje test i moras da uzmes racun+garanciju, i te testove dajes osiguranju, dajes policiji kad te zaustavi, i na kraju godine, mozes da das i na taksu, da ti drzava vrati koju kintu.

takodje, zasto bi pekar, apotekar, doktor, prodavac, profesor ili bili ko na svijetu - trosio i tri minute svog vremena na glupe sitne opravke - kad za 52 dolara GODISNJE, imas pravo na AAA (sto je kao Auto Moto Savez), koji stizu na 10 minuta gdje god da se nalazis - za sta god da ti rikne.

isto tako, treba imati u vidu da se ovdje voze mnogo bolja auta nego tamo, pa nije potrebno bas da znas Peru vulkanizera, Misu mehanicara, da bi pravio auto svaki treci dan.

 

vozimo Passata godinu dana, za godinu dana mu nismo otvorili haubu niti imamo namjeru. ulje se mijenja redovno, osiguranje se placa uredno, nemamo frku s pajkanima, ekoloski smo cisti, ocekujemo kintu na taksi, sve je pod garancijom i imamo AAA.

 

ne citam magazine o Automobilima i ne razumijem se u mehanicarske poslove, niti imam namjeru da pricam o istim. a nesto i ne vidim da se vi proseravate o mehanicarskim sposobnostima, zato sam i upala na temu.

 

 

 

i za tvoju informaciju, ja nisam niodakle POBJEGLA, nego sam otisla, lijepo, polako, avionom.

iz Bosne sam morala da odem ali tek poslije 4 godine rata, u paketu sa par stotina hiljada izbjeglica. iz Beograda sam otisla tek nakon sto sam odsluzila svoje 5-godisnje nadmudrivanje s kurcevima poput tebe.. konzumirala sam saobracaj tamo i mogu ti reci da mi se iskljucivo smucio zbog takvih kao ti. koji MISLE da znaju pravila, ali ih ne postuju ni tri sekunde, koji misle da je 30-40 km na sat podnosljivo (dok bi u svakoj normalnoj zemlji za tako nesto izgubio dozvolu), koji misle da ako nema trista auta na putu, da mogu izigravati turbo kretene, i koji bi od jugica da naprave mustanga - pa na kraju naprave samo neizdrzljivu buku, zagadjuju vazduh, trose gorivo, i izazivaju pomentnju u saobracaju.

otisla sam zbog ljudi koji ne mogu da podnesu nista sto dodje s druge strane Drine, i koji misle da su posisali svu pamet ovog svijeta ako ustanove da slika na mom profilu ZAPRAVO NIJE MOJA ( :) ). otisla zbog seljackog mentaliteta koji ti prosipas svakim postom i zbog takvih koji nemaju minimuma kulture ne samo prema zenskoj osobi nego uopste prema ljudima, pa se vrijedjaju naveliko misleci da ispadaju pametniji. otisla sam zbog nepismenih, a sam si takav.

i zato sto s takvim tipom ljudi NE VRIJEDI lijepo pricati, te srpski ti kazem:

 

aj sad odjebi, idi igraj se u ulju za tranzmisiju, ako oces poslacu ti nov alternator, da imas na cemu da drkas.

 

 

 

 

 

Metal Heart:

 

vjerovatno pratis ko dobija zvjezdice i ko se kako rangira - iskreno, ne razumijem se pretjerano u to. ja to govorim ono sto vidim svojim ocima. primjer passata koji kosta mnogo vise od honde i toyote, s razlogom. znam recimo jednu budalu koja je dala 30 hiljada na Toyotu Camry prije par mjeseci i evo vec oce da je mijenja. obicno se ljudi zalete, krhnu lovu i onda mijenjaju poslije za nesto jace, tipa BMW, novi Passat, Audi i sl.

super je Camry, ok izgleda (meni licno na kantu lici, samo lijepo ukrasenu), ali ono.. bamper se otkacio, sam od sebe.. ulje pocelo da curi, trosi vise nego sto je receno u garanciji, za unutrasnjost auta da ti ne pricam.. sve ko da je pravljeno u `99 cent` radnji. glupa rucka za suvozacevom sjedistu se otkacila, jedan prozor nece da se spusti (moras ga pogurati rukama), CDovi se redovno zaglavljuju i auto je neki dan sam poceo da daje signal da kocnice ne rade kako treba. riba vozi auto od posla do kuce i to je sve, nema djecu, nikoga ne vozi, ima kera i to je sve. najveca je fora sto ga obavezno ogrebe preko lezeceg jer je nekako spusten mnogo.

za 30 hiljada joj je vec puko klinac, oce da ga mijenja.

 

kazem, poredim samo.. te zvjezdice ovako gledam na reklamama.. svaki Ciga svoga konja hvali.. te bolje ovo te bolje ono. ja licno ne vjerujem ni reklamama, ni testovima.

 

vidjela sam neki dan na sudar SUV, Honda i Mercedes.. Honda je bukvalno zguzvana maltene do sjedista, sofersajbna je komplet ispala, tockove vjerovatno nisu nasli.. mercedes, otisli mu samo tockovi u stranu i hauba mu se savila.. frajeru nije bilo nista.. ove iz honde, prebacili u hitnu..

ja ne znam stvarno kako testiraju ta auta.. redovno gledam po putevima zguzvana japanska auta, pogotovo hibride.. u posljednje vrijeme dosta ih ljudi kupuje. mada sasvim sigurno nije ista situacija kao u Evropi, pogotovo kod nas - ovdje se auta trose ko luda na autoputevima, niko ne spusta ispod 70 milja na sat i dnevno se prelaze ogromne razdaljine, pa svako gleda da uzme nesto jace. sto kazu, auto ti ko druga kuca..

 

 

ponekad ima logike i ona stara - ako ne znas sta valja, znas sta je skupo. pogledas kako se cijene krecu, i koja se auta smatraju `luksuznim`.

ja licno planiram uzeti u neko dogledno vrijeme bubu. kontam ne trosi mnogo, meni se nigdje ne zuri, a i (ovo specijalno za Naguza) - ima onaj cvjetic pored volana pa zato :wub:

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram inace da dodam neka moja iskustva sa tim "maistorima" koji rade po raznim polulegalim i nelegalnim radionicama po Beogradu. Naime ranije sam odrzavao automobile na preporuku kod majstor Pere, Laze, Zike, Mike....znaci ona standardna prica kao dobar je, sve zivo zna, radi za male pare, moze da nabavi original delove po niskoj ceni....i svaki put bi mi se desilo da me opeljeshe! Promenis maistora, odes kod drugog i ista stvar. Secam se prosle godine kad sam jos vozio Mazdu ostavio sam auto kod maistora da mi zameni druk lager, cak sam kupo i doneo mi deo, a on mi se javlja posle par dna kao zavrsio je al je morao da zameni i ovo, i ono i kao izace me "samo" 150 EUR! A d scena bude jos mucnija dosao sam sa punim rezervoarom goriva a dobio sam auto sa praznim i jos su mi istrosli akumulator slusajuci muziku tih par dana. I naravno da nista od navedenog nisu ni zamenili. I sta sad da radis, da zoves trzisnu inspekciju? A posle toga kao dobar maistor, na preporuku, zameni mi on plocice na Golfu svim tockovima i uzme 100 EUR a ja nkon toga za malo da poginem! E od tad lepo samo u ovlasceni servis gde daju raun i garanciju za svoj rad!

Znaci kao jos jedan od uzroka saobracajnih nezgoda dodao bih ove maistore koji rade po garazama!!!

 

A inace u Srbiji imas mnogo ljudi koji mrze nekoga samo zato sto je druge vere, rase, pripada drugom narodu, a cak ide se i dotle da se mrze i pripanici svog naroda samo ako drugacije pricaju ili su iz druge drzave......sve to proistice iz ciste ljudske pokvarenosti, gluposti i kompleksa i ovaj put cu citirati cika Anstajna: "samo su svemir i ljudska glupost beskonacni, mada za svemir nisam siguran".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je AMERIKA - zemlja DEGENERIKA!!! Gomila depresivaca!! 90% populacije pije tablete protiv iste. Pitam se zasto?! Tamo diplomirani Elektro Inzinjer zove majstora da mu popravi peglu.. Tamo nema zivota!! Samo se radi i bleji kuci uz TV, negde na selu, dok sirotinja zivi u gradu. Ljudi su kao magarci usmereni samo u ono sto rade i ne znaju nista sa strane, niti ih zanima.. Zasto bi ih i zanimalo kad mogu sve da plate?!

 

Da li i jedan tvoj prijatelj, amerikanac, zna gde je Sarajevo ili Drina?! Da li ga to uopste zanima?! Jebo te devojka iz New Yorka mi kaze da su L.A. Lakers prvaci sveta u kosarci i nema pojma da smo mi dobili U.S.A. u Inianapolisu..

 

Gde oni zive?! Na nekom trecem nebu?!

 

Je li to zivot?!

 

Ja savrseno dobro kapiram da se ti uklapas u tu pricu, ali nemoj mene da opterecujes sa tim!

 

Uostalom zasto dolazis na nas forum?! Zar nije zanimljivije caskati sa nekim amerom?! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Routasydan

 

Ne znam zasto omega ne drzi cenu... mozda zato sto mnogo troshi... mada tesko je naci polovnu omegu koja je presla manje od 160-170 hiljada. Ljudi se plashe... ko zna ko je vozio to. Moja je recimo presla 250 hiljada od 2003. a motor radi kao sat. Astre i vektre koje su po ceni u rangu omege su presle obavezno manje od 100 000km.

Ta preklapanja nisu samo kod Opela, to imas i kod BMW-a gde se cena trojke i petice cesto preklapaju, kao i audi a4 i audi a6... i golf i passat se cesto preklapaju sa cenama.

 

 

@Blondie

 

Nova Toyota camry je definitivno najbolji automobil u klasi na americkom trzistu. Cak je dobio i nagradu za auto godine. To se ne dobija tek tako. Malo mi je neverovatno da se sve to desava jer su oni najpoznatiji po pouzdanosti. Japanci cak imaju i duzu garanciju od nemaca, ako se sve to izdesavalo u garantnom roku bilo bi promenjeno. Kod nemaca su mnogo vece sanse da se desavaju takvi sitni kvarovi. Recimo mene moja omega uzasno nervira zbog toga. Pokvatio mi se cd sharzer, el. zavesica pozadi ne radi... A sto se potrosnje ulja tice, to mi je tek neverovatno. Yaris moje keve ne trosi ni gram ulja. Sve radi kao kada je kupljen, a isto je godiste kao i omega. El. uredjaji su kod nemaca mnogo slabija tacka nego kod japanaca.

Moj kum iz New Yorka ima Lincoln Navigatora i uopste nije zadovoljan, kvare se sitnice, cak i neke ozbiljnije komponente, pazi taj dzip kosta preko 60000 dolara!! Tako da... niko ne proizvodi nepokvarljive stvari...

 

Sto se udesa tice, to mnogo zavisi od situacije, ugla pod kojim se desio i jos milion stvari. Verujem i kada bih sa Hiluxom udario u neki suv tipa rav4 ili bmw x3 da bi se ova dva raspala ali to ne znaci da bi putnicima toliko naudio, jer se obicno prednji deo raspadne, sve do kabine, a kabina skoro netaknuta.

 

Evo ti primer:

 

A da izreka koliko para toliko muzike nije uvek ispravna dokazuju ova dva modela koja imaju samo po 2 zvezdice za ceoni sudar. Sramota za nemacku auto industriju. Ne kazem da nemaju druge kvalitete ali ovako losu bezbednost nisu smeli da dozvole.

http://images.securedwebform.com/stock/300...SS/1999/4SA.JPG

http://www.autoweek.nl/images/480/d/82bb5c...9fb6be994ed.jpg

 

I nemoj misliti da su nemacki automobili mnogo skuplji od japanskih... volkswagen je skuplji od toyote za samo mozda 1000e u klasi, koja se skoro ne oseti na kreditu od 6-7 godina, opel mozda cak i nije jeftiniji od toyote, tu su negde. Audi, mercedes i bmw se ne mogu porediti sa toyotom, kao ni sa volkswagenom, ni opelom jer spadaju u "luksuzne" automobile i porede se po ceni sa Lexusom na pr. ili sa Infinity.

 

Ovo "luksuzne" sam stavio pod navodnike jer za 30000e mozes kupiti novi ford mondeo sa svom mogucom tehnikom i opremom, koznim sedistima, bi xenon farovima sa zakretanjem u krivini, klimom u dve zone, jos milion stvari i motorom od 220KS, a na drugoj strani mozes kupiti "luksuzan" mercedes C sa manuelnom klimom i 150KS. Pa ti vidi sta je tu luksuznije...

Lexus ima mnogo logicniju politiku, njihovi svi modeli su puni opreme, veoma malo stvari mozes da dodas.

 

Nemci su ranije imali bolju zavrsnu obradu od japanaca, sada vise nije tako (sada i jedni i drugi imaju odlicnu), dok su na drugoj strani japanci oduvek bili i ostali pouzdaniji.

Edited by Metal_Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je AMERIKA - zemlja DEGENERIKA!!! Gomila depresivaca!! 90% populacije pije tablete protiv iste. Pitam se zasto?! Tamo diplomirani Elektro Inzinjer zove majstora da mu popravi peglu.. Tamo nema zivota!! Samo se radi i bleji kuci uz TV, negde na selu, dok sirotinja zivi u gradu. Ljudi su kao magarci usmereni samo u ono sto rade i ne znaju nista sa strane, niti ih zanima.. Zasto bi ih i zanimalo kad mogu sve da plate?!

 

Da li i jedan tvoj prijatelj, amerikanac, zna gde je Sarajevo ili Drina?! Da li ga to uopste zanima?! Jebo te devojka iz New Yorka mi kaze da su L.A. Lakers prvaci sveta u kosarci i nema pojma da smo mi dobili U.S.A. u Inianapolisu..

 

Gde oni zive?! Na nekom trecem nebu?!

 

Je li to zivot?!

 

Ja savrseno dobro kapiram da se ti uklapas u tu pricu, ali nemoj mene da opterecujes sa tim!

 

Uostalom zasto dolazis na nas forum?! Zar nije zanimljivije caskati sa nekim amerom?! :) :)

 

Pa za mene je zemlja degenerika ona koja nem nista protiv da neonacisti marsiraju gradom, koja skriva ratne zlocince, ubija premijera, retard joj ministar infrastrukture....... a Amerika funkcionise! I da se ne lazemo, niko od nas ovde ne bi odbio priliku da se preseli u USA kada bi mogao. Tamo ima neki sistem vrednosti, za razliko od Srbije gde je sasvim normalno za crnca rci da je crncuga. U civilizovanom svetu coveka koji svesno predje semafor na crveno salju prvo na razgovor kod psihijatra jer je nenormalno da neko sa zdravim razumom svesno ugorzoi svoj i tudje zivote, dok u Srbiji se to komentarise "kad bih postovao sve propise ne bih stigao nigde za tri dana". E zvbog tavke drzave i takvih retarda koji na taj nacin razmisljaju vecina pametnih ljudi je ili otisla ili zeli da ode. A sto se mene tice ako ikad uspem da odem odave trudicu se iz sve snage da zaboravim gde je Sarajevo i Drina i Beograd. I ne bih imao nista protiv da imam dovoljno para da platim da mi ovlasteno lice popravi kola, peglu, sporet.......i preporucio bih ti da procitas jednu knjigu od Platona, zove se "Drzava" i tamo je lepo opisano kako u idealnoj drzavi svako radi samo onaj posao koji najbolje zna! E pa to je u USA i ostalim razvijenim zemljama, dok suvi genijalci Srbi, Rumuni, Azerbejdzanci sve znaju, sve sami popravljaju........mozda je to razlog zasto su tako zaostali. A ako u USA nema zivota zasto onda cela planeta zudi da zivi tamo, svi im zavide!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da se ne lazemo, niko od nas ovde ne bi odbio priliku da se preseli u USA kada bi mogao.

 

Ja ne bih, bar u ovoj situaciji. Daleko od toga da mislim da je nas sistem dobar. To su otimachi najgori. Ali u Americi bih morao da radim sve od 0. To je vrlo tesko cak i u najrazvijenijim zemljama.

 

Ajde da ne komentarisemo vishe o ovome, jer ce tema otici u pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako kazu Cokule :

 

Ima jedna zemlja zove se Amerika

u njoj živi degenerisana nacija.

Njom vladaju masoni i cionisti.

Novac, sekte, pederi i razni lobiji.

 

Amerika, zemlja degenerika.

Amerika ljubitelji šiptara.

 

Silikonske sise i Šiptar Bob Dol,

nabijem ih sve na ovaj moj.

MTV, FC, americko sranje.

Kad namirišu pare naprave klanje.

 

Americka pseta smrde na smrt,

patetika smece i holivud.

Srbiji necte staviti povodac

i zato ujka Seme, pljugaj nam kurac.

 

 

@Routasydan@

 

Nemoj da kenjas!! U Americi ima sistem vrednosti?! Kretenu! Sta rade crnci u americi?! A?! Robuju brate! To je sistem vrednosti! A? Bacili su crncima loptu da igraju kosarku, a ameri gledaju, uzivaju i nabiraju pare!! Kad toliko oni tamo postuju crnce, zasto nikad crnac nije predsednik drzave?! Zasto crnci nisu zastupljeni na vaznijim funkcijama?! A to sto Amerikanci razjebase pola sveta nije za psihijatra, a?! Bacaju bombe gde im se cefne.. to je bas humano, a?! Idemo nuklearka na japan, laganica.. Jel to sistem vrednosti?!

 

Lako je otici! Treba ostati i boriti se za svoju zemlju! Ja ne zelim da zaboravim odakle sam i ko sam!! Covek koji ne voli i ne ceni sebe i svoje, ne moze da voli ni tudje!! Da bi moga nesto da volis, prvo moras da zavolis sebe!!

 

Platon?!?! Buahahaha! Kad je ziveo platon?! U danasnje vreme je jako glupo d aneko razmislja kao Platon.. Posle jednog Kanta, Hegela, itd.. ti se vracas na Platona.. smesno..

 

Sad mi je jasno zasto se supkas Blondie.. Smeska ti se Amerika! Pa takvi kao ti i treba da odu!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih, bar u ovoj situaciji. Daleko od toga da mislim da je nas sistem dobar. To su otimachi najgori. Ali u Americi bih morao da radim sve od 0. To je vrlo tesko cak i u najrazvijenijim zemljama.

 

Ajde da ne komentarisemo vishe o ovome, jer ce tema otici u pm.

 

U pravu si, tebao sam da dodam da u USA bi isao svako ko ovde nema pristojan novac, jer ako imas stan, kucu i dovoljno novca za zivot, zasto bi isao negde gde moras da krenes od nule....osim u slucaju naucnika, experata koji bi tamo zaradjivali mnogo veci novac. Evo bas skoro je moj kolega otisao od nas, imao je ovde 1000 EUR platu, ali je u Arapskim Emiratima dobio 4,5 X vise .... ali da ne skrecemo sa teme.....

 

Inace zanima me jel neko ima iskustva sa Oktavijama, ja bih rado uskoro presao na Skodu, a svidja mi se ona restilizovana varijanta Oktavije. Jeftinija je od Golfa, manje se krade, jeftinije odrzavanje....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Routasydan@

 

Nemoj da kenjas!! U Americi ima sistem vrednosti?! Kretenu! Sta rade crnci u americi?! A?! Robuju brate! To je sistem vrednosti! A? Bacili su crncima loptu da igraju kosarku, a ameri gledaju, uzivaju i nabiraju pare!! Kad toliko oni tamo postuju crnce, zasto nikad crnac nije predsednik drzave?! Zasto crnci nisu zastupljeni na vaznijim funkcijama?! A to sto Amerikanci razjebase pola sveta nije za psihijatra, a?! Bacaju bombe gde im se cefne.. to je bas humano, a?! Idemo nuklearka na japan, laganica.. Jel to sistem vrednosti?!

 

Lako je otici! Treba ostati i boriti se za svoju zemlju! Ja ne zelim da zaboravim odakle sam i ko sam!! Covek koji ne voli i ne ceni sebe i svoje, ne moze da voli ni tudje!! Da bi moga nesto da volis, prvo moras da zavolis sebe!!

 

Platon?!?! Buahahaha! Kad je ziveo platon?! U danasnje vreme je jako glupo d aneko razmislja kao Platon.. Posle jednog Kanta, Hegela, itd.. ti se vracas na Platona.. smesno..

 

A zasto cigan nije predsednik Srbije??? Eto, iz istog razloga ni crnac nije predsednik USA i iz razloga zbog koga cigani lose zive u Srbiji i crnci lose zive u USA, mada ipak oni tamno primaju socijalnu pomoc, a nece da rade nista vec im je lakse da se bave kriminalom, kradu.....deluje ti poznato?!?!

 

Pa ima sistem vrednosti, tamo kad tuces dete odgovaras za to, kada tuces zenu isto, ako vredjas na rasnoj osnovi takodjer! A sto se tice bombardovanja, to radi onaj kome se moze, ne dao Bog Srbima tu moc! A inace bolje da Bush sredi Iran nego da mi dodju ovde islamski fundamentalisti koji dizu u vazduh gradske autobuse, zgrade... a ako postoji zemlja sa odlicniim unutrasnjim uredjenjem to je USA, Japan i skandinavke zemlje.

 

Platon ti je udario temelje moderne drzave i opisao je na najjednostavniji nacin kako treba da funkcionise i zasto, zna onaj ko je citao i razumeo, a ti to ocigledno nisi, tako da retardu slusaj te tvoje pacenke nazi pankere i uzivaj u kanalu ispod nabudzenog yugica

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Routasydan@

 

Je si ti glup ili se pravis?! A?!

 

Kako su crnci dosli u Ameriku?! A?! Doveli ih ameri, da im budu robovi! Znas li istoriju seljaku?! Kakva je to zemlja sa uredjenjem, kad pobijes svu njenu zitelj i mali ostatak zatvoris u logore. (odnosi se na indijance). Da li to rade srbi?! Da li su srbi doveli rome u srbiju da im budu robovi?! A?! Uostalom koji je procenat crnaca u americi, a koji roma u srbiji?! Da li to moze da se poredi?! Kod nas ima mozda 10-15% roma od celog stanovnistva.. Oni su jedna velika, velika manjina!! Nisam fasista, ali moram da kazem da romi da su zeleli da se edukuju i ukljuce se u drustvo, mogli su.. Oni su malo ajde da kazem zaostali narod, koji jos zivi pod kartonima i satorima, i to nije moj problem!! Niko ih ne primorava na to!! Kapiras li?! Niko rome nije satera na staro sajmiste na Novom Beogradu i rekao im da ne mrdaju odatle. Dok su tvoji ameri indijance potrpali u logore! To je demokratija i uredjena drzava!! Drzava sa milion getoa i cetvrti: kurte i murte. Ljudi se grupisu i odvajaju jedni od drugih, zasto?! Mora da je zato sto je tamo jako dobra demokratija!!

 

Fasisto! Zasto mrzis islamce?! Sta su ti oni skrivili?! Ako ne znas zasto oni razaraju autobuse, mostove, itd.. onda si jako glup i ne informisan. Zasto oni ne miniraju neki nas autobus?! Zato kretenu, sto im srbi ne skacu po glavi i ne kroje politiku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, opet moram da ponavljam dobro poznatu recenicu...RASPRAVLJANJE NA FORUMU JE KAO UCESTVOVANJE NA SPECIJALNOJ OLIMPIJADI. I AKO POBEDIS TO NE MENJA CINJENICU DA SI RETARDIRAN...Tako da...iskulirajte malo...

 

EDIT: Jeste, Mustang je najbolji automobil :mrgreen:

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj Boze.. :)

 

 

Naguzu duso, postoji tema Globalizacija na kojima se prica bas o tim stvarima, idi pa vidi i baci koju pametnu (sto sumnjam da mozes).

a ti si iskreno posljednji koji moze prigovarati amerima li bilo kome za pamet :)

 

a ja bi ti mogla dati malih milion primjera gluposti sto Srba sto Amerikanaca, ne treba ti `prijateljica iz LA`.

ja sam se ovdje super snasla, za 3 godine sam uspjela od nule bukvalno uzeti stan, auto, namjestaj, vidjeti petinu planete, otvoriti sopstveni biznis, uposliti 2-3 radnika vec, i ako bog da da krenem uskoro u skolu opet. kredite sam skoro sve otplatila, jos par hiljada na auto, sto ce da se sredi do Nove Godine, a onda se kupuje kuca. aleluja.

i u Srbiji sam imala dvije foto radnje, i biznis je dobro isao sve dok se nisu desile neke porodicne izmjene. odlazak iz zemlje se desio nakon par godina razmisljanja, i nisam zazalila ni sekunde. ko oce, ko zeli da zapne i ko nije lijen i ne boji se nicega, moze i u Srbiji da se snadje, a u Americi POGOTOVO.

aleluja, aj sad odjebite me s pricom, kad zapalite nekad negdje, preko grane i iskusite zivot o svom trosku bez mama i tata, deda i baba, veza i vezica - onda mozemo da diskutujemo, na nekoj drugoj temi.

 

 

 

Metal Heart - ma naravno, kapiram sta oces da kazes, samo moram odmah da te upozorim, da kad su cijene u pitanju - nisi malo u pravu.. zato sto cijene uzasno variraju BUKVALNO od grada do grada. recimo u LA je toliko veliko trziste, ponuda i konkurencija da jednog solidnog Porsea mozes uzeti za 10 hiljada. bez zezanja. da ti ne pricam o BMW i sl. Las Vegas je takodje jako povoljan, pogotovo zbog toga sto ljudi daju auta samo za kocku pa onda mozes naci odlicne ponude.. Sacramento, gdje sam ja trenutno je skup ali ni blizu skup kao San Francisco. tamo je tek papreno - dzaba je sto velika ponuda. i ne pricam ja ovdje o par stotina, nego cijena za isto auto moze da varira i do 5 hiljada dolara, sto je - slozices se, prilicno velika suma.

takodje, dobre cijene drze BMW, Mercedes i Volkswagen - recimo Niello kompanija ih uglavnom zastupa.. imaju odlican servis, ponudu, povoljne kredite, garancije, i zna se zbog cega su skupi. mislim, voljela bi da si malo blize pa cisto da se provozac po nekim ulicama gdje rade iskljucivo auto-dealerships.. cisto da imas malo uvida..

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...