Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Vozio sam se pre par dana u novom Mercedes CL 500. Nisam ljubitelj Mercedesa ali me je ovo cudo odusevilo. Kada naglo ubrzava toliko te zelepi uz sediste da ima covek osecaj da ce vrat da ti se slomi. Suludo! Masazer u sedistima je mnogo dobra fora. Jedino mi se ne svidja sto je mnogo dugacak ali je ipak odlican auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobar automobil. Jedino mi se ne dopada sto je mnogo dugacak. Mislim da bi lepse izgledao da je malo kraci.

 

Jedino mi se ne svidja sto je mnogo dugacak ali je ipak odlican auto.

 

@triad1

Izvini druže, a je l' imaš ti neki problem sa dužinom ili šta. Onaj maserati da je kraći bio bi k'o smart, a ovo drugo je mercedes C, a ne A klase

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dead Man Drinking

 

Nemam nikakav problem sa duzinom druze. Meni se licno ne svidja kada je sportski kupe dugacak 5m i 6cm (sto je slucaj kod Mercedes CL-a). To mu dodje skoro kao S klasa. Maserati je tu jos i podnosljiv, ima 4,88m, ali je meni licno i to mnogo veliko za sportski automobil. Zar nije lepse kada je sportak duzine do 4,50m? Porsche Carrera je npr. dugacak 4,43m. Mnogo lepse kupe izgleda kada je manjih dimenzija (moje licno misljenje naravno).

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, ali on ima takav dizajn da ne bi valjalo da ga seku. Ko ih jebe kad ne znaju da naprave Porše (moj favorit međ' zverima). Pogledaj Pontiac firebird, Bentley Continental GT, a i BMW 6 je tu - jesu dugački, ali su fini.

 

Bentley Continental GT i BMW 6 su stvarno vrhunski. Ni ja tu nista ne bih dirao. Samo ovi iz Mercedesa su ga preterali sa CL-om. Dobra strana je sto na zadnjoj klupi kod CL-a mozes da sednes kao covek, mislim da moze cak i neka ljudina komotno da sedne na zadnju klupu.

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Triad 1

 

Ljudi retko kad prave razliku izmedju GT automobila i trkackih, sportskih automobila..

 

GT klasa automobila podrazumeva veliki , lepo dizajniran luksuzan auto vrhunskih performansi namenjen uzivanju u voznji i hedonizmu. (grand tourer)

 

Predstavnici:

 

BMW M6

Maseratti GT

Ferrari Scaglietti

Mercedes CL

Bentley Brooklands i Continental GT

...

 

Sportski automobili , kao i gt , imaju vise podvrsta (prema cenovnoj razlici itd)

 

Imamo jeftinije best bye automobile , dobar odnos cene i kvaliteta i performansi...

 

NPR:

 

BMW M3

Mustang GT

Pontiac GTO

Lotus Elise

Subaru IMPREZA

Mitsubishi Evo 9,10 i Eclipse

 

Dok imamo i superautomobile, beskompromisne spartance, koji su donekle modifikovani za svakodnevnu upotrebu:

 

Gallardo

Murcielago

Dodge Viper

Korveta

Ferrari ENZO I F430

Porche 911 i carrera GT

Koeningsegg

Ford GT

Mercedes SLR

 

...

 

Dakle GT klasa su SPORTSKI automobili , ali sa DEBELIM akcentom na udobnosti na mali ustrb prema performansama (zbog tezine)..

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preksinoc otiso ja u grad i naletim na jedno jedino slobodno parking mesto.Stajem i bacim pogled pored mene neki audi spusten.Nisam pridavao paznju,samo sam onako preleteo pogledom.Krenem ja u kafic,okrenem se jos jednom,jebote R8 :shock:

Bacicu sliku kasnije

 

A juce bio sa ortakom na picu,skinuo je blokadu na svom S500,kaze 270 mu je maksimum.Trese se sve,motor urla al ne moze vise

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi se.

 

Ja u posljednje vrijeme (opet) igram NFS: Carbon, posljednji protivnik u igrici vozi upravo taj autić.

(Ali to nije smetalo da ga ja sjebem sa "otetom" Mazdom koja je klasu i po ispod.)

:redface:

 

A u BL je skoro čitavo ljeto jedan bijeli primjerak na švajcarskim tablama. Malenac. Meni malo retardirano izgleda crni dio koji se nalazi iza vrata, ali sam u momentu to zaboravio kad ga je lik upalio i kad se začuo zvuk... Nije svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jedini auto koji se skenira laserom radi pronalazenja mikroskopskih gresaka u samoj strukturi metala karoserije ...

 

SICK...

 

Dobar je , videh ga ja pre jedno dva meseca ispred splava kod hotela Jugoslavija...

 

Kako se cuje u leru.. ono brujanje.. pravi baby Lambo :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...