Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Znaci ovo ima pozadi one lisnate opruge kao na kocijama? :o

 

Nazzgul, reci mi jesi li zamenio one silen blokove pozadi? Meni neso pozadi skripi kad zaljuljam auto, mora da su se i meni malo sjebali, reci cu majstoru sutra dapogleda. Sutra mi menja kvacilo, samo da ne bude mnogo preko 300 eur :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos. Meni ne skripi nista, samo se cuju kada idem preko rupa..

 

Sutra u 8h sredjujem limariju, ono sto sam udario.. 50e ce mi uzeti limar i 1200din sam dao za farbu..

 

A trebao bih da zamenim i filter vazduha, zaprljao se i gasi mi se na leru..

 

L0L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebao ga ti, filter za Golfa 2 sam placao po 250 dinara (cetvrtasti) a ne verujem ni da je onaj okrugli skuplji. Za cetvorku je nekih 600 dinara. Nije skupo bre!

 

Ma meni se cuje neka skripa pozadi kad zaljuljam auto ili kad prelazim preko rupa ili lezecih kerova, mada mozda samo treba podmazati opruge, jebem li ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako to mogu biti i lezajevi. Oni vole da skripe :P~

 

Stvarno?! Ajde uzecu onda taj filter! Ali kad ga zamenim, moram da odem kod plinadzije da mi stima plin. A za to ce mi one sise na Vidikovcu uzeti bar jos 400 din :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul

 

Nisam bio ironican, stvarno nemaju nitro, mislim da ti to niko sem tjunerske kuce (u smisliu nijedna fabrika) nece isporuciti.

 

@Roty

 

Pa fala bogu da ima kruto ogibljenje (mozda su bas gibnjevi u pitanju) sta amere bole brige da skrecu kad su im skoro svi bulevari ogromni i cetvrtasti do bola.

 

A i korveta ima giblnjeve ma koliko to smesno zvucalo.

 

 

Kazem vam ljudi samo roush od (verovatno ima jos tjunera koji to rade) ugradjuje u svoje verzije meko, evropsko ogibljenje. A to i daje dobre rezultate.

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najvishe volim Americhke modele. Znachi, ameri, ameri, i samo ameri (muscles, hotrods, ratrods, dragsters...) Par evropskih automobila su mi super (Opel GT '72, Volvo Amazon, Maserati 3500 GT itd.) sve ostalo mogu da kazhem da je shkart. Ne kazhem da 'evropljani' nisu kvalitetni i sl. jednostavno nemaju nishta shto bi me privuklo, jednostavno nisu moj fazon.

Japanci su najkvalitetniji, i to stoji, ali nah....mnogo bre liche na igracke.

Ali neshto shto taaaaaaako mrzim, to je kad neko rokne plastiku na neki auto (posebno na krsh poput nekog golfa) i kao "bash sam ga "nabudzio"", uzhash, trash, sramota.

 

Mislim, shta recji... plastichna kutija Seidl-Tuning-bumper.jpg

 

Ali najsmeshiji su mi ljudi koji "budze" juga x) Nikako da shvate da ma koliko ga "budzili" to cje idalje biti jugo.

 

Inache, bio sam pre mesec dana u Palanci do jednog lika koji sredjuje '69 Dodge Charger-a...uh, mashina je svrsh!

Evo par slika. Kachim josh kad ga slikam sredjenog.

 

ettkcz.jpg

 

282qjq9.jpg

 

15xpahk.jpg

 

207waio.jpg

 

Na slikama ne izgleda bash veliko, ali uzhivo je....wow.... najvecji auto koji sam ikada video. Mustang GT je patuljak za njega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, ovaj Dodge je do jaja, verujem da ce biti zver. A kako to bre nije vazno ogibljenje? Pa i u Vojvodini su velike ulice, raskrsnice pod pravim uglom pravi putevi, autoputevi, pa opet jako je vazno ogibljenje ..... ja se bojim da to ameri u stvari time snizavaju cenu.

 

Budzeni yugo je nesto najogavnije sto postoji, mozes mu staviti krila ali nece biti avion vec samo jebeni jadnu yugo.

 

Nego Hellbily, sta ti vozis? Vidim da puno bacas kritike i proglasavas evropsku auto industriju za sranje, pretpostavljam da ti vozis neki opak americki automobil? Ili samo sanjas o njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Roty

 

Pa jeste, i to je veliki faktor kod amera, dakle da bude pristupacniji nego ostala konkurencija. sad sto je manje tehnike tu u igri, your problem :)

 

Nije ti coek gurnuo prst u oko, mozda vise voli hrom. Ne slazem se da je ona cetvorka skart, naprotiv. Ne slazem se s njegovim misljenjem. Da je bio malo ostriji kriticar, to jest.

 

----------------------------------------

 

A charger... Mislim sta reci....

 

Kupe od 5.3 metara duzine i skoro 2 sirine, a nije kamion :) e pa to samo ludi ameri mogu, al zato su i gotivni. Nisu rafinirani i prefinjeni kao evropljani,ali zato imaju ono nesto bitno za WOW effect kad ih vidis na ulici. Jednostavno pored njih evropska kola izgledaju smesno i mnogo manje opako, beskompromisni su nekako.

 

Sad sto locu 100/100 i sto ako ti se nesto pokvari kod nas slobodno ga odslepaj u garazu i glancaj do kraja zivota (cinicno i pomalo istinito), to je druga stvar.

 

Treba im ljubav i razumevanje mozda i vise nego devojci/zeni, ali i zasluzuju ga...

 

:pivopije:

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ovo ima pozadi one lisnate opruge kao na kocijama? :o

 

Nezavisno vesanje je mnogo prakticnije od samonosece karoserije.

S tim da je to kod americkih vozila daleko neprakticno kako god okrenes zbog njihovih dimenzija i tezine katastrofalni su u krivinama.Zato ih ja zovem sifonjeri na tockovima.

Prenos im je los,5000 kubika,230 konja,ore beton,u krivini das gas okrenes se 3 kruga.Koliko god cenili americke automobile to je cinjenica pa pricajte sta hocete.

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali najsmeshiji su mi ljudi koji "budze" juga x) Nikako da shvate da ma koliko ga "budzili" to cje idalje biti jugo.

 

Ljudi budze juga jer uglavnom nemaju para za bolje.Ti kad se pojavis sa nabudzenim Maseratijem javi se.

 

Budzeni yugo je nesto najogavnije sto postoji, mozes mu staviti krila ali nece biti avion vec samo jebeni jadnu yugo.

 

Ja stvarno ne razumem cemu tolika odbojnost prema jugu da koristis svaku priliku da pljujes zastave,lade i fiate.Sranje su,ta sranja i ja vozim i to si ponovio vec 1000 puta na ovoj temi.

 

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vozio sam i ja Zastavu i u vreme dok sam je vozio znao sam da je sranje i nazivao sam je sranjem. Nisam ja snob, ne cenim ljude prema onome sta voze, sorry ako sam te uvredio, nije mi bila namera :(

 

Meni su americki automobili wow, ali samo na prvi pogled. I sto kaze Josif ogromna kubikaza, relativnomala snaga (za tu kubikazu), vesanje tragedija, enterijer da povracas, a u krivinama uzas.

 

Zasto onda ameri svrsavaju na evropske automobile? U USA kad hoces da budes baja kupis BMW, Mercedes, Rols ili ako bas imas para Ferarija, Lamborginija, Porsea, ti automobili su statusni simbol u USA.

 

E sad, sto se tice Mustanga i Kamara, ti automobili su mi nekako klasika, starisnki dizajn ali koji ne zastareva i lako muse radi fejslifting i moze lepo da izgleda. Potrosnja i vozne karakteristike mu definitivno nisu za Evropu, ali bih ipak voleo da u garazi imam jednog Stanga i kamara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nastimuj ga sam jebem te ja!! Pa valjda si muzicar, imas sluh, okreci ono govno i slusaj motor kako prede ;)

 

Uh jebote, mozda su lezajevi, videcemo, ali ne verujem da je skupo ;)

 

Tako sam ja jednom stimo sa bratom, pa nisam nista uradio.. Isto mi se gasio na leru.. I odem kod madjionicara i za 2 sekunde mi naprave :) :)

 

@Nazzgul

 

Nisam bio ironican, stvarno nemaju nitro, mislim da ti to niko sem tjunerske kuce (u smisliu nijedna fabrika) nece isporuciti.

 

Ne znam koliko me dobro secanje sluzi, ali cini mi se da si na nekoj od predhodnih strana, kada smo pricali bas o Nitru, rekao i pokazao da se to samo u Mustang, ugradjuje fabricki..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bas imas para Ferarija, Lamborginija, Porsea, ti automobili su statusni simbol u USA.

 

Ti automobili se i prave samo za depresivne kretene poput njih.. Samo im smisljaju nova imena i vecu kubikazu i snagu, da im izvuku pare.

 

Ovaj Dodge je odvratan. Ja volim automobile koji sluze svrsi, a njegovih 8 metara, relano ni onome ne bi posluzilo :) :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Svi

 

DODGE JE DO JAJA, da ne pricamo o Rivieri ili nekom slicnom sifonjeru. Pricajte vi sta ocete ali pogledajte neki njihov kockasti auto iz -tih pa i 70tih, kolko to traje i kolko su tad ameri bili ispred svih ostalih po maltene svemu..

 

@ Nazzgul

 

Mislim da sam pomenuo elenoru i super snake.

 

Jedina caka je sto se one vecinom rade po nadudzbini.

 

Dakle ti im dovezes olupinu mustanga iz 67` i oni ti kazu da li je mogu ili ne mogu osposobiti. Ako mogu, onda ti je isporuce kao nov automobil sa sve nitrom, nezavisnim vesanjem (mislim da ima meku zadnju osovinu) i sto kuraca + autogramom Carolla Shelby-ja licno na suvozacevoj tabli. Ako na to gledas kao na nov auto, sto on jednim delom i jeste, onda da, isporucuju ga sa nitrom.

 

Od evropskih kola valja dosta automobila a jedan od najomiljenijih mi je BMW, mada gotivim sve maltene.

 

Japanci su potcenjeni kod nas, a ljudi koji ih imaju, a s kojima sam ja stigao da pricam, nemaju ni najmanju zamerku na njihov kvalitet..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je jedan komentar na B92 kad se lik troumio koji automobil da kupi za odredjene pare i jedan od njih je bio japanac Toyota i kaze lik, znam da se nece kvariti 300.000km, da mi nece praviti probleme, ali necu da je kupim bas iz inata, taj automobil nema dushu, nema smeka, japanci to prave da ide iz tacke a u tacku b, da ima klimu, kurac palac i ne rade to sa dushom kao evropljani. Eto, to ja isto mislim o Japancima. Toyota Corola je 100 X pouzdanija od Golfa, manje se krade, ne kvari se, ali mi je totalno bezlican automobil i ni malo mi se ne svidja, nema harizmu, nista, sterilno totalno. To je neki moj ukus.

 

Amerikanci se sad polako prizivaju pameti, nafta ode u kurac, vise im se ne isplate ti motori koji trose 100/100 i sad ih ubijaju obi bezlicni japanci sa svojim stedljivim makinama. Videcemo sta ce biti.

 

Slazem se da automobil treba da sluzi svrsi. Ako zivis u velikom i tesnom gradu, kao sto je recimo Tokio, sta da radis sa tim sifonjerom? Kako da ga parkiras, trosice kao zmaj, a ici kao i matiz. U Evropi je gorivo duplo skuplje nego u USA, zasto da kupim onda automobil sa 5000ccm?

 

Nazzgul, ja sam mrzeo dizel, to mi je licilo na traktor, zgrazavao sam se, ali kad sam kupio jednog promenio sam misljenje. Lepo ide, ne cuje se motor u voznji, sa jednim tankom od 55 litara predjem do 1100km! Znaci ovako, tank je 55 litara, a to je 4840 na 1100km, ili ti 440 dinara na 100km! Uporedi to sa benzinom. A bolji je od plindze jer nema nikakvog stelovanja, pa ono pali ga na benzin pa prebacuj, zauzet gepek.... samo bre sednes i ubacis kljuc i vozi misko.

 

Sto se tice cene plina, ono je sramota! 55 dinara za litar! Alo bre!!! Ko tu koga jebe?!?! Uskoro ce se izjednaciti sa dizelom. Pljacka bre! U HR je oko 35 dinara. Tragedija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je sve to,traju ti automobili,ja pricam o performansama koji su 200 godina za evropskim.

Jebote gledam test corveta i ferrari.Corveta 7000 a ferrari 4000 kubika.Naravno da ce corveta da pobedi jer ima bolja medjuubrzanja,al zato u svakoj krivini te izbaci kao katapult.

doduse test je bio glup,trebali su da uporete neki sifonjer slicne kubikaze,ispusio bi samo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam taj test i odmah se iznervirao. Glupi amerikanci hoce da se dokazu kako je korveta do jaja i onda joj daju neravnopravnog partnera. Sto je nisu lepo ukrstili sa Bugati Vejronom? Nece picke, uzeli automobil sa skromnih 3000ccm pa ukrstili sa 7000ccm, ali i pored toga Ferari je usio u krivinama.

 

Inace ovi noviji USA automobili ne traju ni blizu kao sto su oni stari nekad. Evo imas Fordova made in USA po auto placevima starih 5-6 godina za jako malo para, ali niko to ne kupuje jer su ocaj zivi. Pricao sam vec o tome, i ja sam gledao neke. kvare se kao riba, a delovi skupi uzas. Ima ljudi pa se zajebu i kupe VW Golf ili VW Bora amerikanca, pa posle glavom udaraju u zid kad se pokvari ovo ili ono jer ne pasu delovi sa evropskog modela a USA delovi skupi uzasno i isto tako nekvalitetni.

 

Meni je na automobilu najbitnija upravljivost, da ja mogu da lepo udjem u krivinu, koji ce mi kurac brzina na pravcu. Kad idem na more ili na ZLatibor bitno mi je da mi automobil lepo savladave sve one krivine, uzbrdice i nizbrdice, a pravac mi je najmanje bitan, ionako na nasim putevima nemas gde da vozis bezbedno preko 100km/h

 

Mozda da zivim u USA u nekoj pustinji u unutrasnjosti, mozda mi ne bi bilo vazno kakav je u krivinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...