Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

...Pathfinder...

Pathfinder nije pickup truck.

 

 

Nova Opel Agila. Simpatican autic, isti je kao Suzuki Splash s tim sto mi je Opel za nijansu lepsi. Izgleda da ce biti skuplji od Splasha, dakle bice iznad 12000 eura a za te pare bolje uzeti Corsu.

 

opel_agila.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Opel Agila. Simpatican autic, isti je kao Suzuki Splash s tim sto mi je Opel za nijansu lepsi.

Pa da, u pitanju je tzv. re-badging, odnosno, jednostavno preimenovanje vozila.

Prva generacija Agile je zapravo Suzuki Wagon R+, a ovaj je Splash. Nekako mi glupo da Opel koji je najsvjetlija tačka GM-a na taj način uvodi nove modele u svoju ponudu, ali eto. Antara je isto "preuzet" model.

 

Inače, meni koncept za novu Merivu veoma lijepo izgleda, kontam da će autić biti pun pogodak.

 

opel-meriva-concept.jpg

 

http://www.tuningnews.net/article/080228/o...meriva-concept/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, u pitanju je tzv. re-badging, odnosno, jednostavno preimenovanje vozila.

Prva generacija Agile je zapravo Suzuki Wagon R+, a ovaj je Splash. Nekako mi glupo da Opel koji je najsvjetlija tačka GM-a na taj način uvodi nove modele u svoju ponudu, ali eto. Antara je isto "preuzet" model.

 

Inače, meni koncept za novu Merivu veoma lijepo izgleda, kontam da će autić biti pun pogodak.

 

opel-meriva-concept.jpg

 

http://www.tuningnews.net/article/080228/o...meriva-concept/

 

Dobra je Meriva, steta sto nece izgledati ni 10% od koncepta.

 

 

A da pogledas prvu sliku?

 

Sta?! Ladu Nivu. :)

Salim se. :D

Ok lici na Pathfinder (pogotovo zadnji deo) ali sam ovo napisao jer si ga ubacio u grupu pickupova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pathfinder je jedan od mojih omiljenih terenaca, izgleda k'o tenk.

Strašna japanska grdosija i uz Qashqai moj omiljeni Nissanov automobil ... dobro, Qashqai pripada

sasvim drugoj kategoriji vozila. Inače ''tragača staze'' nisam viđao ovde po Nišu, za BG ne znam.

 

Umeju i dokazano kvalitetni Japanci da prave itekako i lepe automobile,

pogledajte samo Infiniti i Lexus modele - da ih ne nabrajam već. Ko kaže da su ružni, taj nema stila & ukusa.

 

Ionako već predivni Infiniti FX je dobio još krasnijeg naslednika. :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi stvarno podlezete stereotipima. Narko diler ovaj-onaj

 

Znaci :

 

Mercedes- seljak, sponzor, splavar

 

BMW- Mafijas, diler , bizmismen

 

Audi -//-

 

Passat i golf (stariji) - seljak

 

...

 

 

Dosta stereotipa..

 

Ja nijednog dilera nisam video da vozi murano , a vidis de zivim (jedino stereotipno s cim se slazem je da ima gudre kod mene)...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već spomenuste narko-dilere, meni Audi Q7 dođe kao baš pravi narko-mafijozo automobil. K'o stvoren za njih, majku mu! :)

 

Ovde po gradu, se stalno noću vozaju Q7-ice ... 3 crna, dva srebrna i jedan crveni.

 

Sva šest primerka voze ortaci narko klana, koji su heroin mahom valjali po Švajcarskoj ...ali i ovde po Srbiji - provereno.

 

Sad But True.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 307-icom ćeš imati mnogo većih problema, jer ti je to tek kvarljiv automobil.

 

Znatno kvarljiviji od Golfa. Ćale mog prijatelja ga je vozio, stalno je imao nekih problema ... te zupcasti kaiš,

te kvarovi podizača stakala, rikavanje ksenonki ... uopšte elektonika mu je jako slaba strana.

 

Znam još jedan slučaj čoveka koji se jako žalio na Pežo 307, ali ga lično ne poznajem.

Uostalom, pročešljaj forumima pa ćeš videti preciznije kakvih su problema vlasnici sve imali.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad kalkulisem sta mogu za taj budzet da pazarim pa cu preseci i pazariti. Svidja mi se sto te 307 uglavnom imaju po 6 begova, obavezno klimu i onako, smekerski je auto, lep dizajn. Zatim, svidja mi se sto prednja krila ima od plastike, a hauba je presvucena slojem aluminijuma tako da kad kamencici udaraju ne ostaje rdja. Za sada favorit No.1

 

Inace, menjaci u VW su UZAS :lol: na zalost saznao sam iz licnog iskustva :lol:

 

 

@ Vudu Solo: sta ti predlazes u tom cenovnom rangu 8000 eur? Svaka sugestija, komentar i predlog su dobrodosli

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti predlažem Alfu 147, ako govorimo o kompaktnoj klasi.

 

Jeste znam, Alfe su kvarljive...bije ih mit iz daleke tradicije.

Ali 147-ica je sušta suprotnost. Bio je evropski auto godine i ZAISTA se radi o pouzdanom automobilu.

Prva izdržljiva alfa jeste upravo ona. Čak ju je i najobjektivniji auto magazin u Evropi Auto Bild opsežno testirao i na testu izdržjivosti se pokazala besprekorno, te su je Švabe toplo preporučile. Prema Laguni, recimo, baš i nisu bili hvalospevni.

 

Probaj, recimo, sa 1.6 motorom.

 

Znam da si hteo Focusa, on mi je nepoznanica ... sumnjam da je pouzdaniji od Golfa. A novi modeli Focusa su ipak skupi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledacu i Alfu 147, nisam znao da mi se uklapa u budzet, mislio sam da je mnogo skuplja. Focus stari mi je ruzan, pogotovo unutrasnjost, a novi je jako skup, nema nista ispod 10.000 tako da nemam mnogo izbora. Za sad 307 je u igri, a pogledacu i 147, moram priznati da mi se jako dopada dizajn.

 

Vlajo Buraze, nisam ocekivao da ce mi sad riknuti cetvorka, mislio sam da ce izdrzati jos godinu dana pa da skupim jos para pa da mozda pazarim i Astru H, ovako mogu samo AStru G, cak sam i gledao neke, ali mi se nekako ne svidja da dam toliko para za taj automobil u kome sve nekako izgleda i deluje jeftino (tu mislim na unutrasnjost)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa_147_71.jpg

 

Alfa_147_67.jpg

 

Uklapa ti se u budžet, prelep dizajn ( neuporedivo atraktivniji od Golfa ) ... razlog drastičnog pada cene nije kvalitet ovog modela.

Već imidž koji godinama prati Alfu Romeo. Vredi svakako pogledati. :da:

 

 

Vlajo Boro: Koliko Zagrepčanin traži za Red Astru ? Nisam kupac, čisto me informativno interesuje. Prelepa je, btw.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...