Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@Bojan: kupi ono sto volis, a ja licno mislim da je lakse naci dobar Audi nego BMW, mada nikad se ne zna. I A4 nije tako komforan kao BMW e46

 

@Tea: ja sam pre par godina uzimao kredit da bih kupio automobil. Auto kredit i lizing mi nizu odgovarali jer je tada bilo, a ne znam da li je i sada tako, obavezno kasko osiguranje za sve vreme trajanja kreditiranja, sto mi nikako nije odgovaralo pa sam skupio kesha koliko sam mogao, a ostatak koji mi je falio uzeo sam kesh kredit i tako se zakrpio. Ali sad su kesh jrediti jako nepovoljni, bas dranje. Za pravna lica lizing je zakon jer se u knjigama vodi kao iznajmljeno vozilo, to jest imas neki odbitak PDV a i sve racune placa firma, za fizicka lica nije bas tako pogodno, ali bar su sad smanjili registraciju. Inace, kako mi je knjigovodja u to vreme rekao, auto kredit je bolji za onoga ko ima para pa hoce da uzme koliko mu jos fali za automobil, a lizing je bolji za onog ko nema para, moze da skpi samo za ucesce i da otplacuje. Aj bas cu da se raspitam kako sad stvari stoje i koje su banke dobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehehe. Mislis da u bembari 3 ima vise mesta? Hmmm.. Ne bih se kladio :) To je bas ista (srednja) klasa auta.

A sto se tice ocuvanosti, to je sve relativno. Pa te audije voze debelguzonje mangupske :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mog Bukefala nije niko mogao da gazi, sve i da je hteo jer je SDI. A kako da odolis da ne nagazis BMW ili Audi koji ima 136KS. To se ne vozi polako. Znaci najlase je naci dobro ocuvanog Passata ili A4 sa TDI motorm od 90KS (znam da ima Passat sa ovim motorom, za Audi nisam siguran) i tu su najbolje sanse da se nadje dobar, jer niko nije uzeo zeldija sa 90KS da bi ga gazio :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom skromnom misljenju, sve sto je preko 105KS to je kupljeno da bi se gazilo. Svi polovnjaci benzinci sa turbinom su kupljeni da bi se nabijao u obrtaje. I kao sto bi ti rado tog bendzu zakivao u obrtaje, to je neko pre tebe vec radio :D

 

Znaci za mene je sasvim ok neki benzinac 1.6 16v sa nekih 105KS ili TDi sa 90 ili 105 KS ;) E sad da imam para za nov automobil po svom izboru ne bih ovako razmisljao :D

 

Prica mi bas gazda kad je bio u kileru juce, majstori kazu da skoro svaka bembara koju su radili je odvaljena, ljudi voze kao stoka. I rekao mu majstor da je za njega najoptimalniji automobil za nas standard i uzlove voznje, goriva, delova i odrzavanja - Golf 3 :) :) :) Steta sto su ga samo godine pregazile, a i iskreno meni je ruzan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vlaja

 

kako je perverzna ona manta 1973 iz Panceva, a kosta samo toliko...

 

Do jaja autic kako izgleda !!!

 

Da se ukljucim u pricu...

 

BMW je ekstra auto, ali svaki auto koji se neodrzava propada, pa tako i on... A mi ko da ne zivimo u 21. veku nego u sedamdesetim... Pa naravno da je KVALITETAN auto , ali ne moze da se ne haba, a posebno jos ako ga ne odrzavas, eto ti sto nece da ti se pokvari...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i za ladu kazu kako je sranje i generalna se radi na 30000.

Ja je stvarno odrzavam,menjam ulje na svakih 15 000,menjam filtere i sve sto ide uz to i radi kao sat.Cak su se ovi iz VG iznenadili kako dobro radi motor na leru,ne stuca i ne proizvodi svakakve zvuke.ako nisi spreman da odrzavas auto nemoj ga ni kupovati zarad kurcenja samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja Lada ima Pezo motor? Ma niko Ladi ne spori izdrzljivost, dugotrajnost (onih starijih, novi modeli su dosta losiji) ali nazivaju je sranjem iz drugih razloga. Automobil nije samo motor. Ali s' druge strane bitna je i namena. Ako neko zivi na planini, u tesko pristupacnom terenu onda je njemu BMW sranje jer mu ne radi posao, tu mu je korisnija Niva, Vrangler ili slicno vozilo. Kao sto je u Top Gear Sajmon Kalou rekao Klarksonu da je Lambordzini spajder, koji je kupio na preporuku Klarksona zivo sranje. Tu se Dzeremi izbecio i kao kako je moguce, a onda mu covek da logicno objasnjenje: pa sta koji kurac da radis u Londonu, u centru grada gde ne mozes da vozis brze od 15 milja na sat, sta ce ti takav automobil tamo? Totalno je beskoristan i bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pezoov,jeste,i ima kompletnu Bosch elektroniku.Najveca mana po meni je sto je kvalitet enterijera na vrlo niskom nivou i brzo se rasklima.Pri odredjenim brzinama hoce da zvecka i to me uzasno iritira,ali opet kad malo razmislim to nije vozilo pravljeno za asfalt pa se smirim malo i tako u krug.Moze to da se namesti sve ali ja nemam vremena.Btw stavio sam na papir potrosnju kombinovano otvoreno/grad i i cak mi je malo neverovatno 9.8 litara plina na 100 km.Dosad sam govorio da ispod 12 ne trosi.Ko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul

 

Bas bezveze za onaj BMW od dekice. Najbolje je da gledas i dalje ponude pa mozda se nesto i nadje :pivopije:

 

 

Ovaj Lancer sto je Routa ostavio link jede malu decu! Stvarno su Japanci carevi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancer je do jaja, a mislim da je bio i u osmoj ili devetoj evoluciji jedan deo lancera radjenih na 400 ks koji su jeli zivu decu... Bas opaki su bili a prodavali su se samo u UK...

 

Cak sam citao to negde al ne znam gde ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vlaja

 

kako je perverzna ona manta 1973 iz Panceva, a kosta samo toliko...

 

Do jaja autic kako izgleda !!!

:pivopije:

 

Nego, na granici, kako smo se sporo kotrljali, iz autobusa ugledam:

 

9071130.011.1M.jpg

 

Bugarske su table, kontam u sebi "šta jebena seljačina uradi od CL-a"...

Dvotonska kombinacija je užasno izvedena, kao da je najobičnijim šablonom samo prelijepljena linija razgraničenja, bez neke ukrasne šare... ne bih to ni na najgoreg kadeta tako stavio. Dalje, prednja maska i mrežasti hromirani ukrasi izgledaju kao da su na pijaci odrađeni (izvađeni iz friteze), a na sve to idu zadnji spojler i prednji lip od ugljeničnih vlakana (carbon fiber, zaboravio sam ima li neki tačniji, žargonski prevod), valjda za treći nivo kiča... užas. Užas se nastavlja. Unutra je crvena brušena koža. E, da, još hromirane feluge.

Moj ovaj poznanik prokomentarisa "ovo su neki dileri", a ja sam dodao "vjerovatno albanci".

Znači, brutalan vizuelni neukus...

Inače, to je Carlsson Aigner CK65 RS, izrađen u ograničenoj seriji od 10 komada, sa početnom cijenom od 319.000 eura...

:udri: :udri: :udri: :udri: :udri:

Dabogda umrla čitava auto industrija pa da za 15 godina svi vozimo bicikle, kad to g...o tako izgleda a toliko košta... nije ni čudo što su bugarske table na nj.

 

Iznervirah se sad, pao mi je šećer izgleda, odoh po sladoled.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro de, možda neko voli tako da mu izgleda auto. jes' ono malo , kao da je haubu menjao pa stavio u crnoj boji :)

 

 

 

@vlada: gledala sam krede, uslovi su nikad gori. za 6k eur po nekim prosečnim uslovima sa 10% učešća, izađe me 194 jebena eura mesečno rata! pa to ne da se ne isplati, nego ću da štekam da skupim bar za 30% pa onda pravac u jubmes koji ima najpovoljnije uslove (9,8%)

 

bankama će izgleda malo više vremena trebati da vrate kredite u neke normalne okvire. osam posto na tri godine mi je ok, do eventuaaalno 10%, sve preko je čista pljačka mene. :P

 

 

namerila sam se na 147.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve hoću da postavim fotku pa svaki put zaboravim. ali evo - juče sam videla jednog starijeg volvoa u gradu i setih se :

 

 

2008%20Volvo%20c30.jpg

 

 

kako su slatki ovi oldtajmeri, gle:

 

volvo_p1800_ad_63.jpg

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carlsson ne izgleda lose u toj kombinaciji boja, mada mu je unutrasnjost malo... Nije bas neukusna ali preterana rekao bih... svakako bi mu vise odgovarala krem koza, ili crna sto da ne ...ali bela, crvena...ne bih stavljao ni jednu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вероватно сви знате где је ово сликано и чији је ауто, али није на одмет ставити. Фотографисао сам телефоном из трамваја, па се извињавам због лошег квалитета.

 

25052009.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je Siegal, strpi se, ne zaleci, mnogo je to para, ako napravis gresku steta je ogromna. Polako skuplljaj parice i budi strpljiv, naici ce nesto kad se najmanje budes nadao. Samo je bitno da znas sta zelis i koliko mozes. Zamnisli da si kupio onu trojku za koju si bio zapeo?!?! Bio si nestrpljiv i hteo posto poto automobil, a da si je uzeo sada bi imao staru trojku koja je presla boga, nema begove, trosi ullje..... samo bi ti izbijala pare iz dzepa a ne bi mogao da je prodas jer ko bi kupio takav automobil.

 

@Ajlin: jeste, uslovi su uzasni, bolje skupljaj kesh i posle ono sto ti bude falilo pozajmi koliko mozes od tvojih (rodbine, prijatelja) i ono sto preostane tek uzmes od banke. Uzeti auto kredit na 5-6 godina je smrt :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...