Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Aj sad od pocetka,po cemu ti tvrdis da je Audi bolji od Bmw-a?

Jer lepse izgleda ili sta?Bmw ima tehnoloski jedne od najnaprednijih i najpouzdanijih motora.Dok recimo 'supersportski' Audi R8 izvlaci 500 konja uz turbo,Bmw M5 toliko konjskih snaga ima iz atmosferskog motora.Eto jedna stavka zbog koje je Bmw u prednosti,dakle nema opasnosti od riknjavanja turbine,motor je rasterecen jer radi samo na visokim obrtajima i naravno duze traje.Koliko znam,Audi je 80-ih bio na ivici bankrota zbog losih automobila.A kao drugo Bmw ima bolju zavrsnu obradu.

 

Ne. M4 nije porodichni auto koji mozes da zgazis.

Porodichni auto ne kosta 80 000 evra. icon_wink.gif

porodichni auto ne jede benzin kao da je dzabe.

To nisu odlike porodicnog auta.

 

Cekaj covece,ovde si vec pokazao koliko nemas pojma o kolima.Porodicni auto je i Laguna karavan,Vectra,Citroen C5,Pezo 607,e isto tako imas i luksuzne porodicne limuzine kao sto je Bmw 5 ili Bmw 7.M5 ti je isti djavo samo sportska verzija,isto kao i Mercedes S klasa AMG ili neki Brabus sa kojim mozes da putujes na kraj sveta bez bojazni da ce da rikne.

 

jel si vozio nekad u Ford scorpio. ili mondeu?

Uzmomo istu klasu, dakle mondeo je isto sto i bmw 3

sta mislis koji je udobiniji?

 

Vozio sam Ford Mondeo 2008 2200 cm3 tdci.Odlican auto,za te pare i u odnosu ulozeno/dobijeno jako dobra investicija.

Inace vozio sam jako mnogo automobila,izmedju ostalog i Porse Carreru,vozio sam Bmw 318i,Mercedes CLK 200 Kompressor,Mazda 6,Audi A4 tako da nemoj da mi pricas nista jer to su jednostavno SAMO tvoja uverenja da nesto ne valja a to meni nikako nije merodavno.

Sam osecaj sesti u Forda pa u Bmw-a je razlicit,odma se vidi kvalitet zavrsne obrade,detalji,preglednost kontrolne table,udobnost...

 

Ajd sad ne seri gde sam ja poredio mustanga i sedmicu?

Poredio sam opste bmw i ford u autima iste klase

Trojku i mondea etc.

Mustang isto moze da se poredi sa trojkom.

 

Mustang moze da se poredi sa trojkom samo na drag trkama,isto kao i glupi test Ferrari vs Corvette.Korveta ga dobila na pravcu jer ima 3000 kubika vise,dok se u svakoj drugoj krivini okretala pun krug.Tu nema price.

Plus sto se opet vracam na stavku da korveta ima biturbo da bi izvukla 600 konja,ferari tu snagu izvlaci iz atmosferca.Kraj price.

 

That's why is called MUSSLE CAR.

Jer je pravljen da bude jak, glasan i zajeban.

A ne da se prodaje pod imenom "porichni" auto, koji retko koja porodica sa normalnim primanjima moze da priusti ( pricam o svetu ) koji kao oce da GAZE.

Ako oces od forda MAHINU dobijes mustanga, ako oces od forda porodichni auto dobijes mondea.

Sve za svoju cenu.

 

Sad si sam sneo jaje,upravo sam ti sve vreme pricao o nameni forda i bmw-a.Ciljna grupa nije ista,filozofija konstruisanja nije ista,sad si kao otkrio toplu vodu.

Ako hoces masinu onda uzmes nekog japanca.Nissan 370z sa atmosferskim motorom ima daleko bolje performanse od mustanga GT BITURBO koji je za 1000 kubika jaci i ima 100 ks vise.Jel treba dalje da ti nabrajam ili je mustang i dalje najbolji?

 

A ford mondeo u full opremi 25. icon_wink.gif

 

A nova bmw 3 serija?

30 jebenih hiljade evra najnizi paket.

 

Udbnost konfort? Kao "veca" mojega.

jeidno je veci luksuz.

Al daj taj luksuz vredi toliko VISE?

 

Dalje. Uzmi jebenog m3-ku iz 91 i ford sierra cossowrth iz 91? APSOLUTNO SU ISTA KLASA.

m3 bolji u skretanjima? Nije.

bolji u necemu? Nije.

BRzi? NIje.

Jachi? Nije.

Jeftiniji? NIje!

BMW JE KOMPANIJA SA NAJGOROM FILOZOFIJOM I NAJPRECENJENIJIM AUTOMOBILIMA KOJI POSTOJE

 

 

Ta jebena udobnost o kojoj se toliko sere je MIT, to su jebene nijanse. Ali nijanse.

 

Slabo mi nesto josife stojis sa automobilima.

 

Ford Mondeo ne moze da se poredi sa Hondom Accord,statisticki japanski automobili se najmanje kvare,najpouzdaniji su i postaju hit u svetu.Gledaj samo Lexus kakve automobile pravi,svaki drugi je hibrid koji trosi 0 litara benzina do 60 km/h.Nemci jos uvek nemaju takva resenja,za amerikance necu ni da pricam koji su operisani od automobila.

Ja sam ti rekao zasto nemci vise kostaju u startu.Zato sto placas ime i brend,nema tu nikakve filozofije zbog koje ces ti mene da ubedis u suprotno.Bmw ima toliko losu filozofiju da mi prosto nije jasno kako dosad nisu propali,idi i pricaj to ljudima koji poseduju taj auto i onima koji planiraju da ga kupe.Mozda im otvoris oci koliko je to sranje od auta

Inace medju automobilima tog doba najbolja je Lancia Delta Integrale,koja je bila bolja i od bmw-a i te sierre,koja je doduse do 200 stizala za nekih 8 sekundi.

A to kako ja stojim sa automobilima,ja svoje argumente izlazem na osnovu iskustva koja sam imao sa nekim od tih kola,a kao sto rekoh vozio sam ih mnogo,verovatno u nekima od njih ti neces imati priliku ni da sedis.To sto si ti ubedjen iz nekog tebi razloga meni apsolutno nije merodavno.

 

I da dodam,nisam vozio tu Sierru,ali kao sto rekoh imas porodicna kola od 10 000 pa do 100 000 evra.Isto tako imas i sportka kola od 5000 evra kao sto je fiat coupe koji ide bolje od m3 a imas i ferari i lambo od 200 000 koji su ipak status i prestiz.Po tvome ispada da su ljudi ovce sto kupuju auto od 100 000 evra,kad je najlakse staviti u juga motor od 5000 kubika,zavariti mu za spojeve armaturu gh 19/15,staviti felne od pincgauera i eto ti auto koji ce dobiti bugati veyrona.

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije CEST OVDE npr, i to mu je sto se mene tice velika prednost.

:pivopije:

inače moj civic 6. generacije je čini mi se jedini u nišu... za ovih 6.5 meseci koliko ga imam nisam video nijednog drugog u gradu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit:

Josife iskucao sam ti golem post.

 

Al sam ga skinuo.

Nema sta da rpicham sa covekom koji mi izlece sa ovakvim stavovima

 

Sam osecaj sesti u Forda pa u Bmw-a je razlicit,odma se vidi kvalitet zavrsne obrade,detalji,preglednost kontrolne table,udobnost...

ili ovakve.

za amerikance necu ni da pricam koji su operisani od automobila.

Slab si poznavaoc moto-sporta. Ocigledno.

 

A ovo otprilike objasnajva kakav si tip \"biracha\"

ja svoje argumente izlazem na osnovu iskustva koja sam imao sa nekim od tih kola,a kao sto rekoh vozio sam ih mnogo, verovatno u nekima od njih ti neces imati priliku ni da sedis.

 

Tvoja merodovnost se pokazala iz tvoje izjave \"amerikanci operisani od pravljenja automobila\" ocigledno ne poznavanje moto sporta + ovo iznad kapiram od koje si sorte.

\"platicu isto govno vise para pa cu da tvrdim da moje govno lepse mirise jer je skuplje\"

 

Evo ti da se malo uputis u stvari pre nego sto pre krenes da seres ko sta moze i ko je "operisan od pravljenja automobila"

http://www.youtube.com/watch?v=gpFdHFQEY8s

 

mw ima toliko losu filozofiju da mi prosto nije jasno kako dosad nisu propali,idi i pricaj to ljudima koji poseduju taj auto i onima koji planiraju da ga kupe.Mozda im otvoris oci koliko je to sranje od auta

 

I kokakola je sranje od pica pa je kupuju. BREND DRUZE BREND.

 

Bmw je PRECENJEN, inache TO JE MOJA PRICHA. A ne da je bmw sranje.

Moja pricha je da dobijas PODJEDNAKO KVALITETAN AUTO iste klase za manje pare.

Ko to ne moze da shvati njegov problem.

pricha o luskuzu je u najmanju ruku smeshna.

 

Ford pravi PRAKTICHAN autombil, bmw pravi SMINKERSKI automobil.

 

Aj sad od pocetka,po cemu ti tvrdis da je Audi bolji od Bmw-a?

 

To ce da ti objasni ovaj snimak.

:)

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elitista,naravno da su amerikanci operisani od pravljenja kvalitetnih i dugotrajnih automobila u odnosu na evropske.Ja ti ovde pricam o udobnosti i luksuzu koji je na daleko visem nivou kod evropskih nego kod americkih automobila.Americka filozofija je da auto nije auto ako nema minimum V6 i 4000 cm3.

Mene moto sport i ne zanima toliko,i zabole me koji ce auto brze da stigne do stotke,ovde se radi o BRENDU koji s razlogom kosta toliko,ja ti kazem idi pa ispiraj ljudima mozak kako je Bmw precenjen pa da vidim sta ce ti reci.

 

Ti meni postavljas linkove top geara :) :) :) nemoj da me zajebavas,taj Dzeremi je poznat po svojim izjavama i pljuvanjem automobila,ako je tebi taj snimak merodavan onda blago tebi koliko ti je ispran mozak.Kacis tu najveceg kretena koji vodi auto emisije kome je Bmw X5 sranje sam zato sto se zaglavio u blatu,a on kao ne zna da to nije terensko vozilo :)

 

Kao drugo onaj snimak za Audija,to nista ne govori.Ja na osnovu ovoga mogu da tvrdim suprotno:

bmw_v_audi_sign_war.jpg

 

Ali posto mi nisi izneo nijedan argument po cemu je Audi bolji ovde zavrsavam pricu sa tobom.Treba ti jos da naucis stosta o kolima

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, hteo bih da kupim neki mali auto, do 2 soma, za grad.

Bitno mi je da je sto mladji, presao sto manje i da se ne kvari.

 

Gledao sam pande, ovo mi se dja:

 

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla....1_hobby/175339

 

What do u think?

 

E pazi ta Panda je skroz ok kupovina,cale se jedno vreme zagrejao za nju,ti motori su vrlo izdrzljivi.Jos ako mozes da ubodes 4x4 neces vise zimi da se patis po Beogradskim strmim ulicama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pazi ta Panda je skroz ok kupovina,cale se jedno vreme zagrejao za nju,ti motori su vrlo izdrzljivi.Jos ako mozes da ubodes 4x4 neces vise zimi da se patis po Beogradskim strmim ulicama :D

 

Da cuo sam sve najbolje o toj Pandi 4x4..

 

Videcemo.. NE daju mi se pare za auto.. Moram jos da razmislim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

litista,naravno da su amerikanci operisani od pravljenja kvalitetnih i dugotrajnih automobila u odnosu na evropske.Ja ti ovde pricam o udobnosti i luksuzu koji je na daleko visem nivou kod evropskih nego kod americkih automobila.Americka filozofija je da auto nije auto ako nema minimum V6 i 4000 cm3.

Mene moto sport i ne zanima toliko,i zabole me koji ce auto brze da stigne do stotke,

 

Udobnost, konfor luksuz. :) Jao al su ti argumenti.

Ono tipa vozis se u fordu 500 kilometra i u bmw-u 500 kilometra manje ce da te zulja guzica u bmw-u? Glupsost.

 

Americka filozofija je da auto nije auto ako nema minimum V6 i 4000 cm3.

 

Glupost samo pokazuje koliko ne poznajes americku filozofiju. Bmw-ova filozofija je da auto nije auto osim ako se ne sjaji ko bebino dupe.

A americka filozofija je - staviti u auto samo ono sto mu treba, za odredjenu ciljnu grupu.

Porodichni auto - je porocihni auto.

Luksuzni auto je luksuzni auto.

Terenski auto je terenski auto.

Jak auto je jak auto.

 

To ti je americka filozofija.

 

Mene moto sport i ne zanima toliko,i zabole me koji ce auto brze da stigne do stotke,

 

U to se tek ne razumes. Vidim zabole te sve ferarija postavljas. :)

Sta ti je bitno kod auta. Luksuz i konfort ?

ya're funny.

 

Ti meni postavljas linkove top geara nemoj da me zajebavas,taj Dzeremi je poznat po svojim izjavama i pljuvanjem automobila,ako je tebi taj snimak merodavan onda blago tebi koliko ti je ispran mozak

 

Ali postoji jedan automobil koji svi vole Ford mondeo.

Postoji jedan automobil koji svi mrze bmw3. :)

To valjda govori nesto.

 

kome je Bmw X5 sranje sam zato sto se zaglavio u blatu,a on kao ne zna da to nije terensko vozilo

 

ne nije. Ima sve karakteristike terenskog vozila. Jede benzin, ogroman je, ruzan, jak pogon.

Al nesposoban da prodje kroz blato.

Bmw x5 treba da bude SUV to sto je pravljen za sminkere i da prodaje berend i kvantitet umesto kvaliteta ga cini ne terenskim vozilom.

 

I da treba da se ljudi sto NAPRAVE JEBENI AUTO SA JEBENIM DIMENZIJAMA TERENSKOG VOZILA KOJI NE MOZE DA PRODJE MALO OFFROAD.

 

Ali posto mi nisi izneo nijedan argument po cemu je Audi bolji ovde zavrsavam pricu sa tobom.Treba ti jos da naucis stosta o kolima

 

sta vredi iznositi coveku koji bira kvantitet umesto kvaliteta, kaze o amerima apsolutne neistine i pricha mi da treba da naucim o kolima.

Klise filozofija plati isti kurac malo skuplje pa tvrdi da je tvoj kurac bolji po nekim irelevantnim stvarima.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udobnost, konfor luksuz. icon_smile.gif Jao al su ti argumenti.

Ono tipa vozis se u fordu 500 kilometra i u bmw-u 500 kilometra manje ce da te zulja guzica u bmw-u? Glupsost.

 

Ti nisi izneo nikakve,samo neke stavove ubedjenja sto je jos gore

 

Glupost samo pokazuje koliko ne poznajes americku filozofiju. Bmw-ova filozofija je da auto nije auto osim ako se ne sjaji ko bebino dupe.

A americka filozofija je - staviti u auto samo ono sto mu treba, za odredjenu ciljnu grupu.

Porodichni auto - je porocihni auto.

Luksuzni auto je luksuzni auto.

Terenski auto je terenski auto.

Jak auto je jak auto.

 

To ti je americka filozofija.

 

Vidim,zato im je i cena takva kakva jeste.

Stvarno mi nije jasno sto se bmw toliko prodaje u svetu,treba ih zatvoriti zbog takvih ljudi kao ti.

I mercedes ima ista tehnoloska resenja,jel to znaci da je ford bolji i od mercedesa?

 

U to se tek ne razumes. Vidim zabole te sve ferarija postavljas. icon_smile.gif

Sta ti je bitno kod auta. Luksuz i konfort ?

ya're funny.

 

Jedno je auto specijalno pripreman za trke a drugo je ferari koji je iskljucivo sportski auto kog pravo iz fabrike mozes da teras na pistu.

Ferari je moj omiljeni auto i nema nikakve veze sa nasom raspravom,ja sam samo predstavio najnoviji model,nemoj sad da izvrces i pricas gluposti.

 

Ali postoji jedan automobil koji svi vole Ford mondeo.

Postoji jedan automobil koji svi mrze bmw3. icon_smile.gif

To valjda govori nesto.

 

Koji su to svi?

 

ne nije. Ima sve karakteristike terenskog vozila. Jede benzin, ogroman je, ruzan, jak pogon.

Al nesposoban da prodje kroz blato.

Bmw x5 treba da bude SUV to sto je pravljen za sminkere i da prodaje berend i kvantitet umesto kvaliteta ga cini ne terenskim vozilom.

 

E ovde dokazujes koliko zapravo pojma nemas.Terensko vozilo mora imati najmanje reduktor i blokadu centralnog diferencijala.Bmw X5 to nema,posto i sam vozim terenca ovde nemoj da mi filozofiras.

Posle ove gluposti nema svrhe raspravljati se sa tobom.

Terensko vozilo je Land Rover,Jeep,Toyota Land Cruiser,UAZ Hunter,Lada Niva,i SVI oni imaju reduktor i blokade diferencijala.Nije poenta imati jak pogon,ne znam ni sta ti znaci al ajde.Kod terenca ti je najbitnije kako se snaga prenosi na podlogu,pa se onda zapitaj kako Suzuki Samuraj od 70 konja moze da prodje se uspenje negde gde ne moze Hamer od 500.

Mnogo si ti pametan

 

 

sta vredi iznositi coveku koji bira kvantitet umesto kvaliteta, kaze o amerima apsolutne neistine i pricha mi da treba da naucim o kolima.

Klise filozofija plati isti kurac malo skuplje pa tvrdi da je tvoj kurac bolji po nekim irelevantnim stvarima.

 

Nema tu nikakve neistine,americka kola imaju losu zavrsnu obradu,jake motore koji trose enormno i koja imaju brutalna ubrzanja samo na pravcu,u krivinama su go kurac i ne mogu se porediti ni sa jednim evropskim ili japanskim sportskim autom.

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim,zato im je i cena takva kakva jeste.

Stvarno mi nije jasno sto se bmw toliko prodaje u svetu,treba ih zatvoriti zbog takvih ljudi kao ti.

 

HA-HA.

Bmw se prodaje u svetu xD

Funny xD

 

statistika 2008 godine. Po prodanim automobilima.

1.Toyota - 9,237,780

2. General Motors - 8,282,803

3.Volkswagen* - 6,517,288 ( tu je i audi)

4.Ford - 5,407,000

 

aha evo ga!! PONOSNO 14-to mesto!

 

B.M.W. 1,439,918

 

hahahah Stvarno nisi upucen uopste? :))

 

 

A bmw... gde je bmw.. hmm

 

Koji su to svi?

 

Sva trojica iz Top Geara. :)

 

I mercedes ima ista tehnoloska resenja,jel to znaci da je ford bolji i od mercedesa?

 

Nope. Fordova divizija Lincolna je u rangu sa mercedesom. :)

STVARNO OZBILJNO LUKSUZNI AUTOMOBILI.

A ne wanna BE luksuzni automobili. Kao bmw.

Radi se o odnosu preformanse, cena, luksus, praktichnost.

Iz tog odnosa je bmw los.

Ti ako uzmes da rastvljas svako osobinu auta na delice ne dobijas generalno sliku.

 

Mercedes dalje bolji odnos nego bmw.

Kao i Audi.

 

 

E ovde dokazujes koliko zapravo pojma nemas.Terensko vozilo mora imati najmanje reduktor i blokadu centralnog diferencijala.Bmw X5 to nema,posto i sam vozim terenca ovde nemoj da mi filozofiras.

 

pa ne znam to je neko tvoje vidjenje, ja video da je bmw u kategoriju SUV-a.

"The BMW X5 is a mid-size crossover SUV sold by BMW since 1999"

To sto je nesto nesposobno da prodje kroz blato ne znaci da nije SUV ( tereneac) nego da je jednostavno nesposoban i sminkerski SUV. :)

 

brutalna ubrzanja samo na pravcu,u krivinama su go kurac i ne mogu se porediti ni sa jednim evropskim ili japanskim sportskim autom

 

Ja ti lepo kazem da je to apsolutna neistina.

To svedoci Ford Sierra Cossworth.

Da si pogledao snimak koji sam ti dao sve bi ti bilo jasno.

43 pobede nosi taj auto.

Na trkama gde su bitni i ulasci u krivine i ubrzavanje i drift.

A trenutno je pomenuti auto evropski shampion drifta.

 

To o cemu ti prichas je Mussle car, koliko puta treba da ponovim? A ne konstatna americka filozofija.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SUV i terenac nemaju veze jedno sa drugim.Bmw X5,Audi Q7,Toyota Rav4,VW Touereg samo izgledom podsecaju na terenca i nista vise zajednicko nemaju sa istima.

Sad pogledaj ovaj video i reci dal bi neki od tih ljutih masina mogle da izvedu ovako nesto

 

Lincoln u rangu sa Mercedesom? :)

Pa mozda samo na Americkom kontinentu,ja ovde ipak daleko vise vidjam Mercedese nego Lincolne.Iako je u Americi Lexus potisnuo Mercedesa a ne Lincoln.

GM prodat u toliko primeraka?Mozda u Americi,u svetu nikako.Toyota je istina najprodavaniji auto tamo zbog ove krize oko goriva,ali GM u svetu je totalna neistina.

 

Ja i dalje tvrdim da iako te sierra je mozda brza i bolja od bmw-a,bmw ce svakako duze trajati,jer oni umeju da naprave kompromis izmedju sportskog auta i putnicke limuzine.

I za kraj,bmw kad hoces nekome da prodas on DRZI cenu,dog ces se sa tim fordom patiti da ga prodas bar upola koliko si ga platio.

Ende

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Elitista

Manje kompleksa, vise cinjenica !

 

Ovo ne pricam da bih vredjao ili bilo sta. Ja zaista naj vise gotivim mustange. Ali treba priznati da BMW pravi neke od tehnoloski najnaprednijih (zajedno sa ostalim luksuznim kolegama : Mercedes, Audi, Caddilac, Lincoln, Infiniti, Lexus, Acura, a da ne pominjem Bentley , Rolce Royce, Maybach... ) automobila u svakom vremenu kad su ti automobili nastajali, pa i danas. Naravno da ce covek vise da plati bmw nego ford. BMW je luksuz a ford je praktican porodican auto, koji i da hoce bilo bi mu potrebno (kao brendu) jedno 10 godina BAREM da i pomisli da udje u isti rang sa BMW-om iz cistog razloga sto se taj brend uopste ne kotira u krugovima luksuznih brendova.

Slicna situacija je WV (tu ne racunam Srpsko poimanje, jer kod nas je i golf 4 ili 5 luksuz) , ciji je Phaeton prvi pravi premium pokusaj da se ugrozi velika trojka. Delimicno uspesan pokusaj, jer MAKOLIKO taj auto bio dobar, on se ne kotira kao premium u toj meri, sada je on mozda popravio donekle sliku o VW kao premium luksuznom brendu, ali je i tako dobar auto bio nedovoljan za tako nesto, barem dok ne izadje jos par generacija. Jos jedan VW koji znatno popravlja sliku o ovom brendu kao luksuznom je Passat CC...

 

VW - odlican kvalitetni brend 1-10................ 10!!!

VW - Luxuzni brend 1-10................ 4!!! (ukupno gledano)

 

E sad SVI luksuzni brendovi su skupi za odrzavanje i imaju skupe rezervne delove. Naravno da ce se redje kvariti nego drugi ali ce takodje svaki ponosni vlasnik platiti odrzavanje i delove na cupriji, sto mu i nece biti tesko jer verovatno ima i stan od jedno 300 kvadrata bar ili par istih, ili jahtu i lep racun u banci pri tom...

 

Moram da se izvinim pojedincima i da kazem da je licno sa moje tacke gledista za srpske uslove i to jedan od lukzuznih brendova koji uz to ne zahtevaju toliko odrzavanja kao pojedini konkurenti u istim klasama.

 

Pokusao sam da sagledam sve ovo krajnje objektivno, ne znam da li sam uspeo , ali trudio sam se...

 

uzdravlje ljudi :pivopije:

 

Manje svadje , vise cinjenica.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Mustang

 

Lepo si ovo sve objasnio :pivopije:

 

@ Josif

 

Jel' onaj Ferrari na prethodnoj strani treba da bude naslednik F430? Zanimljivo izgleda! :pivopije:

 

Sad nadjoh slike novog Saab 9-5:

67015828_c800b54dd5.jpg

67015830_1d8c71f781.jpg

 

Meni se ovo iskreno nesto ni ne svidja, lepsi mi je bio prosli model. No uvek treba videti kola uzivo, tek tada se vide sve linije kako treba. Dosta kola mi je tako delovalo na fotkama bezveze pa sam promenio misljenje kad sam ih video uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad tek videh tekst na autobild.de. Imaju i podatke o motoru (sad da li su tacni to ne znam):

4,5 L V8 motor

570 KS

ubrzava od 0-100 za 3,4 sekunde a maksimalna brzina je 325km/h

Malo su poradili i na potrosnji pa ce trositi 14l na 100km. Nije to lose za ovako jak motor(naravno da je opet mnogo ali za sportaka ovo je odlicno).

Zvanicno ce biti predstavljen na predstojecem IAA Salonu u Frankfurtu u septembru

Ovo ce biti zver od automobila

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fino,mada tih 14 litara je verovatno pri brzini do nekih 150 km/h.Svaki Ferrari je zver,mene najvise odusevljava to sto Ferrari i Lambo ne koriste turbo motore a imaju tako dobre performanse.

 

A ovo je borba titana,Bugatti Veyron vs Mercedes Mclaren F1

http://www.youtube.com/watch?v=tVlbvxd0Q10

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

BRUKA !!! (ferrari), saab OK, nadam se da ce da izadju iz krize posto su sad slobodni.(ako se ne varam).

 

 

 

 

Pazi dosta toga sto je momak rekao je OK s bitnom razlikom da covek ne voli premium brendove i ljude koji ih voze. Pazi ja ne volim vecinu vlasnika tih automobila, posto je velik procenat njih bahat sa kompleksom nize vrednosti koji se pretvorio u lazni kompleks vise vrednosti cim su kupili taj auto. To nije Ok, ali je tako, srpski mentalitet je cudo... Ali ti automobili su preko namenjeni uglavnom gospodi. Mislim i crnac koji je zesca kicerica moze da osvoji loto u USA, i da kupi majbaha 62 sa crno-hromiranim felnama i da ga oboji u ljubicasto i postane pimp. To jeste gotivno, :) :) :) na neki cudan nacin, ali je kompleksaski i ni malo ne ide u korist brenda da ga reprezentuje neko sa tako losim manirima. Medjutim, to nije ciljna grupa istih brendova. Isti fazon kada ciga ili neki nas selja dodje iz austrije/swice/nemacke sa gastarbajtovanja u staroj s klasi (ili eventualno novoj) i kurci se ovde, prica nemacki i `prosipa` internacionalne fazone, a do juce je vozio traktor (svaka cast seljacima, ali ima i kulova), ili eventualno mu rodjaci prose po ulici.

 

Sindrom takvih ljudi je da su oni robovi tih kola, oni ih ne koriste kao prevozno sredstvo od njihovih lordovskih imanja u operu (drasticni plemicki primer), ili dolazak na neki vazan poslovni sastanak, vec kao ultimativni prikaz njihovog dobrog finansijskog stanja , iako mozda zive u tek nesto malo vecoj kuci u okolini Pozarevca ili u blizini ibarske magistrale. Dok prave aristokrate / uspesni biznismeni ili sefovi na primer imaju golf terene i jahte po mediteranu,letuju 3x godisnje na egzoticnim lokacijama i to svojim avionom, kavijar jedu za uzinu,a kada treba da saznaju koliko je sati pogledaju u svoj rolex/ filip patek/choppard ili ulysse nardin od bar 20-30.000e, pa im kola i ne predstavljaju tako veliki finansijski izdatak.. (sad sam udario po generalizaciji, ali ima je dosta u toj formi :) bar kod nas). :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si skroz za ovo sto si napisao. Ja prosle godine kad sam bio u Nemackoj vidjao sam uglavnom gospodu da voze npr. BMW 3 (naravno da ima i tamo izuzetaka). Glupo je uopste gledati ko vozi kakva kola. Bitno je da ti se svidja neki auto, pa ako imas pare uzeces ga. Sigurno nece niko razmisljati pri kupovini BMW 3 da ga kod nas uglavnom voze krimosi, seljoberi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...