Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Guest Шејтанов Чобан

 

 

Pročitah i pogledah sve što ima na temu 1.2 TSI motora. Garancija je 5 godina - i neću ga voziti na trke. Redovni servisi su za 120.000 km 1.500e uključujući i PDV, što je 150e više nego za MPI motor nešto slabije snage, ali opet, manje nego neki dizelaši koreanci :D. Kad se uproseči na 4 godine i na dva servisa godišnje po 15.000 km, izađe oko 150-170e prosečan servis. Ovaj motor je prošao 'dečje bolesti' na Polu, sad se ugrađuje u Fabiu, Jettu, Octaviu, i izrađen je u tiražu 100.000 komada. Razmišljala sam i o onome što je Šejtanov Čoban napisao za njegovog druga za Škodu Jeti i odlučila da se ne upravljam pojedinačnim slučajevima pošto osim nekih gluposti za klimu, ni na jednom forumu nisam naišla na loša iskustva sa ovim motorom. Vi ako nađete postavite ovde, valjalo bi pogledati.

 

 

 

Ниси тражила на правом месту

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=3&t=20133

 

Lomim se već par dana da li da napišem šta mi se dešava sa kolima. Ipak ću napisati, jer mislim da je red da ljudi znaju šta da očekuju. Ako ljudi iz Škode čitaju ovo verovatno će skontati ko sam. Nije ni važno.

 

Prvo bih krenuo od dobrih stvari. Problema sa obrtajima nema više, nisam primetio već skoro 3 nedelje. I to povezujem sa momentom kad sam počeo Evro premium BMB da točim na NIS, a ne OMV pumpi.

Drugo, ako imate neki problem sa Škodom, pravac NBg i AutoČačak. Šef servisa Joca je spreman da se posveti problemu. Kad sam bio tamo drugi put reagovao je odmah.

 

E, sad loše vesti: crkla turbina. Nepune 24.000 km i 7 meseci. Sad čekam da stigne deo. Nadam se da će to konačno otkloniti problem.

 

Postoavni foruasi.

Ja imam novog Yeti-a od septembra meseca 2010. 1,2TSI ambition model... sa njim sam presao do sad 10000km i mogu Vam reci da je superiska, ako ne ides preko 100km/h on trosi 6.5l/100km, ako ides preko ide i na 7.5-8l/100km. Provereno. KAd sam presao prvih 1800km crkla mi je vodena pumpa na autoputu u HR zvao sam servis skodin i sve su organizovali super.... psoto mi je auto trebao da ga ne ostavljam u SL

 

Posle 10-tak minuta vožnje upali se lapmica "EPC", auto uđe u neki "safe mode" i ne vuče uopšte. Stisneš gas do kraja, ubrzanje od 0 do 100 km/h ne postoji, pošto ne može brže od 80 km/h Posle može da ode u razna stanja. Da se upali i "check engine", da se sve lampice pogasi,... Posle gašenja auta, stanje se vrati u normalu, ali i to zavisi. Što duže voziš, duže treba da bude ugašen. Onda upališ, uživaš u vožnji 10 min, i njesra.

I do ovoga se došlo postepeno. Prvo je problem bio jednom nedeljno, a sad je svakodnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. EPC ventil / dizne su problemi na svakom novijem benzinskom turbo motoru, i to zbog goriva. Evo čitam i ovaj i strane forume sada, izgleda da je problematika 'morning hickups worldwide', i to samo na hladan motor... Dobro si me podsetio da pogledam ima li tamo gde idem goriva koje tom motoru treba.

 

 

U svakom slučaju, nije još ništa gotovo dok nije gotovo! Upravo me zvao Opelov prodavac, kukala sam oko lizinga, očekujem da mi malo pomogne... za Nesalomivog koji ne čita - matori gledaj, problem je to što mi traže bris iz grla jer ne poslujem duže od tri godine!! Traže mi žiranta (za leasing?!? Wtf), traže da dam veliko učešće, traže kratak rok itd. Rekoh već, izvoziću još najmanje dva modela pa ćemo onda videti.

 

 

Što se Kie tiče:

 

+ odličan, odličan dizel motor!

+ širok komotan stabilan automobil

+ 6-stepeni menjač, dobar auto za duža putovanja

+ edit: lep auto, divan dizajn, sa svih strana izgleda samo da poželiš da sedneš i voziš

 

- za bilo kakvu opravku kvara u garantnom periodu moram se vratiti u Evropu (Turska nije pokrivena!!!)

- nema tempomata ni u jednoj varijanti

- preskup servis.

- limarija nije pocinkovana. Meni je ovo bitna stavka s obzirom na to da auto neće biti garažiran.

- sedišta su svetlosnim godinama iza Seata, Opela itd. (moj utisak)

- nemaju vozilo u opremi na lageru pa se čeka do 90 dana; nisam pitala ali za porudžbine verovatno uzimaju i kaparu, što meni dodatno komplikuje gimnastiku oko keša.

Edited by Ајлин
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

- za bilo kakvu opravku kvara u garantnom periodu moram se vratiti u Evropu (Turska nije pokrivena!!!)

- nema tempomata ni u jednoj varijanti

- preskup servis.

- limarija nije pocinkovana. Meni je ovo bitna stavka s obzirom na to da auto neće biti garažiran.

- sedišta su svetlosnim godinama iza Seata, Opela itd. (moj utisak)

- nemaju vozilo u opremi na lageru pa se čeka do 90 dana; nisam pitala ali za porudžbine verovatno uzimaju i kaparu, što meni dodatno komplikuje gimnastiku oko keša.

 

-Jebi ga, auto je za evropkso trziste, za Tursku ti verovatni ni kasko ne vazi...

- servis uopste nije skup, mene su plasili sa servisom pa uopste nije bio skup...cak sam dobio dva prva dva servisa besplatno...u odnosu na ostala auta, servis uopste nije skup!

- zar nije garancija za limariju 12 godina? bar je kod mene tako...

- kad sam ja uzimao, imali su vozila na lageru, jedino da sam hteo skroz crni(sto sma prvo i hteo) morao bih cekati 2-3 dana...moguce da sad nemaju, sto znaci da se prodaje kao lud :cool:

 

Ponavljam, daju najduzu garanciju, to me je najvise privuklo, plus izgleda strava lepo :cool:

Motor se bukvalno ne cuje, da ne poverujes. Vozim godinu i par meseci, bio na servisu, sve u savrsenom redu. Da ne duzim, ja sam prezadovoljan :cool:

 

Mada, sad vidim da Pro ceed ima jos manju cenu a da motor nije 109 KS(kao moj) vec 96(ako sam dobro zapamtio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au brate.. budes li tako gledala nijanse, neces uzeti ni jedan auto!! Kao kad trazis devojku bez mane, toga nema!

Jedna stvar: sa svakim automobilom ces imati problema, kao i prednosti i mane u odnosu na neki drugi automobil!!

 

Vec sam pre nekim posotm rekao da ne znas sta hoces!

 

Da imam odobren kredit 15 soma, odma bih znao sta bih uzeo!

Na primer:

Ne bih kukao sto BMW ima aluminijuski zadnji trap - pa se isti jebava,

sto mu je nisko karter - pa moze cesto da se zakaci - sto te ostavlja bez ulja, (na nasim putevima, veoma lako, sveci se desavalo vise puta)

sto su skupi delovi za BMW, jos skuplje opravke,

sto mnogo srce goriva,

sto je skupa reg,

sto se BMW krade - pa placas kasko po posebnim tarifama,

sto bi taj BMW za taj kes morao biti polovan,

sto je tvrd,

sto mu je servo malo tvrdji (ali to ima veze i sa sirokim felnama 18" +, jbg ne idu manje na bembaru XD)

sto ima zadnju vucu, pa je tobos nesposoban po snegu..

Odma bih uzeo BMW, sa svim tim pomenutim "manama" i drugim .. Zato sto "svrsavam" na taj auto.

 

Znaci treba da kupis auto koji ti se svidja, i sa njim ces biti srecna! Zatvoris oci i ono sto prvo zamislis to kupi.

 

Ulozio sam dosta u cetvorku, ali sam srecan sto vozim VW, i sto se tradicija sa nemackim autima nastavila.. Otkad sam polozio kupujem i vozim nemce i tako ce ostati. Para ce uvek biti, treba zadovoljiti srce.

 

Evo moj drugar, ima Citroen Dijanu, vec 5-6 god. Auto je sedamdeset neko godiste. Znas ti koji je to krs od auta? Njega je sa kupovinom i sa svim sto je do sad radio na njoj kostala preko 10 soma jura. Ali on je srecan. A covek nema "osnovne" stvari u istom autu. Klimu/servo/prostor. Ja kad sednem na suvozacevo mesto, guramo se laktovima.

Takodje bih naveo da kod njega u porodici svi voze francuske automobile (C3, C5, saxo, clio) Ljudi to vole i to voze i srecnji su.

 

Evo ti i Sejtanov Coban kao primer. Covek zna sta hoce. Audi A3 1.8T ili Honda Accord :)

Takodje imaginos je isto znao sta je hteo i protego se za kes koji je imao .. Routasydan isto tako.

Zajebi detalje i komentare drugih. Sednes u auto i vidis da li je to to sto zelis ili ne.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Царе,све ове 'бољке што си навео за бмв има их и алфа па је не би возио због знака :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to to. Alfa je italijanska, totalno drugaciji dizajn, drugaciji smek. .

 

Milion puta sam ponovio, volim nemacki hladan, ostar, gotovo kockast dizajn spolja.. U jednostavnosti je lepota. A sa druge strane perverziju od unutrasnjosti!!

 

Znaci ovakva alfa ne postoji:

 

DSC00610.jpg

 

DSC00722.jpg

 

Btw, auto star 10 godina, a opet izgleda bolje od mnogih novih na trzistu.

Edited by Nazzgul
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Није сад да нешто браним алфу,али и сам сам возио бмв 5 ког да будем искрен нисам волео,сада бих пре узео алфу 159 него бмв 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Feniks

Tako je nažalost, za Aziju svejedno moram uzeti poseban kasko, zato to nisam ni pominjala. Servis za tvoju Kiu koja je bezinac i ovu koju sam ja gledala koja je dizelašica, se debelo razlikuju! Ali pisala sam o tome ranije, a imam i negde cene za dizelašice da vidiš koje su cifre da ti se zavrti u glavi. Što se garancije tiče, ja neću da je koristim ali želim da je imam :D shvatš šta sam htela da kažem. Znači neću da vidim uopšte više dilera dok ne izvozim auto i prodam ga.

 

 

 

Au brate.. budes li tako gledala nijanse, neces uzeti ni jedan auto!! Kao kad trazis devojku bez mane, toga nema!

Jedna stvar: sa svakim automobilom ces imati problema, kao i prednosti i mane u odnosu na neki drugi automobil!!

 

Vec sam pre nekim posotm rekao da ne znas sta hoces!

 

 

Gledam i imam pravo da gledam nijanse jer ja kupujem i jer mi pare ne padaju sa neba. Prema tome gledam nijanse.

Ne tražim auto bez mane tj devojku bez mane, već tražim onaj koji mi u najvećoj meri odgovara, za najbolju cenu! Zar to nije suština ovako velike i bitne kupovine?

 

To što si ti rekao da ja ne znam šta hoću, hvala ti lepo ali ja tačno znam šta hoću :D

 

 

Zajebi detalje i komentare drugih. Sednes u auto i vidis da li je to to sto zelis ili ne.

 

 

Ti izgleda ne čitaš moje postove, a svejedno strašno voliš da odgovaraš! :haha: Svašta.

 

Imala sam nekoliko test vožnji već i naravno da bez test vožnje mi ne pada na pamet da obavim kupovinu. Pa i cipele kad kupuješ mora da se proba, a kamoli za auto! :D

 

@Šejtanov Čoban

Za Alfu se slažem, uživanje je voziti je, samo je Alfa skup sport. Pre u neku besnu Hondu bih skrkala pare nego u Alfu, sa današnje tačke gledišta. Ili npr Subaru - ludnica od auta.

Edited by Ајлин
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Алфа ти је по возним карактеристикама слична бмв-у,а и исте бољке имају.лоши трапови

хонда је хонда јебига,још ако је тајп ер онда пушите га остали фазон

субару је прекид ауто али у србији лоша сервисна мрежа зато га не бих узимао

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je perverzija:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas597908/bmw_635_csi/#0

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=13411&pid=147285&st=0entry147285

 

sestica 3400cm3 218KS a reg: 61628.00 dinara, zato sto je mator xD

 

Jedino sto je lik odvalio cenu, 8 soma jura, brate, zajebavas?!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Алфа ти је по возним карактеристикама слична бмв-у,а и исте бољке имају.лоши трапови

хонда је хонда јебига,још ако је тајп ер онда пушите га остали фазон

субару је прекид ауто али у србији лоша сервисна мрежа зато га не бих узимао

 

Da... samo je lepša i udobnija. :haha:

Sećam se ona 156 prva generacija, to je toliko nabudženo bilo da je letva volana menjana dvaput godišnje

 

 

Za Subaru me duša boli što je tako loša organizacija, za taj auto ni sekunda ne bih razmišljala da pljunem pare.

Vidi mačku :wub:

 

 

2010_subaru_impreza-wrx-cosworth_f34_ns_52510_717.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dobijas probnu. Fazon, godinu ili dve uvek moras da vozis sa iskusnim vozacem pored sebe i nema nocne voznje!! Jbg! SMor!! ZNam!! Ali zato, fazon moze, koliko sam skapirao, da se vozi i sa 17 god.

 

@Routasydan

 

Auto mojih snova, samo 7 soma:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas975585/bmw_318_cupe_haman_carbon/

 

Jebem mu mater, da sam sacekao malo, sad bih birao bembaru.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dobijas probnu. Fazon, godinu ili dve uvek moras da vozis sa iskusnim vozacem pored sebe i nema nocne voznje!! Jbg! SMor!! ZNam!! Ali zato, fazon moze, koliko sam skapirao, da se vozi i sa 17 god.

ne mora da znači... ako je upisao po starom (a pretpostavljam da jeste) onda bi trebalo da dobije normalnu dozvolu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prethodne nedelje se vozilo ovo čudovište:

 

VW_Passat_Variant_B7_2.0_TDI_BMT_DSG_Highline_Deep_Black_Heck.JPG

 

 

Zveknusmo ga na 180 po auto putevima, malo koleginica malo ja, ne da ide nego leti.

 

Unutra je 2.0 TDI i automatik DSG na šest brzina, od opreme ima sve sem kože. Trebalo mi deset minuta da se priviknem na tehničke mogućnosti i da pohvatam gde se šta pali. Sad, za mene je malo dosa'na vožnja bez ručnog menjača, ali to sam samo ja. Za posao je dušu dao jer možeš da čantraš npr preko telefona, tempomat + kruzing ctrl = mozak na otavu. Prelećesmo 300km k'o ništa. :D

 

Evo kako izgleda iznutra:

 

2m48wow.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аутоматик је закон, мануелни мењач смара, нећу да мислим :haha:

Шта би на крају за твоју машину? Много сте се расписали, а ја у гужви, тако да нисам много пратио расправу на последњих неколико страна. Од свега понуђеног најмање ми се свиђа Астра, мада мислим да нећеш погрешити шта год да узмеш. И да, Субару FTW :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazala sam preostale test vožnje za čim se vratim u Bg. Knjigovođa skuplja papire za leasing :haha: mukica. Zapala joj Poreska ponovo. :haha:

Onaj Subaru što sam postavila je limited version i košta nešto ispod 50 hiljada funti. Sitnica :pivopije: Ne mogu da zamislim kakav je osećaj zgaziti je malko

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj 2.0 TDI je opako dobar motor, ide nenormalno dobro. Moj prijatelj ga ima u Octaviji, varijanta sa 140 KS (koji ide i u Golfa 5) i ono ide kao nevreme, a trosi smehoteka malo goriva.

 

Golf 5 sa tim motorom ulazi u najuzi moguci izbor za moj sledeci auto :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...