Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Stigle su i prve ponude za potpuni kasko.

 

 

 

Znači 730 im majki hebem, 730 EUR košta kasko za onog Leona 1.2 turbobezinca! A zamislite, da je još neki jači motor... :icon_ne:

Za Astru je 460 i ovi korejaši su tu negde vrzmaju se oko 440-450. Ovo je sve potpuni kasko, sa 5% učešća.

 

 

 

Čekam još dve ponude. Dunav mi tražio snagu motora, da li ima GPS, da li ima mehaničku zaštitu i koju, cenu, od koje lizing kuće uzimam.... u kojoj boji... bris iz grla... tako da sam ih eliminisala. Došlo mi da mu napišem 'a šta tebe boli'... ali sam samo izignorisala. Neka gnjave nekog drugog, ionako ih svi redom pljuju po forumima da su najgori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ti je toliko bitan kasko kad vec kupujes na lizing? Ako ti ukradu kola mozes da se slikas sa parama i kolima. Uzmi najjeftinije i to je to.

 

Danas sam isao po saobracajnu dozvolu i ladno nema godina proizvodnje. I sad kako kad prodajem kola, sta da radim?!?!? Moracu da nadjem nekako kopiju stare saobracajne, ugovora o kupoprodaji ili bilo sta gde pise godiste i broj sasije/motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam, ali uzmes najjeftiniji i to je to. Mi smo uzeli od Uniqa, ali zajebali smo se, bila je bolja ponuda od onih (ne znam kako se tacno pise) wiener sted... jebem ih u ime :D

 

A jesi li ti svesna da ako ti ukradu kola ti ne dobijas nista, mozda cak njima nesto placas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

E sad cu malo da vas izmracim..

 

Upravo zbog takvih stavova, se nasa zemlja raspada. Nema nikakve proizvodnje, a sto se i pojavi, propadne na trzistu zbog malog tiraza. A nemac ne razmislja tako! Nego prvo vidi i razmotri domace, pa onda sve ostalo.

 

Inace, kad se nesto slabo prodaje onda niska cena diktria i los kvalitet.. pa sve to u paketu ne prodje bas dobro..

 

Mada, priznajem da se ovaj Punto iz KG, prilicno, na zavidnom nivou prodaje, ali mislim da je to vise posledica toga sto ljudi nemaju kesa za bolje.

 

Зашто онда не купиш домаћи ауто?

Ја јесам у фазону купујмо домаће,али не и аутомобиле.Јебига знамо сви каква нам је ауто индустрија.А опет слађе ми је да поједем домаћу чоколаду него милку,пре ћу јести чипси него онај усрани принглс који кошта као ђаво а није ни за курац.Значи ли то да немац који купи јапански ауто аутоматски постаје издајник?Не,то је могућност избора,ти за своје паре можеш купити шта желиш.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

True-gentleman-you-say.jpg?imageSize=Large&generatorName=Troll-Face

 

Brate, je l' to treba da implicira i svima nama obznani da si jeb'o nešto? ;) Evo da iskoristim priliku da kažem koju narodnu na temu dizajna enterijera - "kad čeljad nisu besna, kuća nije tesna". :pivopije:

 

Nego, šta bi bio najbolji izbor do 5K evra, još bolje ako ide ka 4K+-?

Ford Focus?

Toyota Corolla?

Honda Civic?

Fiat Stilo?

Peugeot 307/406?

Citroen Xsara/C5?

Mercedes A class?

Opel Astra/Vectra?

VW Golf4/Bora?

...

Nešto drugo?

 

Znam da sam izmešao klase i filozofije automobila, ali ako vam treba allrounder, sa ipak naznakom na grad i 10000-15000km godišnje, da je dovoljno kvalitetan i da nije preskup za održavanje, da je OK u vožnji, ne traže se sportske performanse, ali ne baš ni kao autobus, da nije toliko na meti lopova i preskup kasko, da je do 2Kcm3 ili bolje manje, šta biste vi ondak izabrali i zašto? Da li dizelaš? Da li čist benzinac? Gas, metan?

Edited by B@K@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, iz licnog iskustva ti mogu reci da je kao prvo najvaznije kupiti automobil sto bolje ocuvan. Jebes marku, performanse i opremu ako je lose odrzavan. Zatim, ja takodje prelazim oko 15.000 km godisnje, imam dizel i odgovara mi. Trosi 5-6 litara, zaboravis kad si sipao. Snaga je ok (110ks) tako da imam i performanse i potrosnju. Benzinci su jeftiniji, ali ih je i posle tesko prodati, pa cak i sa plinom.Znaci ja sam pre za dizel. Zatim klima. Bez nje ne uzimaj pa da ti sve poklone automobil. Nema sanse da ga posle prodas, a i da ne pricam koliko klima znaci preko leta kad je vrucina.

 

Ja bih izvukao tri favorita:

 

1. Focus - dobar automobil, nisam cuo da je neko imao nekog loseg iskustva. Dizajn se nekom svidja, a nekome ne. Meni je lep. Samo treba izbegavati USA modele kao i benzince (ukoliko zelim da ugradis posle plin). Ne kradu se, nisu skupi, solidno se prodaju, ali malo brze gube na ceni. Uglavnom svi imaju jako lepu opremu. Za preporuku je motor 1.6 TDCI koji ima 90ks, ne kvari se a sasvim lepo ide, malo trosi.

 

2. Golf IV TDI - meni licno lep automobil, malo trosi, lepo ide, kvalitetan, delova i servisa gde hoces, lepo se prodaje. Mada je to sto je zanimljiv lopovima pa bi ti kasko bilo skupo, a ako nemas garazu vec bi ga drzao na ulici, onda je mozda bolje da ga zaobidjes. Svi TDI motori su dobri, benzince treba izbegavati (potrosnja) a takodjer i dizelas sa oznakom SDI (slab motor)

 

3. Opel Astra - takodjer lep automobil, pouzdan, lepo ide, ne kvari se csto, odrzavanje jeftino, majstora koliko hoces kao i delova. ne krade se, odlicno se prodaje kao polovnjak. Odlicni su im i benzinci i dizeli (mada treba izbegavati GM dizelase, Isuzu i Fiatovi su odlicni), mada ja bih tu rado uzeo dizelasa. Recimo 1.7 DTI ili 1.7 CDTI. A takodjer i 2.0 DTI je dobar, jak.Ne krade se tako da kasko ne bi bilo skupo. Jedino sto mi se ne svidja je boja pozadinskog osvetljenja na intrument tabli. Ali to je najmanji problem. E da, kod Opela treba paziti da se uzme auto od druge polovine 2000.-te godina pa na ovamo jer od tada su poceli da cinkuju limariju.

 

Vectra ti je prevelika za grad, ali ako imas porodicu ili potrebu za tolikim automobilom onda nije losa. moja rodjena sestra ima taj model pa mogu da ti detaljnije opisem ako te zanima. Isto vazi i za VW Bora

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja iz mog ličnog iskustva mogu da ti kažem koju reč o civicu.

moj je šesta generacija, 2001, benzinac, 1.4iS motor, 90KS, pretežno ga vozim po gradu za šta je super, a može da potera sasvim fino i po autoputu.

potrošnja između 6 i 7 na otvorenom, a do 9 po gradu.

nije skup za održavanje, mada delovi jesu skupi ako nešto rikne, ali meni je za nešto više od 2 godine otišo jedino lager, bio je oko 6000rsd...

moj je u full opremi, znači kožna sedišta i volan, klima, parking senzori, el. podizači i retrovizori, alu felne, svetla za maglu...

meni je kul što ih nema puno kod nas, ovde u nišu pored mog ima možda još dva ista, ostali civici su ili četvorke sa početka devedesetih ili poslednja generacija (osma).

 

evo par sličica:

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2675/26/19/516992810/n516992810_2080042_2409086.jpg

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2675/26/19/516992810/n516992810_2080043_5532210.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2675/26/19/516992810/n516992810_2080044_2412147.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2675/26/19/516992810/n516992810_2080045_1735055.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2675/26/19/516992810/n516992810_2080046_2177039.jpg

 

od ovih ostalih koje si naveo ja lično bih razmatrao jedino focusa i corollu, eventualno a klasu...

vw i opela ne volim, citroen i peugeot su kul ali ih ne bih uzimao, stilo sa troja vrata lepo izgleda ali mi je enterijer blago rečeno očajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaboravio sam na Hondu, odlican automobil Ako bih jednog dana dosao do nekih para, Accord bih odmah pazario. Jako kvalitetan automobil, nikad nisam cuo da jeneko imao problema sa Hondom.

 

Corola je jako kvalitetna, ali iskreno meni se ne svidja. Nikako. Extremno dosadan automobil ... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, hvala na brzim i iscrpnim odgovorima. Ovako, već par godina se kanim da kupim novijeg polovnjaka, a u međuvremenu vozim ove od 20&kusur godina... Da imam za novo - nemam, a ni onda ne bih bio 100% siguran da li mi se isplati. Što se ovih do 10 godina starih polovnjaka tiče, naslušao sam se i nagledao svakojakih priča i primera, i (polu)pozitivnih, i negativnih.

Lično sam imao prilike da se sretnem, vozim i čujem iskustva iz prve ruke (sve ovo zajedno) o nekoliko polovnjaka:

 

-Renault Clio - cura ima i često ga vozim, mali je i ne preudoban (meni reno4 bila udobnija :haha: ), 1.2 benzinac, fali mu snaga, stalno neke cake sa njim, zeza struja, crkava sijalica u faru, ponekad iz čista mira gubi gas, što se rešava tako što se isti prvo otpusti, pa ponovo doda i tako... Sve u svemu, nisam zadovoljan.

 

-Fiat Stilo - zet ga je skoro kupio, navodno sa 54000km, iz Nemačke doteran, stvarno deluje očuvano, limuzina sa 4/5 vrata (meni se ovako nije sviđala, ali sad iz ličnog iskustva mi je solidno lep), benzin 1.6, solidno ide (ništa posebno, teža karoserija od Brava sa 1.6 motorom, koji sam takođe vozio, pa time i sporiji), ali ono što mi se najmanje sviđa je jako loš osećaj u automobilu, volan se bojim da stisnem jer mi je plastika jeftina i deluje krhko i taj osećaj se proteže na ostatak enterijera. Inače, prostora koliko hoćeš, kažu da je 1.9JTD sjajan, i sad nisam pametan. Ono što odbija je što da ima pola Swrbije.

 

-Opel Vectra - Ima ga buraz, 2.0DTI, karavan. Ono prešlo boga oca, nije baš najtiši, ali solidno povuče, malo su mi neudobna sedišta, karavan izvedba mi je ružnjikava, solidno se kvarucka, ali nije skupo održavanje. A veliki je za grad, to jeste. I ima ih opet koliko hoćeš, nekako mi je pijačarski model.

 

-Mercedes A klase - Drugi buraz kupio prošle godine, 1.4 benzinac, solidno i povuče za tu kubikažu, prostran i solidno kvalitetan enterijer, nazad gomila mesta, fin osećaj u vožnji jer si izdignutiji od puta, nešto kao terenac/SUV, nije mu se kvario, samo malo majstora hoće i zna da ga radi, a solidno zacepe (za redovan servis)... Ono što je problem je što je previše tvrd, posebno za naše puteve.

 

E sad, ove automobile koje sam u prethodnom postu naveo, to su otprilike oni koji mi se sviđaju i koje sam gledao, ali stvarno ne umem da se odlučim. I nisam pametan, da li da tražim od vlasnika odavde (s jedne strane je već vožen ovde i proveren, ali sa druge - što bi ga prodavao ako se pokazao dobrim), ili na placevima (tu tek nisam siguran, opšti je zaključak da može da se desi da dobiješ solidan automobil, ali može da se desi i da dobiješ na lotou), ili pak da cimam nekog da mi uveze, po preporuci (tako je zet uradio, Stilo ga je izašao 4500 evra, ali je tu loše što niti si probao, niti sam pogledao i omirisao to za šta daješ solidnu kintu).

Znam da na sve ovo postoje i druge strane medalje, i da ne vredi previše promišljati, zato i pitam da saberem utiske, pa ću jedared prelomiti, pa kud puklo da puklo.

 

E da, necko, lep ti je Civic, samo ovi koje sam ja gledao su od 2001, onaj noviji model, sa izdignutim menjačem i oblijom linijom. Imaš li iskustva sa njim?

@Routa - lep je tvoj golfič, ne bih se ni ja bunio, imam garažu u PA, ali u BGu i okolo, nisam siguran u ostavljanje i tako to. A i teško je naći dobar odnos automobil-kog-nema-svako/pouzdan-i-jeftin-za-održavanje. Nekako i sam naginjem Focus.u, samo nisam se sretao sa 1.6TDCI motorima, osim na ovom valjda FocusuII, od 2004-5, ali su oni svi sa cenama preko 5K, pa čak i 6000evra?

Ovi stariji su 1.8TDDI i 1.8TDCI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaboravio sam na Hondu, odlican automobil Ako bih jednog dana dosao do nekih para, Accord bih odmah pazario. Jako kvalitetan automobil, nikad nisam cuo da jeneko imao problema sa Hondom.

 

 

Kum je uzeo na poslu Hondu Accord, strava auto zaista..ne kvari se, super izgleda, zaista sjajan auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, u pravu si, zaboravio sam da imas budzet do 5k. Ne znam, G4 je meni sasvim OK, ja sam zadovoljan. A inace izbegavao bih placeve, bubanj potok i slicno, gledao bi da uvezem iz inostranstva preko nekoga. Bitno je samo da nadjes nekoga preko koga su vewc uvozili ljudi i imali pozitivna iskustva. Focus I je dobar, ali nekako sad izlazi Focus III i bojim se da ce mu drasticno pasti cena. Ili da sacekas da se to desi pa ga kupis za malo para. Ali Focus I ima tako gadnu unutrasnjost, da bacis peglu.

 

U svakom slucaju mislim da je najbolje kupiti najbolje ocuvani primerak koji nadjes. Dzabe ti G4 ili Honda ako je neki manijak unistio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Узмеш ауто који је у најбољем стању.

То је најлогичније и правилно размишљање.

Немој бити србенда па узети растуреног голфа јер је голф,а пљунути на очуваног опела.

Много људи не конта да данас сви праве квалитетне аутомобиле,нијансе су у питању.

Мени би најдраже било да постоји голф са ЈТД мотором.

Ако већ пазариш дизел мораш добро да гледаш да није враћана километража јер се они возе до бесвести,мало их налицкају пред продају па изгледа као до јаја ауто.

Што се тиче мерцедеса а класе,то није мерцедес.Обично говно које кошта као ђаво.неки фазон као смарт фор фор.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, necko, lep ti je Civic, samo ovi koje sam ja gledao su od 2001, onaj noviji model, sa izdignutim menjačem i oblijom linijom. Imaš li iskustva sa njim?

znaš kako, ja sam prvenstveno gledao da kupim upravo taj model, ali su oni bili tad nešto skuplji (7 i nešto k pa na gore) a i naleteo ovaj tako da sam njega uzeo.

otprilike iste benzinske motore nose, znam da ih ima dosta kod nas koji su isto 1.4iS kao moj, tako da sa tim ne bi trebalo da ima problema... što se tiče dizela u njega su ugrađivali 1.7CDTI isuzuov motor, koji je sasvim dobar koliko ja znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne bih kupio nista od navedenog. Realno za taj kes, tesko da nadjes ocuvan primerak. Sve su to automobili sa oko 10 god staza, i sa gomilom kilometara pod sobom (sto svakome neces ni videti na satu, jer vecina vraca kilometrazu).

 

Na tvom mestu, ja bih se jos strpio, a u medjuvremenu skupio jos kesa. Za malo veci kes (3-4 soma vise) mozes da kupis dosta bolje vozilo, mozda cak i novo, ako nisi mnogo zahtevan, a citajuci tvoje postove realno nisi!! Znaci, naveo si realne mane nekih automobila, a opet bi ih mozda uzeo..

 

Takodje, ne znam da li si svestan toga da ne mozes sav kes da odvojis za kupovinu automobila. Prilikom kupovine polovnjaka barem soma jura planiraj da ulozis u auto. Znaci veliki servis, neke sitne popravke, kurac palac,.. .

 

Opet prilikom kupovine polovnjaka, savetujem ti licni odlazak u Svajcarsku ili Nemacku.. U tom slucaju bi bio 90% siguran da je istina ono sto ti nude. Znaci male su sanse da ti tamo laziraju limariju i kilometrazu, a to ti je najbitnije!!

 

Takodje, zamolio bih te da se ne naljutis za moje iskreno misljenje, ali ja ne bih bacio 5 soma na "krseve". . .

 

Znaci poenta je uzeti novo ili nesto do 3-4 godine starosti. Poz!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Много људи не конта да данас сви праве квалитетне аутомобиле,нијансе су у питању.

 

 

Ja kao laik sam to davno shvatio, ali ne vredi tupavim ljudima govoriti, vecina to ne shvata, sta ces, zive u proslosti...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne bih kupio nista od navedenog. Realno za taj kes, tesko da nadjes ocuvan primerak. Sve su to automobili sa oko 10 god staza, i sa gomilom kilometara pod sobom (sto svakome neces ni videti na satu, jer vecina vraca kilometrazu).

 

Na tvom mestu, ja bih se jos strpio, a u medjuvremenu skupio jos kesa. Za malo veci kes (3-4 soma vise) mozes da kupis dosta bolje vozilo, mozda cak i novo, ako nisi mnogo zahtevan, a citajuci tvoje postove realno nisi!! Znaci, naveo si realne mane nekih automobila, a opet bi ih mozda uzeo..

 

Takodje, ne znam da li si svestan toga da ne mozes sav kes da odvojis za kupovinu automobila. Prilikom kupovine polovnjaka barem soma jura planiraj da ulozis u auto. Znaci veliki servis, neke sitne popravke, kurac palac,.. .

 

Opet prilikom kupovine polovnjaka, savetujem ti licni odlazak u Svajcarsku ili Nemacku.. U tom slucaju bi bio 90% siguran da je istina ono sto ti nude. Znaci male su sanse da ti tamo laziraju limariju i kilometrazu, a to ti je najbitnije!!

 

Takodje, zamolio bih te da se ne naljutis za moje iskreno misljenje, ali ja ne bih bacio 5 soma na "krseve". . .

 

Znaci poenta je uzeti novo ili nesto do 3-4 godine starosti. Poz!

3-4 soma nije malo veći keš, nego skoro duplo onome što ima.

molim te ne zanosi se.

i to da barem soma jura moraš da uložiš u polovnjaka kad ga kupiš ne mora da bude tačno ako odradiš dobru kupovinu.

ja kad sam uzeo mog jedino što sam uložio u auto je veliki servis (ulje, svi filteri, kaiš, španer) i to sve me izašlo oko 11k dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Назгуле па и нормално да је да се наведу реалне мане?

Ја се не сећам да си ти навео неку реалну ману за свој ауто па си се за кратко време накукао да ти стално нешто цркава.

3-4 хиљаде нија мала ствар,стварно можеш узети пристојан ауто за тај новац,али исто тако можеш узети пристојан и за суму коју је навео.Од бољег увек има боље,па колико пара толико музике,ако се не зајебеш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome je i poenta, ja sam svestan šta otprilike može da se kupi za taj novac, to je auto od 7-10 godina starosti koji ili će da bude očuvaniji i pouzdaniji na uštrb imidža, ili kupovina vođena srcem i estetskim (diskutabilnim) principima, gde se dobija više kulisa nego upotrebljiva makina. Zato i pitam za neka vaša lična iskustva, ili priče iz prve ruke...

...e'o, pokušavam da pišem, ali n'umem da sročim, pisaću kad se ostrejtim...=)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao sto sam rekao i AJLIN, treba da kupis ono sto ti se svidja!! Samo u tom slucaju ces biti srecan. ZNaci slusaj srce!

 

Ortak prosle nedelje uzeo alfa romeo alfetta gtv 1977 godiste. Veceras sam ga video.. NEREALNO KAKO JE DOBAR!! PRELEP AUTO!! NE MOGU DA VERUJEM! SVRSIO SAM KAD SAM GA VIDEO!!! Auto je bolesno ocuvan, enterijer ko nov, limarija skoro savrsena, samo par udubljenih detalja. Farba odlicna, ima lepe celicne felne, presao samo 130 000km, sto se odma vidi da je istina, po ocuvanosti. Motor sija.. 2000cm3 i 130 KS, zadnja vuca. Prodavac ga provozao sa istim 180km/h, da mu demonstrira u kakvom je stanju auto.. Ne mozete ni da zamislite. Platio ga samo 2900 EUR. ZNaci dzabe.. Stvarno cu druzenjem sa njima poceti i ja da se lozim na old timer-e... Inace, kaze da ga nikad nece prodati. Lik obozava alfu montreal, ali i alfetta koju je uzzeo je perverzija. Meni je cak alfetta gtv i lepsa od alfe motreal, mada montreal-a nikad nisam video uzivo.

 

Ovako izgleda alfetta gtv: (potrudicu se da uskoro slikam bas njegovu, mada na slikama ne ispadne kao uzivo)

 

102895d1210966847-alfa-romeo-alfetta-gtv6-1980-1987-worldwide-registry-thread-r001-035.jpg

 

2008-alfa-romeo-169-4_460x0w.jpg

 

alfettagt79.jpg

 

103467d1211379308-alfa-romeo-alfetta-gtv6-1980-1987-worldwide-registry-thread-p1000574_1922814375.jpg

 

 

BOLESNO DOBAR.

 

Inace, auto je dosta nizak, znaci ja oborim sediste do dna (na najnizi stepen) i opet udaram glavom u plafon.. Nije bas za visoke..

 

Jbt moj golf IV je ruzan auto za ovo!! To mi je bio jedan od prvih komentara........ Aaaaaaaaaaaaaaaaa!!

Edited by Nazzgul
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...