Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

 

Inace, onaj FM transmiter nije losa stvar, podesio sam dobru frekvenciju, zvuk sasvim solidan, sljaka lepo, a niko mi nece obijati Bukefala da ukrade uredjaj. Zadovoljan sam

Misliš na ono što ide u upaljač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na ono što ide u upaljač?

 

Da, i zaista nije losa stvar. Imam fabricki radio koji mi se idealno uklapa u tablu + ovako niko nece da mi obija djuntu jer odmah vidi da je unutra stari kasetas. U transmiter mozes da ubacis SD karticu ili USB memoriju (mora biti FAT32 nikako NTFS) i recimo ja sam podesio frekvenciju na 88.0 FM i radi sasvim lepo.

 

Mislim da je bolja stvar i od kasete

 

 

@ necropol: to sto si ti video je obican CD plejer, nema USB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i zaista nije losa stvar. Imam fabricki radio koji mi se idealno uklapa u tablu + ovako niko nece da mi obija djuntu jer odmah vidi da je unutra stari kasetas. U transmiter mozes da ubacis SD karticu ili USB memoriju (mora biti FAT32 nikako NTFS) i recimo ja sam podesio frekvenciju na 88.0 FM i radi sasvim lepo.

 

Mislim da je bolja stvar i od kasete

 

 

 

Imam ga i ja, odlična stvar. Samo što u moj ne može kartica, ali može USB ili MP3 plejer. Moram probati na 88, moj je podešen na 90, lepo radi, ali ipak ima neki slab signal ta frekvencija, kad isključim transmiter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Имам на телефону фм тренсмитер,јако добра ствар.Набацам брдо музике и пичи.То сам извалио релативно скоро стога сам побацао све дискове који су ми заузимали место.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde u Beogradu mogu da nabavim ovaj model plejera?

 

DEH-2200UB

 

DEH-2200UB_reg.jpg

 

Ako ne patiš preterano za tim iPod priključkom, mogu ti ja prodati moj Pioneer koji eno ga stoji u fioci i mislim čak da je još pod garancijom.

Prošle godine sam ga pazarila zbog tog USB-a, mnogo pametna stvar i nedostajaće mi.

 

 

Sad na ovim kolima koja čekam imaću iPod out ali ne i USB.

Muzička industrija uzvraća udarac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen DEH-2320UB u petak, već instaliran u kola. ;) Burazer je tražio baš USB ulaz, ispalo je da nigde nema jeftinijih modela sa time. Zvuči odlično, prejak je, prozori odoše u kurac pre odvrtanja do kraja. Opcija za zvuk pun kurac, EQ, loudness, fade, balance... A i lep je. :D

 

PIONEER-DEH-2320UB.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si prošao, vidiš ipak cene padaju. Kad sam kupovala plaćen je oko 95 e.

 

 

 

Ajde da mi pomognete, ako ste voljni naravno, da napravim ratni plan B, u slučaju da mi pušing ne prođe kod lizing kuće. Da, da, još uvek čekam odgovor!

 

Dakle: šta biste i zašto gledali na B.Potoku za zadate pare (4k EUR)?

Preferencije znate. Karavan, sa kukom, dizel.

Posebno me zanima, polovne Astre, za i protiv, i šta još ulazi u obzir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

астра

шкода

фиат (стило)

 

чуо сам добре ствари о шкодилацима у последње време, астре за те паре и мање мож да нађеш само до 2000., прешле око 150-200к (што није неки спектакл за њих). шкодилак (са слабим мотором), вероватно око 2003-2005 годишта и фиат слично томе (али не знам са којим мотором)

користи:

http://www.polovniautomobili.com

имају одличну детаљну претрагу/филтрирање, а понекад се стварно појављују одличне понуде.

 

у б. потоку бих гледао само неке снаје ако има. б. поток је легло крадених прелакираних хаварисаних крнтија.

Edited by Генеральный

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sisus

Ti si i dalje za Astru, čak i u polovnoj varijanti?

 

@Generalni

Hvala, gledala sam polovneautomobile sajt. Pa da, i ciljam na to 2002+/- ako može bez elektronike jer je na Astrama prvih generacija to najslabija stvar koja može skupo da me košta. U toj varijanti mi ne bi smetalo da je kilometraža tolika kolika je iz prostog razloga što keša više nemam, a i da imam pitanje da li bih više dala za polovan auto u ovom momentu... Stilo dizelaš mi se oduvek sviđao ako se ne varam to je motor isti kao u starom Bravu, a to je isti kao u Alfi (ako se ne varam - ako ima neko ko zna tačno, rado bih saznala nešto informativno na temu tih motora a da ne moram da kopam :pivopije: ) pa eto, ko zna a ne mrzi ga neka napiše štogod!

 

 

 

 

I da ne brinete, u ratnom planu B učestvuje moj majstor 'pod ruku' kao glavni glumac. Ja sam samo finansijer filma kojeg nadam se, nećemo gledati jer će verovatno sa lizingom sve biti okej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sisus

Ti si i dalje za Astru, čak i u polovnoj varijanti?

 

 

 

 

 

 

Pa samo se nadovezujem na Generalni post. :haha: Pošto smo mi uzeli za 3750, doduše, od poznatog prodavca, pa nam je zato i spustio cenu. Ali tražio je za nju 3950, zato znam da se može naći za oko 4000, a 2002. je godište.

 

A motor u Stilu ti je 1.9 JTD. Kažu ljudi, jedan od najboljih evropskih dizel agregata, čak ih je i Mercedes ugrađivao u neke svoje serije (kao i Alfa). Ne troše mnogo, a mogu da pređu jako puno. Doduše, isto važi i za Astrin 1.7 DTI Isuzu motor, ali on ti je lenj, koliko se sećam. :P Mislim da Šejtan reče na ovoj temi da je CDTI varijanta italijanski motor, pa možda da probaš to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenj :P stari 1.7 jesu malo lenji, sad su kod novih Astri napravili gomilu nekih poboljšanja, plus su nabudžili budžu tako da je sad 1.7 narihtan na 125ks, kao nekad na starim astrama što je bio 2.0, znači ista snaga a plaćaš registraciju više

Pošast polovnjaka šta ćeš

 

Hvala na odgovorima, pogledaću i tog žabara cdti! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, performanse dizel mašine umnogome zavise i od toga šta sipaš u rezervoar. Ako sipaš loše gorivo, nema snage u njemu uopšte. Kad je dobro gorivo, ta lenjost motora se primetno smanji. JTD je startniji. Nisam ga vozio, ali sam se vozio u njemu. I u karavanu i u hedžbeku. Ali Fiati imaju drugih mana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajlin,

vozila si stila 1.9JTD. to je ono sto si napucavala na 2500 obrtaja, dok sam ja suflirao sa suvozacevog sedista "ubaci u petu, ubaci u petu". ;-) mislim da dizelas ne odgovara tvom stilu voznje, za tebe je visokoturazni benzinac tipa BMW, honda ili tako nesto. :)))

 

salu na stranu, sad ozbiljno. ima razloga zbog cega se taj fiatov motor 1.9JTD ugradjuje u gomilu drugih automobila. ako hoces video klip kad stilo trosi 4 litra na 100km, okacicu na youtube. doduse, to je u idealnim uslovima (praznik, prazan grad nema guzve)...

 

---

inace, puko mi je film od gradskih guzvi i jebavanja po 90 minuta od centra do bezanije i nazad. kupujem motor cim se vratim u bg. verovatno kroserica, 200ccm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajlin,

vozila si stila 1.9JTD. to je ono sto si napucavala na 2500 obrtaja, dok sam ja suflirao sa suvozacevog sedista "ubaci u petu, ubaci u petu". ;-) mislim da dizelas ne odgovara tvom stilu voznje, za tebe je visokoturazni benzinac tipa BMW, honda ili tako nesto. :)))

 

salu na stranu, sad ozbiljno. ima razloga zbog cega se taj fiatov motor 1.9JTD ugradjuje u gomilu drugih automobila. ako hoces video klip kad stilo trosi 4 litra na 100km, okacicu na youtube. doduse, to je u idealnim uslovima (praznik, prazan grad nema guzve)...

 

---

inace, puko mi je film od gradskih guzvi i jebavanja po 90 minuta od centra do bezanije i nazad. kupujem motor cim se vratim u bg. verovatno kroserica, 200ccm...

 

 

:D haha znala sam da ćeš da se javiš sa žalbama :D vidi, ja sam od tvog stila vozila neke dizelaše i malo se 'primirila', osetila sam ponovo dizel posle više godina i sad sam ok (majke mi: pusti me da vozim pa ćeš videti, heheheh)

 

Ovaj... Došla sam na temu u stvari samo da raportiram da je Sisus bio u pravu, za 4k EUR može da se bira 2002g. 1.9jti karavan, nađoh recimo Lanciu sa full opremom sem kože, znači sve što ima i ova moja buduća (nadam se) Astra. A Stilo ima manje opreme od Lancie pa vi vidite koliko su pale cene polovnih automobila!

 

Naletela sam na Alfu 156 karavan 2.4 multijet 184ks. Da podsetim, to su one usrano plave alfe, žabarska patrolna kola, i to je išlo uglavnom po vangradskim putevima. Odličan motor koji u šestoj troši manje nego ovaj pominjani 1.9, e sad naravno registracija je 500e i alfa je alfa je alfa... znači održavanje, ojha. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra reklama :D :D

 

Ćaletu verovatno ranije dok nije bilo kamera bilo mučno da šara poruke u negativu kako bi bile čitljive u ogledalima

 

 

 

A pazite ovaj porast socijalne inteligencije među nama ženama vozačima

IMG02452-20110420-1543.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:D haha znala sam da ćeš da se javiš sa žalbama :D vidi, ja sam od tvog stila vozila neke dizelaše i malo se 'primirila', osetila sam ponovo dizel posle više godina i sad sam ok (majke mi: pusti me da vozim pa ćeš videti, heheheh)

znas da nije problem, samo reci.. :da:

 

Ovaj... Došla sam na temu u stvari samo da raportiram da je Sisus bio u pravu, za 4k EUR može da se bira 2002g. 1.9jti karavan, nađoh recimo Lanciu sa full opremom sem kože,

to je dodatni plus, jer ne postoji odvratniji osecaj leti nego sedeti na koznim sedistima, znoj na sve strane... :haha:

 

A pazite ovaj porast socijalne inteligencije među nama ženama vozačima

pa meni je ok sto je to zalepila.. kamo srece da svako ko polozi mora godinu dana (minimum) da lepi neko "L" na kola koja vozi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...