Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Alfu ni u ludilu!!!!!

 

Da ne bih smarao ovde, evo ti najboji auto forum sa jako puno korisnuh insformacija

 

http://forum.cars.rs/forum3/viewforum.php?f=35&sid=a9c159a859ae5eb45b6837edfacd4b6a

 

Ne bih se baš složio za ovaj forum (kao i za nekolicinu drugih). Tamo je VW i Audi ekipa, i generalno samo se priča o Nemačkim automobilima. Ispadoše ostali proizvođači najveće kršine koje će se raspasti posle nekoliko godina.

Naravno - glavni kriterijum za kvalitet auta je kvalitet plastike, jer može ti auto preći i 500000km, nema veze on je loš jer mu plastika nije mekana na dodir... :rolleyes:

 

Generalno, ako hoću da se informišem o automobilima čitam strane magazine i pratim emisije, ne slušam savete domaćih "stručnjaka" kome se automobili dele na BMW, Mečka, Audi (stoje ti u ponudi). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebala vas potrosnja na otvorenom, sto ste zapeli. :haha:

Nije ga testirao jos (ono, natocio do cepa,presao 100km i onda opet dosuo) da bi znao kolika je tacna potrosnja, ali je natocio 30 eura i presao oko 400km kombinovane voznje..Ne znam koliko je dizel sad, pa ne mogu tacno da izracunam, ali cini mi se da je to sasvim solidna (mala) potrosnja, pogotovo zato jer nije iskusan vozač.

 

Ovih "6-7" litara sam stavio onako...odokativno. :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Black Jesus: Mislim da gresis. Procitaj malo diskusije na temama o polovnim automobilima kao i novim i videces da ima dosta kvalitetnih postova, bez kenjanja "moj tata je jaci od tvog" i nema nekog pljuvanja tipa nemac je zakon, ostalo je sranje. Ima mnogo licnih iskustava, ljudi pisu o problemima, drugi pomazu da se resava, darivaju se saveti gde sta kako ..... nadje se i poneki ostrasceni, ali nema toga mnogo. Ja sam zaista nasao tu mnogo korisnih informacija i kontakata, resio neke probleme.

 

A kvalitet plastike ima veze sa kvalitetom ostatka automobila. AKo je skrtareno na plastiki, mogu misliti sta su tek radili sa vaznijim i skupljim delovima :(

 

I aj jedan podatak, iz prakse: stric je pre dve godine kupio Stilo 2005. godiste JTD karavan i platio oko 7.000 eur. Nije imao nekih problema, ali malo i prelazi. Sad taj auto kosta 4.000 - 4.500 eur. Znaci treba voditi racuna i o tome da ti automobil ne izgubi mnogo na vrednosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko rece da kupuje auto do 3.5K?

 

Ako imas muda, kupices ovo: http://www.polovniautomobili.com/oglas1181350/bmw_320_i/#11 ..i BOG da te vidi!!! xD

 

Ovo ce da nadzivi 5 fiata stilo i 5 alfi 147... A da ne kazem da izgleda 100 puta bolje, da ide 200 puta bolje i da ces se u njemu osecati 300 puta bolje!

 

Cheers! :)

 

P.S. Samo nemoj da mu stavljas gas.

Edited by Nazzgul
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam bio u dilemi novembra prosle godine, sta kupiti, sta valja, jbg, to je uvek lutrija, kako te usere. Uzeo sam audi a3 2001 1.8 turbo 150 konja, prosle godine uvezen iz Svajcarkse, kao presao 155000 ali ko zna. Taj lik sto ga uzeo ugradio sekvent plin i ja ga kupio za 5500. Izgleda perfektno, crn metalik, alu felne, tonirana stakla, digitalna klima itd. Ide fantasticno, na autoputu 120-140 sa klimom, trosi 9l plina, po gradu do 12l. Jedino sto sam promenio je kompresor za klimu, sa svim filterima, ciscenjem izaslo skoro 500 evra, jbg, jedini neplainrani troskovi. Ali ovako sam prezadovoljan, jak, ne trosi puno, malo tvrdja soportska voznja, izlgeda odlicno, registracija 26000 bez tablica. Sve u svemu, prezadovoljan sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sam auto.

odustao sam bio od alfe jer su svi bili u fazonu da je jako tesko naci alfu koja nije bila predmet izivljavanja

uzeo sam ford fiestu, 2004. godiste koja je zaista presla 21.000km (ne na placu, zena je prvi i jedini vlasnik i auto je kupljen u srbiij) i auto je maltene nov, platio sam 4.3k evra i to je to

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala drugari! :smoke:

ova je 1.3 i trosi bezolovni

jbg, nije ta 1.4 ali i ovako sam super zadovoljan posto moje potrebe skroz zadovoljava :)

jel znate neki dobar ford servis u gradu? koliko vidim nece mi skoro trebati ali da znam

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

welcome to the Fiesta family :pivopije:

 

PS 1.8D ;)

 

Tako, ime moje. Jebo sve ispod 1.6. :P

 

Inače, kad smo kod kubikaže, jeste čuli da od septembra, prilikom registracije, više nema kategorije između 1600 i 2000 kubika, već sve potpada pod ono što je do sada bilo više od 2000? Takođe su veća osiguranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već neko vrijeme ovaj automobil mi privlači pažnju.Pošto će mi sigurno za neko skorije vrijeme trebati auto,šta mislite o ovom modelu.Da li neko ima iskustva sa Merecedes Benz W123 klasom?

 

123280e04771103072814wi.jpg

 

mercedesbenzw123front20.jpg

 

mercedesbenzw123tmodell.jpg

 

mercedesw12319804d.jpg

 

91636d1152764751whohasw.jpg

 

 

 

 

Ima tu još jedan model,malo stariji,ali njega bih teško našao :

 

3543314148_acb0b99747.jpg

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako, ime moje. Jebo sve ispod 1.6. :P

 

Inače, kad smo kod kubikaže, jeste čuli da od septembra, prilikom registracije, više nema kategorije između 1600 i 2000 kubika, već sve potpada pod ono što je do sada bilo više od 2000? Takođe su veća osiguranja.

 

dakle tačno me više neće peći savest da uzmem nešto 2.0 sledeće

 

inače gospoja astra ide ko zmaj, prešle smo 6500 :P kupila ulje danas mada gospoja nije ni trunku potrošila, al ajd neka stoji da ne mislim. u ovoj zapizdini mora ulje motorno da tražiš po radnjicama, na pumpama se još i uvrede kad pitaš dal imaju ulje, pošto samo prodaju gorivo. neverovatni su

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ SixStepsOnTheMoon: pogledaj u nekom muzeju, mozda moze da se nadje ovakva mecka :D

 

@ Ajlin: moja zverka je 1.9 TDI sa 110 KS i definitivno ce sledeca masina biti 2.0 TDI sa 140 KS

 

Ide i ovo kao nevreme, ali od viska (snage) glava ne boli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel imao neko malo vece iskustvo sa fiat punto (kec) dizelima? nadam se da cu za koji mesec moci da uzmem neki malo bolji auto pa mi bas jedan iz sombora bode oci.mi smo imali pre nekih 8-9 godina 94' dizel i palio je po najgoroj zimi od -27 bez problema,a sa kim god danas da pricam svi se zale na iste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre nekih 5-6 godina isprobavao jedan, mislim da je bio 1.7 dizel i bio je opako bucan, losa izolacija, sav se tresao pa mi se nije svideo, a jos plus nije taj auto za nas visoke. Mislim da su posle ovi JTD se pokazali mnogo bolje, pogotovo 1.3 JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ SixStepsOnTheMoon: pogledaj u nekom muzeju, mozda moze da se nadje ovakva mecka :D

 

U pa zar je takvo stanje?Vidio sam ih dosta ovuda po CG.Inace da napomenem da je jedno od komfornijih auta u koje sam se vozio i ima najljepsi zvuk diesel motora :wub:

 

http://www.youtube.com/watch?v=p8LYkQbbxX0&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salim se ;) Mada snaga tih dizel motora je ocajna, mislim da je oko 55 KS, a auto tezak, pogotovo zbog zadnje vuce. Tesko je naci neki ocuvan primerak. Ako vec hoces mecku mozda bolje da nadjes neku 124-ku, ili recimo 190-ku benzinca 2.0 to ide jako lepo i super izgleda automobil jedino sto plin nikako ne moze da se ugradi u njega a da radi kako treba :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel imao neko malo vece iskustvo sa fiat punto (kec) dizelima? nadam se da cu za koji mesec moci da uzmem neki malo bolji auto pa mi bas jedan iz sombora bode oci.mi smo imali pre nekih 8-9 godina 94' dizel i palio je po najgoroj zimi od -27 bez problema,a sa kim god danas da pricam svi se zale na iste..

 

 

Ja sam u septembru kupio Punta 1.3 Multi Jet. Utiske možeš da pročitaš na nekoj od prethodnih stranica, a posle 7000 km bih dodao da je mali dizel i dalje jebach! Ulje ne troši ni k', samo malko ožedni kad je spičotina ili kad voziš po gradu sa kilmom na 30+, tada zna da povuče i 7l/100km. Pre neki dan sam se vratio sa godišnjeg, na autoputu 120 km/h, opušteno, flekanja sa 130-140 potrošnja ispod 5l... I uzbrdo lepo povlači, tri puta sam se vozao po BGu kao i po Soko Banji, nema blama ni pred mnogo jačim mašinama!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala lepo na opsirnom odgovoru! od plina sam odustao i ne zelim da imam to cudo vise nikada. pre neki dan sipam na benzinskoj nekih 10-15l kad ono boca krene da curi i plin siklja na sve strane...drz nedaj jedva je to stalo i ispostavilo se da boca ispusta taj plin koji ostane pod pritiskom i naravno mora da se menja boca+atest itd itd.jebes ti to od sad ili benzin ili dizel.nema trece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...