Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Sinoć sam na Nacionalnoj Geografiji gledao kako se proizvodi Koenigsegg Agera.

Znači auto i sama proizvodnja su brutalni.

Ne znam da li je još na snazi taj rekord, ali išao je 388 km/h. Vlasnik i idejni tvorac tvrdi da može i preko 400.

Sve se radi ručno i sve su njihovi delovi. Kad ga spoje, bukvalno je čitav auto iz jednog dela, što mu omogućava da se na putu ponaša perfektno pri najvećim brzinama.

 

Guinness confirmed to TopGear.com that they're waiting for the results, meanwhile congratulating the Swedes on the records. Records that are as follows:

 

0-300kmh: 14.53 seconds

0-200mph: 17.68 seconds

300-0kmh: 6.66 seconds

200-0mph: 7.28 seconds

0-300-0kmh: 21.19 seconds

0-200-0mph: 24.96 seconds

 

As a barometer, a 1,200bhp Bugatti Veyron Supersport posts a 0-200mph time of 22.2s.

 

 

 

 

S7-Geneve-2010-live-Koenigsegg-Agera-lleluia-39482.jpg

 

 

2010_koenigsegg_agera_real_11_cd_gallery.jpg

Edited by Butterfingers

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routasydan

 

Prodaje moj komsija golfa peticu. Plava metalik boja / dvoje vrata - ko moja cetvorka. Unutra ima lepu opremu. Nema alu felne. 1.9TDI 105 KS. 2004 god. Lep autic...

 

Trazi 7.5 K. Po meni to nije realna cena. Taj automobil ima 7 godina, isto toliko je imala i moja cetvorka kad sam je uzeo, a dao sam za nju 6 K.

 

Da je lik u fazonu za zamenu, doplatio bih mu max 2000 jura, i to bih morao da puknem jos na alu felne i gume 500 jura min. Ali bi zato stavio neke opake :)

Edited by Nazzgul
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne mozes bas tako da gledas, jer isto to bi mogao za tebe da kaze neko ko je vozio trojku pa prelazio na cetvorku. Ista je razlika bila, I sa dvojke na trojku. Ja trenutno nemam kesha, trebalo bi prodati i ovaj auto pa sam to ostavio za sledecu godinu, taman da nastekujem malo para pa cemo da vidimo :)

 

Na petici mi nisu neophodne alu felne, ali bih jako voleo da opet imam klimatronik :) To mi se bas svidja, kao i tempomat i grejaci retrovizora. Dobre su te petice sa 105KS, slabije su od nasih cetvorki za 5 KS, ali zato imaju bolji obrtni moment, tisi je motor .... jedino sto mi je cetvorka nekako lepsa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema novijeg modela od tog.. radili su samo neki ristajl koji je gotovo zanemariv...

 

Nego uvek zaboravim da napisem:

 

Izasao je novi golf. Golf 7. Vozi ga komsinica koja radi u VW-u. :)

Edited by Nazzgul
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi, proradio neki crv u meni, kupuje mi se neki drugi automobil :) Imam cetvorke vec 5-6 godina, nekako mi vise vec dosadno, samo da ne uzmem neki koji je gori od ovog sto imam :D Nikad automobili nisu bili povoljniji, zaista za solidne pare moze da se kupi lep automobil ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehehe!!! Najlepse je kad covek sebi ispunjava zelje :) Kapiram sto te smorila cetvorka...

 

Pazi, slazem se da sad za malo para moze da se uzme bas, bas do jaja auto!! Za nekih 7-8K biras a3("novi"), bmw e46, golf V, alfa 159, honda acord,... Bruka!! Sve lepi momacki automobili. Samo napred!!

 

Inace, sto se mene tice, ja sada ulazem novac u nesto drugo...tako da su mi automobili trenutno totalno sporedna stvar i bacanje para..a pritom imam lep auto, kojeg se ne stidim ni kad pokupim cice iz Red Shoes-a na adi i vozim ih gajbi :) Eto, da ne smaram sa tim koliko je cetvorka dizel keva..

 

 

P.S. http://www.polovniautomobili.com/oglas1451678/honda_accord_20i_sport/ i Bog da te vidi xD

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu, sto je dobra ova Honda!!!! :o :o :o

 

Jbg, bas dugo vozim cetvorke, odlican je to automobil, zaista. Ali malo mi je dosadio. Videcemo da predjemo na nesto bolje uskoro. Mada ko zna, i ja sam ove godine mnogo para ulozio u pametnije stvari, sredio gajbu, obnovio do jaja tehniku i od sledece godine vise nema gde da se drugo investira, a automobile volem.

 

Tvoja cetvorka je do jaja, lepo izgleda, odlicno je ocuvana, felne su bruka, muzika .... sve je super i ako te super sluzi bolje da mozda ulozis pare u onu kucu kraj Sapca, nekretnine su uvek najbolje investicije

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

JBT, to je bas jeftino!! :) :) Ali vise me to ne privlaci. Sada skupljam parice za Cherokee kocku, 2.5 dizel, da mogu sa istim u selo... a cetvorka mi je idealna za grad, ne bih je menjao.. Mada moze i da besni:

 

Evo moje cetvorke na auto banu u Nemackoj:

 

DSC01197.jpg

 

I ovako par sati konstantno, naravno sa V POWER dizelom u rezervoaru...

 

DAS AUTO!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ja bih voleo da imam BMW, ali ne vise e46. To mi je sad matoro. Imam golf IV, koji mu jako slican. Na primer da kupim BMW e90, to bi vec valjalo, Ili BMW X3.

Ali kazem ti sada mi to nije prioritet.. i ne bih se nista bolje osecao da na parkinu imam novi BMW iz fabrike, niti bi mi to u bilo cemu promenilo zivot.. Nekako me pusta ta faza automobila... Cak bih razmisljao u tom semru, kako sam mnogo para bacio na auto... Kako mojoj cetvorci pada cena, tako mi je sve vise isplatljivija i gotivnija :) :)

U pocetk sam se kajao sto sam rknuo 7000 evra za auto.. Mogao sam svasta sa tim parama, a sada kad znam da vredi jedva nesto preko 4 K, mnogo mi je lakse psihicki. Kapiras? Mozda ne! A to sta misle o meni kad me vide u autu, ovom ili onom, me bas zabole. Takodje cetvorku sam ispeglao 200km/h, tako da nemam vise zelju ni za nekim opakim masinama ni garenjem... Ispunio sam san (200km/h) xD

 

Sa druge strane, videcu da mozda kupim neki dzip, kako bih sebi olaksao zivot. Da ne nosim 200 metara stvari, od auta do vikendice nizbrdo, na rukama, nego da se spustim sa cherokeejem do kuce. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da juce sam terao cetvorku na pregled trapa. Sve je uredu. Prosto ne mogu da verujem! Znaci upao sam u milion rupa za poslednjih godinu dana, sto u Beogradu, sto na putu do sela, Crne Gore. Ne mogu da verujem da se nista nije sjebalo.. . :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...