Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

A pa to je proces. Mislim, poručivanje, i čekanje, i lizing i tako to.

Inače ti je svugde rok isporuke 60 dana ponegde čak do 90.

 

Kad već pomenu čišćenje turbine, na koliko to preporučuješ da radim? Ili je redovan servisni interval dovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni u ludilu ne bih kupovao svabu , pored japanaca , francuza i zahuktalih korejanaca. precenjene nemacke kante...

 

Htela sam Kiu ali nije mi se dalo. Rok isporuke 90-120 dana?!? Wtf.

Za budžet koji sam imala i ostale zahteve Japanac nije mogao da se uklopi, i naravno u pravu si Japanac bi bio moj prvi izbor da pare nisu bile tako tesne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi gadljiv na kineze, a želiš novo, mislim da ti je idealan jedan 'vaki supermoto:

Mala potrošnja, 3-3,5l, potegne oko 120km/h, ne muči se sa dvoje, ima par dečijih bolesti koje središ u startu i imaš solidno biciklo...

nisam gadljiv na kineze, ali ne mora novo, moze i polovan motorcikl.

tako nesto sto si postavio bi mi odgovaralo, ali u cross varijanti (sa vecim prednjim tockom, ipak treba da vozim po bg ulicama)...

 

p.s. koje "decje bolesti" si primetio kod te vrste motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo čitave teme, na 82 strane se raspreda o motoru, očito je i zaslužio.. Nisam imao prilike da ga provozam, ali koliko skontah, najviše se žale na brzo propadanje amortizera, topljenje desnog hladnjaka(!), plastika i migavaca (uz auspuh) i tako još nekih bubica...

U ponudi od novih kineza imaš još i Sprintov Pulser i Quingqi od 200 kubičnih, sve super moto fora, jeftina registracija i mala potrošnja, vrlo zgodni za grad, nisu baš za neki offroad, al' bg ulice će pojesti... naravno, uvek možeš da potražiš i nekog japanca s početka ili sredine devedesetih, za slične novce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam video po oglasima, japanci od pre 10-15 godina kostaju vise od novih kineza.. malo mi je glupo da dajem tolike pare za motor koji je 95 godiste, koji god da je proizvodjac.

 

nesto ovako mi se najvise svidja (slicno ovom sto si posavio, samo kros verzija sa vecim prednjim tockom): http://www.qingqi.co.rs/sr/qingqi_qm200gy-b.html i gledacu da nadjem polovno.. bitno je da moze da nosi dvoje po gradu, uz neki izlet to avale ili tako nesto.. nije mi ideja da idem na duzi put motorom, mada ko zna, mozda mi se i to svidi, ali za takve akcije je bolje imati neki veci motor.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pazite ovaj porast socijalne inteligencije među nama ženama vozačima

http://i446.photobucket.com/albums/qq188/eileen_eileen/IMG02452-20110420-1543.jpg

ortak koji je polozio kaze da je dobio nalepnicu sa slovom P koju ce svi koji su polozili ove godine po novom zakonu morati zalepiti na svoj auto.ne znam zasto je to toliko neophodno ali ajde jos jedno glupo pravilo..verovatno je super stvar za ove koji tek sad voze,a sta cu ja koji vozim godinama,a tek sad imam polozeno sve me blam da mi stoji to slovo P na soferki :haha:

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da im smiri živce, ovima iza, kad vide kako se stidljivo prestrojavaš :haha:

 

 

Nego, na temu ženske u vožnji... imam jednu drugaricu mnogo dobru, sva je niska mala i onda kad sedne u kola utone u sedište i skoro da ne vidi retrovizor... i tako vozimo se mi ona traži parking, a iza nas neki baja lego na trubu. Ova mrtva 'ladna, ne zanima je, i posle jedno 20ak sekundi divljanja iza nas, ona se uspravlja u sedištu toliko samo da vidi baju u retrovizoru, ja tu već umirem, a ona kaže onim svojim glasićem:

 

'Šta je, nervozan si? Pa dobro.'

 

:haha: :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav,

 

opet ja. xD

 

E sta mislite o ovom automobilu?!

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1254637/yugo_koral/

 

Zvao sam coveka. Koze da je odlican, da mu se zuri jer se vraca kuci u Nemacku, a isti auto je dobio kao kompenzaciju, posto covek kome je prodao svoj golf IV nije imao da mu da sve u kesu. Zbog toga je ova cena!! Inace su ovakvi jugici od 1700+ evra..

 

Treba mi ovakav auto za selo. Necu da "drndam" svog precenjenog NEMCA po istom i do istog kao i nazad. A i trip je imati dva automobila.

 

Ortak sa faxa, mi kaze da ovi yugici imaju slabu limariju. Da stradaju kosevi. Kakvo je vase misljenje?!

 

Ja sam stvarno u fazonu da pljunem te pare! Soma evra je nikakav novac, vredi se kockati, a auto je sa druge strane relantivno nov. 2005 god. Za taj novac ne mogu da nadjem mladji.

 

Takodje yugo je reltivno visok, tako da je dobar za neasvaltne puteve.

 

Sto se tice odrzavanja delova ima na svakoj trafici i jako povoljno.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Au mamu joj!! Ova dvojka izgleda bruka, a jedva je malo skuplja:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1255207/volkswagen_golf_2/#10

 

Ceo dan mislim na onog gore yuga, ali svabo je svabo. :) I dalje svrsavam na dvicine. Sta ces .. ..

 

Sta je bolje? xD

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siroki/duboki branici, dupli farovi napred, alu felne. Lutka je dvicina!! Samo steta sto nije ona 1.6, ali ok je i ovo. Zvao sam coveka. Kaze da je u odlicnom stanju. Ne cirka ulje, nikad udarana i slicno.. Idem odma sutra da je vidiM!! Ove dvicine '91 stvarno su odlicne i ne moram da mislim, da li ce amortizer da mi probije kos, da li ce mi propasti patos i slicno. Ma svabo kad napravi nema zezanja! xD Kaze i da bi spustio cenu, videcemo.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem. Kad se to kupuju stari automobili?!

 

Moje misljenje je da bas takve treba i voziti. Ove dvicine su stvarno neunistive. Za male pare ga kupis, jeftino odrzavas, nema sta mnogo da se kvari, pikas ga lagano, trosi ko upaljac(male kubikaze), ne nerviras se kad ga udaris, ogrebes, oceses na nekoj raskrsnici, kad ga odvalis od neku rupu, kad zakacis patosom kamen, trotoar, ispupcenje i slicno. Za selo idealan, a za Beograd jos bolji xD

 

A sa druge strane, u garazi cuvas nekog machora, za posebne prilike i putovanja xD

 

Dvicina 1.6 dizel, bez turbine. 1991. Au.. to je auto za nase puteve / ogranicenja!! :)

 

P.S. Samo ne gotivim "precenjene". Kad ljudi odvale cenu od 2K+ evra za auto mator 20 god.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešla sam 1200km za 10 dana :D

Ej znate šta rešila sam da ne kačim sliku Astre dok mi ne stigne.

Desilo se takvo neopevano s.r.a.nj.e. da i sad ne verujem.

 

 

Elem:

 

Raspitala se ja i rečeno mi da je čekanje na saobraćajnu 7-10 dana. Ok. Odem po tablice, kažu mi u leasing kući 14 do 21 DAN... i ja naravno posle 7 dana pazarim avio kartu jer ne može klijent da čeka moja kola jbg. I dogovorim se sa ćaletom da mi prebaci kola peške čim stigne sa puta.

 

 

U međuvremenu napakujem se otkažem stan uzmem garažu višak stvari prebacim u garažu.. gimnastika u tri lepe pičke materine... vozila sam 4-5 tura svaki put po 4 kutije oteglila sam se proradio mi onaj jedan jebeni hemoroid bem ti sve i kutije i tegle i terasu i godine odlaganja izbacivanja onog treša odonud... ništa ajde, završim sve to. Kevu iscimam da nadzire majstore da ugrade ljudske brave na onu garažu mučenu.

 

Kaže ćale, ajde mora da izdaju novo ovlašćenje, na hrvatski pasoš jer sa njime putuje i vozi naravno na HR vozačku. E aj sad me pitajte odakle njemu HR pasoš. Deda bio u vojsci pa se seljakali kojekuda. Jedan rođen tako malo dalje. Ispostavilo se, usralo ga pošto tim pasošem samo mahne i prolazi ali svuda.

 

Naravno ja pozovem zbog HR ovlašćenja, a oni mi kažu sledeće:

 

- žao nam je ne izdajemo ostranim državljanima ovlašćenje, ali on nije strani državljanin, e pa to za nas jeste strani državljanin

 

- ja napravim brzu kalkulaciju za ćaleta da zanovi srpski pasoš jer ima plavi i evo kalkulacije: državljanstvo 15e+ zajebancija van Bg; +pasoš 20e +srpska međunarodna vozačka 20e + žuti karton za kola 20e = 75e + 10dana trčkaranja koje pitanje je da li on ima... zatim 500 e za čorbu noćivanja po zapizdinama Male Azije i putarine... heh... skup mi ovaj auto

 

- a zašto Vi ne vozite svoj auto, pa kako da ga vozim kad nema saobraćajnu još, pa kako nema evo ima stigla vam je prekjuče, lepo što ste mi javili ja sam tog dana kupila avionsku kartu

 

- dobro ajdemo sad na autošleper da je utovarimo. e pa to vam je privremeni izvoz. ma kakav crni privremeni izvoz, to je transport najnormalniji. (3 dana ćutnje). dobro, u pravu ste, ali treba nam azijski kasko i cargo osiguranje od vašeg transportera (3 dana pregovora sa transporterom)- slušajte samo vi kao vlasnici automobila možete da naručite cargo osiguranje ja ću da ga platim samo mi pošaljite fakturu (7 dana ćutnje). sutra kao treba da stigne faktura za cargo osiguranje. bem ti

 

 

Znači ako ikada budete želeli da uzimate leasing... nemojte.

Na nos mi izašlo.

 

 

Javljam kad je preveslam doovde. I tada kačim sliku.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da pametujem, ali pricali smo o tome, pitao sam te jesi li sigurna da zelis lizing a ne kredit jer iz licnog iskustva sam shvatio da je lizing neopevano sranje. Sve smo to prosli, i sva ta medjunarodna dokumenta, ovlascenja, zajebancije. A znaci, ne dao ti Bog da ti ukradu kola, mozes dcci u situaciju da na kraju jos ti platis lizing kuci, a naravno ostanes bez automobila.

 

jako mi je zao zbog ovoga sto ti se izdesavalo :(

 

Inace, ja pre neki dan odlucio da promenim zadnje diskove i disk plocice na Golfu. I majstor mi preporuci najbolje. Odem i uzmem i znaci dva diska sa parom disk plocica renomiran proizvodjaca kostala me 4.150 dinara. Majstor ugradio, pregledao automobil i naplatio mi 1.000 dinara. Zadovoljan sam

 

Sledece vikend ide mali servis, kupio Castrol Magnatec 10w-40 diesel i Bukefal spreman za put :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...