Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Nisam uspeo da otvorim stranu :(

 

Meni zinula guzica, kad sam video da za 7 -7.5k moze da se uzme petica, sad me kopka da prodam na prolece moj automobil, a do tada skupim jos para i kupim peticu. Vreme je, ipak vozim auto dve generacije stariji od poslednjeg modela, vreme je za modernizaciju

 

Nije mi petica prelep auto, ali je jako dobar i kvalitetan, imam poverenja u njega, bas bi mi legao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako, ime moje. Jebo sve ispod 1.6. :P

 

Inače, kad smo kod kubikaže, jeste čuli da od septembra, prilikom registracije, više nema kategorije između 1600 i 2000 kubika, već sve potpada pod ono što je do sada bilo više od 2000? Takođe su veća osiguranja.

 

:D nije meni do kubikaze nego je to jedina fiesta mkIV dizel a platih je zaista povoljno - 800€ (1997 god.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojane - Josif

 

Poznata mi ova slika. To ti od onog drugara auto?! Mislim da si ga kacio ranije..

 

 

@ Routasydan

 

Ne znam sta da ti kazem. Mene su relano smorili automobili. Razmisljao sam o ovom, o onom,... vise me nista ne privlaci. Pa kad mi je E46 dosadio. Sta ces dalje?

Ovo gore sto sam okacio bio je neki solidno ocuvan VW Scirocco '83 god, 270EUR. Hahahha. Izgleda se vec prodao.. Neka je.

 

Meni je cetvorka odlicna.. sredio sam je - ne kvari se vise, a trosi ko upaljac.

Prepolovila mi se potrosnja otkad su pustili kamere po BG-u u rad. Majke mi. Nisam presao 2000 obrtaja vec 2-3 meseca. Vozim cetvrtom 50-60km/h na 1200 - 1300 obrtaja. Penzionerski. Zamisli kad mi sviraju.. Hahahha. Ne mogu da verujem koliko prelazim sa soma dinara evrodizela. Ne pomera mi se kazaljka.. Nisam merio, ali mislim da mi je potrosnja ispod 5 l. Oko 4.5 litra po gradu. Ranije kad sam djuskao 80-100km/h bulevarima i naglo startovao na semaforima, preticao sve redom.. trosio je 6 l.

 

Eto bar jedna dobra stvar u novom zakonu - smanjuje potrosnju.

 

Sto se tice 5ice, okey je auto.. ali bi dao jos par soma da je uzemes i jos malo parica da je sredis... A sta dobijes?! Gotovo nista. JEDINO - sveziji dizajn! Mislim da to nije vredno toliko parica, ali ako je tebi bitan izgled i godiste auta - onda mozes da je uzmes...

 

Ja sam trenutno prezadovoljan cetvorkom. Izgled / performanse / komfor - SVE. ..i da neko kupuje auto do 5K, savetovao bi mu da uzme isti koji ja imam.

Verovatno cu je djuskati jos mnogo...

Kao sto sam vec rekao, mogu samo da kupim neki auto preko ovoga - tesko da bih prodao cetvorku!!

Edited by Nazzgul
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, sa kim god da sam pricao svi kazu isto - ti nisi normalan sto razmisljas da prodas Golfa. Ulozio sam dosta para i sredio ga tip top. Dakle veliki servis sa originalnim kaisevima, novi ventili, hidropodizac.... sve oko motora je vruka sredjeno, ne trosi kap ulja od menjanja do menjanja. Novi diskovi i plocice, nove gume, odbojne gume amortizera, silen blokovi .... auto je kao casa, zategnut, ide kao metak, trosi malo ...... i svi mi kazu u fazonu, daces nekome perfektan auto da 100.000km nema sta da pipne, a uzeces peticu u koju ces morati da ulozis soma evra kakva god da je. I zaista mi je odlicno sredjen auto, sve sljaka odlicno

 

A sto se tice potrosnje, i kod mene slicna stvar. Vozim polako, samo povremeno ga na auto putu razvucem, a trosi smesno malo goriva. A motor je tako jak da kad ukljucim klimu ne oseti se nesto specijalno pad snage, samo se oseti onaj prvi "trzaj" :) Klimatronik je zakon :)

 

Svidja mi se i sto ima grejace retrovizora, zimi samo upalis i lepo odledi :)

 

Kaze meni mama, bolje sine da te pare potrosis na putovanja, zajebanciju nego sto samo u kola ulazes svake godine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehhehehe!

 

Pa lepo ti zena kaze... trosi pare na druge stvari.. :) :)

 

P.S. A ako ti je bas do menjanja = onda gledaj barem neki A3 (novi dizajn) da uzmes. Gled'o sam. Ima 1.9 TDI 2003 za nekih 7-8 K. To je bas do jaja cena :)

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1419517/audi_a3_19tdi_77kw_3v/

Edited by Nazzgul
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja je Audi i do jaja je cena, ali par stvari mi bode oci. Kao prvo iz Italije je, i to tamo vozen 6-7 godina. Zamenjeni diskovi i plocice, ima nove gume.... znaci da prethodni vlasnik nije bas stedeo auto vec mu je j.bao kevu, kao sto to vecina zabara ume.

 

Ja bih nekako voleo da iz DEU uvezem auto, kad se odlucim da ga uzmem.

 

Ako odlucim da ipak vozim ovo jos neko vreme, uzecu neki plejer sa USB, sad imam onaj fabricki "Beta" i slusam muziku preko FM transmitera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta nesto tu deluje cudno... ali secam se, ja sam otisao da vidim najjeftiniju cetvorku iz oglasa, za 6200 jura. ...i jos mi je lik spustio za 400 jura, kad je video da sam ozbiljan. xD Stvarno nerealno!! Ali i posle peglanja do severnog mora, auto radi savrseno. Niko mi ne veruje da sam pegl'o dizela 6-7 sati konstantno 160-180km/h, a da pritom nisam ishabao motor!! :) A ja ne verujem da mi nije crkla turbina. Racunao sam na jos jedan servis iste - pod garancijom ... zarad uzivanja...

 

Tako da to su stvarno do jaja masine, gotovo da ih mozes porediti sa benzicima.. Pricam iz licnog iskustva. Bas sam razvlacio cetvorku u pocetku - bio nalozen do jaja. I nista joj ne fali... Sredio turbinu i to je to :) A tih 300 evra je nista naspram toga sta sam dobio.

 

Ovom audiju je verovatno premotana kilometraza - kao i svima... ali unutra, kao i spolja - deluje ko casa. A to sto je menjano dosta stvari - znaci da ga je neko bas gotivio i ulagao u njega.

 

..i meni je san da doteram iz DEU. Tamo ako te zajebu, mozes da ih tuzis i da im vratis auto, kao sto je radio surak od mog ujaka. Kupio neki auto kod ujaka u Minhenu i krenuo kuci za Indjiju, kad u Austriji propast.. sjebo mu se auto. Covek ga vratio uzeo pare i kupio drugi... ;) Samo to je dosta cimanja, ali kad uzmes, znas sta si uzeo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih savetovao ljudima da izbegavaju tehnomaniju, koliko sam se uverio do sada cene su im uvek za 20 - 30% više nego što bi trebalo da budu, a obično se ti proizvodi mogu naći na drugim mestima gde su cene niže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dodaj jos soma - dva i uzmi Pionir ili Soni. Sta znam.. kako hoces.. video si moj pionir. Mislim da je bio oko 9.5K.

 

Inace i svabe "shure" automobile.. Pa kako, kad nemaju ogranicenje na highway-u? :) Bio i video. Moj ujak prvi. Pricao sam ti kako je razvuko hladnu bembaru e60, iz garaze, kako bi mene fascinirao... A na autoputu vozi do blokade, znaci zakuca ga na 250km/h. Takodje on u bembaru sipa sinteticko ulje i menja ga na 100 000km. To nisu bas sjajne osobine? :)

 

Tako da to odakle je auto je dosta relativno... Bitno je da je proizveden u svabiji :)

Edited by Nazzgul
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, i sad je oko 9.5k ali nekako ja sam navikao na Kenwood, jebem li ga... al otici cu do Tehnomanije pa baciti jos pogled. Sony mi je najlepsi, ali 11k :(

 

Nemci, posle Svajcaraca, najbolje odrzavaju automobile. Mozda jure, ali vode racuna na servise, ugradjuju kvalitetne delove. A za zabare sam cuo da su najaljkaviji u Evropi, ne vode racuna o servisnim intervalima, desava se da ne menjaju ulje godinama, dok se lampica ne upali :D Svajcarci su najbolji, ali brate zato to ima svoju cenu, a zato je uvoz iz Italije najjeftiniji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pričah sa poznanikom, kaže u Nemačkoj veća auta nikad jeftinija. V8 benzinjare bukvalno sića udarili i kod njih poreze, tako da ko ima keša može da bira.

Lexus GS, BMW 7, veliki Mercedesi...

 

Aktuelne S klase već od 22, 23 hiljade (jes da su benzinci no dobro), komšija uvezao aktuelnu C, oko 13500€...

 

Mala uteha da ne deru samo kod nas sa regisracijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nedavno dosao prijatelj iz Bilefelda, kaze osiguranje automobila je jezivo skupo. A kupiti nov automobil ... kaze ubise sa cenoom servisa, a u servisu ti sve zivo menjaju sto im padne na pamet. Ali kod njih ima super opcija, ne moras da registrujes i osiguras auto na godinu dana, mozes i na manje, recimo na mesec dana....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vozio sam drugarov Punto, u subotu ujutru... Posto se on ucirko, a ja malo manje XD XD 1.9 dizel, 85KS. Odusevio sam se kako je startan auto... valjda odma pali turbinu... ide ko blesav.. :) Ne mogu da verujem! Ja moram da razvucem cetvorku u obrtaje da bi upalila turbinu, inace djuska skroz lagano.

Ali kvalitet stvarno ne moze da se poredi... kad sam posle toga seo u cetvorku.. bato, ko u avion... sve utegnuto, udobno, siroko, nista ne skripi ne drnda, ko da je iz fabrike...

 

Koliko znam u svabiji regujes na dve godine auto. Inace, to da je i kod njih skupo svedeci i sledeca cinjenica. Drugarova sveca koja sljaka u Munchen-u, ima papire tamo, dovezla u Srbiju mecku A klase da reguje... Ovde sa reg i kaskom dosta jeftinije xD

 

Nego, u tu subotu, vracah se sa Novog Beograda, gajbi i onako nalozen, sto sam presao iz Fiata u VW i vidno pijan, razvucem ga ja malo na autoputu... Kad na gazeli nakacili dve kamere mamicu im. Cenim da sam najebao... tu jos stavili neko ogranicenje na 60km/h, posto su kao neki radovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, koje je ovo govno:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1436907/bmw_850_ci_e31_totfull_gas/

 

Zamenio mu motor i jos ugradio gas.. Fuj! Pa to nije to. Jebes ti osmicu ako nije V12.

 

Ovo: http://www.polovniautomobili.com/oglas1431548/bmw_850/ nije lose uzeti i sredjivati lagano...

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

А у јеботе, каквих морона има :udri: Човек је 'ладно упропастио осмицу. Зар стварно има неко ко би ово купио. Па да ми је поклоне било би ме срамота да уђем у такав ауто.

 

Ово друго је превише јефтино. Ко зна шта му све фали. Мислим да би ти требало бар 10.000€ да је средиш фино.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...