Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@Nazzgul: pa da, cetvorka je mnogo jaka, ja sam skoro gledao patos kad ga je majstor podigao gore, ono izgleda savrseno. Mnogo je jak, trpi udarce po rupama. Meni je jedan majstor na reglazi rekao da obozava da radi VW i nemce generalno jer du im trapovi jaki, a i ako se pomeri to je jako malo i lako se resi.

 

Ja sam jako zadovoljan, ne trosi ulje, ide kao nevreme, potrosnja goriva fenomenalna, i dalje izgleda lepo iako ima 10 godina

 

Ove godine nisam ulafao u automobil i zato sam uspeo neke druge stvari jako dobro da resim, u zadnjih 3-4 meseca dao sam 2 soma na tehniku i prezadovoljan sam izvesticijom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sisus

Kad me vec prozivas, evo da i ja tebi nesto dobacim. Mene bi bilo blam da u 2011. godini vozim kadeta suzu... Znaci mogao bih bar neki fiat stilo da uzmes za sitne parice...

 

@ Routasydan

Pa sta znam, ono kad sam ga tek uzeo, sam dosta ulagao, pa mi sad cudno da u zadnjih godinu dana nisam morao nista da stavim u auto. Sve je besprekorno.

 

Ma ti si "lud" :P, samo ulazes pare u neke materijalne stvari... Nije sve u tome... Sta ce ti ta tehnika?! Evo ja ne znam sta cu sa njom. 2 gitare, procesor, pojacalo, laptop,... Nista mi to ne treba, dzabe sam sprcao pare... Jedino bez tog automobila ne bih mogao.

Doduse, ima tu jos jedna stvar.. Ne volim da sedim kuci... i onda ne patim od tih stvari... Gajbi volim da dodjem samo da prespavam i to je to.. Po ceo dan bih visio napolju i druzio se sa ljudima - to me najvise ispunjava.

Inace, kao sto sam gore pomenuo sada trosim mnogo na izlaske / provode.. to me bas ispunjava. A radim u takvoj firmi, da mi je to omuguceno :) Nemam radno vreme, pa mogu u firmu kad god da odem...

Edited by Nazzgul
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sisus

Kad me vec prozivas, evo da i ja tebi nesto dobacim. Mene bi bilo blam da u 2011. godini vozim kadeta suzu... Znaci mogao bih bar neki fiat stilo da uzmes za sitne parice...

 

Nisam te prozivao, samo hoću da kažem koliko su se stariji automobili bolje pravili od novijih. Kaže mi majstor da je više trapova sređivao na automobilima do 5 godina starosti, nego na mnogo starijim. Na pomenutom Stilu bih se dosada namenjao spona, viljuški i koječega sa trapa. I nije suza, već limuzina, a vozim i Astru. :P

Zasad za bolje nemam keša, ne mogu imati samo dobra kola, a da mi se sve ostalo u životu raspada. Nemaju svi dobre plate k'o ti, Grom i Osvald. Doduše, ova dvojica se bar ne razmišljaju celu pauzu za ručak šta će da jedu. :P

Edited by Sisus
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas se i ne slazem sa tom logikom, da se stariji automobili manje kvare, a nikako sa tim da su kvalitetniji i izdrzljiviji. To su predrasude i stavovi ljudi, koji nikad nisu probali bolje :) :)

Mislim svako svog konja hvali... I za mene je golf IV, najbolji auto na svetu, ali to je samo moje subjektivno misljenje.. Nista vise..

 

Npr, moj drugar mi kaze da mi je auto kurac u boji i da je njegova Lancia dedra '99 god 2.4 JTD, bog i batina za moju cetvorku.. Hahhhahaha!

Objektivno zato i vredi soma ipo jura.

Edited by Nazzgul
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je rekao majstor u servisu, ne neko ko "hvali svoga konja". Kaže da se namenjao trapova na novijim kolima, da su delovi nekvalitetni i pravljeni od recikliranih materijala. Rekao mi je da ga ni ne pitam koliko nova kola troše ulje, npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je rekao majstor u servisu, ne neko ko "hvali svoga konja". Kaže da se namenjao trapova na novijim kolima, da su delovi nekvalitetni i pravljeni od recikliranih materijala. Rekao mi je da ga ni ne pitam koliko nova kola troše ulje, npr.

 

Majstor malo kenja. Kakvo ulje, kakvi bakrači. Možda fiatov škart traži sitne popravke već posle par godina, ali nema šta nov auto da troši ulje. Ako imaš nov auto i voziš ga kao što ja vozim (mada sam ja kupio polovan) nema šta da popravljaš bar 10 godina, samo redovan servis. Nisu ni svi automobili istog kvaliteta, japanac recimo kupiš i ne misliš, može da pređe skoro milion km bez generalne, samo ako se redovno servisira, onako kako kaže proizvođač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima slucajeva da covek ode na auto plac, kupi auto star 4-5 godina, a ono trosi ulje, korodirao na rubovima i kaze sranje je VW, Opel ili sta je vec uzeo, crkla djunta na 140.000km, a u stvari liku su uvalili auto od eke firme koji je presao i pola miliona kilometara.

 

Ti stari najstori su svi isti, oni bi najradije neki "jednostavan", stari auto gde nema mnogo mozganja. A inace trap kod cetvorke je kao kod tenka, nema sanse da dvojka ima jaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhahaa! :) :) Izgleda da jeste!! Sinoc sam ga na autoputu kod arene nagazio 120km/h i pustio volan... nigde ne zanosi, a u takve sam rupe upadao u proteklih godinu dana, da me srce bolelo...

 

Ali razmisljam da prodam... Ne bih da se rasipam i bacam pare na jos jedan auto. Mogu samo da menjam cetvorku za ciroki ili wrangler. Uzmem neki JEEP 2.5 dizel i Bog da me vidi. A registracija kad odbijem kasko, koji mi ne bi trebao za takav auto - dosla bi mi na isto.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1512597/jeep_cherokee_25/#7

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima slucajeva da covek ode na auto plac, kupi auto star 4-5 godina, a ono trosi ulje, korodirao na rubovima i kaze sranje je VW, Opel ili sta je vec uzeo, crkla djunta na 140.000km, a u stvari liku su uvalili auto od eke firme koji je presao i pola miliona kilometara.

 

Nije firma nego učiteljica u penziji. :) Treba znati kako se kupuje polovan auto, a ljudi se uglavnom upecaju na prvi auto koji im prodavac pokaže, provoza ih, a pošto nisu vozili ništa bolje od zastave njima je to u prvom momentu super. Ja ne kažem da je moja kupovina bila pametna, ali kupio sam auto star 5 godina koji je prešao 29.000km. E sad što je Dacia u pitanju :) Veliki servis sam ja uradio sa zakašnjenjem od 2 godine (trebao je prethodni vlasnik) i koštao me je 150€ sve - ruke i delovi. Još sam morao da promenim pločice i sastružem diskove ali i to me je izašlo oko 20€, sitnica. Najslabija tačka auta je limarija koja je dosta osetljiva, ali valjda će izdržati još 4-5 godina dok ga ne zamenim za noviji auto.

 

Edit: najbolja kupovina polovnog auta je da se kupi benzinac koji je kupljen nov u Srbiji, servisiran redovno u našim servisima i nije mu ugrađen plin.

Edited by BluesRocker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor malo kenja.

E Grome... Nov novcijat Mercedes cirka ulje kao lud i to je kataloški propisano da toliko troši ulje, pa ti pričaj šta hoćeš. Čovek hteo da ga vrati pod garancijom, ali mu nisu priznali garanciju.

 

 

 

Ti stari najstori su svi isti, oni bi najradije neki "jednostavan", stari auto gde nema mnogo mozganja. A inace trap kod cetvorke je kao kod tenka, nema sanse da dvojka ima jaci

Nije stari majstor, relativno je mlad i kod njega mi radi najbolji drugar, tako da nisu priče iz nepričave.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ima neki fazon, da ti novi sportski motori, "nadrndani" cirkaju ulje... Ali kad uzmes dizel, nemas problema sa tim...

 

Ovo sam danas nabavio :

 

DSC01375.jpg

 

DSC01377.jpg

 

DSC01379-1.jpg

 

Tomos 18KS i Tomos 4KS.

 

Jos neki elanov gliser da kupim do 2 K jura i Bog da me vidi :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zavisi kakve je konstrukcije motor. Evo bas od Opela ima jedna varijanta 1.6 benzinca koji trosi i litar ulja na 1000km i to mi je normalno. Kod Audija pise da je normalna potrosnja i do litar na 1000km i ja lepo pitao coveka, poznanika koji drzi ovlascenji servis Audija i covek kaze da je to istina. Motor je takve konstrukcije, valjda ga to ulje podmazuje i cisti. Znaci nisu otisle gumice, karike i slicno. A recimo imas motore koji malo potegnu ulje ako ga vozis na visokim obrtajima i ostro, najpoznatiji je primer Fordovog TDDI a mislim da i TDCI ume malo da srkne ako nagazis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato kupis BMW dizel motor i menjas ulje na 100 000km ko moj ujak. Ne trosi ni kap :) :) A peglas ga kako hoces.. i TDI motori su zakon! Nema potrosnje ulja, osim sto se isto ishaba, posle odredjenog broja kilometara, ako sipas polusintetiku.

 

A taj opel nikad nije ni bio auto, niti moze da se poredi sa svabama visoke klase. Kod audija ne znam koji te fazon, mozda mogu da poverujem da ona versija za FSI motorom cirka ulje, jer fazon u 1400 cm3 ubudze 200 KS. Ali iskreno takav auto nikad ne bih ni kupio...

Edited by Nazzgul
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar doterao iz nemacke A170 2005 god. Dizel, 110KS. Nesto kao ovo: http://www.polovniautomobili.com/oglas1486081/mercedes_benz_a_170_cdi/#2 samo cetvoro vrata.

 

Mnogo gotivan autic, veceras me vozio... Sad te kapiram, Routasydan, zasto zelis da menjas auto... Hhahahah! Kako je lepo kad sednes u nesto bolje nego sto vec imas.. Au! :)

 

Ja bih mozda uzeo nesto na ovaj fazon:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1209852/bmw_320_d/#6

 

ili

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1360147/bmw_530_d/#0

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas cekao gazdu na parkingu ispred zgrade, kad pored mene parkirana Golf 5 2.0 TDI sa 140 KS i 6 brzina..... uh a ono sve novo, ocuvano, vidim na staklu osmicu (2008 godiste)...... odmah mi krenule sline :) Mogu misliti kako je uzivanje to voziti. Probao sam ortakovu Octaviju sa tim motorom i to ide kao nevreme.

 

A kad smo vec kod potrosnje ulja, ima jedna serija Passata B6 sa 2.0 TDI motorom i oznakm motora BKP, taj ima problema sa diznama i ume malo da potegne ulje. Posle su to resili, ali te prve serije su imale tih problema. A ti isti motori, samo bez oznake BKP su radilii rade odlicno.

 

Ma ja imam podrsku matorog oko kola, ne daje on meni pare, ali bi mi za kola rado pozajmio pa kad vratim vratim. Da mu sad trazim tri soma za peticu odmah bi nekako iskopao, a da kazem da mi treba za renoviranje gajbe ili slicno, oterao bi me u kurac :D Covek ima skoro 70 godina, a vozi odlicno, obozava da ga nagazi na auto putu :D

 

Lepa je ova bembara, ali puno je to para, za tu lovu mislim da moze da se kupi nova VW 6 1.6 TDI nova i da uzivas :)

 

Inace, jedna moja poznanica iz Nemacke ce uskoro prodavati svoj BMW E46, neka sportska varijanta, ima bele cajgere. Ona ga kkupila od nekog tamo komshe dede, a ona ga vozila sve vreme i odrzavala u oblascenom BMW servisu. To mozda nije losa kupovina, to je do jaja odrzavan i ocuvan auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali vec imas slican auto! Sta ce ti to?! Ne vidim koliko bi napredovao sa e46icom?! Pazi jedino ako je kupe i ristajl verzija, to vec izgleda van serijski i i dalje moderno! Inace ono sa cetvoro vrata i starim farovima... Buahah.. Ne bih menjao cetvorku za to - glavu za glavu.

Ako je ovakva,

<------ kao ova sa mog avatara, onda je full :)

Edited by Nazzgul
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebemk li ga, trazicu da mi posalje koju fotku. Znam samo da je fabricki nesto spusteniji i cak mislim da je ta serija isla iskljucivo u boji celika (nesto plavo-sivo).... jebacki je auto, ali necu ja to uzeti, izracunao sam, kad bi njega vozio mesecno bi morao da izdvajam oko 30.000 za gorivo. Ovako trosim 15.000 mesecno za gorivo i super mi je :D

 

Ma petica je prava mera za mene, evo bas gledam oglase .... jedan primer, ima ih dosta znaimljivih

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1330453/volkswagen_golf_5_19tdi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta taj BMW je benzinac?!

 

Ne treba ti to!! Drugar ima alfu benzinca 2.0 sa 120 KS. Trosi mu 14 litara. Smorio se. Vec razmislja da ugradjuje plin... a to mi je toliko seljacki, da ne mozes da verujes!! U Alfu ili BMW trpati GAS! To je odvratno.

 

Ja mislio link za peticu bembaru.. Hehhehe! Pa nije los golf V. Sve mi se vise svidja! Ali ja cu izgleda na prolece da sprcam pare u neki brodic..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...