Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

ja sam vozao golf peticu,slicnu po Routasydän-ovom opisu ali sa 5 brzina i auto leti,sto je najgore na slicnom modelu sam i polagao voznju i tesko je bilo odoleti iskusenju i nedodati gas do daske :mhihi:

elem nadjoh nesto sto ce vam se sigurno svideti obojici,ne trosi ni jedne jedine litre goriva ni plina :haha:

elektro buba

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, buba mi je bas ruzan auto, zaista lici naneku bubetinu :D

 

Pa i taj 1.9 TDi sa 105 KS ide odlicno jer je to pumpa dizna motor, ima veliki obrtni moment i povlaci bolje nego moj i Nazzgulov Golf koji ima 110 KS

 

Meni se svidjaju ta medjuubrzanja kod TDi, ja sa 80 na 120 km/h dodjem ocas posla :) Za obilazenje dushu dao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose. Ja sad gledoa neke Passate B5.5 1.9TDi sa 131KS i 6 brzina, za 6.500 se moze kupiti odlican primerak. A to je najbolji auto koji sam imao prilike da isprobam. Nije normalno kako dobro lzeni na putu, ortak me je vozio 220 km/h sa njim i bukvalno lezi na putu savrseno, ne oseca brzinu. Jak, bezbedan, ekonomican, jebacki, za duza putovanja perverzan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce isao na dorucak sa ortakom od koga sam kupio ovaj automobil. I izmedju ostalog lika kao vozice oktaviju jos godinu dana pa bi da kupi Accord. A inace ta njegova Octavia je 2.0 TDI sa 140 KS i 6 brzina, dvozonska digitalna klima,...... Ja reko' jesi ti ozbiljan, on kao naravno.... i sad razmisljam i o njoj.

 

Ja rekao to caletu, a on kao super je Octavia, ali bolje i taj malo stariji Passat nego Skoda,sad su mu delovi povoljniji, dizajn je i dalje prelep, lepsi od B6 i zver je na putu.

 

Imam jos vremena do leta da sve lepo pogledam, saberem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem, ja to ne bih radio... Skodu ne bih nikada kupio, a taj passat jeste dobar, ali je jako slican automobilu koji vec imas. Uzmi neku Hondu Accord ili Audi A3. Mozda cak pre i golf V, nego taj passat.

 

Ja razmisljam da mi opadne jos cena automobila do proleca, da ne placam vise kasko. Bacio sam 1500 jura na isti, so far.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde nocu drzis automobil, ali ja do sada nisam nikad placao kasko za Golfa, a cetvorke vozim vec 5 godina. Uh, koliko bi to samo para bilo da sam placao svake godine :D

 

Videcu jos, ovo sto se tice automobila, moj automobil je sad sredjen dobro, super ide, nema kvarova, malo trosi ... videcemo :) Ko zna sta sve meni ce jos da padne na pamet :D

 

A i dok covek nesto ne proba, dok ne sedne ..... ne moze da ima taj osecaj. Nema nista od gledanja slika :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja tebe da te smorila cetvorka, dugo je vozis, ali za 2-3 K evra vise, neces dobiti nista mnogo drugacije, samo ces pljunuti pare.. :) Zato ti kazem... Da ti nemas auto, ili da imas neki golf 3, pa da planiras da predjes na passat-a B 5.5 onda bi to bio napredak, ovako stvarno ne vidim sta bi dobio?! Dobio bi malo na velicini i mozda malo jaci motor ili pak isti...

 

E znas sta bi mogao da uzmes, ako vec oces promenu: Audi A4. Nesto kao: http://www.polovniautomobili.com/oglas1542619/audi_a4_19tdi/#4

Mnogo mi se dja taj audi!!! Jeste da nazad nema mesta ni za K, ali mu je dizajn totalno u novom fazonu!! Sada mi je taj auto lepsi od bembare e46. Bas je momacki i jebacki. :) :)

Edited by Nazzgul
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au jebote, kak je moguce da je ovako niska cena za Audi :o

 

Inace, provalio sam sve fore kako da prepoznas Passat B5.5 da li je prepakovani englez :)

 

Ma ja tankujem kesh pa cemo videti. Mozda na kraju ne kupim nista..... ne mogu da ti opisem kako mi se smucila prodaja automobila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaebano je kad prodajes auto sa manom.. Medjutim, ja ne umem i ne volim da lazem. Kad sam prodavao dvojku rekao sam ljudima otvoreno da cirka ulje... + oni je oterali do majstora i majstor im rekao da je motor na izdahu. Tako da nisam mogao da imam problema, jer sam bio otvoren - posten.. Spustili su mi cenu za 150 evra i svi srecni.. Nisam propao za te pare.. Pazi ne volim nikoga da zajebem, jer isto tako ne volim da se to meni desi..

 

Ali zato sad, na primer prodajem cetvorku, ne bih je dao ispod 5.5K jura ni u ludilu, jer znam sta prodajem...i znam da sad moze da se vozi par godina bez ikakvog ulaganja i iz istih razloga necu ni da je menjam za nesto drugo. Tek sad sam zadovoljan kupovinom!! Sve vise i vise!! :) :) Auto ima sve sto mi treba, osim, ajde, automatskog menjaca. To mi je sad neki fetis.. voleo bih da se ne staram o menjacu i menjanju brzina, nego samo po gasu :) Ali to polako... docice s vremenom, kad uzmem ujakov e60 xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si u pravu, nemam sta da dodam. Ali prodaja automobila i koji nema manu je jako zajebana i stresna. Bilo koji automobil koji sam do sada prodavao bilo mi je mucno, zato sto zovu likovi, pitaju gluposti, dave, najave se da dolaze, ja cekam, a nema nikoga. Pa imaju zamerke zasto je ogrebano, zasto osteceno, a kupuju polovnjk. Ako je opet sve u redu, zameraju kako to da tako star auto moze da izgleda tako dobro, to mora da je lupano, pa farbano.... jako je zajebano :( A svaki polovnjak ima neku manu, cak i neke za koje ne znas. Evo bas pre nekog vremena citam na cars.rs forumu, covek prodao Passata nekom momku, kao sve super, auto dobar, a momku na auto putu raspadne se turbina, pa plati slep, pa popravka.... a delovalo je sve OK. Isto i ovaj drug sto je meni prodao, sve je delovalo OK, a onda havarija sa dihtungom glave. Moj prethodni Golf samo sto je troskario ulje, sve ostalo je bilo perfektno. A i ja sam mu rekao koliko mi trosi....u krajnjoj liniji sve se to vidi kad upalis pa izvadis cep ili sipku.

 

Moj Golf radi odlicno, ulje od zamene do zamene ne dolivam. bas sam danas gledao, pri vrhu sipke, a menjao ga pre 4500km. Kocnice, vesanja, amortizeri..... sve je u odlicnom stanju. Ali ti te stvari ne mozes da naplatis kupcu. Ne mozes da kazes moja cena je preko 5.000 eur, ali znas zamenio sam ovo, ono, sve je tip top .... to ne pije vodu na auto pijaci :( Zato ljudi gledaju da kad uloze pare to izekspolatisu maksimalno.

 

Meni gazda pre neki dan rece da sam lud ako u skorije vreme prodam golfa, on sece vene kad ga vidi jer on ima (nov) Reno koji ide na benzin i trosi kao zmaj, a moj Gof em duplo manje trosi, em vuce mnogo bolje (zbog obrtnog momenta 250 naspram 150Nm a isto imaju po 110ks).

 

ovaj Skodilak, sto drug planira da eventualno proda, je isto takav. Znaci odrzavan je odlicno, ima pravu kilometrazu, garaziran.... i ko to kupi zaista ce imati odlican automobil. A da ne pricam tek o performansama 140 KS, menjac 6 brzina, automatska dvozonska klima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

za prodaju automobila treba imati ne samo jake zivce nego i mnogo jaci stomak.ne bitno da li je to auto od 500 ili od 5000e uvek se nadje neka budala koja dodje samo da te zajebava jer nema nikakva pametnija posla.to za zvanje i najavljivanje sam ja imao dosta puta.npr zvao me je covek iz kragujevca u 10 sati uvece i kaze kako bi on dosao sutradan u 8 ujutru u sombor na auto pijacu da kupi auto od mene.vise od pola sata sam ja njemu objasnjavao kakav je auto itd itd covek obecava da dolazi naravno ne da nije dosao nego se vise nije ni javljao.nekako su mi ti oduvek mnogo bolji nego oni koji dodju pa ti nacrne auto kao da ne vredi ni 100e,a kamoli te pare koje ti trazis. ja ne volim da lazem ali opet ne volim ni sve da pricam. ko god dodje moze da dovede i 10 majstora,neka ga gledaju i 3 dana pa onda neka kupuje. ja sam sada prodao golf dvojku 85' dizela,a kada sam ga kupovao covek mi napricao kako je on stavio nove prednje amortizere i kako auto ne trosi uopste ulja. ajde sto je auto trosio ulja nije ga gutao nego samo malo vise trosio nego sto su ti amortizeri bili u ocajnom stanju.kako neko ima obraza tako da laze to je cudo,ajde da je precutao ali ovako te gleda u oci i laze. sad trenutno trazim auto ali dzaba ne mogu nista naci. nemam neki budzet,uzeo bih opet dvojku mozda cak i turbo dizela ko ga jebe ako je motor dobar palice na zimu. od plina bezim,a primetio sam da se na autopijaci sve vise i vise prodaju automobili bez istog. svaki dan sve vise ide cena gore,kod nas je sad 70din,a ugradnja plina u najobicnijeg jugica izadje najmanje 250-300e.uopste se ne isplati...

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routasydan

Hehehhehe!! Pa da, i ja sad gledam, da ekspoatisem to sto sam ulozio.. Nema nikakvog smisla da sad prodam cetvorku, kupim nesto drugo i onda da pucam jos para na ulaganje...

A auto pritom ima sve sto mi treba, plus ne izgleda uopste ruzno ni matoro...

 

@ dimmu1

Tesko da nadjes tako mator auto, u dobrom stanju... Eventualno da mu je u skorije vreme radjena neka generalka ili slicno, ali taj sto je ulozio u dvojku, misli da ima najbolji auto na svetu i nece ni da je prodaje :)

A sto se tice plina, to je najvece sranje... Ne bih nikad vise to ugradjivao u automobil. Samo izracunaj koliko mozes da vozis sa 300 evra koje das na ugradnju istog. A plus, kad imas plin, stalno nesto jebe i stalno nesto moras da servisiras...

Ne kapiram ljude sto se tako muce....

Brate kupis dizel masinu i boli te uvo za sve... Evo sveca od tetke me poslusala. Imala audi na plin, i sad presla na reno dizel, odusevljena je. Jos njoj taj reno 1.9 srce i do 9-10 litara po gradu...

 

Moj golf ne prelazi 6 litara po gradu... a kad ga vozim lagano do 70km/h, trosi ispod 5l :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno! dobar dizel motor je mama. ja sam se zaljubio u keca i nasao sam jednog dizela.covek je prvi vlasnik i auto nije vozen jedno 5-6 godina.jedina mana su mu rdjavi rubovi i jedan prag je malo truo ali dobro to je kod mog majstora 30e max takoreci dzaba,a covek odlicno radi. inace auto ima predjenih pravih 130.000km i 84' je godiste.motor odlican ali je auto odjavljen i nije registrovan vec godinama pa mi je to trosak od nekih 200-250e pa me sam kec izadje oko 700 i kusur eura minimum sto mi je malo puno za isti. mozda se i nakanim da ga uzmem pa polako sredjujem. probao sam razne golfice ali mi nekako najvise kec prija. tesko je to objasniti ali oduvek sam voleo bele golf jedinice jos dok je cale imao u 90' benzinca.auto je bio tako sredjen i jedinstven i dan danas ga prepoznam medju njih 1000 :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ja sam danas saznao da sam izgubio 400 evra, koje sam ulozio u neku glupost :( :( :( Tako da bolje kupiti auto nego se zajebavati sa parama xD

 

Kecevi su malo nestabilni u krivinama?! Umeju da zabace.. Dvojke su dosta stabilnije, ali ako to volis - sto da ne?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep je, zaista da imam mogucnosti tako nesto bih vozio

 

Inace i ja sam imao plin, ugradio medju prvima .... nije losa stvar, mada kao sto kaze Bojan, stalno neko cimanje, kontrolisi struju mora biti perfektna, filteri, stelovanja, pa los gas, previse propana kurca palca ...... dizel je prava stvar. Veliki obrtni moment, maksimalna snaga na malom obrtaju..... tesko da cu ponovo voziti benzinca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...