Jump to content

Trenutak


Queen_of_the_ryche

Recommended Posts

ODLAZAK

 

Pogrešna procena trena

Loš uticaj noci

Spoznaja dana tudjeg

Glasovi govore

Grešno...

 

Dodir suvišan,

Premalo reči,

Težina noći,

Svalila se turobno...

 

U lice se ceri

Kajanje jutra....

Daljina – preskupa,

Želja povratka...

 

Povučene prećutne reči

Podvlačim sate

Suviše nema da te zaustavim...

 

 

Ma da, eurosong...Jesi na ovu mislio za Beoviziju...

Edited by Queen_of_the_ryche

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto studiram skandinavistiku ne znaci da volim njihov metal- ako na to referiras (mislim krv, creva) sta vise, pojma nemam o njihovom metalu, mada znam da su ljudi na faxu zaludjeni sa tim...naravno ne svi...Sta fali Zemunu i ljudima koji tu zive? Pre neku nedelju je dosao jedan prijatelj, iz Norveske i rekao je, kao stranac, da je Zemun lepsi i cistiji od BG, a ljudi jako prijatni, prijatniji od onih sa druge strane mosta...pa ti vidi...A da, pusti sad Zemun i skandinavistiku, poenta su pesme i komentari...to je svrha "snage reci", zar ne?

Edited by Queen_of_the_ryche

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa Taj da je odavde znao bi istinu, ovako lupa gluposti najobicnije, zemun je prepun sljama i sinonim dziberane i osim jedne ulice tu u centru izgleda ekstremno niskobudzetno, a shto su radikali tamo jaki pokazuje kakvi su ljudi u munze konzi....

 

rekoh ti da se zajebavam za skandinavistiku, al' norveski jezik mi deluje k'o krajnje cudna ideja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, meni recimo Beograd izgleda kao ekstremna dziberana...ali dobro...

 

Norveski nije cudna ideja kad si bio u Norveskoj, a pritom volis jezike, a narocito germanske.

Pored norveskog je znam i svedski, razumem danski i islandski, pa ti vidi...i sve to preko norveskog, moze se reci da smo mi, koji ucimo norveski, u prednosti u "interskandinavskoj" komunikaciji...Ali na stranu to. Mene, za razliku od nekih, nije privukao sever zbog muzike - a da tamo nos nisam promolila. Imas ljudi koji upisu skan. samo zbog muzike, a da nikada nisu ni culi jezik? To je vec ekstremno cudno...

 

I da se ovaj ceo post ne bi pretvorio u prezentaciju mojih jezickih (ne)sposobnosti :rolleyes: , najlepse bih molila da se komentarisu pesme...Dakle=?

Edited by Queen_of_the_ryche

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

OBMANA

 

Dok vetar raspliće ptice,

Suvoparne oblike života,

a preslica plete prazne sate,

izujedana sudbina liže rane...

 

Vreme, genijalna obmana

oteže se, umorno ulicama.

Uzdah istorije nad spomenicima,

samo kašičica tuge pred gozbu.

 

Zajedljiva je politika

slobodnjaka u ropstvu,

Usne vrebaju laž,

a oči misao - daleku.

 

Sposobnost čudjenja,

iskonsko detinjstvo,

nestaje u trenutku,

život ničice pada,

pred smrću...predaje se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo kakav pokusaj kontraargumentacije na racun vadjenja zemuna je jako smesan, posto je zemun opste poznat po tome....

 

ne sumnjam u ispravnost motiva studiranja norveskog, opusti se, zajebavam se jerbo je grub i opskuran, al' dobro, pitanje ukusa....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo "Ø" ? Da...Pa ono je bas meko...ako se tako nazvati moze...he,heMa volim norveski, i to ti je...nema argumenata da nije lep, kad je meni subjektivno lep...razumes?Mozda nekom nije, ali meni jeste i to je to!!! ELSKER NORSK!A inace...sta je zanimljivo u "Ø"?

zanimljivo shto ga nigde nema, inace ja i rekoh gore, tvrd defakto, al' naravno, stvar ukusa....

 

mozes li da opises kako se izgovara.... :)

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...