Jump to content

Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]


Zen

Recommended Posts

Ja sam tada bio neobavešteni metalac koji se tek registrovao na yumetal, pa nisam znao generalno o metal dogadjajima i organizaciji u Srbiji. Ali suze su lile kada je Castle otkazan, pogotovo što sam zbog toga propustio Legacy fest.

 

Što se tiče tog festivala, kao što je Grob rekao, postoji velika verovatnoća da se to održi. Ta kompnaija koja je odgovorna za održavanje festivala po ostalim gradovima Evrope je ozbiljna firma. A i tamo u Zagrebu i ako se otkaže po neki koncert ipak ima 10x većih imna i isto tolko više koncerata nego u BGu.

Edited by Lunar
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је то у самом старту било сумњиво. Да код нас одједном буде такав фестивал, са таквим именима, после година и година заобилажења Србије од стране не само великих, већ и осредњих бендова... Нереално, јбг.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam u čemu je bio problem, pročitao sam ono za samo 150 prodatih ulaznica. Kartu sam kupio, ali mi je posle otkazivanja festivala vraćen sav novac (beše 3500 dinara, ili možda 4500, ne sećam se tačno), je l' bilo možda nekih prevara, tj. zašto je na kraju cela stvar otkazana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма ко ће га знати. То Фрубио прао паре :haha:

 

Ти си од оних срећника којима је враћена кинта. Колико сам упућен, има људи који још нису назад добили паре од Дистракшна и Содома.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednja informacija je bila da je prodato 218 karata, a da bi fest uspeo moralo je minimun da se proda 600. I karta barem ovu koju sam ja bio kupio je bila 5300 din(i meni su bez problema vratili pare), što nije bilo ni malo malo, ali definitivno je vredelo za onakve bendove. Pa jbt. za Carcass i At The Gates bi samo dao tolke pare.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо то за Каркас и Ет Д Гејтс. А још на то додај Содом, Хеловин, Нуклеар Асолт, Кавалера Конспираси, па чак и ЦоФ (не волим их, али су популарни)... Немогуће је да је само толико карата продато. Па на то би пола Европе дошло.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U onoj postavi je svako mogao naći nešto što vredi 5000 dinara, ali jbg, trebalo je to skupiti. Igrom slučaja sam prištedeo toliko i uzeo sam kartu čim su karte puštene u prodaju. Za novac sam otišao nazad u Mungos i bez problema dobio novac nazad, slično kao za Novembre.

 

EDIT: Beše i Soilwork na listi? Sećam se da je bilo bendova iz svakojakih žanrova i stvarno deluje smešno da je prodato samo toliko karata.

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Столет: Јесте проблем скупити те паре, али није ни то толико давно било, па да кажеш да су не знам колико цене генерално биле ниже, или стандард лошији (бољи?). Мислим, 5000 за четири дана уз највеће светске бендове? То је џабе. И то је још један од разлога зашто је толико нереално било да се одржи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма ко ће га знати. То Фрубио прао паре :haha:

 

Ти си од оних срећника којима је враћена кинта. Колико сам упућен, има људи који још нису назад добили паре од Дистракшна и Содома.

Kakve veze Frubi ima sa ovim, on je organizovao Legacu. Castle je Terra Nostra organizovala kako se secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

According to a posting on Helloween's website, who were headlining day 5, "the Castle Festival in Smederevo/Serbia has to be cancelled from the side of the local promoter because of the political situation and local incidents in the country." :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nesto:

 

 

"Dugo najavljivani hevi-metal festival „Castle fest“, koji je trebalo da se održi na tvrđavi u Smederevu od 1. do 5. jula, otkazan je. Kako organizatori ističu, razlog za ovakav potez je slaba prodaja ulaznica, jer je za ovu manifestaciju, na kojoj su najavljena brojna poznata imena sa svetske metal scene, do sada prodato oko 300 karata.

 

- To je zaista nedovoljno da bi uopšte imalo smisla organizovati događaj ovakvog kvaliteta. Nismo sigurni šta je uticalo na ovako slabu prodaju, ali činjenica je da u ovom trenutku ljudi nisu spremni da izdvoje novac za ulaznice u pretprodaji, što je uslov da bilo koji promoter obavlja svoj posao kako treba - navode organizatori „Terranostra promotions“.

Kao utešnu vest, „Judas Priest“ i „Cavalera Conspiracy“, kao nosioci programa celog festivala, nastupiće 1. jula u Beogradu, na stadionu „Tašmajdan“. Povraćaj novca za „Castle fest“ karte počinje od 20. juna, na mestima na kojima su i kupljene, a moguće ih je i zameniti za ulaznice „Judas Priest“, uz doplatu razlike u ceni."

 

Na kraju smo ispusili i za Priste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FoxZdemoN - 12.05.2008 at 06:59

I got my plane ticket.

Im coming from Canada and am going alone. I couldnt pass up this lineup.

 

Komentar sa Metalstorma vezano za Castle Fest.

 

 

 

xD

 

Ma ko zna sta je petljala bagra.

 

Seru ljudi za Frubija, a ta Terra Nostra sta je sve zasrala, to je strasno...

 

 

Jos jedna zanimljivost, ja na Legacy festu sretnem onog lika iz Terra Nostre, Tica se zove, preziva, sta vec, pitam ga jel sve ok sa festom, hoce li da se odrzi itd, i on mi kaze "hoce hoce, uzmi kartu sto pre".

 

Onda sretnem Kozeljnika, i pitam ga svira li The Stone na Castle festu, a on mi kaze da se ne zajebem da kupim kartu jer se festival nece odrzati.

 

Majmunarija klasicna

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja znam licno dosta ekipe iz TerraNostre koji su pokusali da organizuju to.iza sve price i sl ono sto je ujebalo pricu jeste VRIJEME ODRZAVANJA tj kratak vremenski razmak izmedju exit-a,legacy-ja i castle-a.ljudi su se pogubili sta i kako sa parama,pa nije dovoljno karata prodato kad su trebali da daju odredjenu kintu koju nisu imali,i onda su imali opciju da nekako nabave sve pare i to ogromnu cifru sto je bilo krajnje nerealno da uspiju i da ga odrze i da se nadaju da ce biti dovoljno celjadi da se sve pokrpi ili druga opcija da otkazu sve,ne daju dinara za organizaciju i da daju pola para cini mi se vecini bendova,sto je mnogo manji iznos i u tom momentu je bilo daleko realnije.oni su mislimi da tolika imena ce se sama prodati,ali eto jebiga nije bio slucaj.

 

slazem se da su sami prvi krivi jer su mogli da pomjere bar jos mjesec dana,mislim da bi bila ogromna razlika.slazem se da su mogli da mnogo boje odrade promociju festivala preko,ili barem u regionu,mnogi bendovi sa line-upa nisu nidje ni blizu svirali nasem regionu.slazem se da su,doduse nesvjesno,dosta zajebali po pitanju bendova i certova su srbiji svojim previdima.slazem se da su i oni ostetili legasi fest,kao sto je i legasi fest ostetio njih,jer su jednostavno uz takvu ultra lokalnu promociju bili preblizu jedan drugom vremenski.jednostavno zagrizli su mnogo odjednom,a ja licno simpatisem tu kockarsku slovensku crtu pukovnik ili pokojnik,ali jebiga ne treba ti nadprosjecna inteligencija da skontas da je nacin na koje je sve to odradjeno bio promasaj.

 

vuk isto zna dosta te ekipe,moze i on da podijeli koju insajdersku informaciju,mada ne zalazi na ovaj podforum doduse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро, стоји то да је у незгодно време било, посебно што су тада требали да буду и Џудаси и Слејер на Ташмајдану. Мада ми се чини да би сваки металац у Србији и окружењу између Легасија, Кесла и Егзита изабрао Кесл.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мада ми се чини да би сваки металац у Србији и окружењу између Легасија, Кесла и Егзита изабрао Кесл.

 

Evo, ja sam izabrao Legacy bez jednog jedinog trenutka premišljanja i to zbog zna-se-već-koga. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...