Jump to content

Košarka


Geozee

Recommended Posts

niko ne podcenjuje nase igrace , nego je realnost i objektivnost reci na stvarno nisu dorasli najboljim americkim kosarkasima , jel ti stvarno zivis u fataziji da bi Praja , Moka i Kica mogli nesto uraditi Jabbaru ili dr J -u ???

 

ustalom , pogledajte pa sami prosudite :

 

Dr. J

 

 

Jabbar

 

verujem da je 70 -tih i 80 -tih, veca razlika u kvalitetu bila izmedju NBA i evrope nego 90-tih , glupo je porediti ali je to moj utisak ,, mada taj period mnogo slabije poznajem od 90-tih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno.Igrao u Sarlotu.Odlican plej.Mali,a skace ko skakavac.

 

Ћути, мог'о је чак и да закуца. Грђи је од овог Нејта Робинсона. :)

 

А Кића је стварно био шутерски појам 70-их ... не знам да ли су Амери тада имали таквог шутера.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve godine za redom sampionski prsten, nisam ni jednu utakmicu propustio. Ali najvise sam uzivao u onim duelima protiv Orlanda :pivopije:

 

Tada su dosli Kenny Smith i neverovatni i neponovljivi Clyde Drexler.Bili su nezaustavljivi!Orlando su ocistili ko papane.

 

Ja se vise secam duela sa Knicks-ima.To je bilo zanimljivo i legendarno finale.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u pravu si, ocistili su Orlando sa 4-0 :D

 

A Dreksler je dosao da uzme titulu, sto je i uspeo, za razliku od Barklija :lol:

 

Jebiga,desavalo se to u NBA-u mnogim ekipama sa odlicnim timom,pricali smo o tome nedavno na NBA temi.

Olajuwoon,Drexler,Barkley...i nista.Barkely-u ocigledno nije bilo sudjeno da uzme prsten.Philadelphia,Phoenix,Houston...i nista.

 

Ali Clyde...kakav je to car bio,sunce ti jebem.Neverovatan,jedan i jedini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баркли је легенда.

Игр'о целу каријеру у сунчаном Финиксу, мањи од два метра а крилни центар,

воли пичић више него 'леба да једе, коцка се к'о нездрав, каткад се и пошиба онако мушки ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj kad se pravis pametan...je l bese visi ili vislji? ;)

 

 

 

:pivopije:

 

Visociji. :bigblue:

 

Potrudi se da ne budes tako extreman u svojim postovima i izbegavacemo ovakve rasprave... :pivopije: Nisi ti izmislio toplu vodu... znamo mi ko je Dzulijus Erving i znamo ko je Leri Bird... al moras nauciti ti i ko su Kica, Praja, Korac... :da::pivopije: U tom periodu ovog veka smo MI bili najbolji na svetu... i nemoj da ih potcenjujes...

 

Da su se Kica i Korac dopingovali proglasili bi ih za djavole,zabranili im da igraju kosarku,bacili bi anatemu na njih i poslali ih u zatvor/ludnicu.

 

Sto se naravno videlo iz prilozenog,tj.tvog neverovatnog "znanja".Doduse,mozda neke klince i mozes poducavati,mene ne mozes.

 

 

 

Nisam ja taj koji je potcenjivao,vec vi.A ja nase kosarkase nisam uzeo u usta niti jedan jedini put,posto ih volim vise od svih koje sam naveo (sem Hakeem-a naravno :rockdevil:).Ali ipak,ta vasa pametovanja tipa "Camuge,cirkusanti,doping,kurac/palac"...nemaju nikakvu pozadinu i nebulozna su.

Extreman?Ja nisam sirio rasizam za razliku od vas.

 

1-Camuge-pa i jesu,sta sad.

2-Cirkuzanti-pa ljudi ne dolaze da gledaju njih kako igraju kosarku nego kako skacu majmuncine.

3-Doping-u ogromnim kolicinama...

4-Kurac/palac-itd.

 

E ovako , u globalu cu odgovoriti na neke nebuloze koje su ovde iznesene .

 

Postoje 3 osnovne skole kosarke , americka , sovjetska i jugoslovenska , od svih 3 americka je ubedljivo najuspesnija , tome svedoci i 13 zlatnih medalja , 1 srebro i 2 bronze sa olimpijada , sa 16 olimpijada na kojima su ocestvovali , za svaki rspekt.

 

na svetskim prvenstvima su slali koled igrace , i ti su propisno mrsili racune evropskim zvezdama .

 

Ako je to sve uspeh droge , zasto nasi igraci idu tamo , jel i Divac narkoman ? Ili stojakovic ? ako se sve zasniva na snazi zasto nasi i drugi evropski treneri tamo idu na usavrsavanje , razmenu iskustava , pa Fil Dzekson , jeste imao najboljeg igraca na svetu , ali je po taktici izvanredan strucnjka (sistem trouglova u Cikagu , gde je cak i Longlija napravio korisnim igracem )

 

Kazete Drazen Petrovic , ok , jedan od najboljih evropskih igraca svih vremena , ali je u NBA , ipak vise gledao Drextlera , Jordana pa cak I Portera , nego im se usprostavljao , imao je par dobrih utakmica i to je to, u svakom trenutku NBA je imala i ima barem 20 boljih igraca od najboljeg igraca van teritorije SAD-a , cinjenica !

 

Saglasan sam sa Lemmyjem sixxom , pa kako mozete te velicine nazivati cirkuzantima , ... Kica , Praja , Moka , Cmoka , Prle I Tihi svaka njima cast , ali u njihovo vreme su DR j , Jabbar i kompanija zakucavala , i radila ono sto u danasnje vreme ne moze NIKO ama bas niko od van americkih prostora da uradi , a kamoli anorekticne jugo-sovjetske zvezde (ne vredjam , tako su izgledali sa poredjenjem za NBA divovima) u vreme 70 tih.

 

Prst na celo "kosarkaski" strucnjaci , ja nikad nisam cuo da je neki iole cenjen i uspesan strucnjak i pokusao da podceni americku skolu kosarke .

 

toliko za sada

 

Americka SKOLA kosarke...Jeste da imaju najbolje rezultate ali bi imali mnogo gore rezultate da se ne dopinguju.

Najlakse je uzeti nekog sabane i reci mu da se nabilduje i smrce i bode se sa 100 govana.Kad doping jos malo uznapreduje ima da zakucavaju sa 9 metara.

 

umeli su da kucaju upravo zato sto su cirkuzanti.

I narkomani. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji tema nba pa tamo pricajte o camugama, ovde se valjda prica o srpskoj i evropskoj kosarci...

 

Mislim da ove godine Partizan nece biti dominantan, otisao je Pekovic, to je veliki hendikep, a koliko vidim, niko nije dosao na poziciji centra...Plus je otisao i Kecman, koji je bio vrlo bitan igrac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si za priču o crncima i belcima, to je ispričano odavno i ne davite više

 

 

 

a mislim da zvezda ništa nije ( još uvek uradila sa pojačanjima) ne samo zato što samgrobar!

utuckaćemo i ove godine sve u jebenoj na kvadrt jadransko ustako slovenačkoj lizi

nek mi ga liznu slovenci i hravati

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Полако, Манчестер Сити је последњег дана прелазног рока довео Робиња.

Видећемо тек шта ће наш КК Партизан учинити тог ''судњег дана за појачања.'' :bigblue:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Americka SKOLA kosarke...Jeste da imaju najbolje rezultate ali bi iali mnogo gore rezultate da se ne dopinguju.

Najlakse je uzeti nekog sabane i reci mu da se nabilduje i smrce i bode se sa 100 govana.Kad doping jos malo uznapreduje ima da zakucavaju sa 9 metara.

 

 

I narkomani. :bigblue:

 

Znaci Divac,Stojakovic,Danilovic,i ostali koji su igrali ili igraju u NBA su isto tako narkomani,cirkusanti i majmuncine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...