Jump to content

Koji operativni sistem je najbolji?


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

juce uzeh laptop i dosla mi instalirana vista. cula sam dosta 'prica' o njenom 'losem interfejsu' (los my ass), dosta bagova itd, pa sam ga mislila skinuti i instalirati xp. nakon kratkotrajnog rada na njoj, pokazalo je da sasvim normalno funkcionise, al ono sto je zajebano je to sto se ne moze instalirati vecina programa (il nemaju jos craka za vistu il je verzija neodgovarajuca), tako da cu je, ipak, oboriti i prebacit se na xp. najveca prednost mi je bila to sto je ta vista original, licenciran softver..

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce uzeh laptop i dosla mi instalirana vista. cula sam dosta 'prica' o njenom 'losem interfejsu' (los my ass), dosta bagova itd, pa sam ga mislila skinuti i instalirati xp. nakon kratkotrajnog rada na njoj, pokazalo je da sasvim normalno funkcionise, al ono sto je zajebano je to sto se ne moze instalirati vecina programa (il nemaju jos craka za vistu il je verzija neodgovarajuca), tako da cu je, ipak, oboriti i prebacit se na xp. najveca prednost mi je bila to sto je ta vista original, licenciran softver..

 

Šta ti nije radilo od programa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ti nije radilo od programa?

 

 

photoshop, corel..etc..a sumnjam da cu i mayu moci instalirati. mislila sam ga podijeliti na 3 partije, 1 ostavim vistu i dodam xp i linux (zadnje zbog faxa). vista mi doduse nema ni office instaliran, tako da su jedini editori wordpad i notepad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probala sam vistu, koristila je je jedno mesec, dva i vratila se na XP. Vista je mnogo lepša, ali i nije nešto funkcionalna, imala sam problema sa pokretanjem filmova i još neke sitnice su mi smetale. . .

 

XP rulez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

photoshop, corel..etc..a sumnjam da cu i mayu moci instalirati.

 

Ovi programi su meni radili kada sam testirao Vistu, doduše najnovije verzije.

 

vista mi doduse nema ni office instaliran, tako da su jedini editori wordpad i notepad.

 

Pa koja je onda poenta da na legalan OS instaliraš nelicencirane programe? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Baal nema je ocito, zato sam i odlucila napraviti partijicu s xp.om i nelegalnim softverima da bih mogla raditi kao i na dosadasnjem (porodicnom) kompu.

 

 

Sve uredno licencirano i registrovano :pivopije: ?

 

 

da, naravno, sve sami originali d: sve bi to radilo na visti normalno, da su licencirani i da su najnovije verzije, ovako..partijica za xp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Koristim Windows XP, koji sam (sa svojih deset prstiju :)) modifikovao, tj, unattend-ovao, tako da kad instalirm svoj sistem dobijam sistem potpuno prilagođen svojim potrebama, lišen mnogih bespotrebnig stvari koje inače dolaze sa XP-om, i obogaćen sa stavrima koje meni trebaju

 

Pokušavao sam sa Linuxom, ali sam rekao: "Neka hvala"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Koristim Windows XP, koji sam (sa svojih deset prstiju :)) modifikovao, tj, unattend-ovao, tako da kad instalirm svoj sistem dobijam sistem potpuno prilagođen svojim potrebama, lišen mnogih bespotrebnig stvari koje inače dolaze sa XP-om, i obogaćen sa stavrima koje meni trebaju

 

Pokušavao sam sa Linuxom, ali sam rekao: "Neka hvala"

 

Haha, same here. Linux prosto ne radi posao za ono sto meni treba ("treba" u smislu da se osecam komforno) svakodnevno + igre.

 

Nego ja sam napravio neku 'lite' verziju koja ima nesto manje od 250 MB installer. Da, znam da moze da se smanji i vishe, ali neke stvari sam hteo da ostavim (npr. podrske za razne tastature itd).

 

E u celom procesu sam uspeo da sjebem, namerno, podrsku za skenere... Tad sam rezonovao - skener necu nabavljati, a digit. kamere se odavno ponasaju kao usb diskovi. E KURAC! Canonovi fotoaparati zahtevaju to sranje, i nece da rade kao usb diskovi! Sreca pa imam Suse na drugoj particiji , pa dual bootujem kad prebacujem fotke, ali je to svejedno pain in the ass. Prosecan uptime mog compa se meri u danima, tako da me izuzetno mrzi restartovati comp da bih prebacio par slika... Pogotovo kad sam s nekim na chatu, pa nesto slikam i ocu odma' da posaljem.

 

I sad me mrzi da reinstaliram windowse, jer sam bio 'pametan' i napravio jednu particiju, umesto da sam kao nekad lepo napravio 2.

 

 

 

Bilo koja verzija Linuxa je bolja opcija od Windowsa!

 

Super, sad idi na temu Os wars, lepo to argumentuj, pa neko mozda tvoje misljenje i uzme za ozbiljno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...