Jump to content

Koji operativni sistem je najbolji?


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

Microsoft je sam sebi skocio u usta sa forsiranjem Aera, sad su u velikom problemu sta pakovati na netbookove/topove i ostalu bratiju baziranu na Atomu. Plus, Nvidia sam' sto nije napravila x86 - kompatibilan procesor koji bi, u sprezi sa Fermi arhitekturom, na desktop montirao snagu omanjeg superkompjutera. Kako su Winovi ni tamo ni ovamo (suvise zahtevni za male integrisane sisteme, suvise neozbiljni za vece, paralelne), mislim da ce im druga po velicini softverska kuca na svetu, a to je naravno Google, sa svojim OSom odlomiti dosta velik deo kolaca. Inace, Crhome OS sam probao neku betu, to je fuckin' SUSE linux i to prilicno nesredjen. Kontam da moze da se instalira i na digitron, al sem net dela trzista, ne ocekujem ga u nekom vecem delu ostatka (osim ako ga debelo ne "upeglaju" do izlaska). Inace, jedini koji bi mogao da sjebe Microsoft je, naravno, Apple. OS X je toliko bolja i jednostavnija stvar od Wina (za pocetak, nema jebeni registry!), a kosta vise od 100 e/$ manje. I radi na svakom iole normalnijem/novijem kompu bez ikakvih problema (jer je. jelte, Mac sad samo upeglan PC). Ako bi Jabucari pustili na trziste Leoparda sa dovoljno kextova (po naski: drajvera) da out-of-the-box moze da radi na svakom novom PCu bilo bi jedno veliko CAO Billy...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apple je jedna rupetina od OS-a a njegovi korisnici nisu izlozeni napadima samo zato sto ih u odnosu na Win korisnike ima manje

Plus tome treba dodati krajne ignorantnu politiku samog Apple-a po tom pitanju(a i ne samo tom,da su oni koji slucajem na mestu MS-a bili bi 5x veci tirani na trzistu,o da ;))koja ce im kada tada doci glave

To je MS ukapirao na vreme pa je posle fijaska sa sigurnoscu,blaster wormom i IE rupama(sto je pre svega zasluga sigurnosnih propusta u ActiveX komponenti koja je eto "zatvorena i sigurna za bankarstvo" :mrgreen: pa se ispostavilo da je bila busna kao sito)svoje nove verzije OS-ova ucinio daleko sigurnijim-Vista,sada i Windows 7,a i XP je sa SP2 postao dosta solidan sto se toga tice,naravno ta filozofija je primenjena i na novi IE 7 i 8

Bio je onaj hacking kontekst gde je prvi OS koji je razbijen bio MacOS i to je pao kao kruska za manje od nekoliko minuta,Vista je razbijena tek posle nekoliko dana,a pobednik je bio Linux koji nije razbijen uopste-svi OS-ovi su bili full patched kako se kaze

Mislite o tome ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apple je jedna rupetina od OS-a

 

Je l' si ti ikada koristio MacOSX? 'ajde nemoj da daješ ovakve izjave, očekujem bar od tebe da koliko toliko znaš koliko MacOS radi dobro i stabilno i koliko je logičniji nego Windows.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Microsoft je sam sebi skocio u usta sa forsiranjem Aera, sad su u velikom problemu sta pakovati na netbookove/topove i ostalu bratiju baziranu na Atomu.

 

Aero funkcioniše perfektno na GMA 950.

 

Zato sto niko normalan nece pustiti da nesto ultra poverljivo i "primamljivo" kao sto su transakcije radi na besplatnom, open source browseru.

 

Deutsche bank radi na svim browserima + ima verziju za mobilni koja potpuno podržava sve sigurnosne funkcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rupetina od OS-a u smislu sigurnosti :meshuggah:

 

Evo ovde malo da vidimo kako je siguran Safari

 

http://www.elitesecurity.org/t358560-0-Safari-browser-razbijen-za-sekunde

 

Inace,nije to ni prvi ni poslednji put-bilo je vise ovakvih demonstracija

 

I evo ovde

 

http://www.elitesecurity.org/t316810-0-Mac-is-the-first-to-fall-in-PwnOwn-hack-contest

 

Pazi kada su Apple developeri bili takvi smekeri kada su jednu od najsigurnijih platformi na kojoj baziraju izmedju ostalog svoj OS(BSD)unazadili do tog nivoa u smislu sigurnosti :mrgreen:

Nisam ja probao MacOS niti nameravam pored zivih i zdravih Win 7 i Linux-a,ali eto nekih drugih iskusatva da se covek malo zapita-a i ta MacOS stabilnost je diskutabilna,secam se da je u Digitalu bio test jedne Apple masine i da su navodili da im se masina znala zakucati iz cista mira u toku rada :zeleni:

Zao mi je ali Apple vise nije ono sto je nekad bio,niti je vise sinonim za kvalitet-cak stavise sada deru nesrecnike neralnim cenama(alo bre-3GS u Evropi kosta koliko videh 800e manje vise bez ugovora,to je dosta skuplje od novih i starih HTC Android modela koji mogu da mu obrisu nos komotno :bigblue:)samo na konto stare slave,fancy izgleda i trademarka

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...