Jump to content

Koji operativni sistem je najbolji?


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

Specijalno za tebe i Nedeljka. Pa sad, ako razumes sta se ovde desava, shvatices.

 

Novi Cray CX1 cime je oznacen kraj kratkotrajne dominacije Linuxa na trzistu HPC. Nazdravlje. Inace, makina je izasla pre 3 dana, da ne bude veceras kako joj je udeo na trzistu mali. Pricacemo za godinu dana.

 

 

Edit:

 

Pokazi Nedeljku link molim te, zivo me interesuje sta ce sad da lane.

 

Aj' ljubi vas obojicu vas drugar.

 

 

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yeah right

 

Isto su pricali i za HPC 2003 pa je doticni prodan u svega 3(tri)primerka za nekoliko godina-doduse verujem za masne i premasne pare-ipak su to skupe stvarcice

 

Ko zna mozda ce ovaj da bude prodan u 6-to ce zaista biti veliki uspeh MS-a-to je bre 2x vise :)

 

Istina boli a? :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не капираш... Какве везе има што га праве Амери, не праве га само они. Уосталом , ја се мало шалим

 

Dobro ako se salis. TO je druga stvar. Inace, rekao si 'Duvajte ga Ameri', pa posle 'Kakve veze ima sto ga prave Ameri'. Ne prave ga samo oni ali je ogromna vecina onoga sto zavrsi u kojekakvim distribucijama napravljena u Americi. Znam da volite da se gadjate procentima i cepidlacite za jedan ili dva (onaj tvoj kolega pravi big deal da li recimo FF ima 15% ili 16% ili, o Mojsije, 17% udela na svetskom trzistu). Ogromna vecina svega toga je napravljena u Amerigi. Ne nervira me to sto neko pljuje Amere, nego me nervira sto se time zabasuruju prave informacije i pljuje na 'rad i delo' armije (americkih) inzenjera koji su bre ovom svetu doneli svetlo. Figurativno.

 

Ko zna mozda ce ovaj da bude prodan u 6-to ce zaista biti veliki uspeh MS-a-to je bre 2x vise :)

 

Istina boli a? :razz:

 

Au boze sto si tvrdoglav. Jel' ti kapiras da onih 5 instalacija spomenutih na top500 nisu jedinih 5 instalacija u svetu, nego su to 5 instalacija koje su dosle na listu najbrzih 500 HPC instalacija trenutno. Tih 5 instalacija, od kojih je najbrza trenutno na 23. mestu su beta verzije Windows HPC 2008.

 

 

Windows HPC 2008 jos nije ni izasao. NIJE IZASAO. Tek izlazi, 22. Septembra. Cray CX-1 je izasao 16-og Septembra, pre tri dana. HP (Hewlett Packard) proizvodjac sa najvecim udelom u HPC hardveru je vec odavno potvrdio da najvise ima interesenata za njihove (nove) masine sa Windows HPC 2008 instaliranim na istima. Pogledaj malo okolo, pusti Nedeljka.

 

Ne boli istina, nego boli ljudska glupost. To boli. Aj' ziv ti meni jos sto godina, polako ces nesto i skontati. Evo, da vidimo iduce godine u ovo vreme tu famoznu listu top500. Stavljam 100$ da ce sledeceg Septembra (2009) na listi top500 medju prvih 10 biti barem 4 Windows HPC 2008 instalacije. Primas opkladu? Evo je ovde, za pokolenja.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au boze sto si tvrdoglav. Jel' ti kapiras da onih 5 instalacija spomenutih na top500 nisu jedinih 5 instalacija u svetu, nego su to 5 instalacija koje su dosle na listu najbrzih 500 HPC instalacija trenutno. Tih 5 instalacija, od kojih je najbrza trenutno na 23. mestu su beta verzije Windows HPC 2008.

 

Koliko sam ja video u pitanju je statistika koja se generise svakih 5 meseci,tako da ne lupetaj

Kao drugo nema ih 5 nego ih ima 3-kada je rec o HPC 2008

Druga dva su HPC 2003 koja verovatno stoje tu od 2003 godine kada se svojevremno pricalo da ce da pociste linux sa ovog trazista kao sto se prica i sada-mos misliti izasla nova verzija HPC-a i i slicno kao u slucaju Viste to je nesto sto niko nije video do sada i to ce koristiti svi-yeah right :)

 

Windows HPC 2008 jos nije ni izasao. NIJE IZASAO. Tek izlazi, 22. Septembra. Cray CX-1 je izasao 16-og Septembra, pre tri dana. HP (Hewlett Packard) proizvodjac sa najvecim udelom u HPC hardveru je vec odavno potvrdio da najvise ima interesenata za njihove (nove) masine sa Windows HPC 2008 instaliranim na istima. Pogledaj malo okolo, pusti Nedeljka.

 

Big deal i kada izadje

Pogledaj na istom sajtu koliki je udeo npr AIX,Irix i HP-UX imao 2001 godine a koliko ima sada u odnosu na linux :)

Doduse Irix vise nije current je je zadnja verzija izasla cini mi se 2006 dok je AIX i HP-UX imaju bome current working state

Dakle proprietary platforme sa zatvorenim modelom isto kao i Windoze

A sa druge strane ja sam i postovao zato linux dominira u ovom segmentu i zasto ce resenja kao sto je HPC gledajuci primer komercijalnih Unix-a tesko ovde uzeti neki znacajniji procenat

 

Evo kada treba da ponavljam po n-ti put sta je rekao covek

 

Kao sto se vidi, Linux sa svojim derivatima drzi preko 80% od Top 500 HPC sistema. Znaci, totalna dominacija, bas kao sto Windows ima totalnu dominaciju na desktopu.

 

Linux je savrsen sistem za ovakvu upotrebu, iz nekoliko razloga:

 

- Jednostavna mogucnost pisanja custom-kernela za vrlo-specificne HPC sisteme (a skoro svaki od njih je specifican)

- Cena - mnogi HPC sistemi imaju ogroman broj procesora, komercijalni Server-OSevi obicno nemaju pricing-model koji bi imao smisla u HPC segmentu (zamisli da moras da kupis 10000 licenci Windowsa ;-)

 

Windows generalno nema tu sta da trazi, a i komercijalni Unix-i su pukli tu totalno, iz prostog razloga sto je sam nacin primene takav da nema nikakvog smisla placati ogromne licence za OS-eve koji imaju kernele koje ne mozes izmeniti, jer HPC sistemi zahtevaju vrlo specifican pristup kontroli memorije i sl...

 

Tacno je da Microsoft sada pokusava da udje u taj segment, ali iskreno ne vidim ama bas ni jedan razlog zasto bi neko koristio Windows za tako nesto. Microsoft je ubacio MPI (Message Passing Interface) API koji moze biti jako zanimljiv ovde, ali opet ostaju problemi sa :

 

a) Cenom - jos se ne zna kako ce Microsoft licencirati takav OS za masine/clustere sa stotinama/hiljadama CPU-ova

Windows NT kernelom koji nije otvoren (mada ga HPC vendori svakako mogu dobiti)

 

Mislim da bi Microsoft morao da ponudi nesto >bas mnogo bolje< od Linuxa tu da bi bio interesantan, a u takav razvoj dogadjaja cisto sumnjam.

 

A sto se tice Nedeljka-ja sam lepo rekao odakle sam pasteovao i link i topic, pored jednog Nedeljkovog

Medjutim to je verovatno ono izgleda tipa-ajd da ponovim 5 puta laz pa ce da bude istina :)

 

Ne boli istina, nego boli ljudska glupost. To boli. Aj' ziv ti meni jos sto godina, polako ces nesto i skontati. Evo, da vidimo iduce godine u ovo vreme tu famoznu listu top500. Stavljam 100$ da ce sledeceg Septembra (2009) na listi top500 medju prvih 10 biti barem 4 Windows HPC 2008 instalacije. Primas opkladu? Evo je ovde, za pokolenja.

 

Uh uh batice sada ispada barem 4 a vamo pricas o rusenju dominacije linux-a jos koliko sutra :uhoh:

Linux sada trenutno ima 378 a i ako HPC dobije recimo 10 komada(u sto cisto sumnjam)imace taman toliki udeo ovde koliko linux ima na desktopu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nisi bas pismen ili si malo autistican batice?

 

Rekoh, barem cetiri u prvih deset. Kapiras. Na toj istoj listi. A bice ih mnogo vise. Bice bar trecina Windows masina recimo. Medjutim, posto opet nista ne kapiras, nije samo 500 kompjutera, tojest instalacija u svetu HPC. Ima ih mnogo vise, na desetine hiljada, ali je ta top500 lista lista performansi. Sto ce reci da ce Windows HPC 2008 da zauzme bar 50% trzista koliko do kraja iduce godine.

 

 

Da ti pokazem koliko je Nedeljko i ova njegova klika debilna, oni govore o apsolutnoj dominaciji Linuxa na HPC trzistu , ali im je statisticki uzorak samo taj debilni top500 sajt gde je, o Mojsije listovano svega 500 instalacija. Mi ne govorimo ovde o Windows HPC performansama nego o udelu u trzistu. Koliki Linux uopste ima udeo na trzistu HPC? Daj da vidim te cifre. Ne zanima me samo 500 najbrzih instalacija, zanimaju me sve registrovane HPC instalacije. Sve. Neko mora da vodi racuna o tome. Moguce da Windows HPC 2003 ima samo 2 instalacije koje su na listi prvih 500 po performansama, ali samih Windows 2003 HPC instalacija ima na hiljade. Ono sto ti ne kapiras je da ce Windows HPC 2008 instalacija biti na desetine hiljada. Vise nego svih ostalih zajedno. A ne kapiras jer si tvrdoglav i samo citiras ove tvoje istomisljenike koji pri tome nemaju ama bas nikakvu referentnost. Idi brate pa citaj sta kazu menadzeri iz Cray-a i HP-a, sta se sprema i u sta oni ulazu, jer su platili grdne pare za mnogobrojne studije i shvatili da ce Windows HP da odere sve druge po broju instalacija u toku iduce godine, a onda zna se, kompletna dominacija. Objasnjeno ti je tamo i zasto, ali evo ja da ti objasnim ukratko:

 

 

- Microsoft ce portovati svoje famozne alate na Windows HPC platformu (bilo koji programer koji radi sa Visual Studiom ce ubuduce moci da pise HPC aplikacije bez ikakvog prethodnog predzanja o hardveru, ovome ili onome.

 

- Windows HPC 2008 je turn-key sistem, radi iz kutije, ne treba da budes doktor nauka samo da bi sve to spojio i konfigurisao. Sto ovim biolozima i hemicarima koji se bave istrazivanjem genoma ili novih lekova nikako ne treba u zivotu. A ne treba im ni strucnjak za Linux kao ti jel'da, sve radi ko mleko.

 

- Moci ce ljudi da sede na svom PC-u i rade recimo najgrdje proracune u Excelu (nauka, a) i kad treba da se crunch-uje neki suludi pivot table zacelu organizaciju velicine Ford-a ili Dzeneral Motorsa, samo pritisnes dugmence u Excelu, i ceo zadatak se offloaduje na procesovanje na company HPC makini. Ali gde bi ti to kapirao, i implikacije istog.

 

- Cena sistema, ce jos vise pasti u poredjenju sa Linuxom danas.

 

A o performansama i da ne pricamo.

 

 

Dakle, apsolutno razaranje Linuxa, i Linux ce kao takav polako nestati sa svetske scene, posto ce u tom trenutku biti satrt na polju desktop, web server i HPC operativnih sistema (*1).

 

 

Uzgred, ne treba niko da cacka nista po kernelu, i generalno i ne cacka. To sto ta opcija postoji ne znaci da je i koriste svi. Bas Nedeljko zna kako pristupaju memoriji HPC masine. U svakom slucaju kernel menjaju po potrebi po dva-tri lika iz tri cetiri institucije koje su priznate za to , i to je to. Iako mozes da ga menjas i ti (sto je svima vama Linux masturbatorima spiritus movens) fora je sto niko takav kernel NECE koristiti. Jer ti bre nemas pojma o tome kako to radi, a ni Nedeljko, tako da koji moj vama uopste i treba open source kernel. Ti kao hoces da zaviris u njega. Pa i da zaviris, ne kapiras nista. Kao ni 99.99% covecanstva. Ali je bitno da je open source.

 

 

Nego, polozi ti 100 kinti mladicu, prihvati opkladu, stavicemo pare kod nekog treceg sa foruma, pa da vidimo. Ja mogu da cekam godinu dana.

 

 

 

 

 

*1 - Malo sam se salio ovde, cisto da vas trznem. Nece iduce godine Linux postati obsolete. 2010. ce.

 

Opušteno Harniš. Ja kad kažem "Duvajte ga Ameri" mislim na druge stvari, spoljnopolitička sranja i sl, ono ... Humor je to malo zamršeniji. Seremo , serete , seru .|. SVI!!!, vi, mi, oni (nemoj opet u kod da tumačiš sve što sam napisao :) ) .

 

Sve je to u redu batice, ali ja sedim na dve stolice, za razliku od tebe i vecine.

 

Tako da kad meni Amer ili neko drugi na zapadu kaze, 'Duvajte ga Srbi govnari' i te fore ( a i oni mozda misle na srpsku spoljno i unutrasnju politiku), a ima i takvih, ja im odma skacem za vrat. Naravno, licno ne poznajem previse takvih Amera ili drugih strendzera, ali se desi tu i tamo neka takva neprijatnost, koja je naravno lako objasnjiva.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nisi bas pismen ili si malo autistican batice?

 

Rekoh, barem cetiri u prvih deset. Kapiras. Na toj istoj listi. A bice ih mnogo vise. Bice bar trecina Windows masina recimo. Medjutim, posto opet nista ne kapiras, nije samo 500 kompjutera, tojest instalacija u svetu HPC. Ima ih mnogo vise, na desetine hiljada, ali je ta top500 lista lista performansi. Sto ce reci da ce Windows HPC 2008 da zauzme bar 50% trzista koliko do kraja iduce godine.

 

Ti se pravis lud ili sta vec?

Ah da tako mi je poznato to

Statistika na pomenutom sajtu se generise jednom u 5 meseci-dakle u pitanju su instalacije u tom vremenskom periodu

A linux je uvek pri vrhu top instalacija i to nekoliko godina unazad mozes slobodno da proveris

A to da se na masi clustera koriste Windoze postoji samo u tvojoj umisljenoj tintari

 

 

Da ti pokazem koliko je Nedeljko i ova njegova klika debilna, oni govore o apsolutnoj dominaciji Linuxa na HPC trzistu , ali im je statisticki uzorak samo taj debilni top500 sajt gde je, o Mojsije listovano svega 500 instalacija. Mi ne govorimo ovde o Windows HPC performansama nego o udelu u trzistu. Koliki Linux uopste ima udeo na trzistu HPC? Daj da vidim te cifre. Ne zanima me samo 500 najbrzih instalacija, zanimaju me sve registrovane HPC instalacije. Sve. Neko mora da vodi racuna o tome. Moguce da Windows HPC 2003 ima samo 2 instalacije koje su na listi prvih 500 po performansama, ali samih Windows 2003 HPC instalacija ima na hiljade. Ono sto ti ne kapiras je da ce Windows HPC 2008 instalacija biti na desetine hiljada. Vise nego svih ostalih zajedno. A ne kapiras jer si tvrdoglav i samo citiras ove tvoje istomisljenike koji pri tome nemaju ama bas nikakvu referentnost. Idi brate pa citaj sta kazu menadzeri iz Cray-a i HP-a, sta se sprema i u sta oni ulazu, jer su platili grdne pare za mnogobrojne studije i shvatili da ce Windows HP da odere sve druge po broju instalacija u toku iduce godine, a onda zna se, kompletna dominacija.

 

Procitaj prethodni odgovor

 

 

Objasnjeno ti je tamo i zasto, ali evo ja da ti objasnim ukratko:

 

 

- Microsoft ce portovati svoje famozne alate na Windows HPC platformu (bilo koji programer koji radi sa Visual Studiom ce ubuduce moci da pise HPC aplikacije bez ikakvog prethodnog predzanja o hardveru, ovome ili onome.

 

- Windows HPC 2008 je turn-key sistem, radi iz kutije, ne treba da budes doktor nauka samo da bi sve to spojio i konfigurisao. Sto ovim biolozima i hemicarima koji se bave istrazivanjem genoma ili novih lekova nikako ne treba u zivotu. A ne treba im ni strucnjak za Linux kao ti jel'da, sve radi ko mleko.

 

Jeste a biolozi i hemicari rade na kofiguraciji clustera i hardvera :)

Ajde begaj-za to se brinu drugi ljudi,majmune

Naucnikov posao je da sedne za masinu koja mu je neophodna za posao

 

- Cena sistema, ce jos vise pasti u poredjenju sa Linuxom danas.

 

Jedva cekam da vidim koliko ce kostati HPC i kakvo ce biti licenciranje-sa tolikim brojem masina ja sve nesto mislim da ce biti jezivo skupo

 

 

Dakle, apsolutno razaranje Linuxa, i Linux ce kao takav polako nestati sa svetske scene, posto ce u tom trenutku biti satrt na polju desktop, web server i HPC operativnih sistema (*1).

 

Uh,uh-tandarabroc :razz:

 

 

Uzgred, ne treba niko da cacka nista po kernelu, i generalno i ne cacka. To sto ta opcija postoji ne znaci da je i koriste svi. Bas Nedeljko zna kako pristupaju memoriji HPC masine. U svakom slucaju kernel menjaju po potrebi po dva-tri lika iz tri cetiri institucije koje su priznate za to , i to je to. Iako mozes da ga menjas i ti (sto je svima vama Linux masturbatorima spiritus movens) fora je sto niko takav kernel NECE koristiti. Jer ti bre nemas pojma o tome kako to radi, a ni Nedeljko, tako da koji moj vama uopste i treba open source kernel. Ti kao hoces da zaviris u njega. Pa i da zaviris, ne kapiras nista. Kao ni 99.99% covecanstva. Ali je bitno da je open source.

 

Onda treba da nam objasnis sto su komercijalni Unix-i prsli kao zvecka vec poodavno na ovom polju kada modifikacije nikom ne trebaju :)

A od kompanija kao sto je IBM(AIX) ili HP(HP-UX)definitivno dobijas isto ono sto ce da nudi i HPC i sto je nudio vec HPC 2003(da to je onaj za koga su jos 2001 godine komedijasi poput tebe pricali da ce razvaliti konkurenciju :) )

Zakljuci sam

 

Nego, polozi ti 100 kinti mladicu, prihvati opkladu, stavicemo pare kod nekog treceg sa foruma, pa da vidimo. Ja mogu da cekam godinu dana.

 

Dobices nesto drugo da izbijes oci-pogodi sam sta :razz:

Ja sa druge strane imam odlicno pamcenje,znam sta si rekao a ovaj post cu i da sacuvam

U septembru sledece godine cemo da vidimo koliko ce tvoje voljene Windoze zbog kojih verovatno imas vlazne snove :) zauzimati u ovom delu trzista-jedva cekam...

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se pravis lud ili sta vec?

Ah da tako mi je poznato to

Statistika na pomenutom sajtu se generise jednom u 5 meseci-dakle u pitanju su instalacije u tom vremenskom periodu

A linux je uvek pri vrhu top instalacija i to nekoliko godina unazad mozes slobodno da proveris

A to da se na masi clustera koriste Windoze postoji samo u tvojoj umisljenoj tintari

 

Opet se pravis blesav ili nemust. Statistika na tom sajtu moze da se generise i dnevno, to ne menja cinjenicu da na tu listu dospevaju samo 500 HPC instalacija iz celog sveta, od vise desetina hiljada. To je top-lista najbrzih 500 a ne svih mogucih instalacija. Ako je na listi top500 nekih 80-tak% Linux, nikako se ne da izvuci dedukcijom podatak da je od svih recimo 20,000 HPC instalacija 80% (ili 16,000) Linux. Samo 80% od ovih prvih 500 je neka varijanta Linuxa. I to ce se sad bitno promeniti, pazi kad je Windows HPC 2008 Beta verzija debitovala vec na 23. mestu. Za godinu dana, videcemo tu top-listu kako rekoh. Sto ne menja cinjenicu da ce Windows instalacije daleko nadmasiti Linux, stavise sve ostale instalacije zajedno, kako ti vec tri puta rekoh, i kako strucnjaci iz HP, Cray-a, IDC i mnogih drugih kompanija proracunase. I zato se sad sve te kompanije masovno saltuju na ponudu Windows HPC 2008, ne mozes da zivis od njih koliko toga ima po njihovim HPC sajtovima. It's over, bre, Srbine.

 

 

Procitaj prethodni odgovor

 

Procitaj ovo iznad ponovo. Nauci ko pesmicu.

 

 

Jeste a biolozi i hemicari rade na kofiguraciji clustera i hardvera :)

Ajde begaj-za to se brinu drugi ljudi,majmune

Naucnikov posao je da sedne za masinu koja mu je neophodna za posao

 

Nisi skapirao, ali nije prvi put, obzirom da nemas blage veze ni sa jednom jedinom sferom kompjuterizacije. Biolozi i hemicari ucestvuju u kreiranju softvera za njihove potrebe. Posto opste namenski softver za takva istrazivanja ne postoji. Niti postoji neki Scientific Office (kao MS Office) ili recimo Scientific Lab (kao MathLab recimo), takvo nesto, sto bi onda oni mogli da extenduju po potrebi. Ogroman broj naucnika onda ili sedne pa napise softver za tu svoju HPC platformu sam ili najcesce u timu sa 'pravim' softverskim inzenjerima. Znaci pomazu im u modeliranju podataka, optimizaciji, razvoju algoritmova. Na Windows HPC 2008 platformi, to nece morati da rade, bice dovoljno da samo predaju specifikacije bilo kakvom programeru ili timu koji ce koristeci standardne razvojne softverske alaate (znaci Visual Studio) zacas da im odradi aplikaciju koja nece nikad vise morati naknadno da se tweak-uje zarad promene hardvera ili famoznog rekompajliranja kernela, haha. Mali si ti da to skapiras. Cek, dok porastes, prohodas.

 

 

Jedva cekam da vidim koliko ce kostati HPC i kakvo ce biti licenciranje-sa tolikim brojem masina ja sve nesto mislim da ce biti jezivo skupo

 

Imas podatke na raznim sajtovima, pa i Majkrosoftovom. Posto je to turn-key sistem, kolika god da je licenca (u razumnim granicama, a cifre ukazuju na to da nije nista veca od standardne Windows korporativne licence za servere), ustedece se grdne pare oko odrzavanja. Nema sta da se odrzava, Windows je to. Sve na gotovo.

 

 

Onda treba da nam objasnis sto su komercijalni Unix-i prsli kao zvecka vec poodavno na ovom polju kada modifikacije nikom ne trebaju :)

A od kompanija kao sto je IBM(AIX) ili HP(HP-UX)definitivno dobijas isto ono sto ce da nudi i HPC i sto je nudio vec HPC 2003(da to je onaj za koga su jos 2001 godine komedijasi poput tebe pricali da ce razvaliti konkurenciju :) )

Zakljuci sam

 

Modifikacije na Windows HPC 2008 stvarno nece trebati nikome, jer ce sve sto treba odraditi Microsoft i konkretan proizvodjac hardvera koji hoce da podrzava Windows HPC 2008, tipa Dell, HP, Cray i tako ti. Jel ti uopste znas definiciju turn-key resenja. Turn-key je u biznisu najbolje resenje, pod pretpostavkom da je onaj koji ga je kreirao mislio na sve i odradio sve kako treba. Posto nemas dana iskustva u nekakvoj industriji, koja iole koristi informatiku, jasno mi je da i ne znas poslovne i tehnicke preferencije velikih biznisa. Ukratko, maximum performance, minimum price/maintenance. Znaci turn-key.

 

 

 

 

Ja sa druge strane imam odlicno pamcenje,znam sta si rekao a ovaj post cu i da sacuvam

U septembru sledece godine cemo da vidimo koliko ce tvoje voljene Windoze zbog kojih verovatno imas vlazne snove :) zauzimati u ovom delu trzista-jedva cekam...

 

Samo ti polozi pare batice, put your money where your mouth is. Ili si vec podvio rep i samo retorises. Super je sto imas odlicno pamcenje, jos samo da steknes i malcice pameti i milina :pivopije: .

 

 

Nista se ne brini, izvestavacu te ja svakog meseca kako napreduje rasturanje Linuxa. To necu moci da propustim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos nesto

Ja sam sa tobom zavrsio-mozes dalje da pricas sta god hoces,vise me ne zanima

Ovo sto sam rekao za linux na polju superkompjutera je tacno a ti slobodno mozes da sokiras javnost :) sa ovakim i slicnim biserima kojima obiluje tvoje izlaganje

Kada legnes da spavas dozivljavaj uzastopne orgazme znajuci da cika Bilijeva resenja tamo negde rasturaju linux u vremenima koja slede-ovo rasturanje(tvoj izraz) je verovatno neka anlogija sa trpanjem u bulju

Pali te a,priznaj? :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijaces svakog meseca na PM i ovde izvestaj o rasturanju Linuxa na 'polju superkompjutera' (koji uzgred vise ne postoje, velika je razlika izmedju superkompjutera i High Perfomance Computing). Ne bih da te vredjam na licnoj osnovi.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobices nesto drugo da izbijes oci-pogodi sam sta :razz:

 

Uzgred, ti kao vodeci srpski (svetski) strucnjak po pitanju Linuxa nemas 100 americkih kinti da izadjes na crtu? Dobro bre, za koga ti radis? Aaaaaaa, ne radis? Ti si neki kucni amater koji drobi nama profesionalcima sta je i kako je? Izadji sa kintom, stavise podigni opkladu. Reci, sta quratz 100$, 1000$ baka. Nemas? Kako? Kako nemas? Jesi li ti uopste zaposlen? Uzmi kredit od te tvoje firme? Pozajmi od Linux komune. Opklada stoji. Ili samo prdis u ulazu, a bogami i na ovom forumu. Pukao si covece ako ne izadjes na crtu :rockdevil:.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ti i tvoje prognoze Harniš. Ja bi se kladio da znam o čemu se tačno radi. U stvari kladio bi se ako bi znao da postoji jedan jedini rezultat trke, a biće više takvih rezultata. A ovde radi subjektivnost samo tako. Opustite se više....

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se pravis blesav ili nemust. Statistika na tom sajtu moze da se generise i dnevno, to ne menja cinjenicu da na tu listu dospevaju samo 500 HPC instalacija iz celog sveta, od vise desetina hiljada. To je top-lista najbrzih 500 a ne svih mogucih instalacija. Ako je na listi top500 nekih 80-tak% Linux, nikako se ne da izvuci dedukcijom podatak da je od svih recimo 20,000 HPC instalacija 80% (ili 16,000) Linux. Samo 80% od ovih prvih 500 je neka varijanta Linuxa. I to ce se sad bitno promeniti, pazi kad je Windows HPC 2008 Beta verzija debitovala vec na 23. mestu. Za godinu dana, videcemo tu top-listu kako rekoh.

 

U top 500 ulaze jelte toliki broj instalacija u vremenskom roku od 5 meseci

S obzirom da 378 hitova ima linux a da od Windoze nema ni traga(ustvari prisutan je u tragovima-kada vec pominjem taj izraz :) ) stvar je jasna

Top 500 svakih 5 meseci a proteklih godina a Windoze tu uopste "iako mi druge statistike pokazale suportno"

Ummm-how yeees no :)

Inace doticni sajt saradjuje sa najvecim HPC vendorima/strucnjacima/resenjima u svetu a nas mudnja bi da trazi statistiku van tog sajta,mora da je njima jelte promakao taj bum Windows HPC 2003 koji je najvaljen jos pre 7 godina

 

Sto ne menja cinjenicu da ce Windows instalacije daleko nadmasiti Linux, stavise sve ostale instalacije zajedno, kako ti vec tri puta rekoh, i kako strucnjaci iz HP, Cray-a, IDC i mnogih drugih kompanija proracunase. I zato se sad sve te kompanije masovno saltuju na ponudu Windows HPC 2008, ne mozes da zivis od njih koliko toga ima po njihovim HPC sajtovima. It's over, bre, Srbine.

 

Ummmm,yes :razz:

 

 

Procitaj ovo iznad ponovo. Nauci ko pesmicu.

 

Hocu, seva mi levo jajce :razz:

 

 

Nisi skapirao, ali nije prvi put, obzirom da nemas blage veze ni sa jednom jedinom sferom kompjuterizacije. Biolozi i hemicari ucestvuju u kreiranju softvera za njihove potrebe. Posto opste namenski softver za takva istrazivanja ne postoji. Niti postoji neki Scientific Office (kao MS Office) ili recimo Scientific Lab (kao MathLab recimo), takvo nesto, sto bi onda oni mogli da extenduju po potrebi. Ogroman broj naucnika onda ili sedne pa napise softver za tu svoju HPC platformu sam ili najcesce u timu sa 'pravim' softverskim inzenjerima. Znaci pomazu im u modeliranju podataka, optimizaciji, razvoju algoritmova. Na Windows HPC 2008 platformi, to nece morati da rade, bice dovoljno da samo predaju specifikacije bilo kakvom programeru ili timu koji ce koristeci standardne razvojne softverske alaate (znaci Visual Studio) zacas da im odradi aplikaciju koja nece nikad vise morati naknadno da se tweak-uje zarad promene hardvera ili famoznog rekompajliranja kernela, haha. Mali si ti da to skapiras. Cek, dok porastes, prohodas.

 

Pa svoje neneadjebive devel alate i integraciju MS je imao i kada je izasao HPC 2003

Sve to tokom ovih godine pa se nije desilo nista,a Srbine :razz:

 

 

Imas podatke na raznim sajtovima, pa i Majkrosoftovom. Posto je to turn-key sistem, kolika god da je licenca (u razumnim granicama, a cifre ukazuju na to da nije nista veca od standardne Windows korporativne licence za servere), ustedece se grdne pare oko odrzavanja. Nema sta da se odrzava, Windows je to. Sve na gotovo.

 

Ma jebo pare makar kostalo i milion dolara,bitno da postoji Visual Studio :)

 

 

Modifikacije na Windows HPC 2008 stvarno nece trebati nikome, jer ce sve sto treba odraditi Microsoft i konkretan proizvodjac hardvera koji hoce da podrzava Windows HPC 2008, tipa Dell, HP, Cray i tako ti. Jel ti uopste znas definiciju turn-key resenja. Turn-key je u biznisu najbolje resenje, pod pretpostavkom da je onaj koji ga je kreirao mislio na sve i odradio sve kako treba. Posto nemas dana iskustva u nekakvoj industriji, koja iole koristi informatiku, jasno mi je da i ne znas poslovne i tehnicke preferencije velikih biznisa. Ukratko, maximum performance, minimum price/maintenance. Znaci turn-key.

 

Evo uzeh da gledam one sajtove sto nude HPC na top 500 i koliko videh resenja bazirana na linux dolaze prekonfigurisana-dakle linux i softver za odrzavanje,konfugrisanje,sve i sve jarane u paketu-prekonfigurisano ;)

Tako da tandarabroc :)

 

 

Samo ti polozi pare batice, put your money where your mouth is. Ili si vec podvio rep i samo retorises. Super je sto imas odlicno pamcenje, jos samo da steknes i malcice pameti i milina :pivopije: .

 

Meni mozda ifali malo pameti,a ti treba malo da spustis nos i da prosiris malo radijus vidljivosti van dometa istog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, ti kao vodeci srpski (svetski) strucnjak po pitanju Linuxa

 

Voleo bi da vidim gde sam ja to rekao da sam strucnjak

Uostalom ja sa onda rekao cime se bavim-ali ajd ponovicu ti

Evo zavrsavam diplomski na istoriji,u slobodno vreme pisem tekstove kao saradnik za SK, a inace se spremam da upisem Cisco akademiju cim zavrsim moj faks :)

A to sto sam hobista ne mora da znaci da mi neke stvari nisu poznate-ali kada krene lupetenje sa tvoje strane uvek je sigurna stavka da se pozoves na svoju titulu i duzinu kite

To valjda treba u slucaju prosipanja kojecega da proizvede efekat "Begajte bre bagro,pojma nemate,ja radim za ove ja sam profi" :)

 

Dobro bre, za koga ti radis? Aaaaaaa, ne radis? Ti si neki kucni amater koji drobi nama profesionalcima sta je i kako je? Izadji sa kintom, stavise podigni opkladu. Reci, sta quratz 100$, 1000$ baka. Nemas? Kako? Kako nemas? Jesi li ti uopste zaposlen? Uzmi kredit od te tvoje firme? Pozajmi od Linux komune. Opklada stoji. Ili samo prdis u ulazu, a bogami i na ovom forumu. Pukao si covece ako ne izadjes na crtu

 

Za takvog strucnjaka majmune jedan precesto lupas ko Maxim po diviziji

Prvo ono za IE,pa ono da ne postoji besplatan i kvalitetan softver,a sada sa izjavama za ce HPC 2008 da pocisti linux-ali prvo nesto tipa ma za godinu dana,a ne bice to 2010,ama jok ja cu biti zadovoljan ako za pola godine udje sa 4 komada u top 500 :)

Ovaj po definiciji-humoreska

 

A sto se tice sto kinti-znas kako,mislim da ovo naklapanje nije vredno ni te sicenije

Jesi zadovoljan sada :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E i sada sam zavrsio stvarno,vise me uopste ne zanima sta ces da kazes

U svojim postovima sam rekao sve,a realnost boli,znam

Idem sada da se vratim svojem bednom zivotu koji je bio u senkama i mraku i takav ce i ostati bez najveceg baje na yumetal forumu bez kojega je i inace bio ioanko nezamisliv :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ti i tvoje prognoze Harniš. Ja bi se kladio da znam o čemu se tačno radi. U stvari kladio bi se ako bi znao da postoji jedan jedini rezultat trke, a biće više takvih rezultata. A ovde radi subjektivnost samo tako. Opustite se više....

 

Sve je egzaktno momce. Pricamo o tome da ce se Windows HPC 2008 naci na listi top10 od tih top500 cetir puta. Jel' vi pricate sprski ili?

 

 

E i sada sam zavrsio stvarno,vise me uopste ne zanima sta ces da kazes

U svojim postovima sam rekao sve,a realnost boli,znam

Idem sada da se vratim svojem bednom zivotu koji je bio u senkama i mraku i takav ce i ostati bez najveceg baje na yumetal forumu bez kojega je i inace bio ioanko nezamisliv :)

 

Ne kapiras. Sve da tebe zanima ili ne zanima, svakog meseca ces biti prozivan i ovde i na PM. Jerbo ce ti Windows HPC 2008 svakog meseca satirati i tebe i taj Linux. Pazi, nema sanse da omanem. Znaci sve sto moze da se desi je da se ti vise nikad ne pojavis. Good riddance :rockdevil:.

 

Znaci, Otkobra 21. videcemo di smo. I tako svakog meseca :da:.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne Harniš, kroz ovu temu svako je iznosio neke svoje statistike koje su njemu više odgovarale. E to je velika činjenica. Uostalom činjenica je i da Tih HPC Windowsa ima apsolutno mnogo manje u odnosu na Linuxe u ovoj oblasti. Ne znam zbog čega bi mrav pobedio slona. Možda mrav malo poraste, moguće.

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiras. Sve da tebe zanima ili ne zanima, svakog meseca ces biti prozivan i ovde i na PM. Jerbo ce ti Windows HPC 2008 svakog meseca satirati i tebe i taj Linux. Pazi, nema sanse da omanem. Znaci sve sto moze da se desi je da se ti vise nikad ne pojavis. Good riddance :rockdevil:.

 

Znaci, Otkobra 21. videcemo di smo. I tako svakog meseca :da:.

 

Opusti se,popi i pojebi nesto pa mozda mozemo zajedno da idemo na Morbid Angel-doduse ne znam da li bi ti zbog godina odgovarali prvi redovi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne Harniš, kroz ovu temu svako je iznosio neke svoje statistike koje su njemu više odgovarale. E to je velika činjenica. Uostalom činjenica je i da Tih HPC Windowsa ima apsolutno mnogo manje u odnosu na Linuxe u ovoj oblasti. Ne znam zbog čega bi mrav pobedio slona. Možda mrav malo poraste, moguće.

 

Mnogo manje. Znas konkretno koliko ih ima? I Linuxa? Ili znas ovu listu 500 vodecih instalacija po performansama. Niko jos ne spori primat Linuxa po performansama. Zasad. Poenta je u tome da shvatis da se sve moguce instalacije po svetu odvijaju. Dok mi tupimo. E, te nove instalacije su preko 50% Windows, pa svi ostali zajedno. Bice i od tih instalacija nesto. Namestice ih oni da furaju medju prvih top500 po performansama. Jel' sad jasnije? Il' da crtam?

 

 

da li bi ti zbog godina odgovarali prvi redovi :)

 

Galerija, hvala na pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...