Jump to content

Koji operativni sistem je najbolji?


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

Damn, sad kad sam video screenshot, ovaj Cent OS mi izgleda bas interesantno. :da:

 

CentOS je idealan za Wintendo admine koji su svesni da postoji konzola ali ne smeju da je pipnu. Ovako kliknu opciju "instaliraj mi mail i ftp server" i to završe lakše nego Windows instalaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CentOS je idealan za Wintendo admine koji su svesni da postoji konzola ali ne smeju da je pipnu. Ovako kliknu opciju "instaliraj mi mail i ftp server" i to završe lakše nego Windows instalaciju.

Moze li CentOS da se koristi kao obican operativni sistem (da ne kazem kao Xp)? Glupo pitanje, ali nisam imao sta da

downloadujem, pa sam skinuo CentOS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li CentOS da se koristi kao obican operativni sistem (da ne kazem kao Xp)? Glupo pitanje, ali nisam imao sta da

downloadujem, pa sam skinuo CentOS.

 

Može naravno, imaš pri instalaciji da odabereš "workstation" opciju koji ti po defaultu instalira sve za prosečnu office mašinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva sminka? sigurnosne zakrpe i veca stabilnost. caki blago poboljsanje brzine. za divno cudo... :-)

 

nema poboljsanja brzine, gledao sam razne testove. Osim na par originalnih konfiguracija. E sad, ako inace pretrpavas /:c programima, pa si formatirao i video da bolje radi, to je nesto drugo :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej bre nemoj CentOS ako hoces da se zezas sa standardnim desktop stvarima

Bolje neki drugi distro,CentOS je vise za production/serversko okruzenje pa usled toga ima nesto stariji ali isto tako i provereni softver ;)

Ne kazem ja da ne moze,ali cimaces se dosta vise nego na npr Ubuntu-u ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, CentOS ima mnogo manji izbor svežeg softvera i mnogo manje ukupnog softvera u default repositorijumu nego na primer Ubuntu i openSUSE, Mint, Debian, CentOS je najpopularniji apsolutno besplatni OS za ozbiljne servere (to je u stvari kao neki besplatni Red Hat), pa i za one superkompjutere, za ostale stvari je lošiji izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, odem ti ja danas malo do grada da pogledam neke patike i da kupim neki kačket i naletim na neke fine New Balance kačkete u Trend prodavnici (u pitanju je, koliko videh, lanac prodavnica sportske opreme iz Beograda i još nekoliko gradova u Srbiji)

Stojim ja kod kase, devojka petlja oko naplate, ja tu slučajno bacim pogled na monitor kada na njemu ni manje ni više linux, pretpostavljam Ubuntu - Gnome okruženje sa toolbarom na dnu na kome se još pride nalazi set Open Office programa i koji vozi neki program za fiskalne kase

Sve u svemu - zaista prijatno iznenađenje sa moje strane ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
Koliko je sp3 poboljsan u odnosu na sp2. Koristim ovaj potonji, a imam disk sa sp3 instalacijom.. ah to formatiranje hdd-a, treba ti 2 dana da pokupis najedno sve diskove, programe, drajvere isl. A jos ko nije odradio backup :)

 

Ništa posebno, mislim da nije uopšte. Ali je skup svih securty updateova tako da ako instaliraš svež windows stavi sa SP3 ili još bolje - probaj Windows 7.

 

Meni se sviđa moja Vista. Lepše izgleda, sviđaju mi se neke opcije i tako. xD

 

Stavi Win7 kada budeš imala prilike, dođe mu kao Windows Vista SP3. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

98ица је закон! смејте се колико хоћете, али ја и даље њу користим на старом компу.

 

Brate, ti se slikaš u helankama kako izlaziš iz kante, što bismo se smejali što koristiš '98?

Share this post


Link to post
Share on other sites

откуд знаш да нисам улазио у канту?! :):):) t(h)rash 'till death :)

 

иначе, пре неки дан набасах на неке старе бут дискове. и међу њима видех МЕ и 2000. дошло ми је да их бацим :) али никад се не зна за шта могу затребати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...